Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Gyakorlatilag abban nőttem fel, ha lenne pénzem több kocsira biztos hogy lenne egy. Meg aztán olyan sok baja nem lehet neki...nem forr a víz, nem kócolódik a vezérlés, nem hagy ki a 3-as 4-es henger. :lol:

Ma már szerintem hobbi kocsinak sem éri meg ugyanis mikorra ki koptak már igen sok gondunk volt a sok kisipari sz@r alkatrészekkel és ez alól nem volt kivétel a felújított főtengely sem sajnos, legyártani hozzá minden alkatrészt rendes anyagokból meg szerintem vetekszik valami szórakoztatóbb és sokkal élvezetesebb hobbikkal, mondom ezt úgy, hogy nagyon szerettem őket javítani és ma sem állok ellen ha ilyen gördül be a műhely udvarára sőt..

Legalábbis szerintem elrontja az élvezeti értéket a silány minőségű alkatrész ellátottság

Link to comment
Megosztás:

Ma már szerintem hobbi kocsinak sem éri meg ugyanis mikorra ki koptak már igen sok gondunk volt a sok kisipari sz@r alkatrészekkel és ez alól nem volt kivétel a felújított főtengely sem sajnos, legyártani hozzá minden alkatrészt rendes anyagokból meg szerintem vetekszik valami szórakoztatóbb és sokkal élvezetesebb hobbikkal, mondom ezt úgy, hogy nagyon szerettem őket javítani és ma sem állok ellen ha ilyen gördül be a műhely udvarára sőt..

Legalábbis szerintem elrontja az élvezeti értéket a silány minőségű alkatrész ellátottság

a mai autókkal annyival jobb a helyzet,hogy van jó minőségű is, csak az drágább.

de van szar utángyári is mint pl hq qh...

és a trabikkal wareszokkal már nem lehet bontózni se, nagyobb egységeket, váltó , meg talán moci, de már azt se csak váltó, amit meg tudsz venni.

ha ugyan az aluért nem bontották még szét a bontósok.

Link to comment
Megosztás:

volt is nekünk, meg rallyztunk is vele...

wareszhoz képest is gyengébb, de megy az ha kell.

waresz meg lenyom pár autót, ha te rá vagy készülve, a másik meg nem :lol:

1200es ladák városban sehol sincsenek :)

Hát persze 3.-ban 60-nál már fűtés is van akár -10-ben is ;) (trabi)

A Waresz meg kimondottan jól megy szrintem még ha fel is vannak készülve a bigulik akkor is le lehetett "alázni" őket ;) :P

Amit mondani akartam, hogy ha egy mai autóhoz vagy szokva, szerintem sokat ront az emlékeken, ha vissza ülsz akármelyik kétüteműbe vagy akár biguliba is

Link to comment
Megosztás:

Abban az időben még megálltak az utók ha valaki lerobbant az út szélén. Középkorú nő, szintén trabival. A férje használja a kocsit, most elengedte egyedül, ki lett oktatva, ha nem húz akkor egyhengerezik, ki kell cserélni a rossz gyertyát. Kicserélte most sem jó. Melyiket cserélte? Hát amelyik meleg, biztos túlmelegedett. :lol:

Tán itt olvastam, hogy valaki megállt, hogy segítsen kikeveredni az árokból azt jól elküldték a ..csába!

Ez vissza szorult a motorosok közé bár ha integetsz akkor megállok neki és nem fogok csapdát sejteni a dolog mögött

Link to comment
Megosztás:

Hát persze 3.-ban 60-nál már fűtés is van akár -10-ben is :lol: (trabi)

A Waresz meg kimondottan jól megy szrintem még ha fel is vannak készülve a bigulik akkor is le lehetett "alázni" őket :) ;)

Amit mondani akartam, hogy ha egy mai autóhoz vagy szokva, szerintem sokat ront az emlékeken, ha vissza ülsz akármelyik kétüteműbe vagy akár biguliba is

hát persze... azért csak komfortosabb, csak halkabb, csak kényelmesebb, még ha szűkebb is egy mai autó... nekem egy érzés maradt meg bennem, hogy megyünk a waresszal nyáron, olyan meleg van, hogy süt minden amihez érek a kocsiban annyira meleg van, de nem érdekel, mert megyünk vhova ;)

azóta is akkor érzem legjobban magam a kocsiban, ha ez az érzés megvan

nem nincs klíma :P

Link to comment
Megosztás:

hát persze... azért csak komfortosabb, csak halkabb, csak kényelmesebb, még ha szűkebb is egy mai autó... nekem egy érzés maradt meg bennem, hogy megyünk a waresszal nyáron, olyan meleg van, hogy süt minden amihez érek a kocsiban annyira meleg van, de nem érdekel, mert megyünk vhova :lol:

azóta is akkor érzem legjobban magam a kocsiban, ha ez az érzés megvan

nem nincs klíma :)

de ugye nem égetnek a fém részek mert el vannak takarva mindenféle csodálatos kárpitokkal amik nem úgy melegszenek át mint egy wartburg ajtó az ablak meg a kárpit között!! ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

hm pár milla egy ilyen warcel 5 ös váltó van benne... csak nemértem, akkor miért nem tettek már bele elektromos ventit...

gyárilag olyan volt az utcsó kiadás, de 5 ös váltó még abba se volt, sőt a4T be se...

1,2,3,4 H alakba, és az 5. meg az egyes előtt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szíj? :lol:

Ha már Trabant. ;)

szíj ja, mert ha nem is a ventit, de a vízpumpát hajtani kell vmivel.

ez a csaj olyan mint Lady Gaga kigyurva :)

Aztaaaa ez valami frenetikus még sosem láttam ilyet főleg 5gangost, bár elég érdekes, hogy a 2-es elé vagy hova került, de akkor is...

Ez feldobta a napom köszi ;) :P :P ;) :cry:

annakidején úgy olvastam, hogy az egyes elé került, de a videón 2es elé látszik...

Találtam 1 jó kis turbós X14XE-t.

X14LET

kipuf komoly ;)

Link to comment
Megosztás:

Meg aztán olyan sok baja nem lehet neki...nem forr a víz, nem kócolódik a vezérlés, nem hagy ki a 3-as 4-es henger. :D

Azt te csak hiszed ;) új termosztátot tettem bele, kapásból felfőzte -trükk: mikor felmelegedett a hűtővíz (2.ik zöld led) gyorsan rá kellett nyitni a fűtést utána nem volt vele gond de ez minden egyes nap első indításánál. Szerinted miért tartottam a hátuljában vagy 16 liternyi vizet? :P :lol:

A vezérlés nem kócolódik de a gyújtás simán elmegy mert ugye minőségi ülőkalapácsot nem nagyon lehetett kapni már akkoriban sem és a vízszivattyú tömszelencéjének elrepedő csúszógyűrűjéről ne is beszéljünk ;)

A 3.-ik hengeren pontosra belőni a gyújtást felért a világ sokadik csodájával ugyanis annak az egynek csak úgy tudtam, hogy nagyobb előgyújtást adtam. Elképzelheted milyen jó volt mikor vakéjszaka a semmi közepén elment az enerdzsi belőle. Állj, rendszámot és az orrát le (szárnyas anyával volt felfogatva a gyorsabb szerelhetőség érdekében) gyújtás pofára belő (~0.7-0.8 mm hézag) összerak majd tűz tovább. És, hogy ne is mondjam baromi jó volt mikor egy Told nevű községben (egy barátomhoz mentem) váltórúd-törést kaptam és persze miért ne az egész faluban nem volt egy hegesztőtrafó, legközelebb csak B.keresztesen szal buli volt hazajutni. Szóval lehetne mesélgetni róla.. ;)

A Waresz meg kimondottan jól megy szerintem még ha fel is vannak készülve a bigulik akkor is le lehetett "alázni" őket :D :D

Az enyémmel vertem az ezerkecsókat simán ;) ;) gyorsulni azt tudott nagyon.. :P

Szíj? :P Ha már Trabant. :P

Azért le ne lökd már így hajnalban ;) :cry: a tegnapi jobb sztem :) nem azt mondom, csinos ez is csak arcra nem jön be :D Ez már inkább.. vagy ez. :P

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apropó, Áfonya cartársnak sok boldogat! taps.gif

Link to comment
Megosztás:

Nos. Tegnaptól máig Eszteréknél voltam.

Feltettem a nyári kerekeket, aminek van 2 előnye és 1 hátránya. Az autó szebb és stabilabb vele, viszont kicsitelszomorító a menetdinamikára gyakorolt hatása. A téli gumival való vidám fürgeség már a múlté, 5-ösben 100 körül már alig gyorsul a nagy kerekekkel, miközben a téli kerékkel még vígan gyorsult 5-ösben. Na mindegy... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt te csak hiszed ;) új termosztátot tettem bele, kapásból felfőzte -trükk: mikor felmelegedett a hűtővíz (2.ik zöld led) gyorsan rá kellett nyitni a fűtést utána nem volt vele gond de ez minden egyes nap első indításánál. Szerinted miért tartottam a hátuljában vagy 16 liternyi vizet? :) :lol:

A vezérlés nem kócolódik de a gyújtás simán elmegy mert ugye minőségi ülőkalapácsot nem nagyon lehetett kapni már akkoriban sem és a vízszivattyú tömszelencéjének elrepedő csúszógyűrűjéről ne is beszéljünk ;)

A 3.-ik hengeren pontosra belőni a gyújtást felért a világ sokadik csodájával ugyanis annak az egynek csak úgy tudtam, hogy nagyobb előgyújtást adtam. Elképzelheted milyen jó volt mikor vakéjszaka a semmi közepén elment az enerdzsi belőle. Állj, rendszámot és az orrát le (szárnyas anyával volt felfogatva a gyorsabb szerelhetőség érdekében) gyújtás pofára belő (~0.7-0.8 mm hézag) összerak majd tűz tovább. És, hogy ne is mondjam baromi jó volt mikor egy Told nevű községben (egy barátomhoz mentem) váltórúd-törést kaptam és persze miért ne az egész faluban nem volt egy hegesztőtrafó, legközelebb csak B.keresztesen szal buli volt hazajutni. Szóval lehetne mesélgetni róla.. :P

és az elmászkáló alaplapról nem is szólsz, meg a kimozdulgató biztikről?

vot baja azoknak is, csak visszaemlékezve a jóra(többnyire) emlékszik az ember.

Link to comment
Megosztás:

és az elmászkáló alaplapról nem is szólsz, meg a kimozdulgató biztikről?

vot baja azoknak is, csak visszaemlékezve a jóra(többnyire) emlékszik az ember.

Az enyémé ugyan el nem moccant :lol: pl legutóbb sógorra rábíztam a simsonom gyújtásának beállítását mert nekem valahogy nem volt türelmem hozzá ;) :P majd megszakadt bele mire azt a 2 nyamvadt csavart meg tudta lazítani ;) Sanci ráhúzta.. :P

De egyébként ja :cry: ha az az autó mesélni tudna.. ;) azóta is bánom, hogy túladtam rajta... :)

Link to comment
Megosztás:

és az elmászkáló alaplapról nem is szólsz, meg a kimozdulgató biztikről?

vot baja azoknak is, csak visszaemlékezve a jóra(többnyire) emlékszik az ember.

Jók voltak a Wareszok. Nekem volt kettő is. Mindkettő még a régebbi, a motor mögött volt a hűtő. Nagy bódé, billegett is a kanyarokban. A gyorsulása abban az időben tényleg nagyon komoly volt. 5 literes kanna víz nélkül nem indultam sehova. ;) Plusz trafó mindig volt nálam. Egy nagyobb pocsolya után elszállt az erő, volt hogy csak egy henger ment. Aztán beindult a második, és mintha a turbó tolná indult a harmadik is. :)

Igazi kaland volt minden utazás. Aki nem vezette, nem tudja milyen élmény. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.