Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Báááz!

Most hallottam a híradóban, hogy TILOS lesz gömb alakú akváriumban halat, illetve gömb alakú kalitkában madarat tartani. A rendelet bevezetése után nem lehet majd ilyen alakú akváriumot, kalitkát venni. Ez azért már akkora f***ság, hogy szavam nincs rá. :rolleyes:

Mondott valamit és benne van a tv-ben. Elérte amit akart :D Amúgy nagyimnak is van egy gömb alakú üveg valamilye, amiben mondjuk karácsony környékén fenyővel telepakolja, meg gyertyát bele, és akkor örülünk hogy ez van az asztalon. Azt nekem ki mondja meg hogy én asztaldísznek, vagy akváriumnak veszek üveg-gömb edényt? :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondott valamit és benne van a tv-ben. Elérte amit akart :rolleyes: Amúgy nagyimnak is van egy gömb alakú üveg valamilye, amiben mondjuk karácsony környékén fenyővel telepakolja, meg gyertyát bele, és akkor örülünk hogy ez van az asztalon. Azt nekem ki mondja meg hogy én asztaldísznek, vagy akváriumnak veszek üveg-gömb edényt? :D :P

annakidején én vettem halakat...és az eladócsajszi azt mondta hogy ne vegyek gömb alakút mert megőrül a hal mert sosem talál egy szögletet ahol megállhat...inkább vegyek nagy kockát...én meg a csajszinak mondtam, hogy... nyugi a nagyobb kockát akarom venni.. de áruld már el ez igaz vagy csak a pénz miatt mondtad? de ekkoris azt mondta hogy ez igaz...

ja..csak azt nem értem hogy honnan tudják...Jó..fura lenne nekünk embereknek egésznap gömbkalitkában lenni ebből is ki lehet indulni...de..nemtom, az ember és az állat között sok sok különbség van és sajnos az állat javára.

Link to comment
Megosztás:

annakidején én vettem halakat...és az eladócsajszi azt mondta hogy ne vegyek gömb alakút mert megőrül a hal mert sosem talál egy szögletet ahol megállhat...inkább vegyek nagy kockát...én meg a csajszinak mondtam, hogy... nyugi a nagyobb kockát akarom venni.. de áruld már el ez igaz vagy csak a pénz miatt mondtad? de ekkoris azt mondta hogy ez igaz...

oké, azt régóta mondták már hogy megpistulnak benne, de azt is mondták hogy ha be van rendezve akkor nem készülnek ki. De mostantól a gömb alakú üvegedény illegális lesz mert az biztos akváriumnak lesz? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

annakidején én vettem halakat...és az eladócsajszi azt mondta hogy ne vegyek gömb alakút mert megőrül a hal mert sosem talál egy szögletet ahol megállhat...inkább vegyek nagy kockát...én meg a csajszinak mondtam, hogy... nyugi a nagyobb kockát akarom venni.. de áruld már el ez igaz vagy csak a pénz miatt mondtad? de ekkoris azt mondta hogy ez igaz...

ja..csak azt nem értem hogy honnan tudják...Jó..fura lenne nekünk embereknek egésznap gömbkalitkában lenni ebből is ki lehet indulni...de..nemtom, az ember és az állat között sok sok különbség van és sajnos az állat javára.

Ez nem hülyeség. Maga a szabály az lesz. :rolleyes:

Nekem már kicsi gyerekkorom óta van akváriumom, de soha nem vennék gömb alakút. Komoly, hogy a halak szeretnek néha elbujni a sarokban. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez nem hülyeség. Maga a szabály az lesz. :rolleyes:

Nekem már kicsi gyerekkorom óta van akváriumom, de soha nem vennék gömb alakút. Komoly, hogy a halak szeretnek néha elbujni a sarokban. :P

A rendelet bevezetése után, akinek gömb alakú akváriuma, kalitkája van, nem tarthatja benne tovább az állatot. Erről is szó volt. Komolyan mondom, átestünk a ló túloldalára. :D

Link to comment
Megosztás:

A rendelet bevezetése után, akinek gömb alakú akváriuma, kalitkája van, nem tarthatja benne tovább az állatot.

Hát én nem is az állatot tartanám benne hanem azt a kockát aki ezt kitalálta :rolleyes: csak hogy egy kicsit lássa már gömbölyűbbnek a világot mert nem tányér alakú.. :D :P

Amúgy effektíve semmi bajom a környezetvédőkkel de az is egy mesterséges szakma, agyon tanulták magukat 30 éves korukra és egy szikrát sem tettek az asztalra no meg a meló is szagos nekik.

Mikor legutóbb kijött hozzánk a keverőbe egy csávó meg egy csajszi -a bige kissé ingerült és nagy arcú volt, na nekem se kellett több :D mondom a csajosnak: babám, ha ennyire stresszes vagy gyere fel hozzám a vezérlőbe és majd én oldok a feszültségeden.. :P a csaj egyből összébb húzta magát :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 96-os 16V 1.6os F astrám!

Olyan ördöngős kérdésem lenne, hogy a gyári hangszórók bemondták az unalmast mivel a membrán szétszakadt rajtuk!

Szeretnék bele venni új hangszórókat de nem tudom hogyan rakjam be őket mivel a gyári hangszórókhoz gyári tok van amit nem tudok szétszedni!

ha valaki tudna ebben segíteni hogy mekkora átmérőjű hangszóró lenne célszerű bele, vagy hogy ezt az egészet hogyan oldjam meg hogy az új hangszórót be bírjam csavarozni vagy hogy passzoljon a régi helyére nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm!

Viktor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 96-os 16V 1.6os F astrám!

Olyan ördöngős kérdésem lenne, hogy a gyári hangszórók bemondták az unalmast mivel a membrán szétszakadt rajtuk!

Szeretnék bele venni új hangszórókat de nem tudom hogyan rakjam be őket mivel a gyári hangszórókhoz gyári tok van amit nem tudok szétszedni!

ha valaki tudna ebben segíteni hogy mekkora átmérőjű hangszóró lenne célszerű bele, vagy hogy ezt az egészet hogyan oldjam meg hogy az új hangszórót be bírjam csavarozni vagy hogy passzoljon a régi helyére nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm!

Viktor

én 16,5-eseket tettem bele. Úgy lehet berakni hogy kiemelő gyűrűt teszel alá, és ahhoz fogatod oda a hangszórót. Így nem lóg be az ajtóba túlságosan és az ablakot is le lehet húzni tőle :rolleyes: http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid=cs...&csoport=96 itt látod milyen egy kiemelőgyűrű :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 96-os 16V 1.6os F astrám!

Olyan ördöngős kérdésem lenne, hogy a gyári hangszórók bemondták az unalmast mivel a membrán szétszakadt rajtuk!

Szeretnék bele venni új hangszórókat de nem tudom hogyan rakjam be őket mivel a gyári hangszórókhoz gyári tok van amit nem tudok szétszedni!

ha valaki tudna ebben segíteni hogy mekkora átmérőjű hangszóró lenne célszerű bele, vagy hogy ezt az egészet hogyan oldjam meg hogy az új hangszórót be bírjam csavarozni vagy hogy passzoljon a régi helyére nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm!

Viktor

Üdv. Szükséges hozzá 1-1 beépítő keret. Gyárilag 16.5 cm jár bele de csakis a beépítő kerettel tudod betenni.

http://metroman.addel.hu/products.php?prcategory=12274

Link to comment
Megosztás:

Megnézném amint csengetnek Karcsinál...."Jó napot! Állatvédő vagyok! Szeretném megnézni az akváriumot" :D :P

Karcsi: -Mivan antigömb?....apád fazekas? -mit akar ez itt korán reggel napszemüveg nélkül????? :rolleyes: -

Antigömb: -Nem

Karcsi: -Akkor hogy tudott ekkora köcsögöt csinálni?

Link to comment
Megosztás:

én 16,5-eseket tettem bele. Úgy lehet berakni hogy kiemelő gyűrűt teszel alá, és ahhoz fogatod oda a hangszórót. Így nem lóg be az ajtóba túlságosan és az ablakot is le lehet húzni tőle :rolleyes: http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid=cs...&csoport=96 itt látod milyen egy kiemelőgyűrű :D

Köszi a segítséget!nagony sokat segítettél!

Mégegyszer kössz

Link to comment
Megosztás:

oké, azt régóta mondták már hogy megpistulnak benne, de azt is mondták hogy ha be van rendezve akkor nem készülnek ki. De mostantól a gömb alakú üvegedény illegális lesz mert az biztos akváriumnak lesz? :rolleyes:

Úgy tudom, az aranyhal olyan 3mp után mindent elfelejt, szal azt is hogy most jön vagy megy... Akkor meg nem mindegy neki, hogy milyen formájú a háza? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.