Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

:D :D

És jobbra kis ívben. :lol: :lol:

És balra nagyban is? :D

fúj de randa ez a bartók eszter... :D :(

Nektek erről mi a véleményetek...??? Szerintem a tanulónak van elsőbbsége az ábra szerint mert a kikanyarodó citroennek ott van az elsőbbségadás kötelező (vagy nem értelmeztem jól a képet) . Szerintetek??

Amúgy a kommentezőket inkább el sem olvastam végig a cikk alatt, mert a sok idióta okoskodó pöcs csak elkezdtek veszekedni.....

Link to comment
Megosztás:

... :( :D Zotya.. a féltengely jól üzemel? :D :D

És balra nagyban is? :D

fúj de randa ez a bartók eszter... :lol: :lol:

Nektek erről mi a véleményetek...??? Szerintem a tanulónak van elsőbbsége az ábra szerint mert a kikanyarodó citroennek ott van az elsőbbségadás kötelező (vagy nem értelmeztem jól a képet) . Szerintetek??

Amúgy a kommentezőket inkább el sem olvastam végig a cikk alatt, mert a sok idióta okoskodó pöcs csak elkezdtek veszekedni.....

Köszöni meg van, az is amit kiszereltem, meg az is amit beraktam a helyére. :lol:

Szerintem ha mindkettőnek zöld volt a lámpa akkor egyértelmően a citroennek van elsőbbsége a kanyarodás szabály szerint, mert ugye ő kis ívben kanyarodik. Ha nem vonatkozik rá az egyeneseknek szánt zöld akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Köszöni meg van, az is amit kiszereltem, meg az is amit beraktam a helyére. :D

Szerintem ha mindkettőnek zöld volt a lámpa akkor egyértelmően a citroennek van elsőbbsége a kanyarodás szabály szerint, mert ugye ő kis ívben kanyarodik. Ha nem vonatkozik rá az egyeneseknek szánt zöld akkor is.

Igen úgy a kanyarodási szabály van/él. De az a lámpa nem az egyenesen haladóknak meg a balra nagyívben kanyarodóknak szól ahol a citroen van? :lol:

Vagy az a jobbra kisívben kanyarodóknak is szól? Már itt elvesztettem a fonalat.. :( Mert ha lámpa van akkor úgy van ahogy írtad, de ha nincs lámpa akkor ott van a 3szög... :lol: És ebben mi az érthetetlen hogy kérdést kell feltenni..? Vagy tényleg bonyolult és én nem értem a képet :D

Link to comment
Megosztás:

Nektek erről mi a véleményetek...??? Szerintem a tanulónak van elsőbbsége az ábra szerint mert a kikanyarodó citroennek ott van az elsőbbségadás kötelező (vagy nem értelmeztem jól a képet) . Szerintetek??

Amúgy a kommentezőket inkább el sem olvastam végig a cikk alatt, mert a sok idióta okoskodó pöcs csak elkezdtek veszekedni.....

Szerintem pedig a tanulonak van elsobbsege.

Mert a jobbra kanyarodo citruenre a lampa nincs hatassal ( nagyon sok ilyen hely van ahol a lampa csak az egyenes, iletve a balra kanyarodast szabalyozza, jobbra ott a jarda sziget ) de van elotte egy Elsobbseg adas kotelezo!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pedig a tanulonak van elsobbsege.

Mert a jobbra kanyarodo citruenre a lampa nincs hatassal ( nagyon sok ilyen hely van ahol a lampa csak az egyenes, iletve a balra kanyarodast szabalyozza, jobbra ott a jarda sziget ) de van elotte egy Elsobbseg adas kotelezo!

Igen én is így értelmeztem. Itt debrecenben is van 1 ilyen amiről tudok... a pesti utcáról ha kanyarodni akarok a mester utcára(jobbra kis ívben,ha a tesco felől jövök) . Ugyanilyen.. lámpák ugyanígy állnak. Sőt ott 1 haver ki is mászott 1szer 1 autó elé és úgy ledudálták meg lekabbézték mint annak a rendje..

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pedig a tanulonak van elsobbsege.

Mert a jobbra kanyarodo citruenre a lampa nincs hatassal ( nagyon sok ilyen hely van ahol a lampa csak az egyenes, iletve a balra kanyarodast szabalyozza, jobbra ott a jarda sziget ) de van elotte egy Elsobbseg adas kotelezo!

Tényleg ezt nem figyeltem, ez bonyolítja a dolgot.. :lol: De a logika szerint akkor is a citroennek van elsőbbsége, mert ö nem láthatja a másik lámpáját, és abból indul ki, hogy neki van elsőbbsége hiszen kis ívben kanyarodik. Elméletileg a jelzések nem lehetnek megtévesztőek. Mert mi van akkor ha sárgán villog a lámpa? Akkor már csak a kanyarodás szabályára támaszkodhatunk, de azt, hogy működik-e a lámpa a citroennek nem kell tudnia, hiszen már elhaladt előtte, rá nem vonatkozik, és állhat ott akár 5 perce is. Nem?

Link to comment
Megosztás:

Igen én is így értelmeztem. Itt debrecenben is van 1 ilyen amiről tudok... a pesti utcáról ha kanyarodni akarok a mester utcára(jobbra kis ívben,ha a tesco felől jövök) . Ugyanilyen.. lámpák ugyanígy állnak. Sőt ott 1 haver ki is mászott 1szer 1 autó elé és úgy ledudálták meg lekabbézték mint annak a rendje..

Vacon is van egy ilyen. egybol ahogy bersz a varosba a benzinkut melett.

Debrecen? De jo lenne vegre lemenni oda....

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ezt nem figyeltem, ez bonyolítja a dolgot.. :lol: De a logika szerint akkor is a citroennek van elsőbbsége, mert ö nem láthatja a másik lámpáját, és abból indul ki, hogy neki van elsőbbsége hiszen kis ívben kanyarodik. Elméletileg a jelzések nem lehetnek megtévesztőek. Mert mi van akkor ha sárgán villog a lámpa? Akkor már csak a kanyarodás szabályára támaszkodhatunk, de azt, hogy működik-e a lámpa a citroennek nem kell tudnia, hiszen már elhaladt előtte, rá nem vonatkozik, és állhat ott akár 5 perce is. Nem?

Hmmm...ez igaz... :lol: Mármint, hogy mi van ha nem működik a lámpa...vagy honnan tudja egyáltalán.. Tényleg 1 kicsit ez megbonyolítja

Vacon is van egy ilyen. egybol ahogy bersz a varosba a benzinkut melett.

Debrecen? De jo lenne vegre lemenni oda....

Sokat hallottál a debreceni astra bontóról? :( Vagy csak simán érdekel a város? :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ezt nem figyeltem, ez bonyolítja a dolgot.. :lol: De a logika szerint akkor is a citroennek van elsőbbsége, mert ö nem láthatja a másik lámpáját, és abból indul ki, hogy neki van elsőbbsége hiszen kis ívben kanyarodik. Elméletileg a jelzések nem lehetnek megtévesztőek. Mert mi van akkor ha sárgán villog a lámpa? Akkor már csak a kanyarodás szabályára támaszkodhatunk, de azt, hogy működik-e a lámpa a citroennek nem kell tudnia, hiszen már elhaladt előtte, rá nem vonatkozik, és állhat ott akár 5 perce is. Nem?

Miertne latna?? mellette megy el!!! a jarda szigeten van a lampa.

Link to comment
Megosztás:

De a tanuló lámpáját mondja Zotya. Bár általában ha az 1ik lámpa ki van kapcsolva akkor a másik is. 1 kereszteződésen belül

de a lampa nincs kikapcsolva! mukodik, es Zoldet mutat ( azert zold mert az uborka kikanyarodik ). Es mivel a citruen-es meg szembol jon, es jobbra fordul, igy latnia kene a lampat ( a baloldalon, mielott v. mikor korbenez ). Es ha latja a lampat, akkor latja az uborkat is szembol kikanyarodni. Ekkor felnez, "- jeee, egy macisajt (elsobbseg tabla ) ", es elengedi a tanulot, majd ha meg mindig nem jon semmi balrol, akkor kanyarodik ki a citruenes.

Link to comment
Megosztás:

de a lampa nincs kikapcsolva! mukodik, es Zoldet mutat ( azert zold mert az uborka kikanyarodik ). Es mivel a citruen-es meg szembol jon, es jobbra fordul, igy latnia kene a lampat ( a baloldalon, mielott v. mikor korbenez ). Es ha latja a lampat, akkor latja az uborkat is szembol kikanyarodni. Ekkor felnez, "- jeee, egy macisajt (elsobbseg tabla ) ", es elengedi a tanulot, majd ha meg mindig nem jon semmi balrol, akkor kanyarodik ki a citruenes.

Aham, tehát akkor mindenképp a tanulónak jár az elsőbbség. A cikkbe meg írta, hogy a citroenes rávillantott majd szolídan megelőzte... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó de abban egyezzünk meg, hogy nem tök egyértelmű a szitu, végig kell gondolni, de erre a közlekedésben nics idő, ergó rosszul van megoldva a forgalomirányítás. Olyannak kell lennie ami abban a pillanatban egyértelmű mindenkinek aki arra megy.

Ez nagyon egyértelmű. :lol: Ha ott a háromszög, akkor mindegy hogy honnan jön a másik, el kell engedni.

Link to comment
Megosztás:

Jó de abban egyezzünk meg, hogy nem tök egyértelmű a szitu, végig kell gondolni, de erre a közlekedésben nics idő, ergó rosszul van megoldva a forgalomirányítás. Olyannak kell lennie ami abban a pillanatban egyértelmű mindenkinek aki arra megy.

sztem ha ott allsz a kersztezodesben akkor teljesen egyertelmu...

minden reggel egy ilyenen hajtok ki a foutra. annyi a kulombseg, hogy a tanulo vezeto szempontjabol nincs neki jobbra kanyarodo sav.

A tobbi ugyan az.

Ha kell lerajzolom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.