Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én mit akasszak rá? :lol: Meg is van :rolleyes: egy szatyor használt izzót meg pár elkopott hátsó fékdobot/tárcsát és egy márkaszervíz által eltört ékszíjtárcsát... :blink:

Én beszállok 4 db lengéscsillapítóval, 2db komplett hátsó fékkel, gömbtámasszal! Eddig ennyi, de lesz még! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

másfél éve rakom be a hátsó GYÁRI elektromos ablakot :lol: csak ehhez biztitáblától ki kéne bontani a hátsó lámpákig a kábelköteget...oszt nem naon vanvolt kedvem :D

:D Nem is értem miért ;) Hátsó kábelköteg... nah ahhoz ne kelljen nyúlnom... :rolleyes: Valami nagyon b.rom úgy drótozta a Ribi hátulját hogy csak zöld és zöld-barna kábelt használt. Ugyan olyan szín megy a hangszórókhoz mint a központizárhoz, vagy az ablaktörlőhöz :blink: szívesen találkoznék egy-két előző tulajával megkérdezni dolgokról hogy "EEEZMIIIBAA.MEEEEG????" Kezdeném az öngyulladó 3. féklámpával... ;)

Link to comment
Megosztás:

Pedig gondoltam rá, hogy küldök pár darabot ajándékba :rolleyes: a következő raccsingoláshoz.. :blink:

Viccen kívül, tényleg jól jönne. Még a benzinesé van benne. Ha pedig valami gond lenne, ez nem nagyon törik mint a dizelé.

Link to comment
Megosztás:

Itt meg fúj a szél, 60-90km/h széllökések vannak és -1fok! Állítólag a megyében intenzív havazás van, de én ebből nem veszek észre semmit! :blink:

Jah, mondja Berlina cimbim, hogy retek egy idő van arrafelé.. :D

Ezt hogyan hozták össze?

Vezérléscsere alkalmával :lol: mivel akkoriban sík voltam az ilyesmihez hát hozzájuk vittem, meg is bántam... ;)

Ööö, egy vízpumpán meg egy vagon használt ékszíjam van nekem is :D fateromnak kell valamire de 6 év alatt szépen összegyűlt már pár darab :rolleyes: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

:lol: Nem is értem miért :D Hátsó kábelköteg... nah ahhoz ne kelljen nyúlnom... :rolleyes: Valami nagyon b.rom úgy drótozta a Ribi hátulját hogy csak zöld és zöld-barna kábelt használt. Ugyan olyan szín megy a hangszórókhoz mint a központizárhoz, vagy az ablaktörlőhöz :blink: szívesen találkoznék egy-két előző tulajával megkérdezni dolgokról hogy "EEEZMIIIBAA.MEEEEG????" Kezdeném az öngyulladó 3. féklámpával... :D

Hát én sem szívesen találkoznék a következő tulajdonossal-már ha lesz neki. A bótban csak sárga-zöld vezeték volt. ;)

269243.jpg

Link to comment
Megosztás:

Viccen kívül, tényleg jól jönne. Még a benzinesé van benne. Ha pedig valami gond lenne, ez nem nagyon törik mint a dizelé.

Jah, inkább elhajtogatja a szelepszárakat mint az enyémében :blink: mert ezek voltak benne (benzinesé) :rolleyes: előző gazdi márkaszervíze.. :lol: :D

Amúgy nem egy borzalmas összeg, darabonként valami 1000pár forint volt.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha jóáron szerzel nekem villanyablakot akkor beállok melléd és párhuzamosan megcsináljuk a kettőt. :) :lol: :D ;)

az elsőt nem nagy kunszt kicserélni :lol: azt megoldottam egyedül. bár mókás volt egyszerre tartani, beállítani, csavarozni, meg ellentartani az anyának :D

;) Nem is értem miért :D Hátsó kábelköteg... nah ahhoz ne kelljen nyúlnom... :rolleyes: Valami nagyon b.rom úgy drótozta a Ribi hátulját hogy csak zöld és zöld-barna kábelt használt. Ugyan olyan szín megy a hangszórókhoz mint a központizárhoz, vagy az ablaktörlőhöz :blink: szívesen találkoznék egy-két előző tulajával megkérdezni dolgokról hogy "EEEZMIIIBAA.MEEEEG????" Kezdeném az öngyulladó 3. féklámpával... :D

azt még kihagytam h az első ajtóknál levő átvezetőket is cserélni kell....nemtom kiférnek e úgy hogy bennvan a műszerfal... :lol:

Link to comment
Megosztás:

az elsőt nem nagy kunszt kicserélni :lol: azt megoldottam egyedül. bár mókás volt egyszerre tartani, beállítani, csavarozni, meg ellentartani az anyának :rolleyes:

azt még kihagytam h az első ajtóknál levő átvezetőket is cserélni kell....nemtom kiférnek e úgy hogy bennvan a műszerfal... :blink:

Jó de neked ott minden be volt vezetékelve. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát én sem szívesen találkoznék a következő tulajdonossal-már ha lesz neki. A bótban csak sárga-zöld vezeték volt. :rolleyes:

http://kep.ivpicture.hu/269243.jpg

Anno a Wartburgomat kénytelen voltam átelektronikázni mert jónéhány vezeték elégett valami oknál fogva ;) itthon meg nem volt más csak sima piros színű (asszem AWD-18 a tipusszáma) mikor elkerült a kasznishoz (aki egyben át is festette) kiszedte az összeset és újravezetékelte mert ugye műszakin kicsit furcsán néztek volna rá :blink: egy 50 literes vödörkuka taposva tele volt vele :lol: :D azt mondta hogy ha mégegyszer hozzá kerül az autó és meglát benne egy szál piros vezetéket ami nem gyári vagy amit nem ő hagyott benne kérdés nélkül felgyújtja a kocsit.. :D ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nem tudom mennyi gebasz lenne megcsinálni csak az elsőt, mondjuk ha lenne kábelköteg a karosszéria felől is gondolom akkoris mók.

kárpit le, szegecsek lefúr, kábelköteg csere, teszt, mechanika csere, visszarögzít tetszés szerint, biztosíték csere, kárpit vissza. nem nagy cucc. csak egyedül tényleg szopás, mert sok kéz kell hozzá

Link to comment
Megosztás:

Anno a Wartburgomat kénytelen voltam átelektronikázni mert jónéhány vezeték elégett valami oknál fogva :lol: itthon meg nem volt más csak sima piros színű (asszem AWD-18 a tipusszáma) mikor elkerült a kasznishoz (aki egyben át is festette) kiszedte az összeset és újravezetékelte mert ugye műszakin kicsit furcsán néztek volna rá :rolleyes: egy 50 literes vödörkuka taposva tele volt vele :blink: :lol: azt mondta hogy ha mégegyszer hozzá kerül az autó és meglát benne egy szál piros vezetéket ami nem gyári vagy amit nem ő hagyott benne kérdés nélkül felgyújtja a kocsit.. :lol: :D ;)

Volt egy osztálytársam, aki egyszer vett egy trabantot... A bolondnak 2 nap után nem indult! Úgy gondolta, hogy biztos azért, mert zárlatos a lámpánál a vezeték. Erre kiszedett minden vezetéket, azután sem indult, így továbbment. Pár nap múlva felhívta az autóvillamosságis havert, aki elment, megnézni, hogy mi a gond az autóval. Meglepődve tapasztalta, hogy ez az analfabéta fogyatékos kigyomlált belőle nem kevés vezetéket és végül is csak annyi volt a baj, hogy lemerült az aksi! :D ;) :D A srác annyira kancsó mindenhez, hogy a csavarhúzót is fordítva fogja meg! :D

Link to comment
Megosztás:

Tudod amikor pörgeted a motort mint állat, és az ECU leszabályoz, és elkezd a motorhang szaggatni.....á hagyjuk. :blink: :lol: Egyszer erre jársz majd megmutatom. ;)

Köszi, ismerem. :D

Volt nekem egy X16XEL astrám. Azért az a 100 paci nem volt gyenge ennek a kaszninak. Élmény volt, mikor 1-tiltás. 2-tiltás. 3- tiltás. :rolleyes: És mire 4. ben lenéztem, közel voltam a 180 hoz.

Link to comment
Megosztás:

Volt egy osztálytársam, aki egyszer vett egy trabantot... A bolondnak 2 nap után nem indult! Úgy gondolta, hogy biztos azért, mert zárlatos a lámpánál a vezeték. Erre kiszedett minden vezetéket, azután sem indult, így továbbment. Pár nap múlva felhívta az autóvillamosságis havert, aki elment, megnézni, hogy mi a gond az autóval. Meglepődve tapasztalta, hogy ez az analfabéta fogyatékos kigyomlált belőle nem kevés vezetéket és végül is csak annyi volt a baj, hogy lemerült az aksi! :D ;) :D A srác annyira kancsó mindenhez, hogy a csavarhúzót is fordítva fogja meg! :D

:lol: :D Milyen gyerekszoba volt ennek ha azt a problémát hogy "nem indul" úgy kezdi megoldani hogy nekiáll kihúzni a drótokat az autóból? ;) :lol: ;) érdekes emberke lehet :blink: Barátnője van? :rolleyes: ;) kíváncsi vagyok hogy oldja meg a problémákat vele :lol: kihúzgálja a haját szálanként amíg igazat nem kap? :) ;)

Link to comment
Megosztás:

:lol: :D Milyen gyerekszoba volt ennek ha azt a problémát hogy "nem indul" úgy kezdi megoldani hogy nekiáll kihúzni a drótokat az autóból? ;) :D ;) érdekes emberke lehet :blink: Barátnője van? :rolleyes: ;) kíváncsi vagyok hogy oldja meg a problémákat vele ;) kihúzgálja a haját szálanként amíg igazat nem kap? :D :D

Volt olyan, hogy beszólt a suliban, hogy rakott össze olyan hangtechnikát, hogy megszólal! Nekünk sem kellett kétszer mondani, elmentünk megnézni! :lol: Tv-nek a dobozába ill. az oldalába bele volt rakva egy kb. 30cm-es, hangszóró! :lol: :) És az neki úgy tetszett!!!! ;) ;) Nem tartom vele a kapcsolatot, így nem tudom azóta mi van vele! De szerintem valahol a zárt osztályon pihen! ;)

Link to comment
Megosztás:

Muszáj kabátkában :blink:

:lol:

Anno suliban bolond-ballagás címen abban akartunk körbe vonulni a suliban, gondoltuk az illik az osztályhoz, de nem találtunk :rolleyes: Viszont haveromnak a nagyapja a háborúban begyűjtött pár gáz-álarcot. :D az vót, úgyhogy mentünk azzal ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.