Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hy! Most néztem egy másik topicban az eladó felnik gumiknál és gondolkodtam hogy az autómra jó lenne vmikor venni alufelnit jó kis gumikkal az mitől függ hogy rámegy e az autóra mennyiben térhet el a gyári méretektől vagy vásárlás előtt mi az amit ajánlatos megnézni?..

Köszi! (bocsi hogy nem a legtökéletesebb topicba írtam :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hy! Most néztem egy másik topicban az eladó felnik gumiknál és gondolkodtam hogy az autómra jó lenne vmikor venni alufelnit jó kis gumikkal az mitől függ hogy rámegy e az autóra mennyiben térhet el a gyári méretektől vagy vásárlás előtt mi az amit ajánlatos megnézni?..

Köszi! (bocsi hogy nem a legtökéletesebb topicba írtam :lol: )

osztókör, agyméret, et...aztán hogy mekkorát szeretnél.. 18as is elfér megfelelő paraméterekkel és gumikkal

Link to comment
Megosztás:

A malomerékbajnok már csak tudja :lol:

kormos csittttt :lol:

az osztókörnek és az agyméretnek egyeznie kell a gyári adatokkal??

minden áthidalható, de az osztókör maradjon 4x100, az agyméret lehet nagyobb, csak akkor kell tehermentesítő gyűrű. 56.5 a 4csavaros agy mérete.

Link to comment
Megosztás:

az osztókörnek és az agyméretnek egyeznie kell a gyári adatokkal??

Az osztókörnek 4x100-nak kell lennie, esetleg excenteres csavarokkal felrakható a 4x98 is (nekünk a Caravanon anno volt fenn sima csavarokkal is ilyen felni). Az agyméret 56.5mm, kisebbet értelemszerűen nem tudsz rátenni (esetleg ha valahol ki tudod esztergáltatni), nagyobbat pedig központosító gyűrűvel tudsz feltenni, kivéve az 57-es VW-felniket, mert olyan kis átmérőkülönbségre nem nagyon fog neked senki gyűrűt csinálni, viszont ahhoz elég ez a különbség, hogy nagyobb sebességnél rázza a kormányt.

Az ET-szám legalább 30 legyen.

Gumiméretnek a gyárit (175/70R13) vagy ennek váltóméretei javasoltak (185/60R14, 195/50R15, esetleg 175/65R14 és 195/55R15).

Link to comment
Megosztás:

Az osztókörnek 4x100-nak kell lennie, esetleg excenteres csavarokkal felrakható a 4x98 is (nekünk a Caravanon anno volt fenn sima csavarokkal is ilyen felni). Az agyméret 56.5mm, kisebbet értelemszerűen nem tudsz rátenni (esetleg ha valahol ki tudod esztergáltatni), nagyobbat pedig központosító gyűrűvel tudsz feltenni, kivéve az 57-es VW-felniket, mert olyan kis átmérőkülönbségre nem nagyon fog neked senki gyűrűt csinálni, viszont ahhoz elég ez a különbség, hogy nagyobb sebességnél rázza a kormányt.

Az ET-szám legalább 30 legyen.

Gumiméretnek a gyárit (175/70R13) vagy ennek váltóméretei javasoltak (185/60R14, 195/50R15, esetleg 175/65R14 és 195/55R15).

mi az az 57 es W felni??jaaaa jolvan 56,5-57 :lol: :lol:

de ha a csavarokat szépen keresztbe apránként húzodmeg akkor annak is jónak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit bezizzentem, kemény volt ez a szülői. A csapat egyik fele nagyképű a másik fele retartdált. Egyedül én voltam normális, képzelhetitek hogyan éreztem magam közöttük. Még jó, hogy találtam hátul egy csomó fakockát, legalább elfoglatam magam. Beültem egy nagy darab fószer mögé, egészen az ötödik emeletig takarásban voltam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.