Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Már többször láttam, hogy van anonim felhasználónk. Azon gondolkodom miért jó annak lenni. :lol:

Tudom, inkább menjek aludni! :lol:

őőő... eszembe se jutott még ez az anonim dolog. :P olyan mint a telefonomban az üzenetfelolvasó alkalmazás. Biztos jó, csak nemtom miért :P

akko ne pazaroljá jóóó? :lol: :lol:

Majd megmelegítem és azt öntöm a kádba. csak spórolásképp ;) :D

Indulásnál így:

megyez :lol:

Link to comment
Megosztás:

Keresztapámnak ilyenje van. Illetve nemtom hogy pont ilyen -e, a Seiko és az automata az stimmel, emlékezetből így is néz ki. Átlátszó a hátlapja és látni a sújt is alatta? :lol: Ha nem akkor mégse ilyen :lol:

Imádok estig dolgozni... Most értem haza, és még el se kezdtem megírni a km elszámolásomat... :P De be is alszom rajta, már nem kezdem el :P :lol: Csináltam hidegindulós videjót, majd egyszer ha nagy leszek fel is töltöm valahova ;)

Igen, ennek is átlátszó a hátlapja és látszik a súly. :lol:

ennyi órám életembe nem volt, és lehet nem is lesz

minek??

telefonról látom, úgyis kéznél van állandóan.

Én meg nem fogok 24/7 a telefonommal maszturbálni, hogy lássam az időt, egyszerűbb a karórámra tekinteni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit visszakanyarodok a műszaki vizsgához. Én úgy vettem az autót, hogy a sasadi útnál lévő autoklub intézte az adásvételt, eredetiségvizsgát, és a hitelt amivel vettem.

Majd egy év után ugyanoda vittem műszakira akkor nem kellett még eredet vizsga műszakihoz. Aztán két évre rá vittem ismét ugyanoda műszakira akkor már kellett. Most hogy írtátok valóban volt egy olyan mozzatana a vizsgának, hogy keresték a rendszerben az eredetiség vizsgát de nem találták ezért kellett!

A fő poén, hogy ott és ők csak 3 évvel azelőtt csinálták, csak valamiért a bm adatbázisba nem került be. (vagy csak szimplán lehúztak)

Link to comment
Megosztás:

Na, reggel nem indult el... :lol:

Ez új, mert hidegen eddig minden rendben volt. A helyzet a szokásos, az önindító dolgozik, de ennyi.

Remélem most már teljesen megállt, inkább behúzzuk Pestre, csak derüljön már ki mi baja van. Ha mégis beindul, asszem felgyújtom. :P

Persze munkahelyemen boldogok, minden második héten a gyerekkel vagyok betegállományban, ma meg bocsi, szeretnék egy nap szabit, mert nem indul az autó... :lol:

Úgyhogy várom a jóidőt, mert ilyen hóban még véletlen sem húzunk autót. :lol:

Na én most próbálnám meg, hogy megkocogtatom az egr szelepet és ha utána beindul akkor megvan a bűnös. Bár az általában hibakódot dob igaz nálad ott is vannak gubancok a hibakód és kiolvasása körül.

(Nagyszülők nem segítenek gyerekvigyázásban?)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit visszakanyarodok a műszaki vizsgához. Én úgy vettem az autót, hogy a sasadi útnál lévő autoklub intézte az adásvételt, eredetiségvizsgát, és a hitelt amivel vettem.

Majd egy év után ugyanoda vittem műszakira akkor nem kellett még eredet vizsga műszakihoz. Aztán két évre rá vittem ismét ugyanoda műszakira akkor már kellett. Most hogy írtátok valóban volt egy olyan mozzatana a vizsgának, hogy keresték a rendszerben az eredetiség vizsgát de nem találták ezért kellett!

A fő poén, hogy ott és ők csak 3 évvel azelőtt csinálták, csak valamiért a bm adatbázisba nem került be. (vagy csak szimplán lehúztak)

biztos hogy nem fizettem volna ki

odaböktem volna a matricára, és mondtam volna, hogy 3 éve csináltátok, oldjátok meg.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit visszakanyarodok a műszaki vizsgához. Én úgy vettem az autót, hogy a sasadi útnál lévő autoklub intézte az adásvételt, eredetiségvizsgát, és a hitelt amivel vettem.

Majd egy év után ugyanoda vittem műszakira akkor nem kellett még eredet vizsga műszakihoz. Aztán két évre rá vittem ismét ugyanoda műszakira akkor már kellett. Most hogy írtátok valóban volt egy olyan mozzatana a vizsgának, hogy keresték a rendszerben az eredetiség vizsgát de nem találták ezért kellett!

A fő poén, hogy ott és ők csak 3 évvel azelőtt csinálták, csak valamiért a bm adatbázisba nem került be. (vagy csak szimplán lehúztak)

Rendesen át lett írva az autó? Van saját törzskönyved? Úgy értem, a hitel nem kavart be?

Egyébként idézek a rendeletből:

"Az előzetes eredetiségvizsgálat megtörténte a következő módokon igazolható :

1. a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala által kiállított, az előzetes eredetiségvizsgálat megtörténtét igazoló határozattal vagy hatósági bizonyítvánnyal,

2. a járműhöz kiállított - az előzetes eredetiségvizsgálat mellőzésével történt kiadásra vonatkozó záradékot nem tartalmazó - törzskönyvvel,

3. a forgalmi engedélybe bejegyzett 1998. január 1. napját követő forgalomba helyezési időpont bejegyzéssel, illetőleg

4. a forgalmi engedélybe bejegyzett 1999. július 12. napját követően tulajdonjog megszerzési időponttal."

Egyébként ha elteszed a papír alapú hatósági bizonylatot az eredetvizsgáról, akkor azt elfogadják és szkennelt formában továbbítják az nkh-nak a műszaki vizsga alatt, együtt a többi hivatalos irat fénymásolatával együtt, majd csatolják a fénymásolatot a vizsgaanyagodhoz, amit a vizsgabiztos el is visz magával.

Link to comment
Megosztás:

biztos hogy nem fizettem volna ki

odaböktem volna a matricára, és mondtam volna, hogy 3 éve csináltátok, oldjátok meg.

Matrica akkor még nem volt mikor vettem. Csak a vizsgálat, meg egy papír tőlük meg egy papír később postán a bm-től. Na ez utóbbi nem volt nálam és hirtelen nem is tudtam volna hol keressem (épp költözés miegymás volt) így beletörődtem, de asszem nem volt valami hatalmas összeg így műszaki keretén belül. Persze matricát ez utóbbi esetben sem kaptam, így nincs most sem.

Azért nem adtam olyan könnyen, mert vitatkoztam velük vagy 10 percet, de a vége az volt, hogy az ő gépeiket azóta törülték a bm adatbázisban meg nem találják így ez van.

Link to comment
Megosztás:

Igen, rendesen át lett írva és törzskönyvem is van, csak akkor az sem volt nálam mert az a banknál volt a hitel miatt. A forgalmi nem volt elég nekik.

Így azért már érthető. A forgalmi nem bizonyítja az autó tulajdonjogát, arra csak a törzskönyv alkalmas! Én is megütköztem ezen, de hidd el, ez hivatalosan így van.

Link to comment
Megosztás:

Így azért már érthető. A forgalmi nem bizonyítja az autó tulajdonjogát, arra csak a törzskönyv alkalmas! Én is megütköztem ezen, de hidd el, ez hivatalosan így van.

törzskönyv magába nem elég...

pl 0kmesen vett autóhoz is jár a könyv nem?

de eredetvizsgája nincs.

Link to comment
Megosztás:

egy kicsit izlésficamos...

a kmóra ledezést még gyakorolhatná :lol:

más

akinek le van morcosítvaa mocitető

az csak egy méretrevágott lemez és kész?

vagy esetleg vissza van hajtogatva a pereme??

Én az első lököst találom bűnrondának, de egykét dolgot azért meg újítanék tőle :lol:

Link to comment
Megosztás:

nagyon büszke vagyok rá :lol: és nem cserélném semmilyenre. Se turbósra se GSire se 1.6osra se 1.4re se V6osra. Semmi. Csak ez :lol:

Háááát engem azért egy V6 Frontera lazából el tudna csábítani... :lol: :P

Itt megint esik a hó ;)

Tudom, ki is próbáltam... :lol: :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Háááát engem azért egy V6 Frontera lazából el tudna csábítani... :lol: :P

Tudom, ki is próbáltam... :lol: :P :lol:

Engem nem csábítana... Aztán majd a gatyát lezabálja rólam.. Na jó azt nem mert nem menne vele :lol: De akkoris.... tök jó ez így. Kis fogyasztás, ha nyomom neki akkor se emelkedik túlságosan a fogyasztásom. Jó...nincsen rohadt erős gyorsulás, de azért 160 körül... vagy lehet fölötte meglenne a vége. a gyorsulás meg....kit érdekel? :lol:

De még inkább nem próbálgatjuk a végét ;)

Link to comment
Megosztás:

Engem nem csábítana... Aztán majd a gatyát lezabálja rólam.. Na jó azt nem mert nem menne vele :lol: De akkoris.... tök jó ez így. Kis fogyasztás, ha nyomom neki akkor se emelkedik túlságosan a fogyasztásom. Jó...nincsen rohadt erős gyorsulás, de azért 160 körül... vagy lehet fölötte meglenne a vége. a gyorsulás meg....kit érdekel? :lol:

De még inkább nem próbálgatjuk a végét :P

pedig a gyorsulás adja az igazi élményt, nem az hogymegyek 160al 10percig pl

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.