Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is le van fóliázva a hátúlja körbe, műbizonylatot meg azt se tudom mi az?! ;)

Meg sem említették, hogy gond lehet nem hogy leszedessék :lol: :)

egyik srácc most csináltatta meg elől 75% osra, hátul beton ... és kapott hozzá műbizonylatos káryát, ami elvileg igazolja, hogy teljesen szabályos... vároma fejleményeket, és ha ez így átmegy műszakin, akkor megyek, és csináltatom a miénkre is, mert 25ből megvan papírral mindennel Miskolcon.

Link to comment
Megosztás:

Lehet annyira nem tetszett nekik (sem) a szárny, hogy ezután már mindenbe belekötöttek. Még jó hogy az izzókészlet már nem kötelező mert azt is előszedették volna. :lol:

ezzel csak az abaj, ha nekem le van ragasztva fekete tapétával akkor se szólhatna

Link to comment
Megosztás:

Nekem is le van fóliázva a hátúlja körbe, műbizonylatot meg azt se tudom mi az?! ;)

Meg sem említették, hogy gond lehet nem hogy leszedessék :P :P

itt nagyon nézik az ilyesmit, múltkor (amikor a tesóm Octaviáját vittem, egy Fabiáról kapargatta lefelé a srác a fóliát :) )

Lehet annyira nem tetszett nekik (sem) a szárny, hogy ezután már mindenbe belekötöttek. Még jó hogy az izzókészlet már nem kötelező mert azt is előszedették volna. ;)

itt a falon a tájékoztatón még mindíg rajta volt, hogy az elsősegélykészletet, és az izzókészletet tegyék a hátsóülésre :lol: odatettük, biztos ami biztos alapon :cry:

itt nagyon szőröznek mindenen, ami itt átmegy, az már tényleg tuti verda ;)

mondjuk én azt mondom, hogy jobb, ha jól átnézik, mert így tuti üzembiztosabb a verda ;) ennyit megér a biztonság, az ilyesmin nem szeretek spórolni (most nem a fólia, meg a szárny dologról van szó, hanem pl fék, lengéscsillapítók, stb)

Link to comment
Megosztás:

itt nagyon nézik az ilyesmit, múltkor (amikor a tesóm Octaviáját vittem, egy Fabiáról kapargatta lefelé a srác a fóliát :lol: )

Csak én meg úgy tudom a szabályt, hogy a vezető melletti ablakoktól hátrafelé ( "B"oszloptól hátra) Ha van jobb kűlső tükröd, akkor akár be is zsaluzhatod és ki is betonozhatod az ablakokat! Senkinek semmi köze hozzá mert nem zavar a szabad kilátásban

Link to comment
Megosztás:

Csak én meg úgy tudom a szabályt, hogy a vezető melletti ablakoktól hátrafelé ( "B"oszloptól hátra) Ha van jobb kűlső tükröd, akkor akár be is zsaluzhatod és ki is betonozhatod az ablakokat! Senkinek semmi köze hozzá mert nem zavar a szabad kilátásban

hja, én is így tudtam... az igazság az, hogy amúgy is cserére érett már a fólia, mert bent elég karcos lett már a le-fel tekergetéstől (előző tulajnak 3 kisgyereke volt :lol: - tekertek mindent amit lehetett :) )

de a vizsgabiztos szerint arra is kell műbizonylat (mondjuk én is kételkedek ebben), de ha neki így jobb, ám legyen :P

műszaki után úgyis újrafóliázzuk unokatesómmal :P ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak én meg úgy tudom a szabályt, hogy a vezető melletti ablakoktól hátrafelé ( "B"oszloptól hátra) Ha van jobb kűlső tükröd, akkor akár be is zsaluzhatod és ki is betonozhatod az ablakokat! Senkinek semmi köze hozzá mert nem zavar a szabad kilátásban

ja, de a fábiás srácnak az első ajtókon is volt, előtte rakták fel fél évvel :lol: büntiből leszedhette mindet (ő se hallott még műbizonylatról :) ;) )

Link to comment
Megosztás:

hja, én is így tudtam... az igazság az, hogy amúgy is cserére érett már a fólia, mert bent elég karcos lett már a le-fel tekergetéstől (előző tulajnak 3 kisgyereke volt :lol: - tekertek mindent amit lehetett :) )

de a vizsgabiztos szerint arra is kell műbizonylat (mondjuk én is kételkedek ebben), de ha neki így jobb, ám legyen :P

műszaki után úgyis újrafóliázzuk unokatesómmal :P ;) ;)

Nem akarok okoskodni, meg nyilván nem is erősködnék velük de a szabály betartatása=a szigorral,

a szabály nemtudása és ezért csesztetés meg =a sz@patással

Legalábbis az én szemembe.

Felétek meg a szigor=a sz@patással

Vagy nem jól látom?

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok okoskodni, meg nyilván nem is erősködnék velük de a szabály betartatása=a szigorral,

a szabály nemtudása és ezért csesztetés meg =a sz@patással

Legalábbis az én szemembe.

Felétek meg a szigor=a sz@patással

Vagy nem jól látom?

de, ebben van valami :P na de mindegy, ha nekik ez kell, arra az egy napra teljen kedvük :P másnap úgyis mindenki visszapakolja a fóliákat :) ;)

(egy haveromnak egész ablakkollekciója van II-es Golfra, mindenki tőlle kéri el műszakira... fóliás ki --> átlátszó be, majd még a műszaki napján vissza is cserélik ;) , ja és ugyanezt játszák el a gumikkal is :lol: ) mondjuk én is a télikkel viszem el, azok jobbak ;) )

Link to comment
Megosztás:

Itt a bizonylat annyit ér, hogy nem az út szélén kaparod. Nekem is beleköttek az első ablakokon lévőkbe, viszont fóliával nem csináltam annyi hüjeséget mint egyesek ablak nélkül....de ez van. Tegnap az orrom előtt tejelt egy csóró a fóliák meg a ledsor miatt. Jól van neki....fizessen mindenki aki karácsonyfát csinál az autóból....

Link to comment
Megosztás:

Itt a bizonylat annyit ér, hogy nem az út szélén kaparod. Nekem is beleköttek az első ablakokon lévőkbe, viszont fóliával nem csináltam annyi hüjeséget mint egyesek ablak nélkül....de ez van. Tegnap az orrom előtt tejelt egy csóró a fóliák meg a ledsor miatt. Jól van neki....fizessen mindenki aki karácsonyfát csinál az autóból....

nekem kint még senki nem szólt se a fólia, se a szárny miatt :P igaz csak párszor állítottak meg, és - én tenni, hogy nem tudni román ;) -

de akkor az nem úgy van, hogy ha én nem látom a visszapillantóban a rendőrt (a szárny miatt), akkor ő sem lát, vagy ebből már ki kellett volna nőnőm már? :lol:

ha nem lesz szárnyam, mit mondok majd a rendőrnek miért nem vettem észre? :) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Asszem én most iszok valamit. ;) Az ablakom előtt ülök, a fotelban. Nézek kifelé, valami kicsit zöldes fénnyel, qrva nagy lángcsóvát maga után húzva esik lefelé, pár utcányira innen ;) Nem tüzijáték, ez frankón lángolt, vagy 10 méteres lángcsóvával hullott lefelé és kb. 30x akkora volt mint amikor tüzijáték darabok esnek. Előtte pedig nem volt durranás, pukkanás stb. :lol: Ha holnap bemondják hogy Dunakeszi egyik fele kihalt akkor valszeg emiatt az izé miatt volt. :)

(nem, MÉG nem ittam semmit)

Megúsztad az UFO-kat :P :

Tűzgömb

Link to comment
Megosztás:

Nekem azok az új lámpához voltak. TYC.

Az enyém végül nem Tyc lett hanem a Láng-tól Klokkerhol név alatt lett rendelve. Gyanús is volt nekem, hogy elég olcsón adták és ki is derült, hogy köze nincs hozzá mert DEPO. :) ..és ahogy irtam is, ehhez meg egy menetes gömbfejű szár van...talán ezt kéne a motor szárába vagy annak a helyére beletenni!? :lol: Lehet, hogy visszaviszem, ha még elfogadják "reklamációnak"...végülis érintetlen, még a boltban nyitották ki a dobozt nem én. Ja, és tudtam nálunk is venni GE(tungsram) Megalight +90% 13,90 euroért - azt hittem nem találok mert több helyen nem is hallottak róla - de az eredeti lámpába bele sem teszem mert már nagyrészt le van málva a foncsorról a tükröződő felület. ;)

Link to comment
Megosztás:

itt nagyon nézik az ilyesmit, múltkor (amikor a tesóm Octaviáját vittem, egy Fabiáról kapargatta lefelé a srác a fóliát ;) )

itt a falon a tájékoztatón még mindíg rajta volt, hogy az elsősegélykészletet, és az izzókészletet tegyék a hátsóülésre :lol: odatettük, biztos ami biztos alapon :P

itt nagyon szőröznek mindenen, ami itt átmegy, az már tényleg tuti verda :P

mondjuk én azt mondom, hogy jobb, ha jól átnézik, mert így tuti üzembiztosabb a verda ;) ennyit megér a biztonság, az ilyesmin nem szeretek spórolni (most nem a fólia, meg a szárny dologról van szó, hanem pl fék, lengéscsillapítók, stb)

Ha kötözködnek a szárnyra, és levetted akkor nem fognak kötözködni az ablakmosó-törlő kombóra ami a szárny miatt lett kiütve? :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyém végül nem Tyc lett hanem a Láng-tól Klokkerhol név alatt lett rendelve. Gyanús is volt nekem, hogy elég olcsón adták és ki is derült, hogy köze nincs hozzá mert DEPO. :) ..és ahogy irtam is, ehhez meg egy menetes gömbfejű szár van...talán ezt kéne a motor szárába vagy annak a helyére beletenni!? :lol: Lehet, hogy visszaviszem, ha még elfogadják "reklamációnak"...végülis érintetlen, még a boltban nyitották ki a dobozt nem én. Ja, és tudtam nálunk is venni GE(tungsram) Megalight +90% 13,90 euroért - azt hittem nem találok mert több helyen nem is hallottak róla - de az eredeti lámpába bele sem teszem mert már nagyrészt le van málva a foncsorról a tükröződő felület. ;)

az mindegyikben benne van

úgy szállítják.

meg ami ne motorosan állítható, abban az van.

mellékelve kelett volna lenni egy zacsiban ilyen kis két félből összerakható gömbvégű bigyóknak, amit rápattintottál volna a moci tengelyére, és aztán belefűzted volna a lámpába.

Link to comment
Megosztás:

nekem kint még senki nem szólt se a fólia, se a szárny miatt :D igaz csak párszor állítottak meg, és - én tenni, hogy nem tudni román ;) -

de akkor az nem úgy van, hogy ha én nem látom a visszapillantóban a rendőrt (a szárny miatt), akkor ő sem lát, vagy ebből már ki kellett volna nőnőm már? :lol:

ha nem lesz szárnyam, mit mondok majd a rendőrnek miért nem vettem észre? :) :P :P

Megszokásból. ;)

Megúsztad az UFO-kat ;) :

Tűzgömb

Ja mondtam is az asszonynak erről már hallottam, egyik Opeles csávót majdnem el is vitték! Azt mondja mi van??? ;) :cry:

Link to comment
Megosztás:

Azért erre a fóliázásra vonatkozó paragrafusokat elő kellene szedni valahonnan, aztán ah tényleg neked van igazad akkor az orruk alá dögölni. Izzókészlet sem kötelező már! Nem tudom milyen jogon kérik műszakin. Igaz engem is azzal szivattak legutóbbi műszakin, hogy nem elég sárga az index izzóm. Vegyem elő az izzókészletből (ami akkor még kötelező volt) és kicserélik. Volt is izzókészletem de nem volt benne sárga 21W-os. Na bumm 400ft zsebbe és kicserélték sajátjukból (vagy csak úgy csináltak mintha, mert nem láttam a műveletet mikor matattak a motorház alatt).

Link to comment
Megosztás:

egyik srác most csináltatta meg elől 75% osra, hátul beton ... és kapott hozzá műbizonylatos kártyát, ami elvileg igazolja, hogy teljesen szabályos... várom a fejleményeket, és ha ez így átmegy műszakin, akkor megyek, és csináltatom a miénkre is, mert 25ből megvan papírral mindennel Miskolcon.

Aztán meg ha az NHK berángatja egy kis fényáteresztés mérésre nem kizárt, hogy lesz ám arcra esés :P

de a vizsgabiztos szerint arra is kell műbizonylat (mondjuk én is kételkedek ebben), de ha neki így jobb, ám legyen :P

műszaki után úgyis újrafóliázzuk unokatesómmal ;) :) ;)

Megnyugtatlak, kell ;) és ha a műszakin nincs fent fólia de másnap blokkolnak a bozótlakók és nem egyezik az adatbázisban szereplő fotókkal és úgy papír nélkül van fent jobbik esetben te is kaparni fogsz.. :cry:

Itt a bizonylat annyit ér, hogy nem az út szélén kaparod. Nekem is beleköttek az első ablakokon lévőkbe, viszont fóliával nem csináltam annyi hüjeséget mint egyesek ablak nélkül....de ez van. Tegnap az orrom előtt tejelt egy csóró a fóliák meg a ledsor miatt. Jól van neki....fizessen mindenki aki karácsonyfát csinál az autóból....

Aki olyan sicku meg is érdemli ;) én is rejtegetem a hűtőmaszk mögött a fényeket :lol:

Link to comment
Megosztás:

amúgy nemtudom ti hova szoktátok vinni az autókat. én amikor megvettem a cucut még nemvolt a legjobb állapotba (mostincs :lol:) és műszakin ugy ment át h lyukas volt a kipufogó, a jobb hátsó lámpa törött, féklámpakapcsoló nemműködött és még egy kavicsfelverődés is volt a széélvédőn. ezekér mind +2e-t kértek.

Link to comment
Megosztás:

Csak én meg úgy tudom a szabályt, hogy a vezető melletti ablakoktól hátrafelé ( "B"oszloptól hátra) Ha van jobb kűlső tükröd, akkor akár be is zsaluzhatod és ki is betonozhatod az ablakokat! Senkinek semmi köze hozzá mert nem zavar a szabad kilátásban

hja, én is így tudtam... az igazság az, hogy amúgy is cserére érett már a fólia, mert bent elég karcos lett már a le-fel tekergetéstől (előző tulajnak 3 kisgyereke volt :lol: - tekertek mindent amit lehetett ;) )

de a vizsgabiztos szerint arra is kell műbizonylat (mondjuk én is kételkedek ebben), de ha neki így jobb, ám legyen ;)

műszaki után úgyis újrafóliázzuk unokatesómmal :P ;) :P

Hahó srácok van ám fólia téma is :)

Link to comment
Megosztás:

amúgy nemtudom ti hova szoktátok vinni az autókat. én amikor megvettem a cucut még nemvolt a legjobb állapotba (mostincs :) ) és műszakin ugy ment át h lyukas volt a kipufogó, a jobb hátsó lámpa törött, féklámpakapcsoló nemműködött és még egy kavicsfelverődés is volt a széélvédőn. ezekér mind +2e-t kértek.

Nekem minden működött tökéletesen, de a felni miatt majdnem megb@sztak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.