Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Semmi érezhető változást nem fogsz tapasztalni. Az ECU nem kezeli a 95-nél jobbat. De ezt magad is ellenőrizheted. A kiegyenlítő tartályon van egy oktánszám dugasz. Ha megfordítod, akkor a 91-es benzinhez állítod az ECU-t.

annyival egészítenélek ki, hogy kútfüggő.

ha az eddig tankolt benya valóban megvan 95 oktános, akkor bizony semmi.

viszont ha az eddig tankolt benya nincs meg 95 oktános, akkor valamennyi javulás lesz.

de ettől szerintemm jobb és olcsóbb az etanol tankolása fele fele arányban.

én észrevettem a javulást vele.

Karcsibácsi... a gyujtáselosztóm be van égve, és a rotor is ful fekete égett volt.

ez szerinted okozhatja az egyenetlen alapjáratomat esetleg?

most megpucoltam, indulni jobban indult egyből, de az alapjárat továbbra sem vmi fényes, de a szegmensek éritkezői kráteresek maradtak. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

annyival egészítenélek ki, hogy kútfüggő.

ha az eddig tankolt benya valóban megvan 95 oktános, akkor bizony semmi.

viszont ha az eddig tankolt benya nincs meg 95 oktános, akkor valamennyi javulás lesz.

de ettől szerintemm jobb és olcsóbb az etanol tankolása fele fele arányban.

én észrevettem a javulást vele.

Karcsibácsi... a gyujtáselosztóm be van égve, és a rotor is ful fekete égett volt.

ez szerinted okozhatja az egyenetlen alapjáratomat esetleg?

most megpucoltam, indulni jobban indult egyből, de az alapjárat továbbra sem vmi fényes, de a szegmensek éritkezői kráteresek maradtak. :rolleyes:

Egyenetlen alapjárat lehet sok mindentől. Többek között ettől is.

Csere.

Link to comment
Megosztás:

úúú.... most nézegettem olyan képeket ahol még az autó össz 7-8 év körüli lehet....

Mennyire be van mattulva a foncsorozás....

AKKOR:

287246.jpg

MOST:

287249.jpg

Ezt az utóbbi képet már mutattam.... De így lehet látni a különbséget... Durva :rolleyes: :D

Lehet venni kéne elsőlámpákat hozzá...

a két kép között van kb 8-9 év

Link to comment
Megosztás:

úúú.... most nézegettem olyan képeket ahol még az autó össz 7-8 év körüli lehet....

Mennyire be van mattulva a foncsorozás....

AKKOR:

Ezt az utóbbi képet már mutattam.... De így lehet látni a különbséget... Durva :rolleyes: :D

Lehet venni kéne elsőlámpákat hozzá...

a két kép között van kb 8-9 év

a jobboldali lámpának egy igazitás se ártana

jo hogy el nem tünik...

Link to comment
Megosztás:

a jobboldali lámpának egy igazitás se ártana

jo hogy el nem tünik...

Tudom... Ott az a kis műanyag támasztó el van törve...valahol lehet olyat venni vajon..? Bár ahogy néztem az a lámpával 1ütt van.... Vagy mégsem..?

Kartonnal szoktam kipóckolni... Hogy ne álljon csálén..

Link to comment
Megosztás:

Tudom... Ott az a kis műanyag támasztó el van törve...valahol lehet olyat venni vajon..? Bár ahogy néztem az a lámpával 1ütt van.... Vagy mégsem..?

Kartonnal szoktam kipóckolni... Hogy ne álljon csálén..

ugyis venned kell lámpákat

de ha sokára veszel, akkor csináljneki fület...

valami alu lemezből, és csavarozd hozzá facsavarral.

kartonpapírnál jobb.

és a foncsor mögött van hely a lmpaházban.

persze nem 30mmes csavarra gondoltam :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ugyis venned kell lámpákat

de ha sokára veszel, akkor csináljneki fület...

valami alu lemezből, és csavarozd hozzá facsavarral.

kartonpapírnál jobb.

és a foncsor mögött van hely a lmpaházban.

persze nem 30mmes csavarra gondoltam :P

Hát...ha van hely neki akkor lehet megcsinálom... :D Persze a kartontól sokkal jobb megoldás...

Nemtudom mikor fogok venni lámpákat rá...majd sokára sztem :rolleyes: sajnos

Link to comment
Megosztás:

úúú.... most nézegettem olyan képeket ahol még az autó össz 7-8 év körüli lehet....

Mennyire be van mattulva a foncsorozás....

AKKOR:

http://kep.ivpicture.hu/287246.jpg

MOST:

http://kep.ivpicture.hu/287249.jpg

Ezt az utóbbi képet már mutattam.... De így lehet látni a különbséget... Durva :rolleyes: :P

Lehet venni kéne elsőlámpákat hozzá...

a két kép között van kb 8-9 év

Épp ma gondolkoztam ezen is. Láttam már Invictus új lámpáit és akkor is figyeltem, hogy van különbség. Hamarosan én is pénzt fogok ölni egy új Carello párba és indexpárba. :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen sz.r hétvégéje se volt senkinek fogadni mernék... :D :P Reggel hívott a cégtől, illetve a házból egy lakó, hogy folyik a víz az ajtó alól. Öltözés, odarohanás. Hát nemtom látott -e már valaki szennyvízből szökőkutat, egy padlóöszefolyóból fölfelé... mi már igen :D :lol: Erre barátnőm hív hogy hol vagyok, mert hogy elvileg mentem volna hozzá. Fölveszem, apám csak kiabál hogy "sz.rban vagyunk ne telefonáljál, gyere!" :P Egész nap fertőtlenítettem, meg takarítottam... Szerintem domestost fogok könnyezni egy hétig :D Jah, viszont legalább kipróbáltam az autót kicsit hosszabb távon. Qrva jó lett :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Épp ma gondolkoztam ezen is. Láttam már Invictus új lámpáit és akkor is figyeltem, hogy van különbség. Hamarosan én is pénzt fogok ölni egy új Carello párba és indexpárba. :P

Rengeteget tud dobni rajta egy pár szép első lámpa. Kár volt megnézni a régi képeket... ;) mostmeg fáj a szivem hogy de jó lenne ha újra olyan lenne... dehát ott még gyermek...mostmeg 1 év híján felnőtt..

Ilyen sz.r hétvégéje se volt senkinek fogadni mernék... :D :P Reggel hívott a cégtől, illetve a házból egy lakó, hogy folyik a víz az ajtó alól. Öltözés, odarohanás. Hát nemtom látott -e már valaki szennyvízből szökőkutat, egy padlóöszefolyóból fölfelé... mi már igen :D :lol: Erre barátnőm hív hogy hol vagyok, mert hogy elvileg mentem volna hozzá. Fölveszem, apám csak kiabál hogy "sz.rban vagyunk ne telefonáljál, gyere!" :P Egész nap fertőtlenítettem, meg takarítottam... Szerintem domestost fogok könnyezni egy hétig :D Jah, viszont legalább kipróbáltam az autót kicsit hosszabb távon. Qrva jó lett :rolleyes:

Én! :D tanulmányi kirándulás a technikusi előtt a szennyvíztisztítóban volt.... ott volt xarszökőkút... :P

Link to comment
Megosztás:

Rengeteget tud dobni rajta egy pár szép első lámpa. Kár volt megnézni a régi képeket... :P mostmeg fáj a szivem hogy de jó lenne ha újra olyan lenne... dehát ott még gyermek...mostmeg 1 év híján felnőtt..

Én! :lol: tanulmányi kirándulás a technikusi előtt a szennyvíztisztítóban volt.... ott volt xarszökőkút... :D

De b.sszameg ez nem tisztító volt hanem a raktárunk :rolleyes: :D Nah jólvan, megyek barátnőmhöz, csak 3x lezuhanyoztam, meg száradtam egy kicsit... :P Majd este leszek... Csövi

Link to comment
Megosztás:

a jobboldali lámpának egy igazitás se ártana

jo hogy el nem tünik...

az már úgy van 8-9 éve :P ha eddig kibírta.... :rolleyes:

Rengeteget tud dobni rajta egy pár szép első lámpa. Kár volt megnézni a régi képeket... :D mostmeg fáj a szivem hogy de jó lenne ha újra olyan lenne... dehát ott még gyermek...mostmeg 1 év híján felnőtt..

Én! :lol: tanulmányi kirándulás a technikusi előtt a szennyvíztisztítóban volt.... ott volt xarszökőkút... :D

Én csak abból indulok ki, hogy az enyémeket lecseréltem a donoréra. már azok is voltak 1x cserélve, úgy gyanítottuk :D

és azok is fényévekkel jobbak, mint ami volt :P képzeld el egy új milyen lehet :D

Én még dolgoztam is olyan helyen :P Álmomba se jöjjön elő :P

Link to comment
Megosztás:

az már úgy van 8-9 éve ;) ha eddig kibírta.... :rolleyes:

Én csak abból indulok ki, hogy az enyémeket lecseréltem a donoréra. már azok is voltak 1x cserélve, úgy gyanítottuk :P

és azok is fényévekkel jobbak, mint ami volt :D képzeld el egy új milyen lehet :D

Én még dolgoztam is olyan helyen :P Álmomba se jöjjön elő :D

hát elhiszem, hogy szép,meghogy összehasonlíthatatlanul jobb. ;)

nocsak...újabb környezetvédelmi labortechnikus kollega? :P

:lol: Méghogy környezetvédelmi.... körny.véd. tanárom 1szer látta az astrát...azóta emleget hogy milyen környezetvédő lesz belőled...? :D pedig akkor nem is nyomtam neki.... :P

Link to comment
Megosztás:

ledes izzóknál mi van a polaritással??

pl hátsólámpa esetében, ugye egyik izzó aa fenekén másik meg az oldalán kapja pl +-t vagy a - -t

hm? :lol:

Gondolom ugyanaz mint a hekkelt gyári izzó helyére rakott leddel. Ha nem világítt, egyet fordítasz rajta. Mármint azon aminek a talpán van mindkét pólus. Aminek az egyik az oldalán van gondolom adott. Sehol sem láttam még hogy úgy árouták hogy oldalán plussz, vagy mínusz.

Nem válaszoltak az imélemre ahol rákérdeztem az alvázszám alapján a féltengely csuklóra. Holnap elkérem a céges Boxert, vagy ha használják a főnököm Ignisét :D :D és teszek egy kört, hátha találok elfogadható áron itt Győrben, ha nem akkor bontó. Megkérdeztem telefonon, 5-ért odaadja a srác. Hát ez van. :P Csak kérdés, hogy -10 fokban elkezdem-e beszerelni. Ha tudtam volna, akkor bekéreckedem a szomszéd pincéjéba, vagy a garázsába. de eszemben sem volt, ost meg 3 kerékkel bajosan megyek át. Életem egyik hibás döntése volt, hogy nem csináltam lejárót a pincébe kocsinak, pedig elférne. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ugyanaz mint a hekkelt gyári izzó helyére rakott leddel. Ha nem világítt, egyet fordítasz rajta. Mármint azon aminek a talpán van mindkét pólus. Aminek az egyik az oldalán van gondolom adott. Sehol sem láttam még hogy úgy árouták hogy oldalán plussz, vagy mínusz.

Nem válaszoltak az imélemre ahol rákérdeztem az alvázszám alapján a féltengely csuklóra. Holnap elkérem a céges Boxert, vagy ha használják a főnököm Ignisét :D :D és teszek egy kört, hátha találok elfogadható áron itt Győrben, ha nem akkor bontó. Megkérdeztem telefonon, 5-ért odaadja a srác. Hát ez van. :P Csak kérdés, hogy -10 fokban elkezdem-e beszerelni. Ha tudtam volna, akkor bekéreckedem a szomszéd pincéjéba, vagy a garázsába. de eszemben sem volt, ost meg 3 kerékkel bajosan megyek át. Életem egyik hibás döntése volt, hogy nem csináltam lejárót a pincébe kocsinak, pedig elférne. :rolleyes:

hát épp ez az okoska, hogy nem adott :lol:

mer ha megnézegeted a hátsó lámpa foglalatát, kibukik, hogy hol az aljára megy, hol az oldalára a + fesz... bár tuning lámpának mág nem láttam a foglaltát igazábol, lehet ott ezzel tényleg nincs baj.

Link to comment
Megosztás:

hát épp ez az okoska, hogy nem adott :D

mer ha megnézegeted a hátsó lámpa foglalatát, kibukik, hogy hol az aljára megy, hol az oldalára a + fesz... bár tuning lámpának mág nem láttam a foglaltát igazábol, lehet ott ezzel tényleg nincs baj.

Jó-jó, de nem láttam olyat a ledes izzóknál, hogy jobbos, meg balos, most néztem a ledbolt oldalán. Lehet hogy a 24 ledből csak a fele világít a polaritásról függően. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jó-jó, de nem láttam olyat a ledes izzóknál, hogy jobbos, meg balos, most néztem a ledbolt oldalán. Lehet hogy a 24 ledből csak a fele világít a polaritásról függően. :rolleyes:

ez az hogy én se :D

lehet van benne vmi diódás ... nemtudom, de a sima izzó ami hátra kell, az tuti nem mehet polaritásfüggően.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki melyik gyártó első fényszóróit ajánlja?Utána néztem, hát elég széles a kínálat árban...

Unix: Bosch: 20.021Ft, TYC: 8.666 Ft, Valeo: 15.321 Ft, Fifft: 11.745 Ft, Klokkerhol: 10.033 Ft, Hans-Pries: 13.844 Ft, Depo: 7319 Ft

Alkatresz.eu: Carello: 16.176 Ft

Most Carello volt benne nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki melyik gyártó első fényszóróit ajánlja?Utána néztem, hát elég széles a kínálat árban...

Unix: Bosch: 20.021Ft, TYC: 8.666 Ft, Valeo: 15.321 Ft, Fifft: 11.745 Ft, Klokkerhol: 10.033 Ft, Hans-Pries: 13.844 Ft, Depo: 7319 Ft

Alkatresz.eu: Carello: 16.176 Ft

Most Carello volt benne nekem.

bosch, valeo, carello. ezek gyári szerelésű lámpák. a többi utángyári. egyebet nem tudok hozzáfűzni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki melyik gyártó első fényszóróit ajánlja?Utána néztem, hát elég széles a kínálat árban...

Unix: Bosch: 20.021Ft, TYC: 8.666 Ft, Valeo: 15.321 Ft, Fifft: 11.745 Ft, Klokkerhol: 10.033 Ft, Hans-Pries: 13.844 Ft, Depo: 7319 Ft

Alkatresz.eu: Carello: 16.176 Ft

Most Carello volt benne nekem.

1:Carello,2:Bosch, 3:Klokkerholm. Ezek közül választanék, és ilyen sorrendben :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki melyik gyártó első fényszóróit ajánlja?Utána néztem, hát elég széles a kínálat árban...

Unix: Bosch: 20.021Ft, TYC: 8.666 Ft, Valeo: 15.321 Ft, Fifft: 11.745 Ft, Klokkerhol: 10.033 Ft, Hans-Pries: 13.844 Ft, Depo: 7319 Ft

Alkatresz.eu: Carello: 16.176 Ft

Most Carello volt benne nekem.

Ha többt is kiadsz akkor Valeo. Ha viszont nem akarsz érte sokat fizetni akkor válaszd a legolcsóbbat. Alkatresz.eu-nál a TYC olcsóbb mint a unix ár. Depo-t nem vennék.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a véleményeket...Igen...láttam hogy az alkatresz.eu olcsóbb...na de gagyit nem akarok belerakni...a Valeo és a Carello szintjén gondolkodtam én is...de akkor Valeo lesz az unixtól, mert ott egy ismerősnek szép kedvezménye van :rolleyes: És hát nem utolsó hogy ez itt van Győrbe, nem kell postáztatni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.