Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Na beleolvastam, vannak osztályok, azok szerint megy a válogatás.

0 - katalizátor nélküli, Otto-motoros- a jóváhagyási előírások szerint nem minősített Dízel-motoros- ENSZ-EGB 83.00 - 83.01/A vagy 49.00 - 49.01/A előírás szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros

1 - katalizátoros, nem szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros

2 - katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros

3 - az ENSZ-EGB 83.01/C vagy 49.02/A előírás (EURO-I.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott, Dízel-motoros

4 - az ENSZ-EGB 83.02/C, 83.03/C, 83.03/D, 83.04/C, 83.04/D, illetőleg a 49.02/B és 51.02 előírások (EURO-II) szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros

5 - tiszta gázüzemű- vagy elektromos meghajtású, illetőleg- hybrid (elektromos és Otto- vagy Dízel-motoros) hajtású

6 - katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05/B előírás szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros

7 - az ENSZ-EGB 83.05/C, 83.05/D, illetőleg a 49.03/A és 51.02 előírás (EURO-III.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros

8 - az ENSZ-EGB 83.05/C, 83.05/D vagy 49.03/A és 51.02 előírás (EURO-III.) szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros

- Fekete színű plakett - korszerűtlen, nem környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 0, 1, 3.

- Piros színű plakett - korszerűtlen, kevésbé környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 2.

- Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

- Zöld színű plakett - korszerű, kiemelten környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 9, és az e fölöttiek.

Link to comment
Megosztás:

pont ezt akartam mondani, hogy van sok kocsi, ami 96 előtt lett gyártva, de forgalombahelyezve meg csak 96 után szóval ez a behatárolás egy ujjabb baromság, amit az okosok kitaláltak fent

miért nem lehet eleve a motor gyári értékei szerint besorolni és kész...

jaja

most megfogtál! :lol: Mi van a forgalmidban,hanyas környezetvédelmi osztályba van sorolva?

Foggalmam sincs... Nincs nálam a forgalmi, majd otthon megnézem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Debrecen? De jo lenne vegre lemenni oda....

Es mi akadalyoz meg benne? :lol: :D

Ez egyszerűen a lámpa proramozó fa**sága.

Az előferdül :D :lol: tavaly úgy átprogizta valami idióta sügér Debrecenben, hogy legalább 10 perc különbséggel tudtál átjutni a város két vége közt a 4-es vonalán az eredeti verzióhoz képest -ha szabályosan mentél megfogtad az összes lámpát vagy toljad neki legalább 70-nel.. :(

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodok, hogy miféle színű vinyetta van a rendszámon... Vagy zöld, vagy kék... Nemtom melyik. Nekem mintha zöld rémlene...de nem kell lekiabálni, hogy olyan biztos nincsen. Délután megírom :lol:

Szerintem inkább a fekete kategória a Te motorod. az enyém pl piros. Mármint az új besorolás szerint.

Még mindig kérdés, hogy amíg nincs új műszakim, addig mi van?

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodok, hogy miféle színű vinyetta van a rendszámon... Vagy zöld, vagy kék... Nemtom melyik. Nekem mintha zöld rémlene...de nem kell lekiabálni, hogy olyan biztos nincsen. Délután megírom :lol:

a zoldkartyan elvileg rajta van. nekem van egy olyan: Kiadott plakett szine: zold sarga. es a Zoldre van pipalva

Link to comment
Megosztás:

- Fekete színű plakett - korszerűtlen, nem környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 0, 1, 3.

- Piros színű plakett - korszerűtlen, kevésbé környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 2.

- Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

- Zöld színű plakett - korszerű, kiemelten környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 9, és az e fölöttiek.

reméljük igazad lesz, de mivel 96 elötti, ezért sztem lesznek gondok, meg ha a mostani forgalmidba a környezetvédelmi osztálybasoroláshoz 02 van írva, akkor a forgalmit is cserélni kell!! A lényeg, ha viszitek vizsgázni az autót 96 utániakat nem szabad hagyni magatokat,h pirosat ragasszanak rá!! De minimum akkor lesz egy forgalmi csere!:S

Link to comment
Megosztás:

reméljük igazad lesz, de mivel 96 elötti, ezért sztem lesznek gondok, meg ha a mostani forgalmidba a környezetvédelmi osztálybasoroláshoz 02 van írva, akkor a forgalmit is cserélni kell!! A lényeg, ha viszitek vizsgázni az autót 96 utániakat nem szabad hagyni magatokat,h pirosat ragasszanak rá!! De minimum akkor lesz egy forgalmi csere!:S

Miért? A 96 utáni x16sz is ugyanúgy 2-es kategória. Miért kell forgalmit cserélni? Nem értelek.

Link to comment
Megosztás:

Ez egyszerűen a lámpa proramozó fa**sága. vagy egyszerűen nem volt több kimenet a vezérlőn és leközösítették valamivel. Ja Fehérváron tényleg példásan szar a forgalomszervezés. Talán a Palotai úton van 2-3 lámpa ami szinkronban van de eztán ennyi. Előbb átjutok Pesten ha nincs nagy dugó és tudom követni a zöldhullámot. Pedig aztán van méretbeli különbség a két város között :lol:

Igen, ezt már hallottam pestiektől, hogy itt ritka sz... izé jó a közlekedés :( De az igyekezet megvan. Nyáron is megírta az újság, hogy új forgalmi rend lesz, új sávokat festettek, lámpákat programoztak. Hétfő reggel lett is anyázás, meg beállt a város. A harmadik nap után visszaállítottak mindent :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkább a fekete kategória a Te motorod. az enyém pl piros. Mármint az új besorolás szerint.

Még mindig kérdés, hogy amíg nincs új műszakim, addig mi van?

őőő... Most néztem 1 videómat ott látszik... Fekete nincsen.. És jól emlékeztem, van rajta egy ződ matrica :lol:

meg.. 1 perc 14 másodpercnél van 1 kép... ott van 1 zöld matrica, meg egy piros :lol:
Link to comment
Megosztás:

reméljük igazad lesz, de mivel 96 elötti, ezért sztem lesznek gondok, meg ha a mostani forgalmidba a környezetvédelmi osztálybasoroláshoz 02 van írva, akkor a forgalmit is cserélni kell!! A lényeg, ha viszitek vizsgázni az autót 96 utániakat nem szabad hagyni magatokat,h pirosat ragasszanak rá!! De minimum akkor lesz egy forgalmi csere!:S

egyszer már ezt írtam:

Amiről erősen hallgat a hatóság!!!!!!

Az 1996.01.01. után újként forgalomba helyezett szabályozott keverékképzésű katalizátoros benzines autókat 4-es környezetvédelmi osztályba kellett volna sorolni (euro2) de az okmányirodák fittyet hányva a jogszabálynak 2-es kv osztályt írtak egészen 2002-ig a forgalmikba.(innentől csak 6-ost lehetett, de ezt is elhibázták, sokáig ezek is 2-est kaptak) Így most ezek az autók piros matricát fognak kapni, kék helyett. Ha valaki ezt korrigáltatni szeretné, azt "készséggel" (értsd: küldözgetnek mindenhová) megteszik, természetesen fizetség ellenében

Link to comment
Megosztás:

- Fekete színű plakett - korszerűtlen, nem környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 0, 1, 3.

- Piros színű plakett - korszerűtlen, kevésbé környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 2.

- Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

- Zöld színű plakett - korszerű, kiemelten környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 9, és az e fölöttiek.

reméljük igazad lesz, de mivel 96 elötti, ezért sztem lesznek gondok, meg ha a mostani forgalmidba a környezetvédelmi osztálybasoroláshoz 02 van írva, akkor a forgalmit is cserélni kell!! A lényeg, ha viszitek vizsgázni az autót 96 utániakat nem szabad hagyni magatokat,h pirosat ragasszanak rá!! De minimum akkor lesz egy forgalmi csere!:S

Azert az csunya lenne, hogy egy 95os F astra korszerutlen legyen... mikor meg siman Trabantok rohangalnak mindenhol...

Link to comment
Megosztás:

egyszer már ezt írtam:

Amiről erősen hallgat a hatóság!!!!!!

Az 1996.01.01. után újként forgalomba helyezett szabályozott keverékképzésű katalizátoros benzines autókat 4-es környezetvédelmi osztályba kellett volna sorolni (euro2) de az okmányirodák fittyet hányva a jogszabálynak 2-es kv osztályt írtak egészen 2002-ig a forgalmikba.(innentől csak 6-ost lehetett, de ezt is elhibázták, sokáig ezek is 2-est kaptak) Így most ezek az autók piros matricát fognak kapni, kék helyett. Ha valaki ezt korrigáltatni szeretné, azt "készséggel" (értsd: küldözgetnek mindenhová) megteszik, természetesen fizetség ellenében

A 4-es kategória dízelekre vonatkozik.

Link to comment
Megosztás:

2008 novemberi. Zöldkártyát meg 2009 novemberben kapott.

Könyörgöm akkor miről beszélsz? Kit érdekel a régi rendszer? Az újfajta környezetvédelmi besorolásról beszélünk régóta. A kettő nem ugyanaz. Az új műszakin feketét fogsz kapni.

akkor szted a tied hanyas osztályba tartozik?

2-es kategória.

Link to comment
Megosztás:

egyszer már ezt írtam:

Amiről erősen hallgat a hatóság!!!!!!

Az 1996.01.01. után újként forgalomba helyezett szabályozott keverékképzésű katalizátoros benzines autókat 4-es környezetvédelmi osztályba kellett volna sorolni (euro2) de az okmányirodák fittyet hányva a jogszabálynak 2-es kv osztályt írtak egészen 2002-ig a forgalmikba.(innentől csak 6-ost lehetett, de ezt is elhibázták, sokáig ezek is 2-est kaptak) Így most ezek az autók piros matricát fognak kapni, kék helyett. Ha valaki ezt korrigáltatni szeretné, azt "készséggel" (értsd: küldözgetnek mindenhová) megteszik, természetesen fizetség ellenében

Hm, akkor fater is megszívta, 2001-es Classic és 02-es osztály. Ez Euro2 és ugyanaz az osztály mint az enyém.

Tényleg, egy C14SE az Euro hányas? -2? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt már hallottam pestiektől, hogy itt ritka sz... izé jó a közlekedés :lol: De az igyekezet megvan. Nyáron is megírta az újság, hogy új forgalmi rend lesz, új sávokat festettek, lámpákat programoztak. Hétfő reggel lett is anyázás, meg beállt a város. A harmadik nap után visszaállítottak mindent :lol:

Én Fehérvári vagyok (mármint ott nőttem fel) de már Pesten élek és Győrben tanutam. Szóval ismerem mindhármat. Győr sem volt túl jó, de állítólag nemrég az egyetemmel összefogva átszerveztek és ott sikeres volt az akció mert jobban lehet közlekedni a városban. Átszervezés óta nem jártam ott így Győrt csak hellomásból tudom.

Nem is tudom hol dolgozik az a rengeteg közlekedésmérnök aki kijön a Győri Fősulirol azaz bocsánat most már egyetem. (lehet a bkv-nál mert ott jó végkielégítéseket osztanak :( )

Link to comment
Megosztás:

Könyörgöm akkor miről beszélsz? Kit érdekel a régi rendszer? Az újfajta környezetvédelmi besorolásról beszélünk régóta. A kettő nem ugyanaz. Az új műszakin feketét fogsz kapni.

Azt se tudom mi a kettő között a különbség... :lol:

Feketét? Jeee.... :D Na mind1 szívják csak a kormot... :(

Mivel ezek nem korszerű, OBD-s motorok, ezért 2-es.

korszerű...takarodjanak már a f....omba... mi szerintük a korszerű?? Jóhogynemmá' balf*sznépség...

1-2 A6os audi jobban füstöl mint amikor én kormolom ki az enyémet... iiistenem de idiótaság ez az egész..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha azt mondod,h szted a 2esben vagy, akkor meg,amit az elöbb írtál táblázatot, aszerint pirosat kellen kapnod

Igen. Pirosat is fogok kapni. Miután bemásoltam a táblázatokat, teljesen egyértelmű lett a számomra, hogy csak pirosat kaphatok, ahogy minden 8 szelepes. Sőt, mivel a 16 szelepes F Astrák motorkódja X kezdetű, azok is 2-est kapnak. Pirosat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.