Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

%7Boption%7Dhttp://kep.ivpicture.hu/280908.jpg

nnna nekem az első vonaltól picit följebb megáll.. :lol:

Ne foglalkozz a mutatóval. Reggel amikor hideg indítsd el alapjáraton, közben tapizd a hűtő felső sarkát ahol bemegy a vízcső. Olyan 10-15 perc után hirtelen kell melegednie ilyenkor visszaesik a mutató.

Nincs ismerős a rendőrségen? Aki meg tudná nézni a rendszám alapján a tulajdonost? Hátha hajlandó egyezkedni, ha nem , akkor feljelentés. De ha nincs a kocsiján nyom, akkor nehézkes a bizonyítás. Esetleg ha megigéred neki, ha nem perkál reggelre megnézheti a kocsiját, talán jobb belátásra tér.

A végét brekekének írtam, csak belekeveredtem az idézetekbe. :lol:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az miért van, hogy belül jegesedik az első szélvédő?

Egy kicsit idegsít, hogy jégkaparó kell belülre is! :lol:

Üdv

Én is jártam már így. Igen, segíthet amit Day írt. Pár hetente (persze ha nincs nap, mint nap használva elég ritkábban is) nem árt ablaktisztítóval áttörölni.

Egyébként ha hidegebb van, már elinduláskor bekapcsolom a belső ventillátort hidegre állítva. Jó, nem kellemes, de legalább nem fagy rá a lehelleted a szélvédőre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kérdés,

Ki csinált,esetleg gondolt olyanra hogy Kombi Astra(dízel)-be Gsi motor,váltó,fék,futómű stb-t belefaragni? ha igen ez mennyire bonyolult??Pl Etc stb..

És mennyibe áll meg az "építés"?? Egyáltalán megéri-e?mint venni egy "gyárit"!

Köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kérdés,

Ki csinált,esetleg gondolt olyanra hogy Kombi Astra(dízel)-be Gsi motor,váltó,fék,futómű stb-t belefaragni? ha igen ez mennyire bonyolult??Pl Etc stb..

És mennyibe áll meg az "építés"?? Egyáltalán megéri-e?mint venni egy "gyárit"!

Köszönöm a válaszokat

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...gsi_16v-3510816 pl ilyet kifogni, átpakolni a cumót! Mondjuk papír akkor sincs még róla:S De a KPM vizsga talán meglehet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kérdés,

Ki csinált,esetleg gondolt olyanra hogy Kombi Astra(dízel)-be Gsi motor,váltó,fék,futómű stb-t belefaragni? ha igen ez mennyire bonyolult??Pl Etc stb..

És mennyibe áll meg az "építés"?? Egyáltalán megéri-e?mint venni egy "gyárit"!

Köszönöm a válaszokat

Bonyolultnak nem bonyolult, de sok b@szakodás szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Én nőböl vagyok mégis értettem. :lol:

Másrészt nem sajnálat kérdése, van hogy nem mindegy... :lol:

Nem értem miért kell beszólni...

:D Imádlak.. Az első mondat :P

Hát igen.... :P Ezt a részét én sem értem... De nem is érdekel különösebben..

Ne foglalkozz a mutatóval. Reggel amikor hideg indítsd el alapjáraton, közben tapizd a hűtő felső sarkát ahol bemegy a vízcső. Olyan 10-15 perc után hirtelen kell melegednie ilyenkor visszaesik a mutató.

Nincs ismerős a rendőrségen? Aki meg tudná nézni a rendszám alapján a tulajdonost? Hátha hajlandó egyezkedni, ha nem , akkor feljelentés. De ha nincs a kocsiján nyom, akkor nehézkes a bizonyítás. Esetleg ha megigéred neki, ha nem perkál reggelre megnézheti a kocsiját, talán jobb belátásra tér.

A végét brekekének írtam, csak belekeveredtem az idézetekbe. :P

Okés, holnap reggel megnézem. Most rohangásztam vele tescoba..km itt van 3-4 kilóméterre, ennyi idő alatt bemelegedett.. És sokkal jobban fűt.

:lol: :lol: Kíváncsi leszek hogy Lacinak a rugós vagy a kúpos fele lesz fölfelé :P

Kúpos :D :P Amúgy szaroztam 1 csomót, hogy 1 kannát szétvágok ( mint az olajnál) hogy nah...a vizet leengedem ebbe....belefolyt kb 3 csepp.. ;) Nemtom miért hittem hogy ömleni fog belőle a víz :D

áááá...Zoli? miért kötne bele? :D Jó hogy van amibe beleköt de ilyenbe hogy tömítő vagy tömítés... :D Fatertól kérdeztem, hogy most tömítő vagy tömítés... ( autószerelői multja van az öregnek ;) ) ő csak ennyit mondott: :lol: Nemtökmind1?

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem szétszedni a jobb elsőt, de rögtön az elején el is akadtam. nincs 30-as dugókulcsom a csavar letekeréséhez, és nem tudtam kinyomni a gömbcsapszeget sem a lengővillából. Befújtam őket csavarlazítóval, aztán holnap szétnézek valami szerszámért. :lol: Persze egyszerűbb lett volna még akkor szerszámot keresni amikor még egyben van a kocsi, de akkor túl egyszerű lenne minden. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem szétszedni a jobb elsőt, de rögtön az elején el is akadtam. nincs 30-as dugókulcsom a csavar letekeréséhez, és nem tudtam kinyomni a gömbcsapszeget sem a lengővillából. Befújtam őket csavarlazítóval, aztán holnap szétnézek valami szerszámért. :lol: Persze egyszerűbb lett volna még akkor szerszámot keresni amikor még egyben van a kocsi, de akkor túl egyszerű lenne minden. :P

Pöts. :lol:

Link to comment
Megosztás:

valószínű cserélve lett neked is az óra, és a jeladó meg nem.

nekem is ott áll felette egy picivel.

Aham, lehetséges...deee..... Nyáron pesten csúcsban ezerfok melegben, 90 fölött volt a mutató, és akkor kapcsolt be a venti.... :lol:

Ha a jeladó a régi, akkor nem nagyon szabadna neki elmenni 90ig.... vagy igen?? én nemnagyontudom.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem szétszedni a jobb elsőt, de rögtön az elején el is akadtam. nincs 30-as dugókulcsom a csavar letekeréséhez, és nem tudtam kinyomni a gömbcsapszeget sem a lengővillából. Befújtam őket csavarlazítóval, aztán holnap szétnézek valami szerszámért. :lol: Persze egyszerűbb lett volna még akkor szerszámot keresni amikor még egyben van a kocsi, de akkor túl egyszerű lenne minden. ;)

pedig te egy precíz ember vagy :D

még ha én mondtam volna :lol: :lol: olajcserénél 2x kellett kimásszak a kocsi alól kulcsért :lol:

az egyik ki volt hajolva/tágulva, a másik meg kicsivolt. és ez csak egy csavar, képzeld ha nagyobb munkába fogok :P :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Nincs ismerős a rendőrségen? Aki meg tudná nézni a rendszám alapján a tulajdonost? Hátha hajlandó egyezkedni, ha nem , akkor feljelentés. De ha nincs a kocsiján nyom, akkor nehézkes a bizonyítás. Esetleg ha megigéred neki, ha nem perkál reggelre megnézheti a kocsiját, talán jobb belátásra tér.

Ismerős sajna nincs, nyom biztos maradt a kocsiján, a magasságból ítélve a lökösén, a rendszám alapján új autó, (LEM-958) valszeg festett lökös(fehér), szép bordó csík lehet rajta, nem olyan egyszerű eltűntetni...

Elkezdtem szétszedni a jobb elsőt, de rögtön az elején el is akadtam. nincs 30-as dugókulcsom a csavar letekeréséhez, és nem tudtam kinyomni a gömbcsapszeget sem a lengővillából. Befújtam őket csavarlazítóval, aztán holnap szétnézek valami szerszámért. :lol: Persze egyszerűbb lett volna még akkor szerszámot keresni amikor még egyben van a kocsi, de akkor túl egyszerű lenne minden. :P

Pl. norauto-nál lehet kapni gömbfejkinyomót 4-5 ezerért, 30-as dugót meg a hosszúfejű autószerelős fajtát szerezz, a sima dugókulcs nem éri el az anyát :lol: Ha közelebb laknál adnék kölcsön mindkettőt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aham, lehetséges...deee..... Nyáron pesten csúcsban ezerfok melegben, 90 fölött volt a mutató, és akkor kapcsolt be a venti.... :lol:

Ha a jeladó a régi, akkor nem nagyon szabadna neki elmenni 90ig.... vagy igen?? én nemnagyontudom.... :lol:

Kétféle műszer van: az egyiknek van egy osztás a 90 alatt, mint neked, és 110-ig van skálázva, ez elvileg a klímásokba való; és van a másik fajta, amin a 90-es az első osztás és 100-ig van skálázva, ez kéne a tiédbe, és ehhez való a mostani jeladód. Korábban leírtam a számokat, ami alapján kérni kell a boltban a jeladót.

Link to comment
Megosztás:

Pöts. :lol:

Főleg, hogy nem ártott volna hajtóműolajat is beszereni, mert gyanítom ha kihúzom a féltengelye akkor kifolyik. :P Asszem holnap rakom össze a kocsit. :lol:

Aham, lehetséges...deee..... Nyáron pesten csúcsban ezerfok melegben, 90 fölött volt a mutató, és akkor kapcsolt be a venti.... :lol:

Ha a jeladó a régi, akkor nem nagyon szabadna neki elmenni 90ig.... vagy igen?? én nemnagyontudom.... :P

Na jó, de most nincs ezer fok. Nekem mondjuk csal aza órám szintén óracsere és régi jeladó miatt, de nekem sem megy el 90-ig.

Ismerős sajna nincs, nyom biztos maradt a kocsiján, a magasságból ítélve a lökösén, a rendszám alapján új autó, (LEM-958) valszeg festett lökös(fehér), szép bordó csík lehet rajta, nem olyan egyszerű eltűntetni...

Pl. norauto-nál lehet kapni gömbfejkinyomót 4-5 ezerért, 30-as dugót meg a hosszúfejű autószerelős fajtát szerezz, a sima dugókulcs nem éri el az anyát ;) Ha közelebb laknál adnék kölcsön mindkettőt :lol:

Akkor sajna marad a feljelentés. :lol: Csak nagy macera, és lehet hogy a semmiért. Genyó emberek vannak.

Ja kösz már nézegettem a szerszámokat a neten, meg holnap elnézek valakihez hátha van dugókulcsa.

Link to comment
Megosztás:

Kétféle műszer van: az egyiknek van egy osztás a 90 alatt, mint neked, és 110-ig van skálázva, ez elvileg a klímásokba való; és van a másik fajta, amin a 90-es az első osztás és 100-ig van skálázva, ez kéne a tiédbe, és ehhez való a mostani jeladód. Korábban leírtam a számokat, ami alapján kérni kell a boltban a jeladót.

Ahaaaaa, tehát hogyha én jóléretelmezem ezt a dolgot, akkor megpróbálom leírni kicsit primitíven magamnak... Olyan mintha a mutató ( a jeladó által) a régi műszer leosztásához lenne "betanítva". Mert régen sem ment sosem ettől feljebb csak nagyon nagyon melegben... És akkor ráállt a 90re,sőt valamivel feljebb és akkor a venti indult. Akkor üzemi hőn megy a motor így..? :lol:

Na jó, de most nincs ezer fok. Nekem mondjuk csal aza órám szintén óracsere és régi jeladó miatt, de nekem sem megy el 90-ig.

Akkor nem olyan nagy gáz, ha nincs 90en?? Vagy legalábbis ott van közel hozzá..

Link to comment
Megosztás:

Aham, lehetséges...deee..... Nyáron pesten csúcsban ezerfok melegben, 90 fölött volt a mutató, és akkor kapcsolt be a venti.... :lol:

Ha a jeladó a régi, akkor nem nagyon szabadna neki elmenni 90ig.... vagy igen?? én nemnagyontudom.... :P

100nál indul nekem a venti szóval még ez belefér

Ismerős sajna nincs, nyom biztos maradt a kocsiján, a magasságból ítélve a lökösén, a rendszám alapján új autó, (LEM-958) valszeg festett lökös(fehér), szép bordó csík lehet rajta, nem olyan egyszerű eltűntetni...

Pl. norauto-nál lehet kapni gömbfejkinyomót 4-5 ezerért, 30-as dugót meg a hosszúfejű autószerelős fajtát szerezz, a sima dugókulcs nem éri el az anyát :lol: Ha közelebb laknál adnék kölcsön mindkettőt :lol:

nekem a sima dugókulcs is elérte...

azt a gömbfejet nem lehet úgy leütni, mint a talpast?

szervízbe mi si kinyomóval vettük le... el is tört benne egy szár..

Link to comment
Megosztás:

Ahaaaaa, tehát hogyha én jóléretelmezem ezt a dolgot, akkor megpróbálom leírni kicsit primitíven magamnak... Olyan mintha a mutató ( a jeladó által) a régi műszer leosztásához lenne "betanítva". Mert régen sem ment sosem ettől feljebb csak nagyon nagyon melegben... És akkor ráállt a 90re,sőt valamivel feljebb és akkor a venti indult. Akkor üzemi hőn megy a motor így..? :lol:

Igen. Tulajdonképpen a műszer ugyanaz a kétféle műszeregységben, csak a számlap más előtte. Tehát a mostani műszereden az első osztás kb. a régi műszer 90-es osztásának felel meg.

Link to comment
Megosztás:

Ahaaaaa, tehát hogyha én jóléretelmezem ezt a dolgot, akkor megpróbálom leírni kicsit primitíven magamnak... Olyan mintha a mutató ( a jeladó által) a régi műszer leosztásához lenne "betanítva". Mert régen sem ment sosem ettől feljebb csak nagyon nagyon melegben... És akkor ráállt a 90re,sőt valamivel feljebb és akkor a venti indult. Akkor üzemi hőn megy a motor így..? :lol:

Végülis a mutató jól mutat, csak a skála rossz alatta amiről leolvasod az értéket. Attól a 90 még 90, csak nem annyinak látod.

Link to comment
Megosztás:

100nál indul nekem a venti szóval még ez belefér

nekem a sima dugókulcs is elérte...

azt a gömbfejet nem lehet úgy leütni, mint a talpast?

szervízbe mi si kinyomóval vettük le... el is tört benne egy szár..

Végülis a mutató jól mutat, csak a skála rossz alatta amiről leolvasod az értéket. Attól a 90 még 90, csak nem annyinak látod.

Igen. Tulajdonképpen a műszer ugyanaz a kétféle műszeregységben, csak a számlap más előtte. Tehát a mostani műszereden az első osztás kb. a régi műszer 90-es osztásának felel meg.

nah, akkor jó nincsen semmi gáz. Meg mostmár jól fűt is. :lol: :lol: Nah ennyivel beljebb vagyok. Emlékeztek amikor még novemberben vettem mp3 lejátszót...?? nah most nemrég ( amikor még nem írkáltam :P ) visszavittem mert nem kapcsolt be. Visszaadták az árárt.. :lol: De most nincsen mp3asom...na mind1.. marad a petőfirádió

Link to comment
Megosztás:

nekem a sima dugókulcs is elérte...

azt a gömbfejet nem lehet úgy leütni, mint a talpast?

szervízbe mi si kinyomóval vettük le... el is tört benne egy szár..

Nem férsz hozzá fellülről, mert pont ott van a gumiharang. Esetleg valami vasat becsúsztatni fülé, és azt ütni. Csak alá kell támasztani a lengőkart, mert nem tűnt nagyon üthetőnek.

Link to comment
Megosztás:

Nem férsz hozzá fellülről, mert pont ott van a gumiharang. Esetleg valami vasat becsúsztatni fülé, és azt ütni. Csak alá kell támasztani a lengőkart, mert nem tűnt nagyon üthetőnek.

te most miről beszélsz egyébként??

meg mit akarsz cserélni?

Link to comment
Megosztás:

nekem a sima dugókulcs is elérte...

azt a gömbfejet nem lehet úgy leütni, mint a talpast?

szervízbe mi si kinyomóval vettük le... el is tört benne egy szár..

nekem egyiken sem érte el a sima...

kilehet ütni a gömbfejet, de akkor mindjárt cserélni is lehet, mert tuti nem marad épen. Én úgy szedtem ki, hogy a kinyomóval megfeszítettem, majd odakoppintottam az öntvénynek. Simán kipattant.

Nem férsz hozzá fellülről, mert pont ott van a gumiharang. Esetleg valami vasat becsúsztatni fülé, és azt ütni. Csak alá kell támasztani a lengőkart, mert nem tűnt nagyon üthetőnek.

Sztem az a talpas amiről beszélsz, az kijön kinyomó nélkül is. Az öntvénynél kell odaverni neki ( célszerű 2 kalapácsot használni)

Épp kérdezni akartam, hogy a féltengelyhez minek kiszedni a kormánygömbfejet? A talpast kiütöd, stab bekötést lekapod és éppen el lehet húzni annyira a gólyalábat, hogy a féltengely kicsússzon...

Link to comment
Megosztás:

te most miről beszélsz egyébként??

meg mit akarsz cserélni?

Úgy írják a nagykönyvben, hogy felfüggesztés gömbcsapszeg. Ott van közvetlenül a féktárcsa mögött, a gumiharang alatt. Koronás anya fogja sasszeggel biztosítva. És a féltengely végére akarok ránézni, mert szerintem az kopott meg, azért morog kanyarban.

Nah régebben még mondtam, hogy csinálni fogok a generálozás utáni képekből 1 videót.

Egy kis "tisztelgés" a drágámnak :lol:

Jó lett. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.