Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintetek hogy jobb? Ha pl -17 fokban be sem indítom csak mikor melóból hazaérek és jóval melegebb van vagy inkább legyen megjáratva a motor picit.

szerintem attol függ, hogy a -17 és a hazaérsz között mennyi idő van

ha töb mint félóra, akkor felesleges beindítani, úgyis lehül teljesen

Link to comment
Megosztás:

szerintem attol függ, hogy a -17 és a hazaérsz között mennyi idő van

ha töb mint félóra, akkor felesleges beindítani, úgyis lehül teljesen

8-ra jövök és 14-kor megyek. Igazából az akksi szempontjából érdekelt volna, mi jobb neki ha csendben hagyják ilyen időben vagy nem árt ha töltődik egy ideig.

Link to comment
Megosztás:

az üzemmeleg nem is, de ő beindítgatásról beszélt :lol:

mondjuk -17be nemhiszem, hogy 2 óra mulva még meleg lenne...

Azért egy újabb autónál, mint pl az övé, még kevésbé hűl, hiszen a motortér zsúfolt és alul felül, oldalt szigetelt, burkolt....jobban tartja a hőt.

Link to comment
Megosztás:

Azért egy újabb autónál, mint pl az övé, még kevésbé hűl, hiszen a motortér zsúfolt és alul felül, oldalt szigetelt, burkolt....jobban tartja a hőt.

ebben van valami, de akkor is: beindítgatásról volt szó, nem pedig üzemmelegre járatásról.

bár nemértem, hogy most akkor mi is volt, hogy elgurul két sarokkal odébbi melóhelyre, vagy megy e annyit, hogy rendesen üzemi hőfokot eléri e.

Link to comment
Megosztás:

ebben van valami, de akkor is: beindítgatásról volt szó, nem pedig üzemmelegre járatásról.

bár nemértem, hogy most akkor mi is volt, hogy elgurul két sarokkal odébbi melóhelyre, vagy megy e annyit, hogy rendesen üzemi hőfokot eléri e.

Ha olyan közelre megyek akkor inkább nem indítom be. Télen menjem minél kevesebben az autó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt teljesen félreértitek beavatkozom. Nem csak beindítani akarom...olyat nem csinálok. Ha már beindítom megyek is vele pl munkába. A meló kb 10 percnyire van csak az érdekelt, hogy ha -17 fok van akkor gyalogoljak inkább vagy nem árt beindítani az autót, hogy némi tőltést is kapjon az akksi.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem ha részletre veszek autót akkor rögtön át kell íratni vagy csak ha lejár a törlesztés :lol:

Át kell, vagy ha belemegy az előző tulaj, lehet üzembentartóit is írni.

Mielőtt teljesen félreértitek beavatkozom. Nem csak beindítani akarom...olyat nem csinálok. Ha már beindítom megyek is vele pl munkába. A meló kb 10 percnyire van csak az érdekelt, hogy ha -17 fok van akkor gyalogoljak inkább vagy nem árt beindítani az autót, hogy némi tőltést is kapjon az akksi.

Sztem többet venne ki az akksiból a beindítás, mint amennyit a generátor 10 perc alatt töltene. Ráadásul ennyi idő alatt nem éri el még az üzemi hőfokát se a motor, tehát azt is feleslegesen koptatnád.

Link to comment
Megosztás:

Ha olyan közelre megyek akkor inkább nem indítom be. Télen menjem minél kevesebben az autó. :lol:

Át kell, vagy ha belemegy az előző tulaj, lehet üzembentartóit is írni.

Sztem többet venne ki az akksiból a beindítás, mint amennyit a generátor 10 perc alatt töltene. Ráadásul ennyi idő alatt nem éri el még az üzemi hőfokát se a motor, tehát azt is feleslegesen koptatnád.

ja ja, ezért járok én haverom kocsijával HRR meg pihen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Minden rendben működött, műszaki szempontból, viszont ami nagy változás!!A kérelem megírásakor adja a program hogy szükséges az eredetiség vizsga vagy nem, nem tudni mi alapján??? /hiába van törzskönyve/ Gyakorlatilag egy 6 éves autónál első tulaj esetén kéri az előzetes eredet v. ami +17000 ft/1400ccm-ig/ a vizsga zöldkártyával 16290ft, tehát összesen 33290 ft!!!! ehhez még pluszként hozzá jöhet a 4wds pótdíj, Tehát mondjuk egy 4wds szgk vizsgája simán elmehet 45-50000 ft-ig is és ez csak a hatósági díj!!!!!Nagy változás, hogy ha közúti ellenőrzéskor a gk nem tudja a zöldkártya értékeket azonnali hatállyal bevonják a forgalmit, és új vizsga....!!!!

ezek hülyék??

minek kell eredetvizsga, mikor nins uj tulaj stb? :S

majd ezértfogunk 17 helyett 45ezreket pengetni? :S

Link to comment
Megosztás:

Eredetvizsga már eddig is a vizsga része volt. Legalább is nekem már úgy műszakizott a kocsi 2008-ban.

(a cikket még nem olvastam)

hát én vittem pár autót, de egyikre se kellett eredetiségvizsgát csinálni :S

ezmitől függ??

és akkor te fizettél egy eredetiségvizsgát, meg a műszakit is ami így vagy 35ezer ft? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Haveromnak van egy 180 Mercije. 2 hónapja vásárolta és áradozott milyen tökéletes és meg van vele elégedve, mondom várd meg a telet. A tegnapelőtt hazafele a friss havon úgy megforgatta az autó, hogy nem tudta merre nézzen, hol keresse az autó orrát. Hazajön, nézem 10p mulva az autót, a hátsó ablakban ELADÓ felirat meg telefonszám. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valaki nem tud adni valami tippet, hogy honnan tudnék beszerezni B-omega potméteres ablaktörlő kart. Ami vezérli a bc-t is, relével természetesen.

Napok óta bontoba járok és egy helyen volt 8ezeré ismétlem 8ezeré. Sózval valami tippet adjatok. Köszi

Más valami:

Valaki nemtudja hogy mi hogyan müködteti ezt a kütyüt? mik mozgatják a szellőző dolgokat. Hajlanék ezt beszerelni de nem tom mivan mögötte. Nekem az auto nem klimás de nem zavarna ha az a funkciója nem működne:P 200695b15dlf3.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valaki nem tud adni valami tippet, hogy honnan tudnék beszerezni B-omega potméteres ablaktörlő kart. Ami vezérli a bc-t is, relével természetesen.

Napok óta bontoba járok és egy helyen volt 8ezeré ismétlem 8ezeré. Sózval valami tippet adjatok. Köszi

Vaterán volt fenn 5-ért kar, 3-ért relé. Inkább olyanoknál érdemes kérdezgetni, akik csak 1-1 autót bontanak el, talán nem adják drágán

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.