Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1. Olyan sz.r lett a kép hogy nőnek néztek? ;)

2. Fater is hivatásos, és neki sem kékebb a jogsija mint nekem :rolleyes: (Mondjuk az övé is sz.r kép, de azé' bajusszal csak nem nézik már nőnek :D )

"Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!"

3. én is így álltam neki tavaly szilveszterkor, és fél 2-ig nem is tudtak olyat mondani amivel nem nyitottam ki, de a chips-es zacsekkal besz.ptam. :D :lol:

1. Kocsog :P ;)

2. Faterod remélem látja mit írsz róla, oszt' +kerget párszor a ház körül :D :D (ja és én is moustached vagyok ;) )

3. Elbánt Veled egy csipszeszacskó? ínme csoda hogy a nőkkel sem jutsz dűlőre... ;) :P :P (na jóvanna, csak viccelek ám, meg ne sértődj :P )

szerk: végre ki tudtam javítani szépre a választ ;)

Link to comment
Megosztás:

1. Kocsog :P :P

2. Faterod remélem látja mit írsz róla, oszt' +kerget párszor a ház körül :lol: :D

3. Elbánt Veled egy csipszeszacskó? ínme csoda hogy a nőkkel sem jutsz dűlőre... :P :P :D (na jóvanna, csak viccelek ám, meg ne sértődj :rolleyes: )

Nem szoktam ;) De a csipszeszacsek télleg kocsog volt. Az a4-es lappal még ment shimán, de a zacsek zsíros, csúszós volt, mindig kiugrott :D de azért egy CD-vel megoldottam a problémát :D

Link to comment
Megosztás:

biztos a chipseszacsi volt csúszós?:P

szerk: A4essel hogy a rákba nyitottad ki? Én szilveszterkor csak egy pezsgőnyitásig jutottam, meg 1kortyig :rolleyes: (meer 1-én mentem szolgálatba...)

Összehajtod, az egyik irányban mindig félbe

addig amíg egy vastag, max 2-3 centi széles harmonika lesz belőle. Azt hosszába félbehajtod, és kapsz egy qrva jól terhelhető, erős bumszlivégű papírdarabot. Ujjal alul megtámaszt, papír vége lenyom, kupak felugrik. Ugyan ezt próbáltam a csipszessel is, csak az csúszott (igen biztos hogy az csúszott :lol: ), nem akadt bele a kupak széle. :D A gyűrűmön is voltak elég jellegzetes sérülések egy időben :D De az laza volt mert úgy nézett ki mintha simán marokkal venném le a söröskupakot :P

Link to comment
Megosztás:

Összehajtod, az egyik irányban mindig félbe

addig amíg egy vastag, max 2-3 centi széles harmonika lesz belőle. Azt hosszába félbehajtod, és kapsz egy qrva jól terhelhető, erős bumszlivégű papírdarabot. Ujjal alul megtámaszt, papír vége lenyom, kupak felugrik. Ugyan ezt próbáltam a csipszessel is, csak az csúszott (igen biztos hogy az csúszott :D ), nem akadt bele a kupak széle. :rolleyes: A gyűrűmön is voltak elég jellegzetes sérülések egy időben :P De az laza volt mert úgy nézett ki mintha simán marokkal venném le a söröskupakot :D

Frankó, 1x tuti kipróbálom... pl 7végén :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretem ha valaki a helyesírási hibákon parádézik! Mindenki hibázik....olyan még nem volt, hogy valaki ne írt volna le valamit rosszul! Nem azt mondom, hogy mindegy hogy írjuk le a szavakat, de én pl ha le hülyéznek, nem feltétlenül azon gondolkodom először, hogy milyen ly-vel írta! Formálya, vagy formája...Nem kurv@ mindegy? Értettük, hogy mit akart írni! Nem igaz? Miért kell mindjárt kigúnyolni? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretem ha valaki a helyesírási hibákon parádézik! Mindenki hibázik....olyan még nem volt, hogy valaki ne írt volna le valamit rosszul! Nem azt mondom, hogy mindegy hogy írjuk le a szavakat, de én pl ha le hülyéznek, nem feltétlenül azon gondolkodom először, hogy milyen ly-vel írta! Formálya, vagy formája...Nem kurv@ mindegy? Érettük, hogy mit akart írni! Nem igaz? Miért kell mindjárt kigúnyolni? :rolleyes:

Nem hüjéztünk le :D Amúgy amit kérdezett az engem is érdekelne, G-astra kormányát hogy lehet belecisnálni F-be? Ahhoz is kell a fél kormányművet cserélni? :P vagy ha eredetileg lufis kormánya volt az F-nek akkor arra rámegy a G ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem hüjéztünk le :rolleyes: Amúgy amit kérdezett az engem is érdekelne, G-astra kormányát hogy lehet belecisnálni F-be? Ahhoz is kell a fél kormányművet cserélni? :P vagy ha eredetileg lufis kormánya volt az F-nek akkor arra rámegy a G ? :lol:

Csak egy példa volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretem ha valaki a helyesírási hibákon parádézik! Mindenki hibázik....olyan még nem volt, hogy valaki ne írt volna le valamit rosszul! Nem azt mondom, hogy mindegy hogy írjuk le a szavakat, de én pl ha le hülyéznek, nem feltétlenül azon gondolkodom először, hogy milyen ly-vel írta! Formálya, vagy formája...Nem kurv@ mindegy? Érettük, hogy mit akart írni! Nem igaz? Miért kell mindjárt kigúnyolni? :rolleyes:

Nem mind1, mert azért az alapvető helyesírási szabályokat illene betartani....az hogy nem olvassa el a többség megírás után a hszét, az nem baj, csak találja el elsőre, hogy mit hogyan.

A muszáj meg már 400x le lett írva helyesen, de ha nem megy, akkor neten lehet keresni szótárt...ha már példálózunk :D

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretem ha valaki a helyesírási hibákon parádézik! Mindenki hibázik....olyan még nem volt, hogy valaki ne írt volna le valamit rosszul! Nem azt mondom, hogy mindegy hogy írjuk le a szavakat, de én pl ha le hülyéznek, nem feltétlenül azon gondolkodom először, hogy milyen ly-vel írta! Formálya, vagy formája...Nem kurv@ mindegy? Érettük, hogy mit akart írni! Nem igaz? Miért kell mindjárt kigúnyolni? :rolleyes:

Senki nem hülyézett le senkit. Ám mindenki megteheti, hogy leellenőrzi magát, a hozzászólását. Akár postolás után is. Ha pedig nem biztos a helyesírásban, használjon olyan böngészőt, ami jelzi neki a hibát! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mind1, mert azért az alapvető helyesírási szabályokat illene betartani....az hogy nem olvassa el a többség megírás után a hszét, az nem baj, csak találja el elsőre, hogy mit hogyan.

A muszáj meg már 400x le lett írva helyesen, de ha nem megy, akkor neten lehet keresni szótárt...ha már példálózunk :rolleyes:

Ha már itt tartunk: "le lett írva"??? A macska meg fel van mászva a fára?? Helyesen úgy illene: "leírták" vagy úgy játszol a személyi raggal, ahogy neked tetszik, de nem a létigét pakolgatjuk múlt időbe! :D :P

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretem ha valaki a helyesírási hibákon parádézik! Mindenki hibázik....olyan még nem volt, hogy valaki ne írt volna le valamit rosszul! Nem azt mondom, hogy mindegy hogy írjuk le a szavakat, de én pl ha le hülyéznek, nem feltétlenül azon gondolkodom először, hogy milyen ly-vel írta! Formálya, vagy formája...Nem kurv@ mindegy? Értettük, hogy mit akart írni! Nem igaz? Miért kell mindjárt kigúnyolni? :rolleyes:

Sok helyen az írásoddal hamarabb találkoznak, mint a konkrét személyeddel. Másrészt akár tetszik, akár nem, a helyesírás tükrözi az igényességet, az intelligenciát, stb... Ezért nekem például nagyon fontos, hogy minél jobb helyesírással vessek - akár digitális, akár igazi - papírra mindent. Szeretem ha jó a helyesírásom, lehet, hogy ez egy kicsit a vesszőparipám (az autó mellett), de igyekszem igényesen és korrektül írni, ami számomra nem mellékes...ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Senki nem hülyézett le senkit. Ám mindenki megteheti, hogy leellenőrzi magát, a hozzászólását. Akár postolás után is. Ha pedig nem biztos a helyesírásban, használjon olyan böngészőt, ami jelzi neki a hibát! :D

Másodszor írom, hogy csak példa volt! Képletesen értettem! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

vazze... tegnap ablakmosás, ma heJesírás... Fogadásokat lehet kötni nálam a holnapira. (a keréknyomás ellenőrzés 10:1-hez fizet :P :lol: )Én rászoktam hogy mindig elolvasom utólag a hozzászólást, mert a képeket tuti elfelejtem kivenni elsőre, úgyhogy idézek, írok, elküldök, aztán szerkesztek :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk: "le lett írva"??? A macska meg fel van mászva a fára?? Helyesen úgy illene: "leírták" vagy úgy játszol a személyi raggal, ahogy neked tetszik, de nem a létigét pakolgatjuk múlt időbe! :rolleyes: :D

most ezen szőrözhetsz. sokan használják így is, tehát nem akkora baki, mint elírni ly/j-t :P

Link to comment
Megosztás:

Sok helyen az írásoddal hamarabb találkoznak, mint a konkrét személyeddel. Másrészt akár tetszik, akár nem, a helyesírás tükrözi az igényességet, az intelligenciát, stb... Ezért nekem például nagyon fontos, hogy minél jobb helyesírással vessek - akár digitális, akár igazi - papírra mindent. Szeretem ha jó a helyesírásom, lehet, hogy ez egy kicsit a vesszőparipám (az autó mellett), de igyekszem igényesen és korrektül írni, ami számomra nem mellékes...ennyi.

Egyetértek azzal, hogy gyakran előbb találkoznak az írásommal, mint a konkrét személyemmel. Azt is aláírom, hogy vannak helyzetek, amikor nagyon fontos az, hogy helyesen írjunk. Gondolok itt egy önéletrajzra, vagy egy hivatalos iratra. De könyörgöm! Ez egy fórum, ahol néhány ember lazán elbeszélget az autókról. Vagy nem??? Hogyan várjuk el így a tagoktól, hogy leírják a véleményüket, ha azon kell parázniuk, hogy néhány túlérzékeny, mikor fogja zrikálni, csak azért, mert rosszul írt le egy szót. Szerintem, nagyobb baj ne legyen a világban, minthogy valaki "ly"-al ír le egy szót, amit "j"-vel kellett volna!

Link to comment
Megosztás:

most ezen szőrözhetsz. sokan használják így is, tehát nem akkora baki, mint elírni ly/j-t :rolleyes:

Szerintem sokkal nagyobb baki, mert a szóhasználatodban benne van. Így, ha találkozol valakivel, és megszólalsz, bár még az írásoddal nem is találkozott, már mutatsz egy képet magadról, ha így beszélsz. Lehet, hogy az írásodra nem is lesz kíváncsi, hiába írsz te HELYESEN! Pl: Állásinterjú

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk: "le lett írva"??? A macska meg fel van mászva a fára?? Helyesen úgy illene: "leírták" vagy úgy játszol a személyi raggal, ahogy neked tetszik, de nem a létigét pakolgatjuk múlt időbe! :rolleyes: :D

Ez a szokás egy rossz szokás, ami még a latin nyelv használata miatt maradt meg az emberekben. Ugyebár létezik a nyelvekben egy bizonyos befejezett, szenvedő múlt idő, amit a magyarban nem különböztetünk meg a szimpla múltidőtől. Ez nem más mint a praeteritum perfectum igeidőnek egy változata. Latinban és más ebből alakult nyelvekben használatos igealak.

Egyetértek azzal, hogy gyakran előbb találkoznak az írásommal, mint a konkrét személyemmel. Azt is aláírom, hogy vannak helyzetek, amikor nagyon fontos az, hogy helyesen írjunk. Gondolok itt egy önéletrajzra, vagy egy hivatalos iratra. De könyörgöm! Ez egy fórum, ahol néhány ember lazán elbeszélget az autókról. Vagy nem??? Hogyan várjuk el így a tagoktól, hogy leírják a véleményüket, ha azon kell parázniuk, hogy néhány túlérzékeny, mikor fogja zrikálni, csak azért, mert rosszul írt le egy szót. Szerintem, nagyobb baj ne legyen a világban, minthogy valaki "ly"-al ír le egy szót, amit "j"-vel kellett volna!

Én a fórumon is szeretek és igyekszem is helyesen írni, mert részben ez is alakítja a rólam kialakult képet másokban. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez a szokás egy rossz szokás, ami még a latin nyelv használata miatt maradt meg az emberekben. Ugyebár létezik a nyelvekben egy bizonyos befejezett, szenvedő múlt idő, amit a magyarban nem különböztetünk meg a szimpla múltidőtől. Ez nem más mint a praeteritum perfectum inficativi passivi. Latinban és más ebből alakult nyelvekben használatos igealak.

Én a fórumon is szeretek és igyekszem is helyesen írni, mert részben ez is alakítja a rólam kialakult képet másokban. :rolleyes:

Én is igyekszem helyesen írni, csak azt akartam ezzel az egésszel mondani, hogy el kell fogadni, ha valakinek nem megy. Nem pedig zrikálni érte, és tudálékosan osztani az észt. De mindegy!! Hosszú!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.