Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

nah összefirkálgattam a falat de a jobb oldali az istenért se akar egy vonalba lenni vele csere után, nagyon lentvan:S hogy tudok azon állitani?

+ nyári gumi ON

+ brand new szőnyegek ON

:lol:

amúgy már így látni a különbséget a kettő között a pinyóba, várom már az estét :lol:

Link to comment
Megosztás:

nah összefirkálgattam a falat de a jobb oldali az istenért se akar egy vonalba lenni vele csere után, nagyon lentvan:S hogy tudok azon állitani?

+ nyári gumi ON

+ brand new szőnyegek ON

:lol:

amúgy már így látni a különbséget a kettő között a pinyóba, várom már az estét :lol:

van egy állítócsavarja azt kell tekergetni.

ahol felrakod az izzót takaró gumit, arrafelé.

Link to comment
Megosztás:

A képek alapján minden rendben van a BCvel.

Ez a kedvencem.

Ez az enyém.

áh hasonló volt már nekem is, csak nekem nem a világítás konzol volt kiszedve, hanem a küszöbök, meg a váltóbox, meg a középkonzol tejesen :lol:

illetve a középkonzol az nem, mert az elakadásjelzőt nem szedtem ki.

azt hogy kell kiszedni?

egyszer kaptam egy konzolt, és benne volt a foglalat, gondolom a gazdi se tudta kiszedni, mert nekem is eléggé nehézkesen sikerült, és roncsolva....

Link to comment
Megosztás:

Hiába a jó izzó ha nincs jól beállítva a fényszóró. Én is csak a mega izzókkal vettem észre, hogy nincs is jól beállítva. Beállítás után más sokkal sokkal jobb volt.

Én elemtem Suzuki szalonba fényszórót beállítatni, mert gyanítottam, hogy felfelé ver. Tekert is rajta a szakember egy csomót, 1000Forint volt. Aztán lekezdtem semmit sem látni az útból, a tompított 3 méterre vitt el a refi meg úgy 10-re. Nem beszélve arról, hogy átvernek a másik sávba. Ja végülis én voltam a hülye, csak azt mondtam felfele ver, azt nem hogy oldalra. :lol: Ezért félreálltam este egy kihalt úton, és beállítottam szemre a távolságot. Szakemberek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én elemtem Suzuki szalonba fényszórót beállítatni, mert gyanítottam, hogy felfelé ver. Tekert is rajta a szakember egy csomót, 1000Forint volt. Aztán lekezdtem semmit sem látni az útból, a tompított 3 méterre vitt el a refi meg úgy 10-re. Nem beszélve arról, hogy átvernek a másik sávba. Ja végülis én voltam a hülye, csak azt mondtam felfele ver, azt nem hogy oldalra. :lol: Ezért félreálltam este egy kihalt úton, és beállítottam szemre a távolságot. Szakemberek. :(

Csodálkozol ha a konkurenciához viszed... vagy lehet ami jó egy buzukinak ez nem jó az opelnek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, az oldalbeállító csavart hiába tekertem nem mozdult semerre, ezért inkább hagytam.

az nem is baj, főleg utángyári lámpáknál, nekem pl kiesett a csavarja...

Csodálkozol ha a konkurenciához viszed... vagy lehet ami jó egy buzukinak ez nem jó az opelnek. :lol:

elvileg a műszert kell előbb az autóoz, és aztán az autót a műszerhez, tehát nem autófüggő, de szerintem ezt te is tudod :lol:

én állítottam már 20 millás mercin is szervizelés után automata szintezőset is, szervízben pont a lámpát csináltál neki, meg astrán is, meg ugyebár rönőkön, de egyiket se hozták vissza.

de az enyémet én is úgy állítottam, mint Zotya :(

Link to comment
Megosztás:

elvileg a műszert kell előbb az autóoz, és aztán az autót a műszerhez, tehát nem autófüggő, de szerintem ezt te is tudod :lol:

én állítottam már 20 millás mercin is szervizelés után automata szintezőset is, szervízben pont a lámpát csináltál neki, meg astrán is, meg ugyebár rönőkön, de egyiket se hozták vissza.

de az enyémet én is úgy állítottam, mint Zotya :(

nem hiába tettem a végére ezt: :lol:

Persze tudom azt is, hogy először az autóhoz a műszert csak sok helyen hanyagul állítják az autóhoz így asztán nem lesz jó a fényszóró beállítás sem.

Azért azt is érdemes megnézni, hogy jól a helyén van-e az izzó igaz h4 nél kisebb az esély rosszul betenni mint pl h7 nél.

Link to comment
Megosztás:

nem hiába tettem a végére ezt: :lol:

Persze tudom azt is, hogy először az autóhoz a műszert csak sok helyen hanyagul állítják az autóhoz így asztán nem lesz jó a fényszóró beállítás sem.

Azért azt is érdemes megnézni, hogy jól a helyén van-e az izzó igaz h4 nél kisebb az esély rosszul betenni mint pl h7 nél.

jaja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csodálkozol ha a konkurenciához viszed... vagy lehet ami jó egy buzukinak ez nem jó az opelnek. :lol:

Szerintem egyszerüen nem érdekelte, hogy jó munkát végezzen.

azt csak meglazította, utána kézzel mozgatta

Na akkor ez volt a baj, én azt vártam, hogy billentse a csavar, mint a magasságnál.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyszerüen nem érdekelte, hogy jó munkát végezzen.

Na akkor ez volt a baj, én azt vártam, hogy billentse a csavar, mint a magasságnál.

annak kéne is.

amikor enyém kiesett láttam a csavart, és elvileg az nem egy lazító csavar, hanem egy csiga csavar.

Link to comment
Megosztás:

Most úgyis lesz műszaki, mald akkor beállíttatom valami normális helyen.

Nagyon jó az útszéli vagy fal elé állós módszer, nem kell ahhoz pénzt adni egy szervízben. Én mindíg így állítottam és mindíg jó volt műszakin is és jól is látok vele.

Vagy eladtad a féltengelyt és van ismét autóra költhető pénzed? :lol:

ok most már abbahagyom...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó az útszéli vagy fal elé állós módszer, nem kell ahhoz pénzt adni egy szervízben. Én mindíg így állítottam és mindíg jó volt műszakin is és jól is látok vele.

Vagy eladtad a féltengelyt és van ismét autóra költhető pénzed? :lol:

ok most már abbahagyom...

ha mégse jó, majd ott beálítják

ennyi

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó az útszéli vagy fal elé állós módszer, nem kell ahhoz pénzt adni egy szervízben. Én mindíg így állítottam és mindíg jó volt műszakin is és jól is látok vele.

Vagy eladtad a féltengelyt és van ismét autóra költhető pénzed? :lol:

ok most már abbahagyom...

Azért, mert most a magasság jó, nagyjából jó is a vizszintes beállítás is a kocsibeálló falán nézve, aztán az úton mégis úgy látom mintha átverne a másik sávba.

Link to comment
Megosztás:

Hy! Az lenne a kérdésem hogy nem tudja e valaki van e vmi forma arra hogy hogyan cseréljem meg az auton a kerekeket???..pl jobb hátsót bal előre...v ilyesmi mert a hátsókat előre szeretém tenni...

Köszönöm..!:lol:

jobb csak jobboldara mehet sztem a forgásirány miatt.

én ugyszoktam h egyik nyáron egyik van elől köveztkezőn meg a másik kettő, így ha ugyanugy használod nagyából egyformán kopik. de a legjobb az lenne ha megmérnéd a bordákat és a mélyebb kerülne előre.

Link to comment
Megosztás:

aha.. köszi, csak mer picit rángatja a kormányt és nem tom hogy centírozni kell vagy más lehet a gond szal lehet megcserélem őket mert eddig még nem igen voltak és lehet nem egyenlően koptak..

ha ránézel látod h jobban elvan e kopva pl valamelyik oldala. de sztem emiatt nem rángat. apám kocsiján a jobb elsőn 1 nyár alatt eltűntek a belső feléről a redők és nem érezte csak akkor láttuk amikor cserélve lett

Link to comment
Megosztás:

aha.. köszi, csak mer picit rángatja a kormányt és nem tom hogy centírozni kell vagy más lehet a gond szal lehet megcserélem őket mert eddig még nem igen voltak és lehet nem egyenlően koptak..

nekem mikor 100-110nél rázta a kormányt, akkor centír volt, de lehet egy nagy fékezés eredménye is, valamelyik kerék jobban satuzott:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.