Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

de ez a korszerűség az alapján lehetne megállapítva, hogy a gyár milyen értékeket állapított meg a motornak.

most az hogy szab keverékképzés és katalizátor..

kb annyit mond el, mint hosszú hajú kék szemű vki, de hogy fiú vagy jány ...

rem érted

Értem, de nem lehet mindent nagyon részletesen bekategorizálni. Ez a kategória a régi motor. Ha megnézed a felsőbb kategóriákat, ott több a konkrétum.

Link to comment
Megosztás:

Az öreg dízelesek meg amúgy se parázzanak, mert angol tudósok megállapították ( már megint az angol tudósok ) hogy a korszerűtlen dízelek kevésbé rákkeltők, mint a csodaszűrős crtdidcitd-k. Bezony!

csak be kell állni mögéjük :lol:

olyan koromfelhőt egy Zil se ereget :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem a start-stop a lényeg, hanem maga a motor konstrukciója, a hengerfej, a befecskendezőrendszer vagy dízelek esetében a porlasztó, valamint nagyon fontos a vezérlőelektronika. Ezek minél fejlettebbek, annál korszerűbb egy motor, hiszen annál tökéletesebb az égés, nagyobb a hatásfok...stb.

hmm.... Kezdem sajnálni az öreg 1es 2es golfokat, a kis corsákat, természetesen F astrákat, 190es merciket, és a hasonló jól bevált öreg gépeket...ezeket 10 éven belül igencsak kivonatják a forgalomból ha így haladunk tovább :lol:

Link to comment
Megosztás:

A lényeg,h az Fastráknak is járna a kék matrica, de ez függ attól,h 2es van-e a 4es helyett a forgalmiban, valamint, h mikor lett forgalomba helyezve attól mondjuk,h 2003ban lett, attól még el lehet rontva a forgalmija! Majd ha Tivet látjátok itt tőle kérdezzétek a dolgot, ő kéket kapott és van egy sanda gyanúm, hogy a 4es van a forgalmijában is!

Most komolyan. Ugye teszel rá, amit mondok??? A 4-es kategória dízelekre vonatkozik. Olvasd már el.

Link to comment
Megosztás:

Értem, de nem lehet mindent nagyon részletesen bekategorizálni. Ez a kategória a régi motor. Ha megnézed a felsőbb kategóriákat, ott több a konkrétum.

hát ja a paraszt vegyen uj autót, mert akkor a régire fizet mindent, meg nemmehet lassan csak a kertek alatt, de vegyen régi autót, mert arra kevesebb az adó stb stb...

buziság az egész, és csodáznak, hogy sok a külföldi rendszám... vajon miért?

Link to comment
Megosztás:

hmm.... Kezdem sajnálni az öreg 1es 2es golfokat, a kis corsákat, természetesen F astrákat, 190es merciket, és a hasonló jól bevált öreg gépeket...ezeket 10 éven belül igencsak kivonatják a forgalomból ha így haladunk tovább :lol:

dehogy, csak pesten vergődnek ezzel

mintsem lecserélnék a sok dízelfost elektromosra...

meg csinálnának egy tényleges lekerülőt... nem passzióbol megyünk be pestre... mert az olya jó, ha tehetném soha se járnék pesten... és a kamionosok se örülnek neki, hogy 30al tötymörögnek, csakhát a parasztot olcsóbb lehúzni, mint pályát építeni ennyi.

Link to comment
Megosztás:

dehogy, csak pesten vergődnek ezzel

mintsem lecserélnék a sok dízelfost elektromosra...

meg csinálnának egy tényleges lekerülőt... nem passzióbol megyünk be pestre... mert az olya jó, ha tehetném soha se járnék pesten... és a kamionosok se örülnek neki, hogy 30al tötymörögnek, csakhát a parasztot olcsóbb lehúzni, mint pályát építeni ennyi.

jaja... Én is kerülöm pestet ahogy csak tudom.... mocsok politika az egész...

Ezt az autót amivel én járok....amíg a motor meg nem purcan, addig nem állítja le se törvény se szabályzat se engedély se politikus se semmi és senki. :lol: Kitiltani városból meg végképp nem fogják :lol: Úgyis bemegyek pestre ha akarok ( ha egyáltalán lesz ilyen "rendelet" , és valahogy belekerülne) ... ha kell...ha szükséges.

Link to comment
Megosztás:

jaja... Én is kerülöm pestet ahogy csak tudom.... mocsok politika az egész...

Ezt az autót amivel én járok....amíg a motor meg nem purcan, addig nem állítja le se törvény se szabályzat se engedély se politikus se semmi és senki. :( Kitiltani városból meg végképp nem fogják :lol: Úgyis bemegyek pestre ha akarok ( ha egyáltalán lesz ilyen "rendelet" , és valahogy belekerülne) ... ha kell...ha szükséges.

Bent lesz a híradóban, hogy egy elvetemült dízeles nyélgázon, füstfelhőt eregetve menekült az Andrássyn a hibrid rendőrautók elől :lol:

Link to comment
Megosztás:

A szabály úgy szól: "USA-ban készült gépjárműveknél 1996-tól kötelező az OBD2.

EUrópában az Otto motoros gépjárműveknél 2001-től a dízel üzemű autóknál 2003-tól és a teherautóknál 2005-től

kötelező az OBD II szabvány használata."

Ezért gondolom, hogy a 96 utániak a szabványos OBD rendszer (16-os csati) miatt kaphatnak kedvezőbb besorolást.

Link to comment
Megosztás:

ez nem volt kérdés...csak azért nem ua a 2...

foggalmam sincs mi a különbség a kettő között...de nem is nagyon érdekel :lol: Azt tom hogy az 1ikben láttam olyan baromságot hogy egy porsche 911est összehasonlítottak egy helikopterrel.... "vajon melyik a jobb"

marhák gyülekezete sztem

Link to comment
Megosztás:

foggalmam sincs mi a különbség a kettő között...de nem is nagyon érdekel :lol: Azt tom hogy az 1ikben láttam olyan baromságot hogy egy porsche 911est összehasonlítottak egy helikopterrel.... "vajon melyik a jobb"

marhák gyülekezete sztem

ha nem is tudod, akkor minek belevau? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez is butaság. A ZK értékek könnyen manipulálhatóak, akár adalékokkal akár más trükkel. A motorokat egyértelműen a technológiájuk alapján, azaz a korszerűség alapján kell besorolni.

Ezek szerint egy öregebb motor eleve hátránnyal induk egy újhoz képest? És ez nem diszkrimináció? Elővakarok a pincéből egy vadi új 0-kilóméteres, de 94-ben gyártott mocit, arra egyből rávágják, hogy szar, mert 94-es technológia? Egy 2002-es szétkopott, széthajtottra meg azt, hogy tök jó, modern moci, ha nem megy át a ZK-szerint majd áttoljuk? A ZK-nak alapbl az lenne a szerepe, hogy minél kevésbé szennyezzük a környezetet, nem? Akkor minek ebbe belekeverni a mért adatokon kívül bármit is?

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint egy öregebb motor eleve hátránnyal induk egy újhoz képest? És ez nem diszkrimináció? Elővakarok a pincéből egy vadi új 0-kilóméteres, de 94-ben gyártott mocit, arra egyből rávágják, hogy szar, mert 94-es technológia? Egy 2002-es szétkopott, széthajtottra meg azt, hogy tök jó, modern moci, ha nem megy át a ZK-szerint majd áttoljuk? A ZK-nak alapbl az lenne a szerepe, hogy minél kevésbé szennyezzük a környezetet, nem? Akkor minek ebbe belekeverni a mért adatokon kívül bármit is?

Itt keversz két dolgot.

Van a kategória amibe a korszerűség szerint besorolják.

De az általad emlegetett probléma nem lép fel, hiszen ellenőrzik a kipufogógáz értékeit, hogy a határon belül vannak-e. Nyilván egy új, de 94-es motor tudja teljesíteni a saját kategóriájának normáit, de az általad említett szétkopott már nem. Ezért ellenőrzik a kipufogógázt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.