Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Kérem, keressék elő autójuk papírjait, válasszák ki a pakliból a szép zöld Környezetvédelmi Igazolólapot! Vessenek rá egy nosztalgiától könnyező pillantást, majd vegyenek egy nagy levegőt, és tépjék ketté. Hevesebb vérmérsékletűek akár négyfelé, nyolc-, vagy tizenhatfelé.

Link to comment
Megosztás:

Ez megint mást, és én ennek hiszek inkább: katt

Teljesen igazad van. Kár, hogy manapság már a nevesebb netes híroldalaknak sem hihetünk. Bár lehet ezen nem kellene meglepődnöm. :rolleyes:

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Kérem, keressék elő autójuk papírjait, válasszák ki a pakliból a szép zöld Környezetvédelmi Igazolólapot! Vessenek rá egy nosztalgiától könnyező pillantást, majd vegyenek egy nagy levegőt, és tépjék ketté. Hevesebb vérmérsékletűek akár négyfelé, nyolc-, vagy tizenhatfelé.

És a kis matrica? Marad?

Link to comment
Megosztás:

És a kis matrica? Marad?

A közlekedési hatóság honlapján olvasható tájékozató szerint a következők szerint kell eljárni:

1. A műszaki és a zöldkártya érvényessége is 2010 január elseje után jár le, de a zöldkártya előbb ? a zöldkártya érvényessége kitolódik a műszaki érvényességéig;

2. A műszaki és a zöldkártya érvényessége is 2010 január elseje után jár le, de a zöldkártya utóbb ? a zöldkártya érvényessége megrövidül a műszaki érvényességéig;

3. A műszaki vizsga 2010 január 1 előtt megtörtént, a zöldkártya érvényessége azonban lejár 2010-ben ? a zöldkártya érvényessége kitolódik a műszaki érvényességéig

Van persze egy negyedik, nem hivatalos verzió. A november-december környékén lejáró zöldkártyákat néhányan egyszerűen nem hosszabbították meg. Ők vagy nem járnak az autóval, vagy bíznak az ellenőrzés elkerülésében, megspórolva ezzel jó pár ezrest. Az ő esetükben ? ha meg nem dőlnek az átmeneti időszakban ? hasonló a helyzet. Január elsejétől nem kell tovább rejtőzniük, a következő műszakiig bátran autózhatnak.

A matrica szvsz maradhat a következő műszakiig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ha itt ülök a gép előtt és olvasom a fórumot, ne kelljen mindig frissítgetni az oldalt, hogy megjelenjenek a legjjabb hozzászólások hanem ezt automatic megtegye a gép?

Fizetsz egy kis kínainak aprópénzt, hogy párpercenként nyomjon F5-öt. :lol: :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van. Kár, hogy manapság már a nevesebb netes híroldalaknak sem hihetünk. Bár lehet ezen nem kellene meglepődnöm. :rolleyes:

Szerintem ezt,valami hülyegyerek riporter félreértette és a legtöbb hírben így volt olvasható.

A tv-ben is korrigáltak utána...Bár Te nem nézel tv-t.. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezt,valami hülyegyerek riporter félreértette és a legtöbb hírben így volt olvasható.

A tv-ben is korrigáltak utána...Bár Te nem nézel tv-t.. :lol:

Nocsak... milyen jól ismersz. :rolleyes: :blink:

Amúgy ja, sorozatot nézek gépen híreket olvasok gépen, filmet gépen.....stb. :D

Link to comment
Megosztás:

Nocsak... milyen jól ismersz. :rolleyes: :blink:

Amúgy ja, sorozatot nézek gépen híreket olvasok gépen, filmet gépen.....stb. :lol:

Olvastam régebben. :D

szerk.:

Arról viszont nem találtam infót,hogy mennyibe fog kerülni.Mert most ha rossz volt a zk. a legrosszabb esetben bukták az árát (7e.).

Az új rendszerben ilyenkor ugrik az össz lóvé (együtt kb. 20-25) és még a műszakiból hátralévő idő is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ha itt ülök a gép előtt és olvasom a fórumot, ne kelljen mindig frissítgetni az oldalt, hogy megjelenjenek a legjjabb hozzászólások hanem ezt automatic megtegye a gép?

opera tudja az időszakos frissítést :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Olyankor meg az arcát kell nézni :lol:

Bár amúgyis elsőnek az arcát nézem meg.

Nem jelent semmit, hogy tél van, most voltunk a tecsóban 3 pulcsi nagykabát sapi, erre jön a csaj seggig érő szoknyában, meg harisnyanaciban. :blink: Még az asszonynak is mutattam, néz már ennek nem fagy be a pi@ája? :rolleyes:

Fizetsz egy kis kínainak aprópénzt, hogy párpercenként nyomjon F5-öt. ;) :D :D

Felárért meg is kérdezi percenként.:frisszíccek? ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ha itt ülök a gép előtt és olvasom a fórumot, ne kelljen mindig frissítgetni az oldalt, hogy megjelenjenek a legjjabb hozzászólások hanem ezt automatic megtegye a gép?

Firefoxhoz van egy progi, ami választható időközönként frissít. :rolleyes: Így nem kell az F5-el szórakozni! a neve: ReloadEvery 3.6.2

Link to comment
Megosztás:

Dávidnak már meséltem a problémáról.... Mostanában hidegben jön elő a baj.... ami a következő:

hosszabb fékezés nélküli út után ha fékezek, a hátsó fékektől morgó hang jön.....ha fékezek, egy pár másodperc múlva ez elmúlik, de addig morog, meg gyengébben fog az egész...Mintha ráfagyna valami jég.... Valamint ha megállok olyan hang jön onnan a megállás pillanatában, amikor a biciklinek a fékpofája is nyekereg a felnin. Na tök olyan... Mi lehet? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nah, megint megjött a hav. Viszont sikerült egy fél óra alatt úgy beállítani a törött lámpákat is hogy már látok velük ;) :rolleyes: Nem volt sz.r alig látva kátyú-rallyzni... :D Igen, hallottam én is hogy nem kivonás a műszakin bukta, de akkor se éri meg egy fólia miatt 2x menni :blink: plusz ugye a két vizsga között az autó kiesik mint használati eszköz, mert addig nem járhat. A kamerás vizsga meg érdekes lesz. Dolgozom egy márkaszervízben (ami több márkával is foglalkozik) és ott ugye vizsgáztatnak is. A rendszergarázdával mindig együtt dolgozunk mert az a dolgunk :D és ő kérte a végpontot, és a kamerát is a vizsgapadhoz, merthogy kell ez oda szabál szerint. Nah most egy webcam a komoly felbontásával, 5-8 méterről, egy szerviz kosz-tulajdonságait bekalkulálva... Háát... annyit majd lehet látni hogy télleg az a rendszámú autó van -e a padon amit odaírtak, de többet nem hiszem. :lol: Ez egy szabály, ami papíron jól mutat, de gyakorlati értéke nem hiszem hogy lesz, amit a kamera előtt nem lehet megcsinálni azt meg megcsinálják a kamera mögött ;)

Link to comment
Megosztás:

Dávidnak már meséltem a problémáról.... Mostanában hidegben jön elő a baj.... ami a következő:

hosszabb fékezés nélküli út után ha fékezek, a hátsó fékektől morgó hang jön.....ha fékezek, egy pár másodperc múlva ez elmúlik, de addig morog, meg gyengébben fog az egész...Mintha ráfagyna valami jég.... Valamint ha megállok olyan hang jön onnan a megállás pillanatában, amikor a biciklinek a fékpofája is nyekereg a felnin. Na tök olyan... Mi lehet? :blink:

Még mindig nem szedtétek szét? :rolleyes: Mondtam hogy akkor látod majd rendesen ha már le van szedve a dob :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nah, megint megjött a hav. Viszont sikerült egy fél óra alatt úgy beállítani a törött lámpákat is hogy már látok velük ;) :rolleyes: Nem volt sz.r alig látva kátyú-rallyzni... :D Igen, hallottam én is hogy nem kivonás a műszakin bukta, de akkor se éri meg egy fólia miatt 2x menni :blink: plusz ugye a két vizsga között az autó kiesik mint használati eszköz, mert addig nem járhat. A kamerás vizsga meg érdekes lesz. Dolgozom egy márkaszervízben (ami több márkával is foglalkozik) és ott ugye vizsgáztatnak is. A rendszergarázdával mindig együtt dolgozunk mert az a dolgunk :D és ő kérte a végpontot, és a kamerát is a vizsgapadhoz, merthogy kell ez oda szabál szerint. Nah most egy webcam a komoly felbontásával, 5-8 méterről, egy szerviz kosz-tulajdonságait bekalkulálva... Háát... annyit majd lehet látni hogy télleg az a rendszámú autó van -e a padon amit odaírtak, de többet nem hiszem. :lol: Ez egy szabály, ami papíron jól mutat, de gyakorlati értéke nem hiszem hogy lesz, amit a kamera előtt nem lehet megcsinálni azt meg megcsinálják a kamera mögött ;)

Ez pont elég ahhoz, hogy adott esetben egy vizsgabázis lebukjon, ha alkalmatlan autót engedtek át, és utána az a forgalomban egy vizsgálat során kibukik.

Link to comment
Megosztás:

Dávidnak már meséltem a problémáról.... Mostanában hidegben jön elő a baj.... ami a következő:

hosszabb fékezés nélküli út után ha fékezek, a hátsó fékektől morgó hang jön.....ha fékezek, egy pár másodperc múlva ez elmúlik, de addig morog, meg gyengébben fog az egész...Mintha ráfagyna valami jég.... Valamint ha megállok olyan hang jön onnan a megállás pillanatában, amikor a biciklinek a fékpofája is nyekereg a felnin. Na tök olyan... Mi lehet? :rolleyes:

nem lehet, hogy olaj folyik rá? Vagy egyszerűen már cserés?

Link to comment
Megosztás:

nem lehet, hogy olaj folyik rá? Vagy egyszerűen már cserés?

Eddig nem csinált ilyet...nyikorgási is csak azóta van amióta generálozás miatt állt 1 hónapot 1helybe

Még mindig nem szedtétek szét? :rolleyes: Mondtam hogy akkor látod majd rendesen ha már le van szedve a dob :blink:

Nem szedtük...Csávó aki keni-vágja ezeket beteg lett. Aztán jövőhétre mondta hogy dolgozni fog

Link to comment
Megosztás:

Ez pont elég ahhoz, hogy adott esetben egy vizsgabázis lebukjon, ha alkalmatlan autót engedtek át, és utána az a forgalomban egy vizsgálat során kibukik.

Igaz. :rolleyes: Akkor meg jön az esküdözés hogy akkor ez még nem olyan volt :D ;) Itt hihetetlen hogy mennyire okoskodósak az emberek. Csak hogy lehet hogy máshol ez nincs? :D Nemrég olvastam hogy egy óravisszatekerés miatt a Briteknél olyan büntetést szórtak egy kereskedőre hogy csak pislogtam... Nálunk el se lehet adni autót eredeti óraállással. Igaz mondjuk hogy az ottani autópark átlagéletkora se ilyen... :lol: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igaz. :rolleyes: Akkor meg jön az esküdözés hogy akkor ez még nem olyan volt :D ;) Itt hihetetlen hogy mennyire okoskodósak az emberek. Csak hogy lehet hogy máshol ez nincs? :D Nemrég olvastam hogy egy óravisszatekerés miatt a Briteknél olyan büntetést szórtak egy kereskedőre hogy csak pislogtam... Nálunk el se lehet adni autót eredeti óraállással. Igaz mondjuk hogy az ottani autópark átlagéletkora se ilyen... :lol: :blink:

Igazából ha megnézel mondjuk egy német használt autót, sokkal szebb állapotban van. Nem is feltétlenül pénz kérdése, csak odafigyeltek, vigyáztak rá, meg vannak annyira igényes nép, hogy nem dzsuvás, sz@ros belsejű autót tartanak otthon. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Igazából ha megnézel mondjuk egy német használt autót, sokkal szebb állapotban van. Nem is feltétlenül pénz kérdése, csak odafigyeltek, vigyáztak rá, meg vannak annyira igényes nép, hogy nem dzsuvás, sz@ros belsejű autót tartanak otthon. Ennyi.

nah ezaz... csak azt nem értem hogy ők miért igényesebbek... Gondolom nálunk is undorodik az ember ha szemetes-retkes az autó belseje, nálunk is idegesíti az embert ha bolhák, patentek, bilincsek helyett, szigetelőszalag tartja a helyén a dolgokat az autóban, vagy ha a sós retkes trutymák rohad az autón 2 hónapig. Vagy csak az ismeretségi körömet zavarja? :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

csak azt nem értem hogy ők miért igényesebbek...

Ők jövedelmüktől fogva megtehetik :D számold már át euróba mennyit keresel te meg mennyit keresnek ők ugyanazzal a melóval és mennyi a megélhetési költségük :rolleyes: tartok tőle, hogy nekik jóval több marad ilyen "kis figyelmességekre" mint nekünk :lol: én sem szeretem ha retkes a kocsim de hidd el, hogy szivesebben átkárpitoztatnám mintsem azon gondolkozzak, hogy fent és meg tudom-e tartani vagy sem... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nah jah... Végülis nekem sem alapozóval lenne lekenve az autó bal eleje ha lenne pénzem ;) :rolleyes: más: Ha már mégis meglesz a pénzem a rendbehozatalra, szerintetek milyen lámpákat tegyek bele? :blink: Ár-érték arányban milyet érdemes beletenni? (újat szeretnék, nem bontós cuccot :D ) Illetve világítási képességekben van különbség a facelift előtti, ill. utáni lámpákban? :lol: Most hogy van 2 hűtőmaszkom, lehet hogy faragnék magamnak egy facelift előtti-utáni maszkot ;) Elkapott az agybaj, és lehet hogy ferdébb szemeket szeretnék, de a régi maszk jobban tetszik :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.