Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

csakhát ugye az megint + pénz :lol:

...

az 1996 után az EU területén forgalomba helyezett autók kérésre átsorolhatóak a 4. osztályba, hiszen elméletileg ettől az időponttól csak EURO-II minősítésű autók kerülhettek forgalomba.

ITT minden le van írva részletesen (a lap alja felé van erről szó)

Bocsánat, de nem kérésre csinálják az átsorolást, hanem műszaki szemle alkalmával a környezetvédelmi besorolást állapítják meg helyesen, a kérés max annyi lehet, hogy ne foglalkozzanak vele mert téged nem érdekel, de hivatalból minden vizsga állomásnak fel kell kínálnia a lehetőséget neked, mint tulajdonosnak!

Én néhány héten belül megyek és elintézem a módosítást, majd beszámolok az ügymenetről és az összegekről!!

Ez a '96 01 01 utáni gyártású és forgalomba helyezésű autókra vonatkozik

Jól látom, hogy a "kedves vizsgabiztos úr" nem mosta le az előző vizsga "cimkét" hanem csak simán ráragasztotta az újat?

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, de nem kérésre csinálják az átsorolást, hanem műszaki szemle alkalmával a környezetvédelmi besorolást állapítják meg helyesen, a kérés max annyi lehet, hogy ne foglalkozzanak vele mert téged nem érdekel, de hivatalból minden vizsga állomásnak fel kell kínálnia a lehetőséget neked, mint tulajdonosnak!

Én néhány héten belül megyek és elintézem a módosítást, majd beszámolok az ügymenetről és az összegekről!!

Ez a '96 01 01 utáni gyártású és forgalomba helyezésű autókra vonatkozik

Jól látom, hogy a "kedves vizsgabiztos úr" nem mosta le az előző vizsga "cimkét" hanem csak simán ráragasztotta az újat?

van az alatt már 3 réteg is :lol: ;) :P mire észrevettem ráragasztotta, de fene bánja, így is érvényes nem? :)

oda sorolják ahova nekik jólesik ;) különösen nem hat meg a dolog, míg hátrányom nem származik belőlle ;)

hogy kérésre, vagy nem, azzal kapcsolatban a totalcar dokinál nyújts be panaszt, az ő szavait idéztem :P

Link to comment
Megosztás:

van az alatt már 3 réteg is :lol: ;) :P mire észrevettem ráragasztotta, de fene bánja, így is érvényes nem? :)

oda sorolják ahova nekik jólesik ;) különösen nem hat meg a dolog, míg hátrányom nem származik belőlle ;)

hogy kérésre, vagy nem, azzal kapcsolatban a totalcar dokinál nyújts be panaszt, az ő szavait idéztem :P

azt az igénytelen lusta vizsgabázist....

majd lesz ha esetleg pesten bevezetik a zónázást, és oda akarsz menni

Link to comment
Megosztás:

azt az igénytelen lusta vizsgabázist....

majd lesz ha esetleg pesten bevezetik a zónázást, és oda akarsz menni

akar a fene, amúgy meg megyek a fábiával, vagy a vivaróval ;) nekem hosszú útakra kell a Bivaly, főleg ha kirándulni megy a család romániába a hegyekbe :)

amúgy meg a fél ország megszívja majd ezzel, addig meg nem idegeskedek, majd ráérek akkor :lol:

Link to comment
Megosztás:

'96 előtti euro2-es motorral szerelt atuknál esély sincs a 4-es kategóriába sorolásra?

Legjobb tudomásom szerint nincs, de igazából az én kocsim 97-es és ennek jártam utána és ahogy az NKH-s ember szavaiból kivettem a 96 jan. 1 volt a vízválasztó, de fel kell őket hívni és mindenről korrekten tájékoztatnak

Link to comment
Megosztás:

Na megjöttem Egerből, engedtek vezetni, el is tévedtünk hazafele Pesten, de nem én voltam a hibás, arra mentem amerre mondták. Meg az autós Mekivel gyűlt meg a bajom, egyszer nem tudtam befér-e a kocsi, gondoltam előregurulok addíg a kis ablakig ahol üldögél a csaj, és megkérdezem befér-e a Peugeot Boxer, de aztán a többiek szóltak hagyjam a picába és kérjek 5 hambit. Hazafele meg elmentem mellette, szóltak forduljak vissza ahol tudok, vissza is fordultam ott ahol már át tudtam ugratni a sövényen, átmentem forgalomban szembe a benzinkúton aztán be a Mekihez. De nem volt jó, mert hiába álltam ahhoz az ablakhoz ahol adják ki a kaját nem tudták mit akarok, mert még nem rendeltem meg. Meg az a Suzukis is tök bunkó volt egész végig villogatott meg dudállt amíg tolattam ki abból a kis utcából, pedig ő már megkapta a kaját. :) Más nem történt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

csakhát ugye az megint + pénz :lol:

...

az 1996 után az EU területén forgalomba helyezett autók kérésre átsorolhatóak a 4. osztályba, hiszen elméletileg ettől az időponttól csak EURO-II minősítésű autók kerülhettek forgalomba.

ITT minden le van írva részletesen (a lap alja felé van erről szó)

Az nem érdekel. Nem szeretném ha megszivatnának majd esetlegesen egy zónázással, hogy a piros vagy fekete plakettos kocsik nem mehetnek pöstre. ;) Enyém bőven ojró kettes. :)

'96 előtti euro2-es motorral szerelt atuknál esély sincs a 4-es kategóriába sorolásra?

Augusztusban voltál vizsgáztatni, szerintem keresd meg a papírjait. Elméletileg kaptál műszaki adatlapot, amivel be lehet menni okmányirodába, hogy ugyanmá. Neked amúgy is a motor kW miatt módosítanod kéne... Lehet az is helyesen van feltüntetve az adatlapon.

Link to comment
Megosztás:

Most már megnyugodhat a társaság, mert modik eldöntötték, hogy nem foglalkozunk az olyan apróságokkal, mint pl. a mondatok nagybetűvel kezdése. Szóval tovább lehet igénytelenkedni, ha ez nektek így jó. Ám aki úgy gondolja, hogy a továbbiakban megtisztel minket azzal, hogy helyesen, igényesen jeleníti meg a hozzászólását, annak mély tisztelettel megköszönöm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most már megnyugodhat a társaság, mert modik eldöntötték, hogy nem foglalkozunk az olyan apróságokkal, mint pl. a mondatok nagybetűvel kezdése. Szóval tovább lehet igénytelenkedni, ha ez nektek így jó. Ám aki úgy gondolja, hogy a továbbiakban megtisztel minket azzal, hogy helyesen, igényesen jeleníti meg a hozzászólását, annak mély tisztelettel megköszönöm. :lol:

Ezt szomorúan hallom. Azt hiszem, ez nem volt túl nagy kérés, hiszen ezt a szabályt tanítják meg jóformán először a suliban, így szinte mindenkitől elvárható lenne. Úgy gondolom, hogy alapvető dolog törekedni a kulturált munkára, és bár nincs mindig tökéletes, a lényeg, hogy törekedjünk erre. A nagybetűs kezdés pedig igazán minimális kérés lett volna. Na mindegy, ha így döntöttek a fórum vezetői, akkor többet én sem fogok senkit emiatt piszkálni, azonban a magam részéről továbbra is igyekszem helyesen, minél ízlésesebb formában megalkotni kommentjeimet. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt szomorúan hallom. Azt hiszem, ez nem volt túl nagy kérés, hiszen ezt a szabályt tanítják meg jóformán először a suliban, így szinte mindenkitől elvárható lenne. Úgy gondolom, hogy alapvető dolog törekedni a kulturált munkára, és bár nincs mindig tökéletes, a lényeg, hogy törekedjünk erre. A nagybetűs kezdés pedig igazán minimális kérés lett volna. Na mindegy, ha így döntöttek a fórum vezetői, akkor többet én sem fogok senkit emiatt piszkálni, azonban a magam részéről továbbra is igyekszem helyesen, minél ízlésesebb formában megalkotni kommentjeimet. :lol:

Köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

Most már megnyugodhat a társaság, mert modik eldöntötték, hogy nem foglalkozunk az olyan apróságokkal, mint pl. a mondatok nagybetűvel kezdése. Szóval tovább lehet igénytelenkedni, ha ez nektek így jó. Ám aki úgy gondolja, hogy a továbbiakban megtisztel minket azzal, hogy helyesen, igényesen jeleníti meg a hozzászólását, annak mély tisztelettel megköszönöm. :lol:

Figyelgettem tegnap óta ezt a helyesírás mizériát, nem akartam kommentálni, mert engem nagyrészt nem érint, bár mint észrevettétek a helyesírásom nagyrészt katasztrofális, (LY-J) ezzel mindíg is gondom volt, ha nem is látszik igyekszem javulni. DE! A mondat kezdete nagy betűve, és az írásjelek használata még nálam is olyan evidens, alap dolog, hogy nem is értem miért kell ezt egyáltalán valakinek szóba hozni. Azt meg, hogy valaki a helyreigazításon még elkezd poénkodni egyenesen szomorú dolognak tartom. Na részemről ennyi. :)

Link to comment
Megosztás:

Most már megnyugodhat a társaság, mert modik eldöntötték, hogy nem foglalkozunk az olyan apróságokkal, mint pl. a mondatok nagybetűvel kezdése........

Figyelgettem tegnap óta ezt a helyesírás........

Én is igyekszem helyesen írni. Viszont a tényleges helyesírásom Mozilla nélkül siralmas. Ikertesóm Magyar nyelvtan, irodalom, történelem szakos tanár. A vérében van a helyesírás, és gyerekorom óta mást sem hallok, mint az, hogy tesóm tud helyesen írni, én nem! Iker létemre hogy lehet ez????? Épp ezért, ha pl itt, ahol barátokhoz jövök beszélgetni a típusokról, lazán...és kijavítanak helyesírás miatt, meg tudnák őrülni. Erről már múltkor beszélgetünk, és akkor is érzékenyen érintett a dolog.....De mindezek mellett Hening cartársnak, és Invictus cartársnak maximálisan igaza van, mert nem b@szkodhatjuk a szavakat egymás mögé igénytelen módon :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is igyekszem helyesen írni. Viszont a tényleges helyesírásom Mozilla nélkül siralmas. Ikertesóm Magyar nyelvtan, irodalom, történelem szakos tanár. A vérében van a helyesírás, és gyerekorom óta mást sem hallok, mint az, hogy tesóm tud helyesen írni, én nem! Iker létemre hogy lehet ez????? Épp ezért, ha pl itt, ahol barátokhoz jövök beszélgetni a típusokról, lazán...és kijavítanak helyesírás miatt, meg tudnák őrülni. Erről már múltkor beszélgetünk, és akkor is érzékenyen érintett a dolog.....De mindezek mellett Hening cartársnak, és Invictus cartársnak maximálisan igaza van, mert nem b@szkodhatjuk a szavakat egymás mögé igénytelen módon :lol:

Nem hiszem, hogy egy-két elírás vágta ki a biztosítékot, inkább az, hogy lassan kódfejtőt kell alkalmazni. Nem olyan nagy kérés, hogy mielőtt ráklikkelek a Hozzászól gombra egyszer átolvasom a hsz-emet. És persze van szerkesztés funkció is. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy egy-két elírás vágta ki a biztosítékot, inkább az, hogy lassan kódfejtőt kell alkalmazni. Nem olyan nagy kérés, hogy mielőtt ráklikkelek a Hozzászól gombra egyszer átolvasom a hsz-emet. És persze van szerkesztés funkció is. :lol:

Igen ezt én is így gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Én is igyekszem helyesen írni. Viszont a tényleges helyesírásom Mozilla nélkül siralmas. Ikertesóm Magyar nyelvtan, irodalom, történelem szakos tanár. A vérében van a helyesírás, és gyerekorom óta mást sem hallok, mint az, hogy tesóm tud helyesen írni, én nem! Iker létemre hogy lehet ez????? Épp ezért, ha pl itt, ahol barátokhoz jövök beszélgetni a típusokról, lazán...és kijavítanak helyesírás miatt, meg tudnák őrülni. Erről már múltkor beszélgettünk, és akkor is érzékenyen érintett a dolog.....De mindezek mellett Hening cartársnak, és Invictus cartársnak maximálisan igaza van, mert nem b@szkodhatjuk a szavakat egymás mögé igénytelen módon :)

Most genyó vagyok? :lol:

Egyébként az én írásom javult a legtöbbet, de mégis engem vesznek elő, akár egy vesszőért is... pedig nem szoktam felyezni stb, hát ez van, lesz ez még így se.

Link to comment
Megosztás:

Most genyó vagyok? ;)

Egyébként az én írásom javult a legtöbbet, de mégis engem vesznek elő, akár egy vesszőért is... pedig nem szoktam felyezni stb, hát ez van, lesz ez még így se.

Most nehogy ez legyen a téma hetekig, szerintem igaza van a Karcsinak, most nem azért hogy nyaljak ( de tényleg) de leírta azt is, hogy a modik rábólintottak , mindenki úgy ír ahogy akar, vagy tud. Lehet még ragozni? :lol: Belinkeljem engem hányszor bacogattak a "muszáj", meg meg hasonlók miatt? Szeintem kinőttünk már a sértődős korból. Ha nem tetszik add vissza a labdám, és húzzál a homokozómból! :)

Link to comment
Megosztás:

Addig ment ez a mizéria, hogy lassan már senki sem szól hozzá semmihez. :lol:

Tisztára kihalt a fórum, ilyenkor, amikor ráérnék. :)

Mindenki próbálja megtenni a tőle telhetőt, hogy mutasson is valahogy a fórumunk (ezt természetesen magamnak is mondom) ;)

Úgyis lesz mindíg egy újonnan regisztrált tag, akit csak a válasz érdekel "azonnal" a kérdésére, és nem az, hogy helyesen írjon valamit... az ilyet úgysem fogja meghatni, akármit is mondunk! ;) Mi meg tegyünk kis erőfeszítést, és ne mutogassunk másra. :P

Valamint ahogy Zotya is mondta: van szerkesztés funkció, és javítsuk ki a hibáinkat (ha észrevesszük). :P

Link to comment
Megosztás:

Addig ment ez a mizéria, hogy lassan már senki sem szól hozzá semmihez. :)

Tisztára kihalt a fórum, ilyenkor, amikor ráérnék. ;)

Mindenki próbálja megtenni a tőle telhetőt, hogy mutasson is valahogy a fórumunk (ezt természetesen magamnak is mondom) ;)

Úgyis lesz mindíg egy újonnan regisztrált tag, akit csak a válasz érdekel "azonnal" a kérdésére, és nem az, hogy helyesen írjon valamit... az ilyet úgysem fogja meghatni, akármit is mondunk! :P Mi meg tegyünk kis erőfeszítést, és ne mutogassunk másra. :P

Valamint ahogy Zotya is mondta: van szerkesztés funkció, és javítsuk ki a hibáinkat (ha észrevesszük). ;)

Én itt vagyok, csak nincs kivel beszélgetni. Még mindíg Co-gépet keresgélek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy én sem. Csak kitaláltam, hogy veszek egyet, és kihegesztem vele a kocsit, meg még pár dolgot a ház körül.

Legutoljára mikor heggesztettem, az öregem eldobatta velem az ócskavasba. ;) :P

Utánna 1 hónapig csak azt hallgattam, hogy hogy lehet valamit így elégetni. :lol: :P ;)

(arról nem is beszélve, hogy 2 napig alig láttam valamit, úgy begyulladt a szemem. :) ;))

Link to comment
Megosztás:

Addig ment ez a mizéria, hogy lassan már senki sem szól hozzá semmihez. :lol:

Tisztára kihalt a fórum, ilyenkor, amikor ráérnék. :)

Mindenki próbálja megtenni a tőle telhetőt, hogy mutasson is valahogy a fórumunk (ezt természetesen magamnak is mondom) ;)

Úgyis lesz mindíg egy újonnan regisztrált tag, akit csak a válasz érdekel "azonnal" a kérdésére, és nem az, hogy helyesen írjon valamit... az ilyet úgysem fogja meghatni, akármit is mondunk! ;) Mi meg tegyünk kis erőfeszítést, és ne mutogassunk másra. :P

Valamint ahogy Zotya is mondta: van szerkesztés funkció, és javítsuk ki a hibáinkat (ha észrevesszük). :P

Ha csak azért nem szól hozzá valaki,mert aludt nyelvtanórán...hát nagyon sajnálom.A szabály az,az szabály és mindekire vontakozik. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.