Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Kering a neten egy leírás, ahol autólopásokról írnak.

A mi kedvenc autónkról ezt írják, bár az nincs említve, hogy melyik Astra a szenvedő típus:

Opel Astra gépkocsik kinyitása

Úgy van a vezető felöli első kerék, és a vezető felőli első ajtó. Ha egy jól irányzott, és jól kivitelezett rúgással, megküldöd az ajtó kerék felöli sarkát, akkor az ajtó kinyílik. Ha szerencséd van, akkor központis a kocsi, akkor mind a 4 ajtó kinyílik. Figyelmeztetlek, hogy, ha lehet vasbetétes csukával próbálkozz mert elég erősen kell megcsűrnöd. Hát ennyi, próbáld ki nekem bejött, csak kár, hogy be volt riasztva.

Szerintetek nagy baromság ez? (Mert nekem annak tűnik! :lol: )

Szerintem az, nincs sok valóságalapja. Központínál a zármotornak kell áramot kapnia, hogy nyisson, vagy zárjon, a gomb meg ugye-fel-le mozdul. Saját példámból kiindulva akkor inkább egy kalapácsütés a csomitartó zárra, áttugrik, vagy eltöri a záró tárcsát, és benyomódva nyitja az ajtót, kivéve ha nem kp-zárral, hanem kulcsal zárták, mert akkor elfordul a "pöcök" a nyitómechanikától. Egyszerűen be kell bacni az ablakot és kész. Egyszer volt a discoverin egy műsor egy szakértőt kértek fel asszem németeknél, hogy nyisson ki, és indítson el kocsiket minnél rövidebb idő alatt. Másodpercek kellettek egy-egy kocsihoz, pölö az esernyős kormányzárat eltörte mint egy perecet. Egy kocsival nem bírt, ebben volt egy titkos kapcsoló, de idővel ezt is megtalálta volna, csak 5 perc után feladta. Amit el akarnak vinni azt el is viszik. Én lakapcsolom az AC-t és lezárom, még riasztóm sincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kering a neten egy leírás, ahol autólopásokról írnak.

A mi kedvenc autónkról ezt írják, bár az nincs említve, hogy melyik Astra a szenvedő típus:

Opel Astra gépkocsik kinyitása

Úgy van a vezető felöli első kerék, és a vezető felőli első ajtó. Ha egy jól irányzott, és jól kivitelezett rúgással, megküldöd az ajtó kerék felöli sarkát, akkor az ajtó kinyílik. Ha szerencséd van, akkor központis a kocsi, akkor mind a 4 ajtó kinyílik. Figyelmeztetlek, hogy, ha lehet vasbetétes csukával próbálkozz mert elég erősen kell megcsűrnöd. Hát ennyi, próbáld ki nekem bejött, csak kár, hogy be volt riasztva.

Szerintetek nagy baromság ez? (Mert nekem annak tűnik! :lol: )

Valaki kipróbálja? :lol:

Link to comment
Megosztás:

próbálják ki a vödrös öntögetős megoldást

Próbálta állítólag :lol: mondtam neki, hogy ne igyon annyi sört (legalább a pocakból is leadna :D ) mert lehet úgy beb###ott, hogy odapisált :lol: :lol:

Miért lenne az "kókány"?

OK, igazad van :D félreérthető :lol: úgy akartam mondani, hogy az E Kadetté sokkal stabilabb mivel keményebb 1000x.. ;)

Valaki kipróbálja? :D

"hullajelöltön" sem :P nekem legalábbis nem lenne hozzá szívem, hogy belerongyoljak még egy rozsdafészkesbe sem.. :P

Apropó, csomag megérkezett? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az, nincs sok valóságalapja. Központínál a zármotornak kell áramot kapnia, hogy nyisson, vagy zárjon, a gomb meg ugye-fel-le mozdul. Saját példámból kiindulva akkor inkább egy kalapácsütés a csomitartó zárra, áttugrik, vagy eltöri a záró tárcsát, és benyomódva nyitja az ajtót, kivéve ha nem kp-zárral, hanem kulcsal zárták, mert akkor elfordul a "pöcök" a nyitómechanikától. Egyszerűen be kell bacni az ablakot és kész. Egyszer volt a discoverin egy műsor egy szakértőt kértek fel asszem németeknél, hogy nyisson ki, és indítson el kocsiket minnél rövidebb idő alatt. Másodpercek kellettek egy-egy kocsihoz, pölö az esernyős kormányzárat eltörte mint egy perecet. Egy kocsival nem bírt, ebben volt egy titkos kapcsoló, de idővel ezt is megtalálta volna, csak 5 perc után feladta. Amit el akarnak vinni azt el is viszik. Én lakapcsolom az AC-t és lezárom, még riasztóm sincs.

És mikor te húzod fel a gombot és kinyit mind a négy ajtó? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az astrákat sajnos a nem teljesen profik is simán kinyitják. Tapasztalatból tudom... :lol: A budai alsórakparton kinyitották az 1.8-ast minden külsérelmi nyom nélkül. Úgy 120 rugó értékű szerszámom bánta :lol: kb 15 percre hagytam magára az autót...

Link to comment
Megosztás:

Az astrákat sajnos a nem teljesen profik is simán kinyitják. Tapasztalatból tudom... :lol: A budai alsórakparton kinyitották az 1.8-ast minden külsérelmi nyom nélkül. Úgy 120 rugó értékű szerszámom bánta :lol: kb 15 percre hagytam magára az autót...

Ha gyári reteszre van zárva elég nehéz felnyitni! :P

Link to comment
Megosztás:

Próbálta állítólag :lol: mondtam neki, hogy ne igyon annyi sört (legalább a pocakból is leadna :D ) mert lehet úgy beb###ott, hogy odapisált :lol: :P

OK, igazad van :D félreérthető :P úgy akartam mondani, hogy az E Kadetté sokkal stabilabb mivel keményebb 1000x.. :D

"hullajelöltön" sem :lol: nekem legalábbis nem lenne hozzá szívem, hogy belerongyoljak még egy rozsdafészkesbe sem.. ;)

Apropó, csomag megérkezett? :lol:

Még nem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, jó reggelt! :lol:

Működik az autóm. :P A benzinpumpát kellett cserélni. :lol: Érdekes, mert szinte mindenki akivel beszéltem, a gyújtáskörüli dolgokra szavazott. :P

Hát nagyon remélem, hogy elnéztünk valamit és ez nem egy másik probléma.

Más.

Képzeljétek szerdán estére lett 3 kiskutyám! ;) Csütörtök estére 4 lett, úgyhogy tegnap kicsit már féltem hazajönni... De végül maradt a 4-es létszám. :lol:

Nem, nem én vagyok h.lye, hogy nem vettem észre a kutyámon hogy hasas. Nekem egyetlen kutyám sincs! :lol:

Egyszerűen beköltöztek. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna nekem mondani Nyíregyháza, Miskolc Debrecen Környékén bontót( bontóka) ahol találnék gyári hangszórókat?

Debrecen - Mikepércsi út elején (mikepércs felől ha mész akkor bal oldalra esik, még a derbrecen tábla előtt, tehát a külterületén van)

1000 Ft/db volt amikor kérdeztem :lol: de szerintem alkudható, ha többet veszel :lol:

vagy akár itt is keresgélhetsz (megyénként vannak felsorolva bontók) :P

Link to comment
Megosztás:

:lol: Mondjátok már meg nekem, hogy mit takar az a reteszelés funkció? :lol: :P

Pont tegnap este próbáltuk Invictussal az enyémen. Továbbfordítod és még ráhúz egy kicsit a központi motor, így egyik gombot sem tudod felhúzni. :lol:

Ha az első kettőt felhúzom akkor igen, kinyit a kp-zár.

Igen. Mert a mechanika nyitja ki és az ad impulzust a nyitásra a motor. Tehát kinyílik, ha belerúg a srác ott ahol mondta, mert a mechanika ugrik fel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, jó reggelt! :lol:

Működik az autóm. :D A benzinpumpát kellett cserélni. :lol: Érdekes, mert szinte mindenki akivel beszéltem, a gyújtáskörüli dolgokra szavazott. :lol:

Hát nagyon remélem, hogy elnéztünk valamit és ez nem egy másik probléma.

Más.

Képzeljétek szerdán estére lett 3 kiskutyám! :D Csütörtök estére 4 lett, úgyhogy tegnap kicsit már féltem hazajönni... De végül maradt a 4-es létszám. :lol:

Nem, nem én vagyok h.lye, hogy nem vettem észre a kutyámon hogy hasas. Nekem egyetlen kutyám sincs! :P

Egyszerűen beköltöztek. :lol: :P

Benzinpumpa? ;) Legyen, csak javuljon meg :D Véletlenül nem hasonlítanak azok a kiskutyák azokra amiket Zotya mutatott régebben? :P Lehet hogy hozzád vitte őket :P :D (vigyázz velük mert úgytudom szeretik átrendezni a környezetüket :D )

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna nekem mondani Debrecen Környékén bontót( bontókat) ahol találnék gyári hangszórókat?

Még asszem nekem is megvannak a gyárik valahol a garázsban elcsomagolva -csak mert lecseréltem, nem bírták az új fejegység végfokát.. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, jó reggelt! :lol:

Működik az autóm. :D A benzinpumpát kellett cserélni. ;) Érdekes, mert szinte mindenki akivel beszéltem, a gyújtáskörüli dolgokra szavazott. :lol:

Hát nagyon remélem, hogy elnéztünk valamit és ez nem egy másik probléma.

Más.

Képzeljétek szerdán estére lett 3 kiskutyám! :D Csütörtök estére 4 lett, úgyhogy tegnap kicsit már féltem hazajönni... De végül maradt a 4-es létszám. :lol:

Nem, nem én vagyok h.lye, hogy nem vettem észre a kutyámon hogy hasas. Nekem egyetlen kutyám sincs! :D

Egyszerűen beköltöztek. :lol: :P

Majdnem így jártam én is, csak nekem volt kutyám, nem vettem észre, hogy pocakosodik, és 10 kutya lett belőle. :D Először 6, aztán újraszámoltam, hogy 7, aztán visszaküldtek, hogy nem tudok számolni, akkor 8, és 10-nél azt mondták, hogy meg ne merjem őket mégegyszer számolni. Kicsit félek, hogy visszahozzák őket, mert tacskóként ajánlgattam a kutyákat, de ami maradt az 3 hónaposan már 10 kiló. :P :D

Pont tegnap este próbáltuk Invictussal az enyémen. Továbbfordítod és még ráhúz egy kicsit a központi motor, így egyik gombot sem tudod felhúzni. :P

Igen. Mert a mechanika nyitja ki és az ad impulzust a nyitásra a motor. Tehát kinyílik, ha belerúg a srác ott ahol mondta, mert a mechanika ugrik fel. :lol:

Na jó, de ennyi erővel bármit lehet rugdosni, hogy majd a mechanika mozdul, és kinyit. Ennyi erővel rugdalom a bejárati ajtót, hogy mozduljon el a zár nyelve? Akkor ez nem astra jelenség, hanem rontópál módszer.

Ma reggel gyalázatosan indult a verda. Egy hétig állt, az önindító forgatta, csak nagyon kehesen kapta el, alapjárat nem vot, rögtön le is állt. Aztán kerregettem vagy 3 percig, már az akkut féltettem, hogy lemerül, pedállál játszottam, aztán hidegen muszáj volt 2-3 ezren pörgetni, mert ahogy leléptem a gázról egyből leállt. Olyan fél perc után már volt alapjárat aztán nem volt baj vele. Nem szereti ezt a heti egyszeri indítást. Meg kell bíznom az asszonyt, hogy a hét közepén pörgesse meg egy kicsit az udvarban. Tünetileg kezeltem a jobb első kopogást-morgást , feltekertem a rádiót. Bal kanyarban iszonyat daráló hangja van kezdek én is a féltengelyre gondolni, meg aki hallgatta eddig mind azt mondta. De nem tudom meg merjem-e venni előre bontóban, vagy előbb szedjem szét, és majd meglátom. Most úgyis húzom-halasztom, mert csak hétvégén vagyok itthon, meg hideg is van.

Link to comment
Megosztás:

hosszabb állás után dadogva indul a kocsi...

pont úgy, mint mikor alapjáratit pucoltam, csak tovább csinálja.melegszik egy kicsit, és elmúlik...

adok neki gázt, akkor is megmarad ez a dadogás, ugy 2000 felett lesz egyenletes...

gyertyakábel??

de akkor melegebb időben miért nem csinálja??

alapjárati megragad, mert odafagy valami lé??

vagy?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.