Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

fúúú... párszor felhúztuk már magunkat ezen az utóbbi összehasonlításon..... Végülis egy szívódizelt össze lehet hasonlítani egy modern turbóssal...... ááááááááááááááá de gyűlölöm az ilyen tetszeteket.... Miért nem mondjuk úgy csinálja a tetszet hogy Astra 1.7DR '93 vs VW passat Dizel '93-ból....

sajnos nem úgy jön le hogy összehasonlítja hogy mi a jó az F-ben mi a jó a G-ben és mi a jó a H-ban...hanem úgy hogy mi van benne a H-ban és a G-ben ami nincs benne az F-ben amitől lusta lomha füstölős rohadós szar.... ááá... :D

ja, ezért is linkeltem be :P

annak idején meg mindenki dícsérte :lol: halad a korral, 4-5 év múlva meglátod, a H is elavult lesz, és akkor kíváncsi leszek mit mondanak majd :D

azt viszont megnézem, hogy ugyanannyi ráfordítással fog-e üzemelni egy H astra mint egy ezeréves F 500.000 kmnél :P

(Reeckatee-től előre is bocsánatot kérek :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

ja, ezért is linkeltem be :D

annak idején meg mindenki dícsérte :P halad a korral, 4-5 év múlva meglátod, a H is elavult lesz, és akkor kíváncsi leszek mit mondanak majd :lol:

azt viszont megnézem, hogy ugyanannyi ráfordítással fog-e üzemelni egy H astra mint egy ezeréves F 500.000 kmnél :D

(Reeckatee-től előre is bocsánatot kérek :rolleyes: )

Igen... Amúgy én nem tudom miért a leglepukkantabbat választják ki egy tesztre... Én nagyon nagyon szivesen felajánlanám most jöjjenek...itt van az enyém...ezt próbálják ki. Motorjában van kb 2500 kilóméter összesen...Így mondjanak róla véleményt. Ne úgy hogy már szegény moci ki van gyilkolva...

Míg még megvan az összes ló...úgy nézzék meg.... Amikor még a szegény mocim üzemelt ősszel...utánfutó nélkül minden nélkül ülések előrehajtva és votl benne 400 kiló szőlő... +fater ( 85 kiló ) +én ( 72 kiló ) Na....? kiváncsi lennék mit szólnának... gyííííkok

Link to comment
Megosztás:

Igen... Amúgy én nem tudom miért a leglepukkantabbat választják ki egy tesztre... Én nagyon nagyon szivesen felajánlanám most jöjjenek...itt van az enyém...ezt próbálják ki. Motorjában van kb 2500 kilóméter összesen...Így mondjanak róla véleményt. Ne úgy hogy már szegény moci ki van gyilkolva...

ja, mindíg az újat nyomnák... ez van... ez a közvélemény manapság.... leugatni a régit, mert az már "biztosan nem jó" hisz olyan régi az már... :D

na de mi tudjuk :rolleyes: az igazság ideát van :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

ja, mindíg az újat nyomnák... ez van... ez a közvélemény manapság.... leugatni a régit, mert az már "biztosan nem jó" hisz olyan régi az már... :D

na de mi tudjuk :rolleyes: az igazság ideát van :P :lol:

Pontosan :D

Nagyon is szép teljesítménye van. Ugyanúgy az 1.4es benzinesnek akár az 1.7es dizeleknek, vagy az 1.6os benzinesnek... és így tovább. Koron belül ( szűkítünk a 90es évekre ) Igencsak egy megbízható autónak számított. És nem is a gyengébbek közé. a fenéért kell összevetni egy 2003as vagy egy 2006-2007 körüli autóval..

Ez olyan mint amikor az 5. sebességben porsche 911est HELIKOPTERREL hasonlítottak................. há me mindenkinek áll helikopter az udvaron mint haszonjármű vagy szgk.. sok hülye unalmába azt se tudja mit csinál.

Kb mint egy 50 éves nőt összehasonlítani egy 25 éves cicababával...

Link to comment
Megosztás:

http://kep.ivpicture.hu/299627.jpg

Na milyen..? :D

Nincs fent mindíg, csak ha szükséges..

Az enyémnél jobb. Két tetőléc, 4 darab laposvas meghajlítva, meg 8 kapupántcsavar. És nekem sincs mindíg fent. :P

Senki ne mondja, hogy bonyolult c14nz-n termosztátot cserélni, amíg nem próbálta Boxer kisbuszon. Nincs bent a vezérlés alatt csak 3 csavar. De nagyon szar helyen van. Majdnem fejjel lefelé, 10 centire a hűtőventitől. Az alsó csavart nem is látni, érzésre tekertem ki. Le kellett szedni a turbó csöveit. Az volt a baj, hogy nem tudtam visszailleszteni az újat a tömítéssel. Akárhogy próbáltam mindíg lefordult a tömítés a pereméről. Az enyémnél simán belenyomkodom kis csavarhúzóval a gumit finoman, de itt nem is láttam mit csinálok, meg nem is fértem hozá rendesen. Végül csak úgy ment be, hogy lefaragtam a tömítés sarkát, és úgy szilikonnal bement a helyére. Kínlódtam vagy 3 órát. Ráadásul úgy néz ki potyára, mert elmentem a céges szerelőhöz, mert panaszkodtak, hogy ropog a féltengely (mostanában nincs szerencsém velük) elmentünk próbaútra, de azt mondta semmi gond vele. Rákérdeztem a termosztátra, de mondta ne várjak csodát, mert ez 3 személyes dobozos volt a fülke mögött lezárva, nem fogja befűteni az egész kocsit a 3 ülésorral. Meg soha nem lesz 90-fokos a víz, mert 85-fokon nyit a termosztát. Tök jó, honap közlöm a főnökkel, hogy kicseréltem a termosztátot, de fűtés még most sincs. :D Ja, és itt a számla. :lol: De legalább vettem a bótba egy liter GM-váltóolajat, holnap beleöntöm az Astrába. A szuszogón keresztül kell ugye?

Anyuékis eljöttek a Corssával 1.2 16V 65 paci megy mint atom. Azt mondták nézzem meg, mert dadog, meg gyenge. Próbakör harmadikban 110 5-ben 140. Nem tom mit panaszkodnak, az enyém nem húz ennyire. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna valaki segíteni van egy F astra combi-m X16XEL motor kodú ma olyat csinált hogy egy leállítás után be akartam índítani és csak pörgette az öninditó de nem indult be csak nagy sokára akkor is csak úgy hogy ment az automata szívató és alig érte el az1100-as fordulatot olyan mint ha nem menne egy henger de a motor hiba lámpa nem gyullad ki valaki találkozot már ilyen problémával meg állandoan elindul az automata szivató köszi elöre is a segitséget

A történet eleje hasonlít az enyémhez, úgyhogy azért leírom. Ugyanígy kezdődött. Leállítás után beakartam indítani, de nem indult. Az önindító szépen dolgozott, időnként úgy tűnt beindul, de rögtön le is fulladt, sőt egyszer olyan is volt hogy, ment kb. 10 mp-ig, de nagyon kínlódva járt. Hibajelzés nálam sem volt.

Csak melegen, újraindításkor csinálta. Ha lehűlt, úgy indult és ment mintha semmi baja nem lenne. Érdekes volt, mert melegen sem mindig csinálta, volt hogy beindult, volt hogy nem. Utálatos dolog volt, hiába vittem szerelőhöz, egyszer sem produkált semmit, gyönyörűen indult, szépen járt. :D

Az egyetlen megnyugtató dolog az volt, hogy tudtam ilyen hidegben kb. 3/4 óra alatt lehűl annyira, hogy beindul.

Egy reggel már hidegen sem indult, ezzel végre elérkeztünk a megoldáshoz. Szerelőhőz behúz - benzinpumpa csere. Azóta semmi baja. :rolleyes:

Persze ez csak ötlet.

Nekem a szivatóval nem volt bajom.

Link to comment
Megosztás:

ja, ezért is linkeltem be :lol:

annak idején meg mindenki dícsérte :D halad a korral, 4-5 év múlva meglátod, a H is elavult lesz, és akkor kíváncsi leszek mit mondanak majd :P

azt viszont megnézem, hogy ugyanannyi ráfordítással fog-e üzemelni egy H astra mint egy ezeréves F 500.000 kmnél :D

(Reeckatee-től előre is bocsánatot kérek :rolleyes: )

Jó azért nyilván másabbak az újak, csúnya is lenne ha visszafelé haladnánk. Nekem az Astra elött egy Szamarám volt, imádtam, de tagadhatatlan hogy az Astra teljesebb vezetési élményt nyújt, pedig csak 6 év van köztük és + 300 cm3. De nyilván több a hibalehetőség is. :D

Ez az összehasonlítás meg úgy ahogy van hülyeség, nem is értem, hogy lett ebből cikk. Arról nem is beszélve, hogy az a lomha, füstölős, rohadós, valószínűleg nem így jött ki a gyárból. :D

Igen... Amúgy én nem tudom miért a leglepukkantabbat választják ki egy tesztre... Én nagyon nagyon szivesen felajánlanám most jöjjenek...itt van az enyém...ezt próbálják ki. Motorjában van kb 2500 kilóméter összesen...Így mondjanak róla véleményt. Ne úgy hogy már szegény moci ki van gyilkolva...

Míg még megvan az összes ló...úgy nézzék meg.... Amikor még a szegény mocim üzemelt ősszel...utánfutó nélkül minden nélkül ülések előrehajtva és votl benne 400 kiló szőlő... +fater ( 85 kiló ) +én ( 72 kiló ) Na....? kiváncsi lennék mit szólnának... gyííííkok

Nem!!! Ilyen embereknek még pedálos kisautó sem való a kezébe. :P

Link to comment
Megosztás:

én is lemostam tegnap reggel, aztán mentem vele este 17 Km-t (a vonatállomásig)

Ma reggel megnéztem.... nem kellett volna :D csúnyább mint volt.... jöhetne már a jó idő :P :rolleyes:

Én nem mosom le. Majd tavasszal.

Lehet, hogy hülyeség, de ha most alaposan lemosod akkor azokra a helyekre, kis késekre, amiket eddig elzárt egy kis kosz, újra vizes, sós cucc kerül...szerintem inkább árt.

Link to comment
Megosztás:

Én nem mosom le. Majd tavasszal.

Lehet, hogy hülyeség, de ha most alaposan lemosod akkor azokra a helyekre, kis késekre, amiket eddig elzárt egy kis kosz, újra vizes, sós cucc kerül...szerintem inkább árt.

Én is így vagyok vele! :lol:

Majd ha jön a kasztnizás márciusba akkor megcsinálják...úgyis le lesz törölve róla a kosz míg javítják, vágják, meg hegesztik, pláne ha festik :P

Megcsinálják az egészet, visszakapom nnna és akkor fogom kipolírozni :D

Jó azért nyilván másabbak az újak, csúnya is lenne ha visszafelé haladnánk. Nekem az Astra elött egy Szamarám volt, imádtam, de tagadhatatlan hogy az Astra teljesebb vezetési élményt nyújt, pedig csak 6 év van köztük és + 300 cm3. De nyilván több a hibalehetőség is. :P

Ez az összehasonlítás meg úgy ahogy van hülyeség, nem is értem, hogy lett ebből cikk. Arról nem is beszélve, hogy az a lomha, füstölős, rohadós, valószínűleg nem így jött ki a gyárból. :rolleyes:

Nem!!! Ilyen embereknek még pedálos kisautó sem való a kezébe. :D

Tegnap este mutattam havernak ezt a cikket... Ő meg sem lepődött..csak kinevette az egészet. Egyrészt, mert amit ő vezet 9n polo azt is tesztelték, és mindenféle lomha szarnak lehordták ( pedig szerintem nagyon is pörgős és megy), másrészt azért nevette ki őket mert vezette az astrát... és nagyon szereti. :D

De amúgy ezek a seggfejek szerintem nemtudják mi az hogy szívódízel.... szóval itt elbukott az egész. Nem egy V12es BMW-ből kell átülni....

Link to comment
Megosztás:

Én is így vagyok vele! :P

Majd ha jön a kasztnizás márciusba akkor megcsinálják...úgyis le lesz törölve róla a kosz míg javítják, vágják, meg hegesztik, pláne ha festik :D

Megcsinálják az egészet, visszakapom nnna és akkor fogom kipolírozni :lol:

Ha lefestik az egészet mit akarsz rajta polírozni? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyszer lemostam. De akkor a víz megint bejut mindenhova a mosás során is, ahonnan már nem nem szárad ki mert párás úgyis az idő.

Igazad lehet, de szerintem télen is le kell mosni, persze nem olyan gyakorisággal, mint nyáron. A sós latyak nem tesz jót a fényezésnek, képzeld el, hogy egész télen csámcsog az autón.

Hop..kicsit félreérhetően írtam :rolleyes:

Nem lesz az egész lefestve, csak a kijavított helyek. :D

Értem :P

Link to comment
Megosztás:

Én nem mosom le. Majd tavasszal.

Lehet, hogy hülyeség, de ha most alaposan lemosod akkor azokra a helyekre, kis késekre, amiket eddig elzárt egy kis kosz, újra vizes, sós cucc kerül...szerintem inkább árt.

Hát én pont azért mosattam le, mert vastagon ült rajta a só, úgy gondolom ha időnként lemosom/mosatom nincs annyi ideje megmarni az érzékenyebb részeket.

Arról nem is beszélve, hogy lassan már meg sem lehetett állapítani milyen színű szegénykém. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát én pont azért mosattam le, mert vastagon ült rajta a só, úgy gondolom ha időnként lemosom/mosatom nincs annyi ideje megmarni az érzékenyebb részeket.

Arról nem is beszélve, hogy lassan már meg sem lehetett állapítani milyen színű szegénykém. :rolleyes:

:D

Az enyém most szürke :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.