Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Velem tavaly nyáron történt a szép Budapesten még Vectrával, ráadásul GPS-el (!)... mondja, hogy forduljak be balra... okés, egy látszólag tökéletes balra kanyarodó sáv, sem felfestés, sem tábla nem igazán tilt semmit, legalábbis nekem nem volt egyértelmű, hát befordulok balra.

Kétsávos egyirányú volt persze, akik persze épp akkor kaphattak zöldet, az egyik sávban egy Golf, a másikban viszont egy nagy locsolókocsi, ami éppen vízszintesen előre locsolt. Hatalmas dudálás, ordítozás, minden, szerencsére volt annyi hely, hogy elfértem, így a szembejövő forgalom mellett visszafordulva elhúztam a következő kisutcáig, befordultam, és megálltam szépen, hogy kifújjam magam.

Én már rájöttem, hogy Pesten nincsenek közlekedési szabályok, csak a túlélés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

mert ha ott baleset van akkor meegcopjuk, Pesten hamarabb átérünk, aztán mindíg közbejön valami pölö BKV-strájk. :P

Üzenem a kollegádnak,hogy felejtse el a 80-as éveket! :)

Holnap pestre megyek,kollegák már tudják,ha oda megyünk és én is ott vagyok,akkor én vezetek! ;)

Látnotok kellene néha azokat a rémült arcokat,azt sem tudják hol vagyunk. ;)

Hiába,2év GPS nélkül pesten kiképzi az embert! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Velem tavaly nyáron történt a szép Budapesten még Vectrával, ráadásul GPS-el (!)... mondja, hogy forduljak be balra... okés, egy látszólag tökéletes balra kanyarodó sáv, sem felfestés, sem tábla nem igazán tilt semmit, legalábbis nekem nem volt egyértelmű, hát befordulok balra.

Kétsávos egyirányú volt persze, akik persze épp akkor kaphattak zöldet, az egyik sávban egy Golf, a másikban viszont egy nagy locsolókocsi, ami éppen vízszintesen előre locsolt. Hatalmas dudálás, ordítozás, minden, szerencsére volt annyi hely, hogy elfértem, így a szembejövő forgalom mellett visszafordulva elhúztam a következő kisutcáig, befordultam, és megálltam szépen, hogy kifújjam magam.

Én már rájöttem, hogy Pesten nincsenek közlekedési szabályok, csak a túlélés. :lol:

ne tudd meg milyen idegesítő, mikor betévednek (az amúgy arra ritkán járó(vidéki, hétvégi, szimplán béna)) sofőrök a hungáriára. és középen 50el, ha netalán még esik valami akkor 40...

persze, ha a pesti megy vidékre, ott megint agyhalál, mert ott a lámpa is ráér 2perc múlva váltani... :)

Link to comment
Megosztás:

Azóta már gyakorlottabb vagyok Pesten, akkor lehetett 3 hónapos a jogsim... azóta sokszor vitt oda a sors.

A lámpákkal kapcsolatban akkor ne is beszéljünk Fehérvárról, ahol pontosan az van, amit mondasz, csak hozzá még gyakran budapesti szintű forgalom is társul. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üzenem a kollegádnak,hogy felejtse el a 80-as éveket! ;)

Holnap pestre megyek,kollegák már tudják,ha oda megyünk és én is ott vagyok,akkor én vezetek! ;)

Látnotok kellene néha azokat a rémült arcokat,azt sem tudják hol vagyunk. :P

Hiába,2év GPS nélkül pesten kiképzi az embert! :lol:

no meg pesten mindig van kerülőút, és annak is van kerülőútja..stbstb :)

sokan görcsölnek, mert nem tudják az útvonalat. és? az irány a fontos, kreszt elvileg mindenki ismeri. nagy gond nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Üzenem a kollegádnak,hogy felejtse el a 80-as éveket! ;)

Holnap pestre megyek,kollegák már tudják,ha oda megyünk és én is ott vagyok,akkor én vezetek! ;)

Látnotok kellene néha azokat a rémült arcokat,azt sem tudják hol vagyunk. :P

Hiába,2év GPS nélkül pesten kiképzi az embert! :lol:

na igen GPs nélkül

haverom már vagy 10x volt fent, de mikor mentem vele én is, akkor pont nem volt GPs,hát vagy 5x átmentünk oda vissza az Erzésbet hídon, és a momba kellett menni, aki tudja, erzsébethíd után menni kell az úton, és ahol az út kettéágazik, és felüljáróra megy illetve lefelé, na ott jobb, és majd vissza kell fordulni a visszafordítónál.

egyszer voltam vele, de jobban emlékszem, mint ő 10x GPS el :P

ne tudd meg milyen idegesítő, mikor betévednek (az amúgy arra ritkán járó(vidéki, hétvégi, szimplán béna)) sofőrök a hungáriára. és középen 50el, ha netalán még esik valami akkor 40...

persze, ha a pesti megy vidékre, ott megint agyhalál, mert ott a lámpa is ráér 2perc múlva váltani... ;)

hát ha pesten vagyok taposom neki, hogy lehetőleg elől legyek, és lássak vmit a táblákból :cry: már ha lehet elől menni :Ddugóba meg ráérek nézni :)

Link to comment
Megosztás:

no meg pesten mindig van kerülőút, és annak is van kerülőútja..stbstb :lol:

sokan görcsölnek, mert nem tudják az útvonalat. és? az irány a fontos, kreszt elvileg mindenki ismeri. nagy gond nem lehet.

az irány aha, csak mikor a sok meleg egyirányú van... és neked vhogy az út baloldalára kéne átjutnod, na ott vannak gondok.

Link to comment
Megosztás:

az irány aha, csak mikor a sok meleg egyirányú van... és neked vhogy az út baloldalára kéne átjutnod, na ott vannak gondok.

miért gond? max 2 egyirányú vagy egymás után :lol:

valahogy sosem paráztam azon h jajhogyjutokoda??? bár astraval neccesebb, mert ott meg kell gondolni mégis hogyan lehet parkolni :)

Link to comment
Megosztás:

miért gond? max 2 egyirányú vagy egymás után :lol:

ezt nem értem...

nekem az a gondom párszor, hogy megyek és az út baloldalára kellene vergődnöm, de nem lehet, mert egyirányú, meg az olyan kétirányú utak, ahol sehol se lehet baloldalra kanyarodni, de ha lemegyek jobbra, és egy tömbbel odébb visszajövök, akkor se lehet átmenni a másikoldalra.

Link to comment
Megosztás:

ezt nem értem...

nekem az a gondom párszor, hogy megyek és az út baloldalára kellene vergődnöm, de nem lehet, mert egyirányú, meg az olyan kétirányú utak, ahol sehol se lehet baloldalra kanyarodni, de ha lemegyek jobbra, és egy tömbbel odébb visszajövök, akkor se lehet átmenni a másikoldalra.

olyan nincs hogy nincs. ha mész egy úton, és balra kell kanyarodnod, az első lehetőségnél behajtani tilos, esetleg a másodiknál is, akkor a harmadik tuti nyerő

Link to comment
Megosztás:

ne tudd meg milyen idegesítő, mikor betévednek (az amúgy arra ritkán járó(vidéki, hétvégi, szimplán béna)) sofőrök a hungáriára. és középen 50el, ha netalán még esik valami akkor 40...

persze, ha a pesti megy vidékre, ott megint agyhalál, mert ott a lámpa is ráér 2perc múlva váltani... ;)

Mondjuk azt én sem csípem, hogy vált a lámpa, aztán akkor ezdi el keresni a sebességet. meg olyan ráérősen gurulnák átt, ő átfér a több le va szarva.

no meg pesten mindig van kerülőút, és annak is van kerülőútja..stbstb :)

sokan görcsölnek, mert nem tudják az útvonalat. és? az irány a fontos, kreszt elvileg mindenki ismeri. nagy gond nem lehet.

Ha gyedül mennék engem sem érdekelne, csak ha van valaki a kocsiban az mindíg okosabb mint én. Még ha sose járt Pesten akkor is. Szlovákiában van egy olyan főútvonal amire északi irányból balra nem lehet felhajtani. Mindenfele vannak olyan feljárók mint a páyánál, de erre nincs. Rá kell fordulni jobbra, aztán a zárovonalon visszafordulni. Okoskodtak, hoy menj átt a fellüljárón, majd ott lesz balra a feljáró, de mondom nincs, de van, oké menjünk. Persze nem volt, mentük vagy 5 kilómétert aztán lestek, hogy tényleg nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt én sem csípem, hogy vált a lámpa, aztán akkor ezdi el keresni a sebességet. meg olyan ráérősen gurulnák átt, ő átfér a több le va szarva.

Ha gyedül mennék engem sem érdekelne, csak ha van valaki a kocsiban az mindíg okosabb mint én. Még ha sose járt Pesten akkor is. Szlovákiában van egy olyan főútvonal amire északi irányból balra nem lehet felhajtani. Mindenfele vannak olyan feljárók mint a páyánál, de erre nincs. Rá kell fordulni jobbra, aztán a zárovonalon visszafordulni. Okoskodtak, hoy menj átt a fellüljárón, majd ott lesz balra a feljáró, de mondom nincs, de van, oké menjünk. Persze nem volt, mentük vagy 5 kilómétert aztán lestek, hogy tényleg nincs. :lol:

az utas az utas, lehet menni tömegközlekedéssel is :)

Link to comment
Megosztás:

ne tudd meg milyen idegesítő, mikor betévednek (az amúgy arra ritkán járó(vidéki, hétvégi, szimplán béna)) sofőrök a hungáriára. és középen 50el, ha netalán még esik valami akkor 40...

persze, ha a pesti megy vidékre, ott megint agyhalál, mert ott a lámpa is ráér 2perc múlva váltani... :P

Híí de szerettem Fehérváron egy pár alvós lámpát. "mennyünkmámennyünkmáf.cénemvátaszköccsöögnahvégre" ;) :lol: Viszont Debrecent imádtam. Tök laza minden, annyi hely van hogy az becarás, és tök nyugisak a népek. (és végre vannak 2-3 sávos utak, ahol kicsit otthonérezhetem magam :cry: )

Eltévedésről annyit hogy amikor elkezdtem dolgozni, apámnak mondtam hogy vegyen már a kocsiba GPS-t mert én így el fogok tévedni állandóan. Fater taxis volt anno, közölte hogy ha vesz, akkor az életbe nem tanulom meg a várost, úgyhogy a kezembe nyomott egy Bp-térképet, odaadta a címeket, és megmondta hogy délután találkozunk :) Hát az első fél év érdekes volt, de mire megkaptam a GPS-t addigra eljutottam odáig hogy telefonkihangosítónak többet használom ;) ;) Címeket kikeresni jobb, meg h látom a célpontot a kijelzőn akkor inkább odamegyek magamtól, mert a hangvezérlés copatott már meg engem is. Tudja hogy egyirányú, csak azt nem hogy melyik oldalról ;) :P

Link to comment
Megosztás:

olyan nincs hogy nincs. ha mész egy úton, és balra kell kanyarodnod, az első lehetőségnél behajtani tilos, esetleg a másodiknál is, akkor a harmadik tuti nyerő

Legrosszabb esetben is 3 jobbra-kanyarból megvan egy bal :) :lol: vagy ha egyirányú az is akkor egy jobbra, és két balrából ;) de átmenni mindig át lehet ;)

Link to comment
Megosztás:

Legrosszabb esetben is 3 jobbra-kanyarból megvan egy bal :) :lol: vagy ha egyirányú az is akkor egy jobbra, és két balrából ;) de átmenni mindig át lehet ;)

jo te megoldod láttam debrecenben, igaz én már húztam a picsámat, hogy átférjek utánad...

Link to comment
Megosztás:

és kész van má? :)

kb. 10 perce tettem ki kicsi s.ggemet az autóból, de amúgy nincs. ;) 2 hét múlva hétfőn viszem lakatolni, mert a zárhíd is cserés kompletten, meg elmászott még ez az, úgyhogy majd 2 hét múlva ;) Már be vannak rendelve a zúj lámpák, lassan autó lesz ebből :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.