Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Írtam már a kínom az elektromosban( nem mindha valaki reagált volna rá :rolleyes: ) hogy 53-fokon van a kölső hőmérséklet kijelzőm, ha megnyomom a duduát lemegy a normál értékre. Azt hittem egy kábelkötegben megy a két kábel, de nem teljesen máshol futnak, még a homlokfalon is máshol jönnek be az utastérbe. Most felhúztam a jeladót a motortérbe az akku mellé, nagyjából normális értéket mutat. Valaki találkozott már ilyen hőmérő-duda áthallással?

Link to comment
Megosztás:

Írtam már a kínom az elektromosban( nem mindha valaki reagált volna rá :D ) hogy 53-fokon van a kölső hőmérséklet kijelzőm, ha megnyomom a duduát lemegy a normál értékre. Azt hittem egy kábelkötegben megy a két kábel, de nem teljesen máshol futnak, még a homlokfalon is máshol jönnek be az utastérbe. Most felhúztam a jeladót a motortérbe az akku mellé, nagyjából normális értéket mutat. Valaki találkozott már ilyen hőmérő-duda áthallással?

Talán a gyújtásmodul lesz a hibás!? :blink: ;) :lol:

Ez olyan extrém eset, hogy ez csak nálad fordulhat elő.. Kiváncsian várjuk a megoldást. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Talán a gyújtásmodul lesz a hibás!? :blink: ;) :D

Ez olyan extrém eset, hogy ez csak nálad fordulhat elő.. Kiváncsian várjuk a megoldást. :rolleyes:

Eddig az a megoldás, hogy felhúztam a motortérbe a jeladót, most egyenlőre jó. Nem nagyon értem, mert ha pölö az lenne hogy amikor működtetem a dudát akkor carakodik, még rendben volna, de hogy a dudára javul meg.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Írtam már a kínom az elektromosban( nem mindha valaki reagált volna rá :lol: ) hogy 53-fokon van a kölső hőmérséklet kijelzőm, ha megnyomom a duduát lemegy a normál értékre. Azt hittem egy kábelkötegben megy a két kábel, de nem teljesen máshol futnak, még a homlokfalon is máshol jönnek be az utastérbe. Most felhúztam a jeladót a motortérbe az akku mellé, nagyjából normális értéket mutat. Valaki találkozott már ilyen hőmérő-duda áthallással?

Ha nem gyújtásmodul,akkor direktbe kell kötni a dudát és voálá,kész is. :rolleyes: :blink:

Egyébként ez tényleg extrém eset,nem olvastam még itt ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Eddig az a megoldás, hogy felhúztam a motortérbe a jeladót, most egyenlőre jó. Nem nagyon értem, mert ha pölö az lenne hogy amikor működtetem a dudát akkor carakodik, még rendben volna, de hogy a dudára javul meg.... :lol:

Lehet, hogy nem egymás mellett mennek a vezetékeik, de valahogyan mégis csak kapcsolatban vannak..pl. a testelés által... Nem vagyok ebben sem jártas, de megnézném a hőfokjeladó vezetékeinek és az azon lévő kontaktok állapotát és/vagy cserélném szükség szerint...hm? :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nem egymás mellett mennek a vezetékeik, de valahogyan mégis csak kapcsolatban vannak..pl. a testelés által... Nem vagyok ebben sem jártas, de megnézném a hőfokjeladó vezetékeinek és az azon lévő kontaktok állapotát és/vagy cserélném szükség szerint...hm? :rolleyes: :lol:

Cserén már én si gondolkodtam mert nem egy nagy összeg, csak nem vagyok benne biztos, hogy tényleg a jeladó rossz.

Darabolt Wartburg esetleg? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Elnézést, kicsit félreérthető voltam...a vezetékeit cserélném első körben próbaképp... :blink:

Jó de mennyire menjek vissza? Elcsípjem ott ahol kijön a kábelkötegből, bagy bontsam vissza a homlokfalig, vagy menjek még beljebb? Vagy addíg csípkedjem 10-centinként a kábelt amíg meg nem javul? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jó de mennyire menjek vissza? Elcsípjem ott ahol kijön a kábelkötegből, bagy bontsam vissza a homlokfalig, vagy menjek még beljebb? Vagy addíg csípkedjem 10-centinként a kábelt amíg meg nem javul? :blink:

Ha van kedved 10centinként akkor úgyis jó :lol: , de én az egészet cserélném...már mint a vezetéket... Neked van rajzod, ugye? De nem kell, hogy igazam legyen... :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha van kedved 10centinként akkor úgyis jó :blink: , de én az egészet cserélném...már mint a vezetéket... Neked van rajzod, ugye? De nem kell, hogy igazam legyen... :lol: :rolleyes:

Ja van rajz, csak aztán elkezdtem bogarászni és meguntam. Persze miért is ne, nem 20 fokban carakodott a mult héten, amikor kényelmesen lehetet volna keresgélni, hanem most egy-két fokban.

Link to comment
Megosztás:

Írtam már a kínom az elektromosban( nem mindha valaki reagált volna rá :rolleyes: ) hogy 53-fokon van a kölső hőmérséklet kijelzőm, ha megnyomom a duduát lemegy a normál értékre. Azt hittem egy kábelkötegben megy a két kábel, de nem teljesen máshol futnak, még a homlokfalon is máshol jönnek be az utastérbe. Most felhúztam a jeladót a motortérbe az akku mellé, nagyjából normális értéket mutat. Valaki találkozott már ilyen hőmérő-duda áthallással?

Sztem egyszerűen kh-s a csati a jeladónál (vagy belül), és amikor nyomtad a dudát, a rezgéstől érintkezett, ezért kezdett el jó értéket mutatni. Első körben lehúznám a jeladót, és megpucolnám az érintkezőket.

Próbáld meg egy műszerrel ellenőrizni a hőmérsékletjeladó testvezetékét az akksi negatív saruhoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Sztem egyszerűen kh-s a csati a jeladónál (vagy belül), és amikor nyomtad a dudát, a rezgéstől érintkezett, ezért kezdett el jó értéket mutatni. Első körben lehúznám a jeladót, és megpucolnám az érintkezőket.

Próbáld meg egy műszerrel ellenőrizni a hőmérsékletjeladó testvezetékét az akksi negatív saruhoz képest.

Az érintkező pucoláson már túlvagyok, most nézem a rajzon, hogy közvetlenül a kijelzőre menne a vezetékei, tehát ott megcsapolva ki tudom szűrni a kábelhibát. A rajz szerint egyik sem testkábel, két lábra mennek rá a TID-nél.

Link to comment
Megosztás:

Az érintkező pucoláson már túlvagyok, most nézem a rajzon, hogy közvetlenül a kijelzőre menne a vezetékei, tehát ott megcsapolva ki tudom szűrni a kábelhibát. A rajz szerint egyik sem testkábel, két lábra mennek rá a TID-nél.

Igen,a 2,4 lábra,szerintem kösd rá közvetlen a jeladót saját kábellel,akkor ugye kábel hiba kizárva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Meg tudja valaki mondani, hogy van-e különbség a sima astra és a GSI futóműve között? Annyit tudok, hogy a fékek másak (ezt nem részletezem de tisztába vagyok vele) rugók lengéscsillapítók nyomtáv stb. Ezekre lennék kíváncsi!

Biztos hogy van különbség! Keményebb rugók, és gátlók.... Elvégre a sima F astra sport változata. Vagy te úgy kérdezed hogy a GSI cuccait be lehet e pakolni a sima F esbe?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.