Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ez igazából olyan, csak 50% os, és GE nem Tungsram, de a GE 90%os tapasztalatok szerint ugyan az mint a tungsram 90% os

ja és nekem meg tungsram megalight 60% om van :lol:

most második éve asszem, a fénye az már veszített a tompítottal, de a távolsági még most is :lol:

Pár hete vettem -a fórumban olvasottak alapján- megalight 90%-t. Azt tudni kell én sosem voltam megelégedve a világítással, pedig nemrég cseréltem mindkét lámpatestet. Szal beletettem az izzókat, a garázsban próbálva tényleg jobban világít, de az úton... Hát nem nagyon vagyok elájulva tőle. Ahogy pl. megyek este egy kocsisorban -főleg duplasávoson- és hasonlítgatom a kocsim által bevilágított útrészt más kocsiéval, hát még így is a gyengébbik kategória. Régi 120-as skodámon mezei izzóval fényévekkel jobb volt.

Link to comment
Megosztás:

Pár hete vettem -a fórumban olvasottak alapján- megalight 90%-t. Azt tudni kell én sosem voltam megelégedve a világítással, pedig nemrég cseréltem mindkét lámpatestet. Szal beletettem az izzókat, a garázsban próbálva tényleg jobban világít, de az úton... Hát nem nagyon vagyok elájulva tőle. Ahogy pl. megyek este egy kocsisorban -főleg duplasávoson- és hasonlítgatom a kocsim által bevilágított útrészt más kocsiéval, hát még így is a gyengébbik kategória. Régi 120-as skodámon mezei izzóval fényévekkel jobb volt.

hát nekem csak 60% as volt, de ég és föld volt a mezeihez képest.

Link to comment
Megosztás:

Irigyellek.

Nálam a tennivalók listája:

-megnézni mi kopog elől

-égők és kattogó km spirál miatt kivenni a műszerfalat

-középkonzolban nem világít egy égő, amíg oda nem ütök egyet

-nehezen jár a kuplung

-övfeszítőt kicserélni (de előtte beszerezni egyet)

-a kézifékkötél hidegben pattan egy helyen

-az erősítő alatti kárpitozott panel egyik csavarja fellazult és zörög

Úgy nagyjából ennyi, de nincs időm ezekre. Sajnos.

Cserélj féltengelyt, éa minden gondod megoldódik! Várjál...nézd csak...van is egy felesleges! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már a fényszóróknál tartunk...

Mennyire számottevő a különbség a 17,5-ös és a 12,5-ös fényerejű lámpák közt? Mielőtt lelőnétek a poént, tudom hogy 5 :lol: , de mennyire mutatkozik ez meg pl. éjszaka? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Egyáltalán miből adódik ez a különbség?(üveg, foncsor/tükröződő bevonat?) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pár hete vettem -a fórumban olvasottak alapján- megalight 90%-t. Azt tudni kell én sosem voltam megelégedve a világítással, pedig nemrég cseréltem mindkét lámpatestet. Szal beletettem az izzókat, a garázsban próbálva tényleg jobban világít, de az úton... Hát nem nagyon vagyok elájulva tőle. Ahogy pl. megyek este egy kocsisorban -főleg duplasávoson- és hasonlítgatom a kocsim által bevilágított útrészt más kocsiéval, hát még így is a gyengébbik kategória. Régi 120-as skodámon mezei izzóval fényévekkel jobb volt.

Hiába a jó izzó ha nincs jól beállítva a fényszóró. Én is csak a mega izzókkal vettem észre, hogy nincs is jól beállítva. Beállítás után más sokkal sokkal jobb volt.

Link to comment
Megosztás:

Pár hete vettem -a fórumban olvasottak alapján- megalight 90%-t. Azt tudni kell én sosem voltam megelégedve a világítással, pedig nemrég cseréltem mindkét lámpatestet. Szal beletettem az izzókat, a garázsban próbálva tényleg jobban világít, de az úton... Hát nem nagyon vagyok elájulva tőle. Ahogy pl. megyek este egy kocsisorban -főleg duplasávoson- és hasonlítgatom a kocsim által bevilágított útrészt más kocsiéval, hát még így is a gyengébbik kategória. Régi 120-as skodámon mezei izzóval fényévekkel jobb volt.

Hát ezt én nem írom alá. VW Bora, Mazda 323F, Mazda Xedos6, BMW E30.....ezeket próbáltam eddig, és mindegyiknek durván pocsék az Astrához képs a fényszórója. Én ezzel ami kifejezetten jól látok. Sőt, múltkor mentem egy E Mercivel, és annak sem volt jobb a tompítottja.

Link to comment
Megosztás:

Ha már a fényszóróknál tartunk...

Mennyire számottevő a különbség a 17,5-ös és a 12,5-ös fényerejű lámpák közt? Mielőtt lelőnétek a poént, tudom hogy 5 :( , de mennyire mutatkozik ez meg pl. éjszaka? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Egyáltalán miből adódik ez a különbség?(üveg, foncsor/tükröződő bevonat?) :lol:

nem tudom mi a difi, gyári lámpával csak annyit foglalkoztam h szétszedjem és kibelezzem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt én nem írom alá. VW Bora, Mazda 323F, Mazda Xedos6, BMW E30.....ezeket próbáltam eddig, és mindegyiknek durván pocsék az Astrához képs a fényszórója. Én ezzel ami kifejezetten jól látok. Sőt, múltkor mentem egy E Mercivel, és annak sem volt jobb a tompítottja.

Jah, a Pandának sem egy túlzás jó :lol: de még elfogadható, az Astráé 10x jobb :lol: :lol:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Éééééééés megvan az idei év első két potykája, 2 és 2.4 kilós :( :D úgy sejtem, hogy ebből már össze lehet hozni egy kisebb fajta találkozót :D :D :D :D

www.tvn.hu_c0e1389a8384d3fe512f50169cda7751.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jah, a Pandának sem egy túlzás jó :lol: de még elfogadható, az Astráé 10x jobb :P :(

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Éééééééés megvan az idei év első két potykája, 2 és 2.4 kilós :D :D úgy sejtem, hogy ebből már össze lehet hozni egy kisebb fajta találkozót :P :D :D :lol:

http://s10.images.www.tvn.hu/2010/02/26/12...0169cda7751.jpg

Kár, hogy nem szeretem a halat :lol: Ha marhapöri is lesz, szólj :D

Amúgy grat a fogáshoz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kár, hogy nem szeretem a halat :lol: Ha marhapöri is lesz, szólj :D

Amúgy grat a fogáshoz :P

Köcce :lol:

Marhára még nem mentem horoggal de lehet megpróbálom :lol: csalinak majd füvet használok :D :D

marhapöreszben meg babgulyásban faterom az ász :P én örülök ha egy jó halászlevet össze tudok hozni :( mondjuk tavaly ízlett a csapatnak... :D :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.