Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Bocs hogy közbeszólok :lol: de véleményre lenne szükségem... szerintetek lemerjem rendelni az alkatresz.eu-soktól a bontott karosszériaelemeket látatlanba? Azt írták hogy egy autóról való és hogy az évjárathoz képest jó állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs hogy közbeszólok :lol: de véleményre lenne szükségem... szerintetek lemerjem rendelni az alkatresz.eu-soktól a bontott karosszériaelemeket látatlanba? Azt írták hogy egy autóról való és hogy az évjárathoz képest jó állapotban vannak.

Képet nem tudnának küldeni róluk? Mégis csak könnyebb lenne döntened...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Valaki nem tudja hogy kb menyiért szokták adni a bontóban az elektromos ablakemelőket teljes szett kéne?

Nekem 15e Ft volt a két szerkezet, gombok, ajtókábelek..ha jól emlékszem. Habár együtt vettem a tükörállitó gombbal és az elektromos tükörhöz tartozó belső háromszöggel, de azt hiszem azokért pluszban fizettem még valamennyit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nézegettem féktárcsa árakat, és az Sp féle megoldás annyira nem is drágább, mint egy 256os...

elgondolkodtató :lol:

256os brembo 11

288as meg 17

236tömör 5

236 hűtött 9

ezer Ft

De ha venni kell hozzá gólyalábat, féltengelyt, nyerget, akkor már nem is olyan olcsó. Plusz 5 csavaros felniket. Tiszta haszon.

Link to comment
Megosztás:

De ha venni kell hozzá gólyalábat, féltengelyt, nyerget, akkor már nem is olyan olcsó. Plusz 5 csavaros felniket. Tiszta haszon.

jaj neked semmi se jó.

egyszer kell megvenni az agyat, féknyerget, és a tengelyeket, aztán már csak betétet meg tárcsát kell venni...de azt már elképzelhető, hogy sokkal ritkábban.

ennyi erővel alufelnit se tegyen senki, mert arra meg a gumi drágább...

am se neked írtam, csak akik ilyesmire vetemednének :lol:

Link to comment
Megosztás:

.....

ennyi erővel alufelnit se tegyen senki, mert arra meg a gumi drágább...

....

Há'má'mé' drágább!? :) ;)

Na, amúgy meg "visszaváltom" a lámpáimat Tyc-re. Az már remélem rendben lesz! Habár szerintem itt is a rendelést vagy a nagyker-ben rontották el és manuális állitásút küldtek...vagy ahhoz is kellett volna lennie annak a toldatnak, illetve azon máshogy van az állitónak a lyuk is kialakitva? Azt mondta a srác, hogy holnap mehetek értük. Tehát végülis lesz@rom, csak bosszúság..már rég kicseréltem volna. :lol:

Link to comment
Megosztás:

jaj neked semmi se jó.

egyszer kell megvenni az agyat, féknyerget, és a tengelyeket, aztán már csak betétet meg tárcsát kell venni...de azt már elképzelhető, hogy sokkal ritkábban.

ennyi erővel alufelnit se tegyen senki, mert arra meg a gumi drágább...

am se neked írtam, csak akik ilyesmire vetemednének :lol:

De ha egyszer veszed meg, ez akkoris jópár költséges tétel, főleg ha hozzáveszed, hogy felnit is kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Há'má'mé' drágább!? :) ;)

Na, amúgy meg "visszaváltom" a lámpáimat Tyc-re. Az már remélem rendben lesz! Habár szerintem itt is a rendelést vagy a nagyker-ben rontották el és manuális állitásút küldtek...vagy ahhoz is kellett volna lennie annak a toldatnak, illetve azon máshogy van az állitónak a lyuk is kialakitva? Azt mondta a srác, hogy holnap mehetek értük. Tehát végülis lesz@rom, csak bosszúság..már rég kicseréltem volna. :lol:

me drágább ;)

manuális állításúhoz elképzelhető, hogy nem jár az az átalakító.

nekem is kellett hozzá, mert a motorom feje kisebb volt, mint kellett volna, és lötyögött a lámpába.

Link to comment
Megosztás:

kpm vizsgára behívták, és leszedették vele az előző beton fóliát, és most csináltatta ezt, és azért várom a fejleményeket

de te is azt mondtad, hogy az enyémre is lehetne még egy enyhe fóliát tenni.

Ha szakműhely csinálta és a fólia alatt van a "H" vagy "AF" matrinya akkor elvileg nem kötnek bele ha van jobbos tükör és ha vakfólia akkor sem. Na de ez helytől meg vizsgabiztostól is függ. :lol: :)

Igen, a tiedére előre is simán felteheted azt ami nekem volt az elsőkön ;) (vagy van még olyan szürkés színben is, nemcsak zöldben mint az ényémé volt) neked nem színezett "tiszta" üveg van benne.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Valaki nem tudja hogy kb menyiért szokták adni a bontóban az elektromos ablakemelőket teljes szett kéne?

első szett bontóban komplett vezetékkel, kapcsolókkal 30-40.000 pínz :) megérdeklődtem mikor megvettem a donort, lássam mi mennyit ér :lol: mellesleg bontókban minden drágább (de azok vissza is cserélik, ha valami nem jó véletlenül ;) )

Link to comment
Megosztás:

nézegettem féktárcsa árakat, és az Sp féle megoldás annyira nem is drágább, mint egy 256os...

elgondolkodtató :lol:

256os brembo 11

288as meg 17

236tömör 5

236 hűtött 9

ezer Ft

mindkettőnknek igaza van :)

na figyelj. ha már nem olyan drága, akkor nézzük az elejét:

egyszerűbb gólyát cserélni: tehát gólya, féknyergek, tárcsák, betétek..namost. ha azt vesszük kaptam 15e ajánlatot 1db gólyára, vesszük a te 17e tárcsád 1db, meg bele betétet 15e, meg egy pár nyerget 15e...30+34+15+15= számold ki. nézzük a hátsót..hmm: sztem kb 25e egy pár tárcsa, kerékagy stbstb, nem részletezném. és még nincs összerakva.

persze ha kisblokkos kocsid van, kell hozzá dízel féltengely, ami sajnos ritka. tfh találsz 6e/db. erre ha abses kell két külső csukló, ami megint 10e/db...és még mindig nincs összerakva.

ezekután veszel másik felnit nyárra, meg télre...majd átgumiztatod.

annyira nem is drágább, mint egy 256os...

NEM HELYTÁLLÓ AMIT MONDASZ!!!

Link to comment
Megosztás:

első szett bontóban komplett vezetékkel, kapcsolókkal 30-40.000 pínz :) megérdeklődtem mikor megvettem a donort, lássam mi mennyit ér :lol: mellesleg bontókban minden drágább (de azok vissza is cserélik, ha valami nem jó véletlenül ;) )

holnap elnézek 1-2bontóba de ha 17 fölött lesz akkor veszek univerzálist ami mar van 19 20-ért (jobbfajta). Gondolom a kapcsolókat ki lehet cserélni?!

Link to comment
Megosztás:

holnap elnézek 1-2bontóba de ha 17 fölött lesz akkor veszek univerzálist ami mar van 19 20-ért (jobbfajta). Gondolom a kapcsolókat ki lehet cserélni?!

6 eresek a vezetékek

valahogy biztosan össze lehet hozni :)

és a vezető oldalira azért jó lenne komfortkapcsolós ;) nem kell folyamatosan nyomni a gombot, felmegy magától, és megáll, ha felért :lol: ezt az utángyári is tudja?? mert ha igen, az is jó.

Link to comment
Megosztás:

holnap elnézek 1-2bontóba de ha 17 fölött lesz akkor veszek univerzálist ami mar van 19 20-ért (jobbfajta). Gondolom a kapcsolókat ki lehet cserélni?!

Az attól függ, hogy ugyanannyi drótja van-e az univerzálisnak, mint a gyárinak. Szerintem az univerzálisnál nem lehet pölö a vezetőoldalról vezérelni az utasoldalt. Ez pölö elég gagyiank néz ki, meg drága is. Klikk ide!

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ, hogy ugyanannyi drótja van-e az univerzálisnak, mint a gyárinak. Szerintem az univerzálisnál nem lehet pölö a vezetőoldalról vezérelni az utasoldalt. Ez pölö elég gagyiank néz ki, meg drága is. Klikk ide!

igaz, ilyen is van, de egy kis drótozás, és meg is bütyköltük :lol:

ugye ez nekünk nem lehetetlen, ez nekünk kihívás :) ;) :P

mondjuk amiket linkeltél tuti nem komfortkapcsolósak ;) az pedig igen fontos szerintem :P egyszerűbb felhúzni az ablakot, vagy éppen leengedni, és főként nem balesetveszélyes: 1 hosszabb pöccintés, és már megy is magától ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akkor inkább már bontott gyári. Nem tudom mennyire lehet tartós ez a bowdenes tekerős megoldás.

így van, szívemből szóltál :lol:

én mielőtt beépítettem a donorét, szétszedtem, bezsíroztam/olajoztam ahol kellett, és tökéletesen működnek :)

(csak még át kell kössem a gyújtáskapcsolóra, mert a rádió tápjára kötöttem (így műxik gyújtásra) de ha javul az idő átkötöm ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.