Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jó-jó, de mi a különbség az első kettő között? Számitt milyen váltó van a kocsiban?

adat szeint semmi különbség nincs benne

ára is ugyan az

de autóósboltban jobban járnál vele

ha nem is lenne jó, akkor visszacsrélik, így neten meg ...

Link to comment
Megosztás:

Jó-jó, de mi a különbség az első kettő között? Számitt milyen váltó van a kocsiban?

persze hogy számít, mivel a belső fele is lehet más (fogazás).

(nekem a tünet ez volt: ha balra fordítottam a kormányt teljesen, akkor már gurulás közben is nagyon recsegett a jobb külső gömbcsukló)

nekem is az újra menne a voksom, de ha újat veszel, akkor gondolom csak a külső gömbcsuklót vennéd, merthát komplett féltengely :lol: naon drága lenne... amikor én kérdezgettem, akkor 40-50ezrekről beszéltek, ha viszem az enyémet a régit (tehát az is csak felújított lett volna), a gyáriról meg jobb nem is beszélni :P az már 6 számjegy, kiröhögtek az Opel szervízben, hogy egyáltalán megkérdeztem :lol:

Link to comment
Megosztás:

adat szeint semmi különbség nincs benne

ára is ugyan az

de autóósboltban jobban járnál vele

ha nem is lenne jó, akkor visszacsrélik, így neten meg ...

Oké, de amit most néztem a neten ítt Győrben mind jóval drágább, személyesen meg nem tudok most elmenni, mert holnap megyek messze. :lol:

Link to comment
Megosztás:

persze hogy számít, mivel a belső fele is lehet más (fogazás).

(nekem a tünet ez volt: ha balra fordítottam a kormányt teljesen, akkor már gurulás közben is nagyon recsegett a jobb külső gömbcsukló)

nekem is az újra menne a voksom, de ha újat veszel, akkor gondolom csak a külső gömbcsuklót vennéd, merthát komplett féltengely :lol: naon drága lenne... amikor én kérdezgettem, akkor 40-50ezrekről beszéltek, ha viszem az enyémet a régit (tehát az is csak felújított lett volna), a gyáriról meg jobb nem is beszélni :P az már 6 számjegy, kiröhögtek az Opel szervízben, hogy egyáltalán megkérdeztem :lol:

Ja eléggé elszabadult árak vannak. Egyszer össze kéne számolni mennyi lenne most egy zsír új Astra. Gyári, meg utángyártott is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A fék totál rendben azzal kezdtem , mert én is arra gondoltam hogy a betét eltörött, vagy bekerült valami kavics a lemez meg a tárcsa közé. De csinálja fékezéskor is, meg fékezés nélkül is. Egyértelműen a kerék közepétől jön a hang. Talán ha szétszedem többet tudok. Ha a váltóban lenne bibi akkor onnan hallanám nem a jobb oldalon nemigaz? Végülis ha megveszem a bontott féltengelyt abban benne van a csuklórész is, azon kívül már csak a kerékcsapágy van ott, olyan sokat nem tévedhetek. A kocsi nem imbolyog, tartja az irányt, nem húz oldalra, a hangon kívül semmilyen tünete nincs. Ha megpörgetem a kereket nincs hangja szépen forog.

És mi van ha a bontott féltengely tényleg belevaló, de ugyanolyan kopott, vagy még kopottabb mint a mostani? Használt, bontott cucc. Neked csak a külső csukló kell. Azt megkapod a bontott féltengely áráért. Én nem kisérleteznék ilyenből bontottal.

Link to comment
Megosztás:

Én sem agyalnék a használt és az új alkatrész között ha az első 6e+posta az új meg 10e körüli összeg..

Zotya, vidd magaddal a kiszereltet és útközben benéztek egy-két jó autósboltba és úgy már remélhetőleg csak jót kapsz elsőre (nyilván, csak ha van készleten). Annyi csak belefér a melóba vezető úton, nem!?

Link to comment
Megosztás:

És mi van ha a bontott féltengely tényleg belevaló, de ugyanolyan kopott, vagy még kopottabb mint a mostani? Használt, bontott cucc. Neked csak a külső csukló kell. Azt megkapod a bontott féltengely áráért. Én nem kisérleteznék ilyenből bontottal.

Én is gondoltam már erre. Küldtem egy emailt a webáruházba, leirtam az összes adatot a kocsiról amit tudtam. Meglátjuk mit írnak vissza.

meg le lehet ütni a gyűrűt, vagy az opelokét nem?

Milyen gyűrűt?

ne mán jobban kényeztetik, mint engem.:

282194.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én sem agyalnék a használt és az új alkatrész között ha az első 6e+posta az új meg 10e körüli összeg..

Zotya, vidd magaddal a kiszereltet és útközben benéztek egy-két jó autósboltba és úgy már remélhetőleg csak jót kapsz elsőre (nyilván, csak ha van készleten). Annyi csak belefér a melóba vezető úton, nem!?

Nem hiszem, hogy elkezdenek a kedvemért Pesten autósboltokat keresgélni, lehet az elkerülőn megyünk a sztrájk miatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Milyen gyűrűt?

Az ABS-gyűrűről van szó. Mivel az első kettőn van az is.

Nem hiszem, hogy elkezdenek a kedvemért Pesten autósboltokat keresgélni, lehet az elkerülőn megyünk a sztrájk miatt. :lol:

Akkor meg hazafelé..addig a többiek meg isznak egy sört. :lol:

Link to comment
Megosztás:

És mi van ha a bontott féltengely tényleg belevaló, de ugyanolyan kopott, vagy még kopottabb mint a mostani? Használt, bontott cucc. Neked csak a külső csukló kell. Azt megkapod a bontott féltengely áráért. Én nem kisérleteznék ilyenből bontottal.

egyetértek, ezért írtam én is, nekem is csak azt kellett cserélni, és azóta semmi gondja hál' Istennek :lol:

Nem. Jó bele az is.

biztos :P ? nekem azt mondták, hogy az nem jó bele (elsőre olyat adtak) :lol:

persze nekem is csak mondta a szerelő srác, én nem tudhatom :lol:

Link to comment
Megosztás:

a simson dugót áztattam 1 napig benzinbe, aztán könnyebben lejött a trutymó :lol:

de a tiedre valószínű jobban rá lehet égve a korom, az áztatás biztosan nem ártana neki :lol:

Most volt ilyen drótos súrolópamacs, aztán Dol Súrolószer... :lol: Ezzel 1ütt egész szép munkát lehet végezni. De még majd folytatom polírozóval :P

Link to comment
Megosztás:

Most volt ilyen drótos súrolópamacs, aztán Dol Súrolószer... :lol: Ezzel 1ütt egész szép munkát lehet végezni. De még majd folytatom polírozóval :P

Tedd be a mikróba. Fényesebb nem lesz, de jól fog kinézni amíg bentvan :lol: :lol:

Amúgy ezekből csinálhatnál valamit... monnyuk egy üveglapot rávágatni, és monitortartónak az asztalra ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.