Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Vaterán volt fenn 5-ért kar, 3-ért relé. Inkább olyanoknál érdemes kérdezgetni, akik csak 1-1 autót bontanak el, talán nem adják drágán

Láttam a vaterást beszéltem is a taggal de eladta. Ugyancsak vaterán találtam egy embert aki most szabin van de azt mondta 10.e után tud a dologgal foglalkozni szval neki se biztos h van:S De amugy a relét azt autós boltba nem lehet beszerezni vagy milyen relé ez?

Link to comment
Megosztás:

Láttam a vaterást beszéltem is a taggal de eladta. Ugyancsak vaterán találtam egy embert aki most szabin van de azt mondta 10.e után tud a dologgal foglalkozni szval neki se biztos h van:S De amugy a relét azt autós boltba nem lehet beszerezni vagy milyen relé ez?

A kicsi a gyári, a nagy szürke a potis karé. Szám rajta, érdeklődhetsz boltban is, hátha.

39280601.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem,az alsó 90 494 187 talán,amennyire látom. :lol:

Még annyi hogy sima ablaktörlő relé? Mittom én hány lábúú.... ugyanannyi lába van mint a gyári astrába? Ugyan is sikerült szereznem kapcsolót:D UJJONNAN 5-6ezer péz igaz után gyártott de valami német. Csak a relét nem tommien. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Még annyi hogy sima ablaktörlő relé? Mittom én hány lábúú.... ugyanannyi lába van mint a gyári astrába? Ugyan is sikerült szereznem kapcsolót:D UJJONNAN 5-6ezer péz igaz után gyártott de valami német. Csak a relét nem tommien. ÜDV

Ugyanannyi lába van, pontosan passzol az eredeti helyére.

Link to comment
Megosztás:

Ma hallottam kollégától, hogy állítólag jan 1-ével megszűnt az a kresz rendelet, hogy a vasúti átjáróknál kötelező lassítani belterületen 30, külterületen 40 km/h-val. Igaz ez? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma hallottam kollégától, hogy állítólag jan 1-ével megszűnt az a kresz rendelet, hogy a vasúti átjáróknál kötelező lassítani belterületen 30, külterületen 40 km/h-val. Igaz ez? :lol:

39. § Közlekedés vasúti átjáróban

A módosítás előtt 2009 december 31-ig: (1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A közúti jármű vezetője köteles a jármű sebességét a vasúti átjáró előtt elhelyezett - 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerint - veszélyt jelző táblánál lakott területen legfeljebb 30 km/órára, lakott területen kívül legfeljebb 40 km/órára csökkenteni, és a vasúti átjáróig ezzel a csökkentett sebességgel kell haladni.

A KRESZ módosítás után, 2010 január 1-től: (1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A vasúti átjáró megközelítésekor, illetve a vasúti átjárón történő áthaladás során eleget kell tenni a vasúti átjáró biztosítására szolgáló közúti jelzéseknek.

Link to comment
Megosztás:

Ma hallottam kollégától, hogy állítólag jan 1-ével megszűnt az a kresz rendelet, hogy a vasúti átjáróknál kötelező lassítani belterületen 30, külterületen 40 km/h-val. Igaz ez? :lol:

Valami ilyesmi lehetséges, mert valahol mondták is, hogy el van kapkodva az új kresz és hogy csak annyit értek el vele, hogy le kellett gyártatni sok ezer táblát a vasúti átjárókhoz...asszem a Naplóban volt amikor a biciklista vs. gyalogos téma volt...legalábbis én ennyit láttam belőle? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valaki nemtudja hogy mi hogyan müködteti ezt a kütyüt? mik mozgatják a szellőző dolgokat. Hajlanék ezt beszerelni de nem tom mivan mögötte. Nekem az auto nem klimás de nem zavarna ha az a funkciója nem működne:P

kis motorok működtetik a szellőzőket, ahogy a hidegmelegcsappantyút is. macerás bekötni.

Link to comment
Megosztás:

Valami ilyesmi lehetséges, mert valahol mondták is, hogy el van kapkodva az új kresz és hogy csak annyit értek el vele, hogy le kellett gyártatni sok ezer táblát a vasúti átjárókhoz...asszem a Naplóban volt amikor a biciklista vs. gyalogos téma volt...legalábbis én ennyit láttam belőle? :lol:

Úgyis olyan szarok az utak, főleg a sinek és az út közötti illesztéseknél, hogy ha nem lassítasz, akkor kiszakad a futómű :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úgyis olyan szarok az utak, főleg a sinek és az út közötti illesztéseknél, hogy ha nem lassítasz, akkor kiszakad a futómű :lol:

Persze lerágott csont, de az a vicc, hogy itt nálunk rengeteg üzemi sín van a bányák és erőművek miatt, amit már gyerekkoromban sem használtak, benőtte a gaz...stb, de a múltkor is, mikor mentem Eszterhez, pont mértek egy ilyen rég nem használt átjáróban.

Az a pozitívum, hogy mostmár nem kell arra figyelni, hogy pontosan mennyivel mész át, hiszen azért városban 30-36 közt nem sok a különbség, mégis büntetnek érte. Legalábbis eddig.

Link to comment
Megosztás:

39. § Közlekedés vasúti átjáróban

A módosítás előtt 2009 december 31-ig: (1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A közúti jármű vezetője köteles a jármű sebességét a vasúti átjáró előtt elhelyezett - 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerint - veszélyt jelző táblánál lakott területen legfeljebb 30 km/órára, lakott területen kívül legfeljebb 40 km/órára csökkenteni, és a vasúti átjáróig ezzel a csökkentett sebességgel kell haladni.

A KRESZ módosítás után, 2010 január 1-től: (1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A vasúti átjáró megközelítésekor, illetve a vasúti átjárón történő áthaladás során eleget kell tenni a vasúti átjáró biztosítására szolgáló közúti jelzéseknek.

Olvastam én is a vonatkozó rendeleteket,elég sok minden változik (új táblák,stb) ,ezt nem igazán értem.:

30. §

Ez a rendelet 2010. január 1-jén lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Olvastam én is a vonatkozó rendeleteket,elég sok minden változik (új táblák,stb) ,ezt nem igazán értem.:

30. §

Ez a rendelet 2010. január 1-jén lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

:lol:

Szétkapta már Gábor a kocsidat? :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem ki lesz pakolva mindenhol a 30as tábla akkor

pár helyen már most is kint vannak.

jan 1 jétől meghaározás meg hiányos szerintem, vagy feltétlezik, hogy a 30as és 40es sebességatárt mindenki a kellő körültekintés alá veszik...

biztos, hogy nem lehetlesz ezután gyorsabban pengetni...

Link to comment
Megosztás:

nah most beszéltem vizsgabázisos kollégával

az autó két év műszakit fog kapni, zöldkátyával együtt, és eredetvizsgát csak akkor kell csinálni, ha az autónak eddig még nem volt.

tehá első gazdis autóknak, vagy olyan régen náladlévő autó,aminek még nem kellett eddig, mert nemvolt eladva, megvéve, miótamegvan az eredetvizsgálat.

egy kicsit szívás annak aki uj autót vett... mert ez 17 ezer pluszt jelent

de nekünk,akik F el nyomolunk annyira nemérint, sőt még a kétéves zöld külön jó is :lol:

aki meg H val nyomul kibírja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.