Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

De be tudja tenni sima F-esbe?

a rugót,és agátlót igen

a gátlónak vastagabba szára, de a keménysége lehet ugyan azmint egysima F nek, legalábbis tlem járatosabbak ezt mondták.

GSInek vasagabb stabilizátora van, és hátl pedig van külső stabilizátor rúdis, bár ilyet még senki setudott mutatni.

alaposanmeg kell nézni milyen gsiből szeded ki a rugókat pl, mert ha kisblokkos mocid van, akkor meleni fogja az orrát, egy 2.0 16 klímásbólszármazórugó aztui

Johnnynak(1.7d) meg Udinak(1.4 8v) van Gsi rugó, nekik bevált

Link to comment
Megosztás:

a rugót,és agátlót igen

a gátlónak vastagabba szára, de a keménysége lehet ugyan azmint egysima F nek, legalábbis tlem járatosabbak ezt mondták.

GSInek vasagabb stabilizátora van, és hátl pedig van külső stabilizátor rúdis, bár ilyet még senki setudott mutatni.

alaposanmeg kell nézni milyen gsiből szeded ki a rugókat pl, mert ha kisblokkos mocid van, akkor meleni fogja az orrát, egy 2.0 16 klímásbólszármazórugó aztui

Johnnynak(1.7d) meg Udinak(1.4 8v) van Gsi rugó, nekik bevált

Sajna eddig nem tudtam írni mert valami miatt nem engedett be a fórumra.

Azalatt, hogy bevállt mit értesz? Jobb lett a kanyarfekvése az autóiknak?

Link to comment
Megosztás:

Sajna eddig nem tudtam írni mert valami miatt nem engedett be a fórumra.

Azalatt, hogy bevállt mit értesz? Jobb lett a kanyarfekvése az autóiknak?

Én a sima stabilizátort kicseréltem egy gsi-ből származó 22mm-es átmérőjűre. Egyértelműen kisebb az oldaldőlés, stabilabb, jobb kanyarban az autó.

Link to comment
Megosztás:

Most nem azért, hogy nyaljak :D

Mosni kell nem vakarni.. :lol: ;) :D

-------------------------------------------------------------

Hazajöttem délután, na mondom ideje már a Pandában kicserélni a fényszóró izzókat elvégre is lassan 2.5 évesek :D szal kerültek bele Bosch +30%-osak ;) de kicserélni egy művészet :lol: le kell szedni a hűtőmaszkot -4 csavar ki a műanyag(!) zárhídból majd felhúz, aztán a fényszórók 2 lefogató csavarját kiszedni és így ki lehet billenteni annyira, hogy a takaró műanyagokat le lehet piszkálni a helyükről. Majd csati lehúz, utána a kis drótokat a kampós lemezből kiakasztani és ki is jött az izzó, összerakni ugyanez visszafele :D nagyjából 15-18 perc alatt végeztem is vele :blink: ezt szervízben olyan 15-20 zseton körül mindjárt meg csinálták volna vagy 2 óra alatt... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

szép. feltéve hogy a delejtárat kell nézni. :rolleyes:

Jaja!

Meg azt,hogy a szelepdekli pakolás cseréje előtt úszott a motor az olajban. :lol:

A gyertyákat nem is lehetett látni a fedél leszedése után. :D

Aztán a drágábbik pakolást tettem fel tömítő paszta nélkül és azóta porszáraz. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Jaja!

Meg azt,hogy a szelepdekli pakolás cseréje előtt úszott a motor az olajban. :lol:

A gyertyákat nem is lehetett látni a fedél leszedése után. :D

Aztán a drágábbik pakolást tettem fel tömítő paszta nélkül és azóta porszáraz. :rolleyes:

Aki nem tudja, hogy aktuálisan mit hekkelsz a kocsin annak egy bifór/áftör képösszeállítás folytán jobban leesne, hogy mi a szitu. :blink:

Szerk: nekem az olcsóbb tömítés, a parafás jött be, az előző gumissal nyomta az olajat, ezzel szép száraz.

Link to comment
Megosztás:

Jaja!

Meg azt,hogy a szelepdekli pakolás cseréje előtt úszott a motor az olajban. :blink:

A gyertyákat nem is lehetett látni a fedél leszedése után. :lol:

Aztán a drágábbik pakolást tettem fel tömítő paszta nélkül és azóta porszáraz. :rolleyes:

OKé-oké, de mi az a delejtár? :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, ma meló közben volt párszor 10 perc szünetem és még a nap is virított szépen, úgyhogy nekiugrottam az ótónak rozsdakezelés, meg festeketés témában. A törésnél csiszolgattam, aztán rozsdamartam, aztán ezt még 2x :lol: aztán kapott egy rendkívül gyönyörű rozsdaszínű alapozót me' az volt :blink: sötétben már pirosnak tűnik ;) meg véglegesítettem a hűtőmaszkot, az is föntvan már. Most hogy jöttem haza, sötétben megfordultam, és kb 10 méterről, enyhén balról nézve már szép is volt :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Akksi. ;) Csak most ilyen hóbortos kedvemben vagyok.

Ja persze rájöhettem volna... :lol:

az első idításost nem merem felrakni, me az gáz :D

kösz Invi :D

Szépen brümmög, de messze még a fekvés. :D

. Most hogy jöttem haza, sötétben megfordultam, és kb 10 méterről, enyhén balról nézve már szép is volt :rolleyes: :blink:

Ja, így nekem sem látszanak a rohadások. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok megint én. Találtam egy vasat egyik volt osztálytársam árulja 250000-ért 1.4 1993 képet mutatnék ha lehet ide linket berakni? Az a baj vele hogy álitplag zug a diffi

Menyi lehet egy új váltó

Ennyi, de nem új. Linket meg tudsz beszúrni amikor írod a hsz-t van egy zöld ikon+jellel, azzal. Ha kéri a Windóz engedélyezni kell, majd ismét az ikon, és bemásolod a megjelenő ablakba.

Link to comment
Megosztás:

Ennyi, de nem új. Linket meg tudsz beszúrni amikor írod a hsz-t van egy zöld ikon+jellel, azzal. Ha kéri a Windóz engedélyezni kell, majd ismét az ikon, és bemásolod a megjelenő ablakba.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...astra_f-3472853

itt a link az ár nem lényeg mert olcsoban adja meg kétszere fizetném

A vátot nehéz kicserélni?

Link to comment
Megosztás:

Igen. De csak ő mondta hogy a diffi zug mert a váltóból jön a hang szerintetek mi zughat még

Hát akár főtengelycsapágy is moroghat azon a felén, nincs messza a váltótól, meg kell hallgatni, aláfeküdni, bár ezt így kívülről megállapítani....esetleg egy tapasztaltabb szerelő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.