Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Csak én emlékszem úgy hogy se a kartergáz-mennyiség, se a kopási hajlam nem szokott szerepelni az autó papírjaiban, és az ezek alapján történő környezetvédelmi, és egyéb besorolásokban? :lol: :lol:

Jut eszembe! a múltkor amikor voltunk telken, kivettem az izzítógyertyákat a régi mociból, és akkor láttam először kiszedve. A blokkon van egy DTL felirat :( erre tud bökni valaki okosat? :D

nincs, de ebből eredendően olyan is a környezetkímélése....

Link to comment
Megosztás:

nincs, de ebből eredendően olyan is a környezetkímélése....

Látom még mindig nem sikerült felfogni.

Magát az autót, a motor konstrukciója, a befecskendezőrendszer...stb alapján kategóriákba sorolják.

Egészen más téma, hogy egy adott motornak milyen a kipufogógáza (ezt a motor állapota ugyebár befolyásolja)

Ha szétkopott, ergo nem teljesíti a szükséges határértékeket kipufogógáz mérésen, akkor megbukik a vizsgán.

Másképp mondom: a kategóriába sorolásnál le sem sz@rják, mikor mennyi idő után kopik meg a motor. Ott azt nézik, milyen modern a motor.

Link to comment
Megosztás:

Pedig kezdtem élvezni a "vitát" :lol:

főleg hogy nem is hozzá "beszéltem" :D

de igaza van, hogy a besorolás megállapításakor nem ez dönt, de nem is innen indult ki az egész :lol:

mindegy mert 4es besorolás, és nem kettes :(

te se voltálmég zöldkártyázni Se óta?? mennyivel változik vajon az eredeti értékekhez képest? nem lenne tul jó, ha emiattnem tudná az értékeket :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a módszer érdekelne :D anyám egész délután főzött, sütött mert holnap mennek nagyfaterhoz, és visznek kaját, én meg itt szenvedek, és nézem hogy mit nem eszek... :lol: A palacsinta különösen érzékenyen érintett :D :(

Fél 6-ra visszamentem a doktornyanyához... addigra már sikerült beérnie... Kaptam akkora antibiotikumot hogy nagyobb mint a fejem :lol: gondolkoztam rajta hogy ha inni se tudok akkor hogy eszem meg az a sz.rt, azthittem beledöglök :D rájöttem hogy ezek úgy tüntetik el a tüneteket, hogy megölnek, és akkor már nem fáj :lol:

Nálatok is palacsintás nap van? :D Asszonykám röpke 1 óra alatt legyártott 50-et...én meg jól közécsaptam :D

Pár éve nekem is begyulladtak a manduláim. Doki írt valami vízben oldódó port, ami lezsibbasztott , de az is csak kortyonként ment le...fogadd részvétemet, nem kellemes dolog

Link to comment
Megosztás:

Nálatok is palacsintás nap van? :D Asszonykám röpke 1 óra alatt legyártott 50-et...én meg jól közécsaptam :(

Pár éve nekem is begyulladtak a manduláim. Doki írt valami vízben oldódó port, ami lezsibbasztott , de az is csak kortyonként ment le...fogadd részvétemet, nem kellemes dolog

Köszi. Remélem holnapra már használhatóbb leszek, mert éhes vagyok :D :D Meg érdekes kommunikáció hogy barátnőmmel nem beszéltem 2 napja, csak sms-ben tudok "beszélni" :lol: Valakinek nincs ötlete a képre amit tettem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

te se voltálmég zöldkártyázni Se óta?? mennyivel változik vajon az eredeti értékekhez képest? nem lenne tul jó, ha emiattnem tudná az értékeket :lol:

azóta megtaláltam a datában, hogy szinte nincs különbség a gyári értékek között, a két motort tekintve

Link to comment
Megosztás:

D = Dupla Sürüségü technologia

T =egyfajta titánium / Cr-Mo kombinációjú összetételü

L = Bevonat

Gondolom a blokk anyagának minőségét összetételét jelöli

Nah de az 1.7DTL pedig egy létező motor, ami viszont nem ez. Legalábbis elvileg :lol: :( Motorszám szerint DR. Vagy maga a blokk az ugyan az lenne? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valakinek barmilyen aprosag, vagy nagyobb alaktresz 5 ajtos Opel Astra F, szetbontok 2 autot.

- feher: 1992-es C14NZ motoros

- nem metal bordo: 1992 vagy 1993 a motor kodjat nem tudom, de hengerenkenti injektoros, nem tudom van-e katalizator

kepet tudok kesziteni, irj mi kell

@+

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valakinek barmilyen aprosag, vagy nagyobb alaktresz 5 ajtos Opel Astra F, szetbontok 2 autot.

- feher: 1992-es C14NZ motoros

- nem metal bordo: 1992 vagy 1993 a motor kodjat nem tudom, de hengerenkenti injektoros, nem tudom van-e katalizator

kepet tudok kesziteni, irj mi kell

@+

Legközelebb az ilyen dolgot ide: http://www.opelforum.hu/index.php?showforum=25

Link to comment
Megosztás:

D = Dupla Sürüségü technologia

T =egyfajta titánium / Cr-Mo kombinációjú összetételü

L = Bevonat

Gondolom a blokk anyagának minőségét összetételét jelöli

Tudomásom szerint a keverék-képzés tipusát jelöli a motorkód :lol: de lehet, hogy rosszul tudom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.