Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Rusnyának nem nevezném, de tény, hogy nekem se igen tetszik!

Bizony jó volt ez a vita. Legalább nem kellett megint 5-10 oldal sületlenséget visszaolvasni. :D

Igen? :rolleyes:

Jut eszembe: Jövök haza tegnap este, ahogy kiérek Rátótról, és megyek Eplény fele, láttok egy autót elég csúnyán az árokba. A sofőr a motorháztetőn támaszkodik! Megállok, oda megyek hozzá, és megkérdezem, hogy jól van, segíthetek??? Erre el zavart a fenébe!!! Szó szerint idézem: "Menjen a francba innen, mi köze van hozzá, ne üsse bele az orrát mindenbe" Azt hittem ott helyben belevágom úgy az árokba, hogy csak olvadáskor jön elő. Hogy lehet valaki ilyen tuskó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora a maximális vontatható tömeg, amit a vas után köthető?

Nézegettem a kocsi "Használati útmutatóját" de nem találtam benne.

Van valami olyan előírás, hogy a kocsi tömegének x-szerese fék nélküli és y-szorosa fékezett vontatmány esetén, de nem emlékszem az értékekre. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs ültetve és így szépen tudok közlekedni pedig a kis utcák és a parkolók itt sincsenek letakarítva. Csak az nem tetszik, hogy keréknyomok közötti hó most hogy megfagyott mindíg a katalizátort meg az elsó dobot éri el.

Eddig két kocsit kellett kimentenem a környéken, de mindkettő nyárigumis kisautó volt (wagonR, peugeot 206). Ott is mindkettő nő anyázott, de nem nekem hanem a hó miatt. Nekem megköszönték.

Érdekes viszont, hogy amikor mindkettőnél megjegyeztem, hogy "ja hát nyári gumi..." akkor úgy bepöccentek :rolleyes: Mert, hogy nekik arra nincs pénzük stb.

Hát szerintem ha van pénzük kocsival furikázni a seggüket a melóba akkor a benzin mellett nem egy nagy kiadás főleg ilyen kis méretben egy téligumi szett és az éveig jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora a maximális vontatható tömeg, amit a vas után köthető?

Nézegettem a kocsi "Használati útmutatóját" de nem találtam benne.

Van valami olyan előírás, hogy a kocsi tömegének x-szerese fék nélküli és y-szorosa fékezett vontatmány esetén, de nem emlékszem az értékekre. :rolleyes:

Asszem fék nélkül a kocsi tömegének fele, ráfutófékkel meg a kocsi tömege.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs ültetve és így szépen tudok közlekedni pedig a kis utcák és a parkolók itt sincsenek letakarítva. Csak az nem tetszik, hogy keréknyomok közötti hó most hogy megfagyott mindíg a katalizátort meg az elsó dobot éri el.

Eddig két kocsit kellett kimentenem a környéken, de mindkettő nyárigumis kisautó volt (wagonR, peugeot 206). Ott is mindkettő nő anyázott, de nem nekem hanem a hó miatt. Nekem megköszönték.

Érdekes viszont, hogy amikor mindkettőnél megjegyeztem, hogy "ja hát nyári gumi..." akkor úgy bepöccentek :rolleyes: Mert, hogy nekik arra nincs pénzük stb.

Hát szerintem ha van pénzük kocsival furikázni a seggüket a melóba akkor a benzin mellett nem egy nagy kiadás főleg ilyen kis méretben egy téligumi szett és az éveig jó.

nah, neked így is veri a katit meg a dobokat, nekem meg a küszöbb fölöttig ér a hó az utcában :D

Link to comment
Megosztás:

Szó szerint idézem: "Menjen a francba innen, mi köze van hozzá, ne üsse bele az orrát mindenbe" Azt hittem ott helyben belevágom úgy az árokba, hogy csak olvadáskor jön elő. Hogy lehet valaki ilyen tuskó!

:rolleyes: Bakker... az agyam eldobom... Hát ilyen gyökérrel még nem találkoztam... Pedig amikor csak lehet megállok segíteni, vagy legalább rékérdezni hogy mindenki jól van e!

Meg is érdemelte volna azt a hóbavágást :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap akadtam el először idén :D A ház előtt, este, leparkolásnál :P :D Végülis csak fél méter kellett volna ahhoz hogy hazaérjek :D Mindegy, lapát a csomagtartóban, öcsikém-faterom otthon, legalább volt egy kis mozgás este :D Elfelejtettem hogy ez a hó már nem egészen olyan mint amikor leesett :lol: Tegnap én is toltam egy 206-ost. Benne ült néni, kicsit törni magyar, de nagyon megköszönni :rolleyes: (persze ő is nyárigumis volt :P )

Link to comment
Megosztás:

Nekem is valami ilyesmi rémlik, de az se mindegy, hogy a saját tömeg, vagy az össztömeg az alap. Közben guglizok, hátha rátalálok...

Szóval a 6/1990.(IV.12.) Köhém rendelet szerint:

21. § (1) Arra nézve, hogy a jármű vontathat-e és ha igen, hány darab és milyen pótkocsit, a hatósági engedélyben foglaltak az irányadók.

(2) A pótkocsi (pótkocsik) össztömege nem haladhatja meg a vontatásra használt

a) személygépkocsi össztömegét,

:rolleyes: autóbusz össztömegének a felét,

c) tehergépkocsi össztömegének az 1,4-szeresét,

d) vontató, mezőgazdasági vontató és lassú jármű össztömegének a négyszeresét,

e bekezdés rendelkezései a félpótkocsira nem vonatkoznak.

(3) Üzemi fék nélküli könnyű pótkocsi gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű 68 kilogrammal növelt saját tömegének a felét.

(4) Ráfutó fékkel felszerelt pótkocsi abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű össztömegének a háromnegyedét.

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe: Jövök haza tegnap este, ahogy kiérek Rátótról, és megyek Eplény fele, láttok egy autót elég csúnyán az árokba. A sofőr a motorháztetőn támaszkodik! Megállok, oda megyek hozzá, és megkérdezem, hogy jól van, segíthetek??? Erre el zavart a fenébe!!! Szó szerint idézem: "Menjen a francba innen, mi köze van hozzá, ne üsse bele az orrát mindenbe" Azt hittem ott helyben belevágom úgy az árokba, hogy csak olvadáskor jön elő. Hogy lehet valaki ilyen tuskó!

Sokszor még minket mentősöket is elküldenek a búsba, csakhát veled ellentétben mi belövünk neki egy Diát azt egyből elkussol :rolleyes:

Történt már olyan, hogy a beteg úgy meglőtte az mentőst, hogy kiesett az autóból :P

A Te esetedre csak annyit tudok mondani, hogy szomorú... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Komolyan nem hiszem el hogy nincs normális fehér színű első sárhányó elem....már kikattantam...bontóba volt egy de tele rozsdával...megszólal a fazon...ennél jobbat nem talál...megcsiszolja és sprayvel lefújja...mondom az persze :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora a maximális vontatható tömeg, amit a vas után köthető?

Az enyém forgalmijában ez szerepel (gyári vonóhorog):

0 0.1 700 kg - fékezett

0.2 550 kg - fékezetlen

(0) 550 kg - fék nélkül

(1) 700 kg - ráfutófékkel

Történt már olyan, hogy a beteg úgy meglőtte az mentőst, hogy kiesett az autóból :D

Mé nem lőttetek vissza? :rolleyes: :P

Link to comment
Megosztás:

Mert úúúúgy beperel, hogy a zoknim is el kell adjam.

Há' esélyt sem kell adni neki :D :P

--------------------------------------------------------------------------------------

Én meg holnap-holnap után 48-as ügyeletben leszek :rolleyes: szerintem megkattanok a nagy semmi közepén, még jó, hogy van mobilnet + lapostop -meg bevásároltunk pár dolgot hogy el legyünk asszonnyal valahogy. Még jó hogy táppénzen van, így jön velem ő is :P és nem egymagam leszek az őrkutty :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

1: Hogyne :D fentebb leírt okok miatt is :P

2: de hagyjuk, nehéz ügy vagy nekem :D majd Novy elmagyarázza.. :rolleyes: :P :lol:

Megtaláltam a magyarázatot "zsenikém"!! Nem tudom, ha fogalmad sincs a dologról, minek kell reagálni rá és a másikat hülyének nézni, miközben úgy néz ki te vagy az!

Itt a magyarázat, hogy tisztában legyél vele:

Totalcar blogból:

Amiről erősen hallgat a hatóság!!!!!!

Az 1996.01.01. után újként forgalomba helyezett szabályozott keverékképzésű katalizátoros benzines autókat 4-es környezetvédelmi osztályba kellett volna sorolni (euro2) de az okmányirodák fittyet hányva a jogszabálynak 2-es kv osztályt írtak egészen 2002-ig a forgalmikba.(innentől csak 6-ost lehetett, de ezt is elhibázták, sokáig ezek is 2-est kaptak) Így most ezek az autók piros matricát fognak kapni, kék helyett. Ha valaki ezt korrigáltatni szeretné, azt "készséggel" (értsd: küldözgetnek mindenhová) megteszik, természetesen fizetség ellenében. (((

Link to comment
Megosztás:

Na ma elég érdekes élményben volt részem.

Meglátogattam otthonában fórumunk közkedvelt moderátorát, és úgy döntöttünk BC-t cserélünk, én elhozom Tatabányára, felprogramoztatom - mivel itt a legolcsóbb - és mivel a motorunk a BC számára ugyanolyan, ezért ráérünk majd cserélni a következő találkozás alkalmával.

A tatabányai Opel márkaszerviz nagyon korrekt volt, míg a papírok rendeződtek, a szemem egy fekete Insignia kombin legeltettem. Majd a szervizes begurult a kocsival, felprogramoztuk a Karcsi által kívánt kódra.

Itt azonban jött az érdekes rész: 1 szerelő kivételével az összes az autó köré sereglett, és pár percen keresztül kérdezgettek, hogy mi ez és hogyan szereltem be, mit tud mutatni...stb. Nagyon csodálkoztak, volt aki azt mondta még nem látott ilyet, és dicsérték, mennyire jó kis kütyü. :rolleyes: :D :P

Link to comment
Megosztás:

Na ma elég érdekes élményben volt részem.

Meglátogattam otthonában fórumunk közkedvelt moderátorát, és úgy döntöttünk BC-t cserélünk, én elhozom Tatabányára, felprogramoztatom - mivel itt a legolcsóbb - és mivel a motorunk a BC számára ugyanolyan, ezért ráérünk majd cserélni a következő találkozás alkalmával.

A tatabányai Opel márkaszerviz nagyon korrekt volt, míg a papírok rendeződtek, a szemem egy fekete Insignia kombin legeltettem. Majd a szervizes begurult a kocsival, felprogramoztuk a Karcsi által kívánt kódra.

Itt azonban jött az érdekes rész: 1 szerelő kivételével az összes az autó köré sereglett, és pár percen keresztül kérdezgettek, hogy mi ez és hogyan szereltem be, mit tud mutatni...stb. Nagyon csodálkoztak, volt aki azt mondta még nem látott ilyet, és dicsérték, mennyire jó kis kütyü. :D :P :D

:rolleyes: :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam a magyarázatot "zsenikém"!! Nem tudom, ha fogalmad sincs a dologról, minek kell reagálni rá és a másikat hülyének nézni, miközben úgy néz ki te vagy az!

Ugye, hogy ugye :D aki keres az előbb-utóbb talál :D

És mielőtt "zsenikém" módjára elkezdenél anyázni légyszives gondold át a szavaidat, hogy kivel hogyan beszélsz! Én próbáltam egyszerűen "hasonlat módjára" mintsem jogi oldalról paragrafusokban leírni de mivel nem én kezdtem akadékoskodni veled így nem is érzem magam kezdeményezőnek a dologban, főleg nem tovább vivőnek és a magam részéről itt be is fejeztem a témát :P

Tehát ha a továbbiakban valaki (beleértve engem is) neked nem szimpi arc nem kell hozzá szólni :D ennyi.. :rolleyes:

Thx... :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ugye, hogy ugye :D aki keres az előbb-utóbb talál :D

És mielőtt "zsenikém" módjára elkezdenél anyázni légyszives gondold át a szavaidat, hogy kivel hogyan beszélsz! Én próbáltam egyszerűen "hasonlat módjára" mintsem jogi oldalról paragrafusokban leírni de mivel nem én kezdtem akadékoskodni veled így nem is érzem magam kezdeményezőnek a dologban, főleg nem tovább vivőnek :P

Tehát ha a továbbiakban valaki (beleértve engem is) neked nem szimpi arc nem kell hozzá szólni :P ennyi.. :rolleyes:

Thx... :P :D

Mindezt egy rohadt Corolla miatt??? nemááááár........ :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ugye, hogy ugye :D aki keres az előbb-utóbb talál :D

És mielőtt "zsenikém" módjára elkezdenél anyázni légyszives gondold át a szavaidat, hogy kivel hogyan beszélsz! Én próbáltam egyszerűen "hasonlat módjára" mintsem jogi oldalról paragrafusokban leírni de mivel nem én kezdtem akadékoskodni veled így nem is érzem magam kezdeményezőnek a dologban, főleg nem tovább vivőnek :P

Tehát ha a továbbiakban valaki (beleértve engem is) neked nem szimpi arc nem kell hozzá szólni :D ennyi.. :rolleyes:

Thx... :P :lol:

Nem kötekedni akarok,de te a közelébe sem voltál az igazságnak a "magyarázatoddal", miközben velem lekezelően viselkedtél, de ezt itt látta mindenki és lám-lám nem csoda, akkor h nem adtam múltkor igazat neked!

Részemről ennyi, lezártnak tekintem a vitát! Igen, jól írtad, ezek után egyáltalán nem vagy nekem szimpatikus és nem is szándékozom többet szóba állni veled!

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést mindenkitől és mindenki részéről! :rolleyes: Legyetek szivesek nem igy hozzáállni egymáshoz! A vita vagy véleménykülönbség esetében nem kéne mindjárt felkapni a vizet! :P Zolka, ha nem "útálkodnak" veled, akkor lehet hogy utána sem nézel annak, hogy mi van a dolgok hátterében, hm? Értékeld pozitivan, hogy "nem halat adtak hanem megtanitottak halat fogni"! :lol: Jó fejek itt az emberek, ezért(is) "szeretek itt lenni", ne háborúzzatok! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.