Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Azé' azé' nem :lol: 900-at ne csalj el :D

Persze. Este felhívom.

Ja...hopphopp..... :lol: átvágott :( Ez olyan mintha megelőzöd a második helyezetet a futóversenyen hanyadik vagy? Sokan rávágják, hogy ELSŐŐ...

hejj, debreceniek! (vagy Dáwid aki már vásárolt ott)

meg tudnátok kérdezni az ottani bontóst hogy van-éé neki és mennyiért, abses dízel féltengely? jobbos balos, kívül nagycsuklós belül kicsi...

Dáwid már lecsapott rá úgylátom :D

Link to comment
Megosztás:

Hóóóó álljunk meg, a vezérléscsere nem generál. Az inkább az időszakos karbantartás/szervíz volt.

Ezek szerint a motor csak új gyűrűket kapott és megszűnt az olajevésed? Mennyi km van a kocsiban?

Már engem is nagyon idegesít ez az olajzabálás. Ha egy gyűrűzéssel megoldható lenne akkor bele is vágnék. Dugyattyú is maradt a régi? Hengerfejhez szelepszár szimering stb nem is nyúltak?

208 van a motorban,de szerintem visszatekerték.

Dugattyú maradt csak gyűrű. az olajlehúzó volt elkopva nagyon a kompresszió jó volt még.

Szelepszár szimering is lett cserélve,ha elfelejtettem volna említeni.

206 ezernél lett kész,de azóta nem hiányzik belőle semenyi. Egy kicsit többet kell vele mennem és majd akkor tutibban megállapítható.

Link to comment
Megosztás:

Miért cseréled le az astrát? Mi a bajod vele? Mennyit költöttél rá mióta meg van alkatrészileg?

"...generátor, akku, első fék, ékszíj, némi futómű alkatrész - ez úgy 160e, és lassan közeleg a műszaki, ami előtt ismét költeni kéne rá - ezt már nem akarom megvárni. az előző octavia-t imádtam, csak az adott példány törött volt és kezdődő korróziós okokból jobbnak láttam cserélni. hiba volt, ha megtartottam volna és most úgy ahogy van belökném az árokba, kevesebbe került volna mint az opel a ráköltéssel és értékvesztésével 2.5 év alatt (azzal együtt, hogy ez dízelként kevesebbet eszik kilométerenként mint a régi benzines), és akkor még nem számoltam a hitelt, amin még1x annyi elment egyszerűen nem nőtt a szívemhez, úgy összességében bánom hogy otthagytam a VAG vonalat, úgyhogy most nyergelek vissza... ráadásul egy nagyobb teljesítményű gázosított benzines megy is ha kell, ha meg nem tolom ki a szemét akkor olcsóbban gurul mint a dízel..."

Azért a VW, mert abban nem romlik el az akkumulátor, nem kopnak a fékek, és gömbfejet vagy szilentet sem kell soha cserélni... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Miért cseréled le az astrát? Mi a bajod vele? Mennyit költöttél rá mióta meg van alkatrészileg?

"...generátor, akku, első fék, ékszíj, némi futómű alkatrész - ez úgy 160e, és lassan közeleg a műszaki, ami előtt ismét költeni kéne rá - ezt már nem akarom megvárni. az előző octavia-t imádtam, csak az adott példány törött volt és kezdődő korróziós okokból jobbnak láttam cserélni. hiba volt, ha megtartottam volna és most úgy ahogy van belökném az árokba, kevesebbe került volna mint az opel a ráköltéssel és értékvesztésével 2.5 év alatt (azzal együtt, hogy ez dízelként kevesebbet eszik kilométerenként mint a régi benzines), és akkor még nem számoltam a hitelt, amin még1x annyi elment egyszerűen nem nőtt a szívemhez, úgy összességében bánom hogy otthagytam a VAG vonalat, úgyhogy most nyergelek vissza... ráadásul egy nagyobb teljesítményű gázosított benzines megy is ha kell, ha meg nem tolom ki a szemét akkor olcsóbban gurul mint a dízel..."

Azért a VW, mert abban nem romlik el az akkumulátor, nem kopnak a fékek, és gömbfejet vagy szilentet sem kell soha cserélni... :( :D

És arra jobb hitelt adnak. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na skacok, voltam a helyi márkakereskedésben. A fogadtatást és a hozzáállást mínusz 1-esre sem értékelném: a szervizes ember először nem tudta megmondani, mennyibe kerül gyertya az autóba, majd amikor mondtam neki h. 2 éve ők cserélték ki, rendszám, motorkód alapján alapján sem tudott választ adni (amúgy minden nyílt nap és műszaki-Zk előtt felhívnak, hogy jók-e még a kocsi adatai, stb.) , de 10 perc után mondta, hogy "olyan 2000ft körül van darabja, kérem-e". Mondtam h. most nem, köszönöm. A Lángnál meg csak Bosch van, 1100/db, asszem ott lesz megvéve. Vagy tudtok jobbat? Kész röhej az itteni hozzáállás-segítőkészség-felkészültség.

Ja, meg reggel olvastam (de már nem találom azt az oldalt :lol: ), h. van 5600ft körül új 14"-os acélfelni valamelyik márkaszervízben, megkérdeztem itt is van-e, mert vennék, erre azt mondta, hogy ezzel ő nem tud foglalkozni.

Szóval vélemény? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na skacok, voltam a helyi márkakereskedésben. A fogadtatást és a hozzáállást mínusz 1-esre sem értékelném: a szervizes ember először nem tudta megmondani, mennyibe kerül gyertya az autóba, majd amikor mondtam neki h. 2 éve ők cserélték ki, rendszám, motorkód alapján alapján sem tudott választ adni (amúgy minden nyílt nap és műszaki-Zk előtt felhívnak, hogy jók-e még a kocsi adatai, stb.) , de 10 perc után mondta, hogy "olyan 2000ft körül van darabja, kérem-e". Mondtam h. most nem, köszönöm. A Lángnál meg csak Bosch van, 1100/db, asszem ott lesz megvéve. Vagy tudtok jobbat? Kész röhej az itteni hozzáállás-segítőkészség-felkészültség.

Ja, meg reggel olvastam (de már nem találom azt az oldalt :lol: ), h. van 5600ft körül új 14"-os acélfelni valamelyik márkaszervízben, megkérdeztem itt is van-e, mert vennék, erre azt mondta, hogy ezzel ő nem tud foglalkozni.

Eccer vettem NGK gyertyákat (16-os kulcsos, kétpólusú), kettő 2000km után befejezte pályafutását. Visszatettem a régiket, amikbe még raktam 6-7 ezer kilométert a 80-85 ezer után :lol: aztán már nagyon kezdtem parázni, így vettem Lucas márkájú két pólusú gyertyákat. 2000km-n túlvannak és még pönge. :D 1200Ft körül volt darabja. Ja és amúgy NGK gyertyák ezek is. :(

Link to comment
Megosztás:

Este elpusztult a második ablak mosó szivattyúm is :lol: Arra gondoltam hogy ha megcsinálom (mostmár nem sedan szivattyút teszek bele :( ) hanem be-üzemelném a hátsó spricnit is. Valaki csövezett már újra caravanban ablakmosót? :lol:

Én még nem, de az enyémben is megkéne csinálni. Annyi segitséget tudok hozzá adni, hogy a jobb oldalon az a oszlopnál megy fel a tetőbe és a jobb oldalon fut végig egészen a csomagtartó ajtóig.

Mellesleg ami szivattyúd behalt az csak sima volt vagy ilyen? http://www.vatera.hu/opel_astra_f_ablakmos..._162006246.html

Link to comment
Megosztás:

Én még nem, de az enyémben is megkéne csinálni. Annyi segitséget tudok hozzá adni, hogy a jobb oldalon az a oszlopnál megy fel a tetőbe és a jobb oldalon fut végig egészen a csomagtartó ajtóig.

Mellesleg ami szivattyúd behalt az csak sima volt vagy ilyen? http://www.vatera.hu/opel_astra_f_ablakmos..._162006246.html

Azt tudom köszi. Tetőkárpit (újra) cserénél követném el a csövezést is. Az első ami meghalt, az ilyen volt, másodszorra sedan szivattyút tettem bele mert a hátsót úgyse használom. A kérdés az lenne hogy mennyi időt szoktak kihúzni a csövek általában a csomitartó nyitás-csukás miatt. Ha 1-1,5 év múlva kitalálja nekem hogy megtörik, és elkezdi leáztatni az új tetőkárpitomat nagyon morcos leszek. Illetve a másik kérdés az hogy az átvezetőben milyen cső szokott lenni. Mikor megvettük az autót már nem volt meg. Még a tetőben le van dugózva a cső. Valami erősített cucc van az átvezető környékén, vagy simán benne van, aztán törik amikor törik? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom köszi. Tetőkárpit (újra) cserénél követném el a csövezést is. Az első ami meghalt, az ilyen volt, másodszorra sedan szivattyút tettem bele mert a hátsót úgyse használom. A kérdés az lenne hogy mennyi időt szoktak kihúzni a csövek általában a csomitartó nyitás-csukás miatt. Ha 1-1,5 év múlva kitalálja nekem hogy megtörik, és elkezdi leáztatni az új tetőkárpitomat nagyon morcos leszek. Illetve a másik kérdés az hogy az átvezetőben milyen cső szokott lenni. Mikor megvettük az autót már nem volt meg. Még a tetőben le van dugózva a cső. Valami erősített cucc van az átvezető környékén, vagy simán benne van, aztán törik amikor törik? :lol:

Egyik ismerős sárgás szilikon csövet vett bele egészen a motortól a spricniig hátra. Azt a fajta csövet meg be tudod szerezni egy láncfürészszervizben. Mivel az egy benzinálló üzemanyagcső. elvileg nehezen keményedik ki és strapabirobb is. Mellesleg megvan még az első szivattyúd ami elosztós volt? Mert nekem meg csak az elosztó kéne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerős sárgás szilikon csövet vett bele egészen a motortól a spricniig hátra. Azt a fajta csövet meg be tudod szerezni egy láncfürészszervizben. Mivel az egy benzinálló üzemanyagcső. elvileg nehezen keményedik ki és strapabirobb is. Mellesleg megvan még az első szivattyúd ami elosztós volt? Mert nekem meg csak az elosztó kéne :lol:

Megnézem, de szerintem kihajítottam :lol: Tartogatok egy fél autót így is a melóhelyemen meg a lakásban meg a telken a padláson így is :(

Link to comment
Megosztás:

Megnézem, de szerintem kihajítottam :lol: Tartogatok egy fél autót így is a melóhelyemen meg a lakásban meg a telken a padláson így is :lol:

Megköszönném, mert akkor nemkéne kajtatnom érte a környéket. Árban meg gondolom meg tudnánk egyezni :(

Szerk.: Komplett motor is jöhet az elosztóval, mert kb 10 perc alatt megcsinálom, kivéve ha elfüstölt. Akkor kb egy fél ora :D

Link to comment
Megosztás:

Megköszönném, mert akkor nemkéne kajtatnom érte a környéket. Árban meg gondolom meg tudnánk egyezni :D

Szerk.: Komplett motor is jöhet az elosztóval, mert kb 10 perc alatt megcsinálom, kivéve ha elfüstölt. Akkor kb egy fél ora :D

:lol: :( (elég olcsón kaptam másikat, úgyhogy nem foglalkoztam vele. A következő drágább lesz akárhol is veszem... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Amikor megvettük a kocsit májusban én is feltöltöttem szépen mosoval aztán huzogattam a szarvát de meg se nyikkant a motor. Kimértem a delejt, elment odáig szóval nekiestem a motornak mint süket a csengőnek. Aztán egy kis szénkefecsiszolás meg forgórész tisztítás felszabályozás után tekert mint a marha. Azóta sincs vele semmi gondom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amikor megvettük a kocsit májusban én is feltöltöttem szépen mosoval aztán huzogattam a szarvát de meg se nyikkant a motor. Kimértem a delejt, elment odáig szóval nekiestem a motornak mint süket a csengőnek. Aztán egy kis szénkefecsiszolás meg forgórész tisztítás felszabályozás után tekert mint a marha. Azóta sincs vele semmi gondom :lol:

nekem először elkezdte visszaejteni a lét a csőből (nem tartotta meg a fúvókáknál, hanem felpumpálta odáig, és csak utána kezdett el spriccelni (törölt már vagy kettőt a lapát mire elkezdett nedvesedni a szélvédő) ma meg spriccelés közben megállt. Holnap még világosban ránézek majd hogy nem csak kontakt baja van -e, de ha egy csatlakozó mozgatással nem megoldható akkor nem foglalkozom vele tovább :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Este elpusztult a második ablak mosó szivattyúm is :lol: Arra gondoltam hogy ha megcsinálom (mostmár nem sedan szivattyút teszek bele :( ) hanem be-üzemelném a hátsó spricnit is. Valaki csövezett már újra caravanban ablakmosót? :lol:

Nekem is be kéne csövezni a hátsót, a motornál le van dugózva a hátramenő ág, cső egyáltalán nincs a kasztniban. A csövet már megvettem hozzá, csak be kéne fűzni, de nem tudom, pontosan hol megy. Addig megvan, hogy az A-oszlopban fel, az ajtók feletti csatornában végig, de abból a csatornából hol jön ki, azt nem tudom, mert nekem az a hátsó ajtónál elkanyarodik lefelé, semmi nyílás nincs, ahol kijöhetne a cső.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.