Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Gyerekek! Az mitől van, hogy néha a kulcsot nem tudom belenyomni a gyújtáskapcsolóba? Olvastam a "kulcsos topicot", de ott ilyenről nem volt szó. Az ilyen esetekben a másolt kulcsommal szoktam "eröszakolni" és aztán sikerül.(nem akarom a chippeset elcseszni mert csak egy van belőle) Olyan mintha valami retesz beszorulna benne, vagy mi a szösz!? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek! Az mitől van, hogy néha a kulcsot nem tudom belenyomni a gyújtáskapcsolóba? Olvastam a "kulcsos topicot", de ott ilyenről nem volt szó. Az ilyen esetekben a másolt kulcsommal szoktam "eröszakolni" és aztán sikerül.(nem akarom a chippeset elcseszni mert csak egy van belőle) Olyan mintha valami retesz beszorulna benne, vagy mi a szösz!? :rolleyes:

Első körben próbáld meg zárolajozóval kezelni. Én elfordítani nem tudtam, mert megkopott a kulcs, a másolt kulcs meg ugye nincs annyit használva azért jó még. Én szétszedtem, és a kopott kulcshoz reszeltem a zárbetétet.

Link to comment
Megosztás:

Első körben próbáld meg zárolajozóval kezelni. Én elfordítani nem tudtam, mert megkopott a kulcs, a másolt kulcs meg ugye nincs annyit használva azért jó még. Én szétszedtem, és a kopott kulcshoz reszeltem a zárbetétet.

Fúró-,vágó-, üregelőspray jobb szerintem. :blink: Tapasztalat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Első körben próbáld meg zárolajozóval kezelni. Én elfordítani nem tudtam, mert megkopott a kulcs, a másolt kulcs meg ugye nincs annyit használva azért jó még. Én szétszedtem, és a kopott kulcshoz reszeltem a zárbetétet.

Igen, ilyen esetek vannak is irva a már emlitett topickban, de nekem nem az a baj, hogy nem fordul el, hanem nem megy bele.

Mintha kihúzáskor valami nem jól vagy nem jó helyre kattanna be/ki - ugyebár ilyenkor kiugrik a betét egy kicsit.

Fúró-,vágó-, üregelőspray jobb szerintem. :D Tapasztalat. :rolleyes:

Há'az meg micsoda? - életben nem hallottam még olyanról hogy fúró/vágó/üregelőspray.. ;) :lol: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ilyen esetek vannak is irva a már emlitett topickban, de nekem nem az a baj, hogy nem fordul el, hanem nem megy bele.

Mintha kihúzáskor valami nem jól vagy nem jó helyre kattanna be/ki - ugyebár ilyenkor kiugrik a betét egy kicsit.

Há'az meg micsoda? - életben nem hallottam még olyanról hogy fúró/vágó/üregelőspray.. :lol: :blink: :rolleyes:

Én szétszedtem az egészet, de ha indításgátlód van akkor nem férsz hozzá, hogy kivehesd a zárbetétet.

Klikk ide! De szerintem a sima szilikon is megteszi.

Link to comment
Megosztás:

Ebből a hirdetésből nem derül ki semmi! :D A hirdetőnek az a fontos, hogy megmutassa, hogy milyen színű a féknyereg, meg milyen felni van rajta? ;) Ezeket hirdeti, vagy az autót? :blink: Viszont az autóról semmi sem derül ki! Így a hirdetés alapján én semmit nem adnék érte! Meg kell nézni, mennyit kell rákölteni és utána el kell gondolkodni rajta, hogy megéri e megvenni, vagy inkább egy másikat lenne érdemesebb megvenni... Ahogy Brezsó is írta, ehez nem kell szakinak lenni! :lol:

Kiprobáltam a kocsit a diffi akkor zug ha vissza engedem a gázt és motor fékezek gyorsításkor nem.

A kocsi egyébként nem rohad sehol de fapados :rolleyes:

Ja és ami még feltünt hogy a motor nem olajos száraz de viszont olyan mintha ellene oxidálodva mert ilyen fehére foltok vannak rajta.

A vezérmű szíj 7000km futott olajal együtt és a gumik is ennyit. Ez biztos mert osztály társam volt és mióta megvette a kocsit azóta ismerem. Most meg azért adja el mert megszünt a munkahely.

Link to comment
Megosztás:

Kiprobáltam a kocsit a diffi akkor zug ha vissza engedem a gázt és motor fékezek gyorsításkor nem.

A kocsi egyébként nem rohad sehol de fapados :rolleyes:

Ja és ami még feltünt hogy a motor nem olajos száraz de viszont olyan mintha ellene oxidálodva mert ilyen fehére foltok vannak rajta.

A vezérmű szíj 7000km futott olajal együtt és a gumik is ennyit. Ez biztos mert osztály társam volt és mióta megvette a kocsit azóta ismerem. Most meg azért adja el mert megszünt a munkahely.

az oxidálás annaka jele, hogy oldószerrel volt mosva... nem olyan régen.

250ért szerintem megéri, ha nem csak gittelgetve van, és azért nem látni a rohadásokat.

kérjél festékrétegvizsgálót, és nézd át a kasztnit.

meg vidd el állapotfelmérésre, és ha okés, akkor vedd meg!!

ddgi neten nem láttam 300alatt olyat, amit megennék.

Link to comment
Megosztás:

az oxidálás annaka jele, hogy oldószerrel volt mosva... nem olyan régen.

250ért szerintem megéri, ha nem csak gittelgetve van, és azért nem látni a rohadásokat.

kérjél festékrétegvizsgálót, és nézd át a kasztnit.

meg vidd el állapotfelmérésre, és ha okés, akkor vedd meg!!

ddgi neten nem láttam 300alatt olyat, amit megennék.

Kösz a választ még egy kérdés mért olyan jó a c14nz motorkód ?

Most találtam egy másik autót :rolleyes:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...etestol-3508518

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ még egy kérdés mért olyan jó a c14nz motorkód ?

Most találtam egy másik autót :rolleyes:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...etestol-3508518

attol függ mire kell

gyenge elavult motor

de cserébe olcsó hozzá szinte minden, annyira nincs sok baja, az alapjáratot leszámítva...

meg lehet a 60 lovából 82-t csinálni és nem is kerül sokba, és legálismarad az autó.

első autónak szerintem tökéletes.

amit linkeltél az meg 16 v

és az 1.4 1.6 16vsekkel meg mindneki jön200ezer után, hogy(tisztelet a kivételnek) eszi az olajat 10ezer alatt 4-5 litert meg stb...

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ még egy kérdés mért olyan jó a c14nz motorkód ?

Most találtam egy másik autót :rolleyes:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...etestol-3508518

Személy szerint én ezt meg sem nézném közelebbről. Nekem gyanúsan "ki van glancolva" és mellesleg hiányzik egy ablaktörlő is. Na, meg a 16v-s moci...valóban azt hallani, hogy sok olajat eszik alapból. Persze volt olyan is már aki ezt cáfolta mert az övé nem. :blink:

Ha jól emlékszem, arra a kékre - a haverodéra - azt mondtad, hogy SI, azaz C14SE motoros, és az már tényleg elég jó ennek az autónak(82LE)...inkább azt javasolnám...a kettő közül mindenképp. Persze a hibáitól függően!!! Mondom, ez a piros elég gyanús. :lol:

.......

szerk.: ennek a pirosnak minimum az eleje volt festve nem is olyan rég...szerintem...de a te pénzed, ha akarod megnézed/megnézeted közelebbről is!

Link to comment
Megosztás:

Személy szerint én ezt meg sem nézném közelebbről. Nekem gyanúsan "ki van glancolva" és mellesleg hiányzik egy ablaktörlő is. Na, meg a 16v-s moci...valóban azt hallani, hogy sok olajat eszik alapból. Persze volt olyan is már aki ezt cáfolta mert az övé nem. :rolleyes:

Ha jól emlékszem, arra a kékre - a haverodéra - azt mondtad, hogy SI, azaz C14SE motoros, és az már tényleg elég jó ennek az autónak(82LE)...inkább azt javasolnám...a kettő közül mindenképp. Persze a hibáitól függően!!! Mondom, ez a piros elég gyanús. :blink:

hát kapott pár liter szilikont :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sokszor lehetett itt olvasni a fórumon, hogy a nz-se átalakítás teljes legális. Szerintem nem az. Az, hogy a motorszám nem változik, az nem egyenlő azzal hogy legális az átépítés. :rolleyes: Gondolj csak a jármű műszaki adatlapjára, a típusbizonyítványra és a forgalmi engedélyre és utoljára a valós adatokra.

Műszakin a vizsgabiztos (nem a tanúsítványadó) nem hülye! Ha meg feketézed, akkor tök mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Sokszor lehetett itt olvasni a fórumon, hogy a nz-se átalakítás teljes legális. Szerintem nem az. Az, hogy a motorszám nem változik, az nem egyenlő azzal hogy legális az átépítés. :rolleyes: Gondolj csak a jármű műszaki adatlapjára, a típusbizonyítványra és a forgalmi engedélyre és utoljára a valós adatokra.

Műszakin a vizsgabiztos (nem a tanúsítványadó) nem hülye! Ha meg feketézed, akkor tök mindegy.

egy műszakin se nézték meg, hogy ez a moci vajon az e

motorszám rendben?

rendben

oké mehet

mivel motorszám marad, így mehet.

éna környezetédelmi mérésre lennék kíváncsi, hogy a co értékek hogyan változnak.

pl nz- se között van különbség?

Link to comment
Megosztás:

egy műszakin se nézték meg, hogy ez a moci vajon az e

motorszám rendben?

rendben

oké mehet

mivel motorszám marad, így mehet.

éna környezetédelmi mérésre lennék kíváncsi, hogy a co értékek hogyan változnak.

pl nz- se között van különbség?

Az oké, de aki ért az autókhoz (márpedig a vizsgabiztos és a tanúsítványadó igen) az ránézésből kiszúrja, hogy opelnél hengerenkénti nem lehet z-s, vw, audinál a JP-s nem lehet turbós, és minden típusnál van egy csomó ilyen. Az más kérdés, hogy lustaságból esetleg nem nézik. Ez csupán hanyagság. De ha egyszer észreveszik, akkor szipi-szopi teli torokkal!

Vagyis ne hirdesd, hogy legális, mert nem az. :rolleyes: Még a végén elhiszi valaki.

Link to comment
Megosztás:

Az oké, de aki ért az autókhoz (márpedig a vizsgabiztos és a tanúsítványadó igen) az ránézésből kiszúrja, hogy opelnél hengerenkénti nem lehet z-s, vw, audinál a JP-s nem lehet turbós, és minden típusnál van egy csomó ilyen. Az más kérdés, hogy lustaságból esetleg nem nézik. Ez csupán hanyagság. De ha egyszer észreveszik, akkor szipi-szopi teli torokkal!

Vagyis ne hirdesd, hogy legális, mert nem az. :blink: Még a végén elhiszi valaki.

Ez már nekem is szemet szúrt, de én ugyebár nem vagyok járatos a magyarországi szabályokban - az itteniekkel sem vagyok teljesen tisztában. :rolleyes:

Szerintem meg mindenki, aki hivatalosan(is) foglalkozik autókkal, az tudja, ismeri ezt a "trükköt" és ez amolyan hallgatólagos beleegyezés, nyilt titok..és a vizsgáztató is úgy van vele, hogy ha egyébként minden OK és a motorszám is OK akkor le sem tojja.

Link to comment
Megosztás:

Ez már nekem is szemet szúrt, de én ugyebár nem vagyok járatos a magyarországi szabályokban - az itteniekkel sem vagyok teljesen tisztában. :rolleyes:

Szerintem meg mindenki, aki hivatalosan(is) foglalkozik autókkal, az tudja, ismeri ezt a "trükköt" és ez amolyan hallgatólagos beleegyezés, nyilt titok..és a vizsgáztató is úgy van vele, hogy ha egyébként minden OK és a motorszám is OK akkor le sem tojja.

Ha lebukás van, a tanúsítványadó bukja az engedélyét, a vizsgabiztos, mint köztisztviselő büntetőjogi felelősséggel tartozik, az autótulaj pedig egy ideig nélkülözni fog (autó és pénzügyileg is). A vizsgahely pedig számíthat a NKH-tól visszamenőleges ellenőrzésre, aminél visszahívják a korábban vizsgáztatott járműveket.

Volt már erre példa. Több vizsgabiztost is ismerek, ők nagyon haragszanak az ilyenekért és át sem engedik. Ők betartják a jogszabályokat és mással is betartatják. Sőt a vizsgabiztosokat is ellenőrzik rendszeresen. Sokszor tapasztalom.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek

meg se lepődöm, hogy pont Zotya kívánta :rolleyes:

Boldog 15. szülinapot DÁW :D

Milyen 15?...12 inkább. :blink:

Isten éltessen Dávid. ;)

Köszönöm a Bácsiknak is ;)

azthittem már hozzászoktál :lol:

Mindenki hozzászokott már nyugi :D

Link to comment
Megosztás:

volt, mht ki se kellett nyitni :rolleyes: az alvázszámot nézték csak

hát nekem ismerősök itt a bázison...

egyszer majd elbeszélgetekveleerről a témáról, hogy na ugya már

mé kell azt kinyitni? :blink:

amúgymeg...

vizsgabiztos korántsem járatosak minden mocitipusban

majd ráveszem, hogy ebbe ne legyen az :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, holnap végre betesszük az új fékbetéteket és a kilóméteróra spirálnak a meghajtóját is megcsináljuk. :blink: Végre már...

Amúgy Dáwid koma! Boldog névnapot. :lol: :rolleyes: Olvasom szülinapot is kívánnak? Akkor Boldog szülinapot is! :D Isten éltessen még vagy 20ezer évig ;)

----

közbe informálódtam hogy nincs is születésnapod, nembaj akkoris éltessen 20ezer évig a Jóisten :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.