Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ez egyenesben kattog, meg kanyarban morog. De érdekes, mert van amikor alapjáraton is kattogott ahogy a motor rezonállt, aztén felpörgettem és elhallgatott. Először arra gondoltam, hogy a dobbetét eltörött, és az mozog, vagy ér hozzá a kerékhez, de nem az nem mozog. Egyenesen menve sima úton csönd van, rossz úton néha kattan egyet, aztán amikor alászedem bal kanyarban morog-nyikororog, meg darál de úgy, hogy rossz hallgatni. Figyelmár nézem itt a a képen a végét ahol a koronásanya van hol tud az megkopni? Vagy a csuklórésznél?

fék rendben van??

mert ez szerintem nem félteng lesz...

a csuklórész kopik ki

Link to comment
Megosztás:

fék rendben van??

mert ez szerintem nem félteng lesz...

a csuklórész kopik ki

A fék totál rendben azzal kezdtem , mert én is arra gondoltam hogy a betét eltörött, vagy bekerült valami kavics a lemez meg a tárcsa közé. De csinálja fékezéskor is, meg fékezés nélkül is. Egyértelműen a kerék közepétől jön a hang. Talán ha szétszedem többet tudok. Ha a váltóban lenne bibi akkor onnan hallanám nem a jobb oldalon nemigaz? Végülis ha megveszem a bontott féltengelyt abban benne van a csuklórész is, azon kívül már csak a kerékcsapágy van ott, olyan sokat nem tévedhetek. A kocsi nem imbolyog, tartja az irányt, nem húz oldalra, a hangon kívül semmilyen tünete nincs. Ha megpörgetem a kereket nincs hangja szépen forog.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez egyenesben kattog, meg kanyarban morog. De érdekes, mert van amikor alapjáraton is kattogott ahogy a motor rezonállt, aztén felpörgettem és elhallgatott. Először arra gondoltam, hogy a dobbetét eltörött, és az mozog, vagy ér hozzá a kerékhez, de nem az nem mozog. Egyenesen menve sima úton csönd van, rossz úton néha kattan egyet, aztán amikor alászedem bal kanyarban morog-nyikororog, meg darál de úgy, hogy rossz hallgatni. Figyelmár nézem itt a a képen a végét ahol a koronásanya van hol tud az megkopni? Vagy a csuklórésznél?

Tesómnak off subaruján a csapágy okozott hasonló tüneteket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem is az a bibi

de megemelvea keréknek lógnia kellene akkor.

Nem biztos. Anno az OFF Pug-on a bal hátsóval jártam úgy, hogy kanyarban morgott, kattogott, egyenesben kussolt. Szétszedtem, telenyomtam zsírral, meghúztam, onnan folyamatosan morgott. A görgő pályába volt belemaródva a görgők helye 2-3 ponton. Gondolom sokat ment zsír nélkül...De nem lógott a csapágy

Link to comment
Megosztás:

Na akkor bármilyek lehet. Végülis a bontott féltengely olyan 4-8 ezer, a kerékcsapágy is hasonló árfekvésben van. ha mindkettőt cserélem, és egyiket potyára még mindíg jobban jövök ki, mintha elviszem szerelőhöz, és ő csak a rossz alkatrészt cseréli jó pénzért. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ki csinált,esetleg gondolt olyanra hogy Kombi Astra(dízel)-be Gsi motor,váltó,fék,futómű stb-t belefaragni? ha igen ez mennyire bonyolult??Pl Etc stb..

Én gondoltam rá, hogy belebűvölök 1 egyhattizenhatvészutyukimotrot :lol: de végül hanyagoltam a projektet. És szerintem dízelből benyást mókolni nem reális költségekkel járna.. :lol:

Mi ez? :P Fűtött féktárcsa? :lol: :lol: :lol:

Nem közé kell tenni. Az öntvényt kell ütni.

Segíccsémánnekimertavégénmégleszediavonóhorgot.. :P

Link to comment
Megosztás:

Én gondoltam rá, hogy belebűvölök 1 egyhattizenhatvészutyukimotrot :D de végül hanyagoltam a projektet. És szerintem dízelből benyást mókolni nem reális költségekkel járna.. :P

Mi ez? :lol: Fűtött féktárcsa? :lol: :lol: :lol:

Segíccsémánnekimertavégénmégleszediavonóhorgot.. :D

Kacérkodsz a benyással mi? :P Nem tudom leszedni a vonóhorgot, mert nincs. :D

Ne is, inkább postázd :P jó lesz ez az East Block-i cartársaknak.. :lol: :D

Ne bízz benne ;) Egerfalvára jár dolgozni, nem kizárt, hogy tesz egy kis kitérőt.. :P ;) :D

Végülis az uccsóért Sopronból jöttek vonattal, messze földön híresek a kutyáim. :P

Link to comment
Megosztás:

Kacérkodsz a benyással mi? :D

Nem tudom leszedni a vonóhorgot, mert nincs. :D

Végülis az uccsóért Sopronból jöttek vonattal, messze földön híresek a kutyáim. ;)

Hát nem de végülis nem bánom :lol: az legalább szinte szííítverhetetlen egy ketyegő, legalábbis az én használati szokásaim mellett :D

Még jó :P :lol: pedig amúgy nem hátrány ha van, kivéve műszakin ha nem gyári :lol: mondjuk nekem ilyen bajom nincs :D

Óóó, te kutyatenyésztő reklámgazda :P :lol: :lol: Mondjuk még régen én is foglalkoztam galambokkal, pár szépnek mondható példány még most is kerül.. :P

Link to comment
Megosztás:

Hát nem de végülis nem bánom :lol: az legalább szinte szííítverhetetlen egy ketyegő, legalábbis az én használati szokásaim mellett ;)

Még jó :P :lol: pedig amúgy nem hátrány ha van, kivéve műszakin ha nem gyári :lol: mondjuk nekem ilyen bajom nincs :D

Óóó, te kutyatenyésztő reklámgazda :D :lol: :lol: Mondjuk még régen én is foglalkoztam galambokkal.. :P

Ja nekem is volt pár álmatlan éjszakám, milyet vegyek dieselt, vagy benyásat. Aztán a pillanatnyi elmezavar döntött. :D Persze galambok. Csak azok nem cibállják szét a szőnyeget, ha kiveszem a lábtérből. Tényleg, csak én foglalkozom ilyen aprósággal? Multkor amikor hó volt minden este kivettem a szűnyegeket a kocsiból, hogy ne ott párologjon el az a jópár deci hólé.

Link to comment
Megosztás:

Ja nekem is volt pár álmatlan éjszakám, milyet vegyek dieselt, vagy benyásat. Aztán a pillanatnyi elmezavar döntött. :lol:

Persze galambok. Csak azok nem cibállják szét a szőnyeget, ha kiveszem a lábtérből.

Tényleg, csak én foglalkozom ilyen aprósággal? Multkor amikor hó volt minden este kivettem a szűnyegeket a kocsiból, hogy ne ott párologjon el az a jópár deci hólé.

Én inkább csak azon voltam, hogy jó és főleg fiatal autót vegyek, az hogy benya vagy dízel nemigazán volt mérvadó és több nap fagyoskodás után rátaláltam erre, pöccent is -16 fokban elsőre úgyhogy mellette tettem le a voksot.. ;)

Foglalkoztam én kutyával is :lol: német-jucival, igaz hogy csak eggyel de kegyetlen egy cipőgyilkos lett belőle, másfél hónaposan szétszedte az összes szétrágható dolgot a kazánházban, jött hozzá egy adag több napig tartó vonyítás -aztán meguntam és láncra vertem, a hawban, szokjad kocsog.gif.. :lol:

Én vettem egy normálisnak mondható fajta gumiszőnyeg garnitúrát és nincs ilyen szárítgatásos gondom :P múltkor még a maciba is sikerált 800/darab áron vennem a lidibe, azóta érdekes módon az is tiszta :P :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én inkább csak azon voltam, hogy jó és főleg fiatal autót vegyek, az hogy benya vagy dízel nemigazán volt mérvadó és több nap fagyoskodás után rátaláltam erre, pöccent is -16 fokban elsőre úgyhogy mellette tettem le a voksot.. :D

Foglalkoztam én kutyával is :lol: német-jucival, igaz hogy csak eggyel de kegyetlen egy cipőgyilkos lett belőle, másfél hónaposan szétszedte az összes szétrágható dolgot a kazánházban, jött hozzá egy adag több napig tartó vonyítás -aztán meguntam és láncra vertem, a hawban, szokjad kocsog.gif.. :lol:

Én vettem egy normálisnak mondható fajta gumiszőnyeg garnitúrát és nincs ilyen szárítgatásos gondom :lol: múltkor még a maciba is sikerált 800/darab áron vennem a lidibe, azóta érdekes módon az is tiszta :D :P ;)

Nekem meg adva volt egy pénzkeret, abból próbáltam minél jobb, fiatalabb kocsit venni. Nem tudhattam előre a válságról, ha vártam volna egy évet ugyanannyiért sokkal fiatalabbat vehettem volna. 620-volt a 94-es 1.4-es. Bezzeg most. Esz a penész. :P

Miért a gumiszőnyeg minősége összefőggésben van a cipőről leolvadt hólé mennyiségével? :lol:

Lassan elindulhatok a 30-as krováért. Megtankolom a kismocit és felveszem az összes ruhát a szekrényből. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg adva volt egy pénzkeret, abból próbáltam minél jobb, fiatalabb kocsit venni. Nem tudhattam előre a válságról, ha vártam volna egy évet ugyanannyiért sokkal fiatalabbat vehettem volna. 620-volt a 94-es 1.4-es. Bezzeg most. Esz a penész. :P

Miért a gumiszőnyeg minősége összefőggésben van a cipőről leolvadt hólé mennyiségével? :lol:

No én 6 évvel ezelőtt nem nagyon variálhattam, hogy olcsóbbat tudjak venni, a hangsúly az állapoton és vele együtt a koron volt, lett volna még egy grafit G Astra is 1.7dt de variáltabb motorral, ja és 2.3Mf-ért :P azt már nem tudtam megfizetni, hitelt meg semmi szín alatt nem akartam felvenni :lol: úgyhogy úgy döntöttem jó nekem ez 1.6Mf-ért :lol: mondjuk míg elő nem jöttek a mocis problémák nem is kellett egyéb másra költeni -illetve volt egy váltójavítás :lol: lerágta a nyomaték a fogakat az 5-ről.. :lol:

Nem a minősége hanem inkább a kialakítása, mennyire passzol a tervezett helyére, mennyit takar be a szőnyegkárpitból és főleg mennyi az a hawlé ami még nem csorog ki belőle ;)

Link to comment
Megosztás:

No én 6 évvel ezelőtt nem nagyon variálhattam, hogy olcsóbbat tudjak venni, a hangsúly az állapoton és vele együtt a koron volt, lett volna még egy grafit G Astra is 1.7dt de variáltabb motorral, ja és 2.3Mf-ért :lol: azt már nem tudtam megfizetni, hitelt meg semmi szín alatt nem akartam felvenni :lol: úgyhogy úgy döntöttem jó nekem ez 1.6Mf-ért :P mondjuk míg elő nem jöttek a mocis problémák nem is kellett egyéb másra költeni -illetve volt egy váltójavítás :lol: lerágta a nyomaték a fogakat az 5-ről.. :lol:

Nem a minősége hanem inkább a kialakítása, mennyire passzol a tervezett helyére, mennyit takar be a szőnyegkárpitból és főleg mennyi az a hawlé ami még nem csorog ki belőle :lol:

Nekem ez is személyi kölcsönből van, először el kellett dönteni, hogy mennyit tudunk vállalni.

Végülis nekem sem folyik ki a hólé a gumiszőnyegből, csak nem akarom, hogy a kocsiban párologjon el beleőle a trutyi.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez is személyi kölcsönből van, először el kellett dönteni, hogy mennyit tudunk vállalni.

Végülis nekem sem folyik ki a hólé a gumiszőnyegből, csak nem akarom, hogy a kocsiban párologjon el belőle a trutyi.

Gyááájj, nem irigyellek :lol: az asszonyé is hiteles, legutóbb nem jött ki 50-ből :lol: mondjuk az még nincs 2.5 éves :lol:

Én meg leverem a tappancsomról mielőtt beszállnék és figyelmeztetem rá az esetleges beszállókat is :P a hátulja meg nincs használva sem :P max 1 évben 1-2x, az is inkább csak nyáron :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyááájj, nem irigyellek :P az asszonyé is hiteles, legutóbb nem jött ki 50-ből :lol: mondjuk az még nincs 2.5 éves :lol:

Én meg leverem a tappancsomról mielőtt beszállnék és figyelmeztetem rá az esetleges beszállókat is :lol: a hátulja meg nincs használva sem :D max 1 évben 1-2x, az is inkább csak nyáron ;) :D

Ja hát a legrosszabbkor ugrottunk bele a hitelbe, de hát ki gondolta volna. Sejtheted, hogy az én oldalamon annyi hólé van, amennyit akár fel is nyalok az anyósoldalon szokott "valaki" beszállni egy fél hóemberrel a talpán. :lol: :D

Erről jut ezsembe , egyik évben a lányok hóembert építettek, és nyaggattak, hogy menjek át szénért a szomszédba. Persze, jó meleg szoba, kint tombolnak a mínuszok, húztam-halasztottam a dolgot. Aztán jönnek befele, hogy kész van a hóember, talátak gombnak valót. Kérdem feketét? Nem barnát. :lol: :P Na jó, akor most mindenki aki megfogta a kutyaszart kint hagyja a kesztyűjét! :P

Link to comment
Megosztás:

Ja hát a legrosszabbkor ugrottunk bele a hitelbe, de hát ki gondolta volna.

Sejtheted, hogy az én oldalamon annyi hólé van, amennyit akár fel is nyalok az anyósoldalon szokott "valaki" beszállni egy fél hóemberrel a talpán. :lol: :lol:

Jah, mondjuk nálunk én voltam a hüe, hogy kezeskedtem neki, nem kellett volna :lol: azt gondold el, megkérdeztük az osztályvezetőt, hogy mennyire számíthat a jövőben a munkahelyére, azt mondta kell oda -erre rá szombaton kiválasztotta csajszim a kocsit, aláírtuk a papírokat, stb és következő szerdán bejelentette a nőci, hogy 30 embertől megválnak 2 hónap múlva amibe ő is beleesik, hát majdnem fejbe rugtam -ha az asszony nem fog meg :lol: :P

Hát megnézném mikor nyalogatod a szőnyeget.. www.tvn.hu_37115d5e332648092fb2ed55f1b88225.gif

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Autódoktor!

Azzal a kérdéssel fordulok magához, hogy segítsen kideríteni, mi lehet a baj az autómmal. Tavaly ősszel vettem meg a szomszédom Opel Calibráját (az erősebbik 16 szelepes motorral). Hibátlan kocsi volt, bizonyítottan csak 200 000 kilométerrel, ami egy ilyen sportautónak meg sem kottyan. Akkor az autóban volt már profi chiptuning és direktszűrő, meg Pesten csináltattak rá Remus kipufogót.

Az idei évre meg akartam csinálni a kocsit a tavaszi talikra igazi tuningos verdává, mint a Need for Speed nevű játékba. A haverokkal, akik autószerelők is egyben és Zsigulival raliznak, neki is álltunk. Az a terv, hogy megcsináljuk turbósra az autót, mert úgy sokkal jobban megy, meg akkor meg lehet csinálni azt a bikafújást is ami a Halálos iramban volt.

Szóval vettünk bontott turbót, áthegesztettük a gyári kipufogó-leömlőt megfelelőre. Kapott turbódízelhez való olajat (mert az jobban bírja) és egy jó nagy intercoolert egy Ford Transit teherautóból.

(...)

Erre a válasz:

Kedves Gery!

Természetesen szívesen segítek, ha igazi tuningrajongók kérnek erre. Jómagam nem vagyok túlságosan tájékozott az ilyen magas szintű tuningban, de talán lehet egy-két ötletem.

Néhány észrevétel:

- 200 000 kilométer egy ilyen kaliberű sportautónak valóban elhanyagolható futásteljesítmény, ideális esetben elmehet az akár 220 000 kilométerig is.

- A profi chiptuning és a direktszűrő Rémusszal egyébként is verhetetlen párosítás, egy turbóval ezen már alig-alig lehet fokozni.

:lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

A 4 lengéscsillapítót kicseréltem, de megsérült a bal oldali féltengely külső porvédője! azt hogy lehet kicserélni? mert már megvettem, de nem tudom, hogy hogy álljak neki. Ja és még a hátsó fékek vannak hátra! Azzal megvárom a jobb időt!

Na mákod van, pont most szerelem a féltengelyt. Amennyire látom a porvédőt csak úgy lehet lecserélni ha kiveszed a féltengelyt, leszeded pölö a külső csuklórészt, és akkor már le lehet húzni a régit a szallag elvágása után. Ott látszik az a rész a satun fekve. Az új felrakásakor be kell tekerni szigetelő szallaggal a tengely végét, mert szerintem megsértheti a gumi belső részét. Meg persze akkor már el kell távolítani a régi zsírt, és kitölteni újjal.

Na szóval szereztem 30-as dugókulcsot, meglazítottam a csavart, felemeltem a kocsit, levettem a kereket, féknyerget , tárcsát, kiütöttem a talpast, meg kihúztam az összekötő gömbfejet. El tudtam annyira húzni a rugóstagot, hogy kibújjon a féltengely. Először nem akartam kihúzni a váltóból, mert gondoltam minek, csak ott a helyszinen nem tudtam szétfeszíteni a gyűrűt, meg egyszerre leütni a csuklórészt. Ezért kirántottam a féltengelyt a váltóból, elég jól bele kellett kapaszkodni, de érdekes módon egy csepp olaj nem folyt ki. Ennyire kevés lenne benne? Levittem a pincébe az egészet, szétszedtem, de most megint ott tartok, hogy halvány lila gőzöm sincs, hogy mi kattogott, morgott. Megforgatva a kerékcsapágy simán akadásmentesen forog, nem kottyan. A féltengelyen sem látok sérülést. Na most mi van?

281659.jpg

281660.jpg

281661.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Autódoktor!

Azzal a kérdéssel fordulok magához, hogy segítsen kideríteni, mi lehet a baj az autómmal. Tavaly ősszel vettem meg a szomszédom Opel Calibráját (az erősebbik 16 szelepes motorral). Hibátlan kocsi volt, bizonyítottan csak 200 000 kilométerrel, ami egy ilyen sportautónak meg sem kottyan. Akkor az autóban volt már profi chiptuning és direktszűrő, meg Pesten csináltattak rá Remus kipufogót.

Az idei évre meg akartam csinálni a kocsit a tavaszi talikra igazi tuningos verdává, mint a Need for Speed nevű játékba. A haverokkal, akik autószerelők is egyben és Zsigulival raliznak, neki is álltunk. Az a terv, hogy megcsináljuk turbósra az autót, mert úgy sokkal jobban megy, meg akkor meg lehet csinálni azt a bikafújást is ami a Halálos iramban volt.

Szóval vettünk bontott turbót, áthegesztettük a gyári kipufogó-leömlőt megfelelőre. Kapott turbódízelhez való olajat (mert az jobban bírja) és egy jó nagy intercoolert egy Ford Transit teherautóból.

(...)

Erre a válasz:

Kedves Gery!

Természetesen szívesen segítek, ha igazi tuningrajongók kérnek erre. Jómagam nem vagyok túlságosan tájékozott az ilyen magas szintű tuningban, de talán lehet egy-két ötletem.

Néhány észrevétel:

- 200 000 kilométer egy ilyen kaliberű sportautónak valóban elhanyagolható futásteljesítmény, ideális esetben elmehet az akár 220 000 kilométerig is.

- A profi chiptuning és a direktszűrő Rémusszal egyébként is verhetetlen párosítás, egy turbóval ezen már alig-alig lehet fokozni.

:lol: :lol: :P

Annak ellenére, hogy az utóbbi pár napban most lett belinkelve harmadszor, még mindíg vicces! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hoppá. Bocsit kérek...pont 3 napig nem voltam gép előtt. :lol: Lusta voltam visszaolvasni, mondjuk sírva röhögtem rajta ezért nem is nagyon látok a könnyeimtől. :lol:

Tegnap találtam egy másikat, csak most nem lelem meg, ott meg a csóka Dáciába akart turbót, kérdezte milyet, mekkkorát, és mennyit dob a teljesítményen. Mondta az autódoki, hogy nagyot, és jó sokat a csomitartóba, ha kiszedi egyből meglátja hogy megugrik a kocsi. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.