Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi a véleményeket...Igen...láttam hogy az alkatresz.eu olcsóbb...na de gagyit nem akarok belerakni...a Valeo és a Carello szintjén gondolkodtam én is...de akkor Valeo lesz az unixtól, mert ott egy ismerősnek szép kedvezménye van :rolleyes: És hát nem utolsó hogy ez itt van Győrbe, nem kell postáztatni...

Csak megjegyzem, nekem TYC a ködösöm is, meg a fényszóróm is. Semmi bajom nincs vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak megjegyzem, nekem TYC a ködösöm is, meg a fényszóróm is. Semmi bajom nincs vele. :D

Ilyenkor amikor gyárit vesz az ember...( lámpatest esetében ) csak a márkát meg a nevet fizeti meg... Lámpatestnél nemhiszem, hogy olyan sok a különbség a gyári meg az utángyári között... Bár én is gyárit vennék, de csak azért mert gyáriállapotba akarom hozni... persze úgyse lesz minden alkatrész gyári (alapból a motor alkatrészeinek 80-90%-a bilstein) ... de próbálkozni lehet :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csak megjegyzem, nekem TYC a ködösöm is, meg a fényszóróm is. Semmi bajom nincs vele. :D

Na jólvan...akkor elkezdhetek újra agyalni :rolleyes: Bár...előbb úgy is meg kell várnom mit akar a biztosító adni...és utána döntöm véglegesen el...de köszönöm a tapasztalatokat :P

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor amikor gyárit vesz az ember...( lámpatest esetében ) csak a márkát meg a nevet fizeti meg... Lámpatestnél nemhiszem, hogy olyan sok a különbség a gyári meg az utángyári között... Bár én is gyárit vennék, de csak azért mert gyáriállapotba akarom hozni... persze úgyse lesz minden alkatrész gyári (alapból a motor alkatrészeinek 80-90%-a bilstein) ... de próbálkozni lehet :P

Én is TYC-et fogok venni. Tököm se fizeti ki a valeot, még ha húde-világít is... Szerintem ha a TYC-be beletekerek egy pár Megaligth-ot, sok bajom nem lesz a fényével :rolleyes: Nincs annyi pénzem hogy 2x-3x annyiért vegyek lámpát azért mert arra más van írva. Amit eddig hallottam a TYC-ről az alapján gondolkodás nélkül megveszem :D

Link to comment
Megosztás:

Én is TYC-et fogok venni. Tököm se fizeti ki a valeot, még ha húde-világít is... Szerintem ha a TYC-be beletekerek egy pár Megaligth-ot, sok bajom nem lesz a fényével :rolleyes: Nincs annyi pénzem hogy 2x-3x annyiért vegyek lámpát azért mert arra más van írva. Amit eddig hallottam a TYC-ről az alapján gondolkodás nélkül megveszem :D

Nekem most carello van benne..de ahogy néztem az árakat...marad is benne..kicsit öreg, dehát működik meg nincs széttörve, meg semmi baja. Jó-a :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem most carello van benne..de ahogy néztem az árakat...marad is benne..kicsit öreg, dehát működik meg nincs széttörve, meg semmi baja. Jó-a :P

Nekem is az van benne, egy bontott, meg egy ami eredetileg is benne volt amikor vettük. A régi az keresztbe el is van repedve, párásodik is, a másik meg ránézésre hibátlan, de azért látni rajta hogy nem új. A párás réginek jobb fénye van a megalight-al, mint az újabb bontottnak a sima égővel :D Kap majd két újat, azok úgyis jobbak, mindegy milyen márka :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az van benne, egy bontott, meg egy ami eredetileg is benne volt amikor vettük. A régi az keresztbe el is van repedve, párásodik is, a másik meg ránézésre hibátlan, de azért látni rajta hogy nem új. A párás réginek jobb fénye van a megalight-al, mint az újabb bontottnak a sima égővel :D Kap majd két újat, azok úgyis jobbak, mindegy milyen márka :rolleyes:

jaja! :D Mondjuk nekem nem párásodik hálistennek, meg teljesen hibátlan... Tudomásom szerint, még sosem volt semmiféle koccanás ezzel a kocsival...Ha meg volt is, az németországban volt még régen. Bár nemhiszem(de ezt nem lehet tudni). :lol:

Kasztnizás után fogok venni bele új lámpatesteket...addig arra gyűjtöm a lóvét.

Tegnap asszonypajtás nem vette észre a szennyvízszagot? :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem most Depo-t hoztak, a régi Bosch lámpám után annyi különbséget látok, hogy a falon a képén nem olyan élesek a határvonalak, amiket a lámpabeállításnál figyelni kell, bár lehet, hogy az égőben ment el az a fényterelő "kanál" a koccnál. Viszont rá lehet szerelni a magasságállító mocit. 8000Ft körül volt (1db).

Link to comment
Megosztás:

Na ne mán, megvettem a bontott féltengelyt, 5 ezerért, vettem 30-as hosszú dugókulcsot 2500-éert, összeraktam, és ugyanúgy kopog-ropog, mint előtte. :rolleyes: Most ilyenkor mi van? :D Érdekes, ha áll a kocsi, és jár a motor van hogy akkor is hallani. Ötletek?

A stab rúd bekötéseid és a két középső gumiágya nem lóg? Ha már nézted/vagy volt róla szó akkor bocsi.

Írtam korábban, hogy vizsgáld át a tartóbakokat is, biztos, ami biztos alapon. Nem valószínű hogy azok okozzák, de jobb kizárni mindent, ami esetleg belejátszhat.

Link to comment
Megosztás:

jaja! :P Mondjuk nekem nem párásodik hálistennek, meg teljesen hibátlan... Tudomásom szerint, még sosem volt semmiféle koccanás ezzel a kocsival...Ha meg volt is, az németországban volt még régen. Bár nemhiszem(de ezt nem lehet tudni). :D

Kasztnizás után fogok venni bele új lámpatesteket...addig arra gyűjtöm a lóvét.

Tegnap asszonypajtás nem vette észre a szennyvízszagot? :lol:

biztos hogy nem. 3x zuhanyoztam, és kb 10x mostam kezet domestossal, olyan szagom volt inkább mint egy tisztítószergyárnak... :rolleyes:

Na ne mán, megvettem a bontott féltengelyt, 5 ezerért, vettem 30-as hosszú dugókulcsot 2500-éert, összeraktam, és ugyanúgy kopog-ropog, mint előtte. :D Most ilyenkor mi van? :P Érdekes, ha áll a kocsi, és jár a motor van hogy akkor is hallani. Ötletek?

Mostmár pont elég jó ahhoz hogy el tudd vinni valakihez aki megcsinálja :D :D

Link to comment
Megosztás:

biztos hogy nem. 3x zuhanyoztam, és kb 10x mostam kezet domestossal, olyan szagom volt inkább mint egy tisztítószergyárnak... :rolleyes:

Mostmár pont elég jó ahhoz hogy el tudd vinni valakihez aki megcsinálja :D :D

Nálunk a laborba tényleg úgy van...elmegy mellettem a takarítőnő és domestos szagcsíkot húz maga után :D

De vannak érdekes anyagok...amivel ha dolgozunk akkoris domestos szaga van.. :P oxidáló reagensek például... De multkor volt 1 anyag aminek mérni kellett a vezetőképességét... FOKHAGYMÁS SÜLTHÚS SZAGA VOLT!!!!!!! :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Reggel -34.

50m-ként bikáztatott és bikázó autók, volt amelyet hajszárítóval melegítettek...na bammeg. A szemüvegem befagyott jövet, le kellett vennem...há hol az isten f%&^$^-ban vagyunk????? :D :P :lol:

Jó nektek, hogy 50 kilóméterenként van az út szélén egy konnektor a hajszárítónak. :D A szemüvegre meg ajánlom a jégoldót. -34? erre azt tudom mondani, mint a parasztbácsi a zsiráfra.: ilyen állat nincs! :P :D

A stab rúd bekötéseid és a két középső gumiágya nem lóg? Ha már nézted/vagy volt róla szó akkor bocsi.

Írtam korábban, hogy vizsgáld át a tartóbakokat is, biztos, ami biztos alapon. Nem valószínű hogy azok okozzák, de jobb kizárni mindent, ami esetleg belejátszhat.

Volt is róla szó, meg néztem is, de igazából nem láttam rajta sokat. De kezdek én is erre gyanakodni, a tartóbakot még nem néztem, de aláhasalok. Annyira egyértelműnak tűnt a féltengelycsukló, aki halgatta, vagy mondtam a kopogást mind azt mondta hogy az lesz az. Hát teévedtem-tévedtek. :P

Mostmár pont elég jó ahhoz hogy el tudd vinni valakihez aki megcsinálja :P :D

Na és a kihívás? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Reggel -34.

50m-ként bikáztatott és bikázó autók, volt amelyet hajszárítóval melegítettek...na bammeg. A szemüvegem befagyott jövet, le kellett vennem...há hol az isten f%&^$^-ban vagyunk????? :rolleyes: :D :P

Én meg tegnap életemben először tankoltam kis biobenzint :lol: kb 25% arányban. Nem is volt gondom ma reggelig.

Tegnap hazaérve kint hagytam a kocsit. Lehűlt (-5fokra) és csak este álltam be a garázsba. Épp hogy csak beröffentettem és begurultam (1 percet sem ment hidegen a motor). Ha ilyet csinálok másnap általában kicsit egyenetlenül jár a motor indulás után az első gázfröccsig. Gondolom a beálláskor hideg motorpa kicsapódó trutyi miatt.

Na de ma, hogy volt benne etanol egyszerűen nem akart elindulni a fűtött 17fokos garázsból. 2*10-15mp-es sikertelen köszörülés után csak harmadikra kapta el nagyon nyögvenyelősen. :P

Ezután már szépen ment és nem volt gond sőt még talán az alul nyomatékosabb érzésem is megvolt tiszta benzinhez képest.

Szóval vegyes érzelmek... :D

Link to comment
Megosztás:

Na ne mán, megvettem a bontott féltengelyt és ugyanúgy kopog-ropog, mint előtte. :D Most ilyenkor mi van? :P Érdekes, ha áll a kocsi, és jár a motor van hogy akkor is hallani. Ötletek?

Ötlet 1.: az 5-ik fokozat fogaskerekei nincsenek véletlen megroppanva? :lol:

Nekem hasonló volt az eset miután szétment (a nyomatéktól :D :P ) bár az enyémnek volt egy hangja álltó helyében is -persze ha járt a motor.. :rolleyes:

Ötlet 2.: talpascsapszeg(ek)? :D Az is tud ilyen érdekes hangokat kiadni.. :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg tegnap életemben először tankoltam kis biobenzint :D kb 25% arányban. Nem is volt gondom ma reggelig.

Tegnap hazaérve kint hagytam a kocsit. Lehűlt (-5fokra) és csak este álltam be a garázsba. Épp hogy csak beröffentettem és begurultam (1 percet sem ment hidegen a motor). Ha ilyet csinálok másnap általában kicsit egyenetlenül jár a motor indulás után az első gázfröccsig. Gondolom a beálláskor hideg motorpa kicsapódó trutyi miatt.

Na de ma, hogy volt benne etanol egyszerűen nem akart elindulni a fűtött 17fokos garázsból. 2*10-15mp-es sikertelen köszörülés után csak harmadikra kapta el nagyon nyögvenyelősen. :D

Ezután már szépen ment és nem volt gond sőt még talán az alul nyomatékosabb érzésem is megvolt tiszta benzinhez képest.

Szóval vegyes érzelmek... :P

17 fokos garázsban nem is lehet észrevenni az etanolt induláskor. Olyan 5-fok alatt egyértelműen többet kell köszörülni, meg hidegen egy kicsit torpan, de 17 fokban nem hiszem, hogy az etanol hibája. Most indítottam -2 fokban egy hét állás után, felesben etanollal, és olyan 4-5 másodperc alatt elindult.

Ötlet 1.: az 5-ik fokozat fogaskerekei nincsenek véletlen megroppanva? :D

Nekem hasonló volt az eset miután szétment (a nyomatéktól :P :lol: ) bár az enyémnek volt egy hangja álltó helyében is -persze ha járt a motor.. :rolleyes:

Ötlet 2.: talpascsapszeg(ek)? :P Az is tud ilyen érdekes hangokat kiadni.. ;)

Most azán megnyugtattál! :P De ez a jobb elsőtől hallatszik, és bal kanyarban erősődik. Alapjáraton, meg úgy kopog, mintha valaki ütögetni a dobbetétet. A második ötleted egész ígéretesen hangzik. Főleg, hogy nem is drága. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.