Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Enyém a szívó mivoltából nem olyan. Én ha előzni akarok van hogy 5ből 3asba kell visszatenni :rolleyes: Magas fordulaton úgy húz hogy nyom az ülésbe. :blink: Csak nem szeretem húzatni mert tudom hogy az autó se szereti. De sztem minden szívódízel magas fordulaton húz. Annakidején az 1.6D Golf is olyan volt.

Lehet, a cégesek turbódízelek, nekem csak azzal van tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Enyém a szívó mivoltából nem olyan. Én ha előzni akarok van hogy 5ből 3asba kell visszatenni :rolleyes: Magas fordulaton úgy húz hogy nyom az ülésbe. :lol: Csak nem szeretem húzatni mert tudom hogy az autó se szereti. De sztem minden szívódízel magas fordulaton húz. Annakidején az 1.6D Golf is olyan volt.

Ahogy emelkedik a fordulatszám, egyre jobban gyorsul, egyre erősebben nyom. Aztán van 1 pont ahol megáll, és már csak kormol. Gyári adatok szerint az enyém 4200on adja le a 60lóerőt, és 2400on a 105Nm nyomatékot.

2400tól indulnia kell a tiédnek is, mert nyomatékbók megy a dízel :D

Lehet, a cégesek turbódízelek, nekem csak azzal van tapasztalatom.

a turbós akkor megy, mikor megy normálian a turbó :blink: ennyi

Link to comment
Megosztás:

2400tól indulnia kell a tiédnek is, mert nyomatékbók megy a dízel :D

a turbós akkor megy, mikor megy normálian a turbó ;) ennyi

Hát.. 4.-ben ha van mondjuk 50nél nemtom mekkora fordulatszámon pörög a motor, de adok neki ott 1 padlót nem akar menni...Aztán ahogy eléri kb a 70et onnantól meg nagyon megy :lol:

Ezért van hogyha eléggé dinamikusan pörgősen akarok vele sietni akkor kihúzom jól, és akkor nincs rá panasz hogy nem gyorsul :blink:

Ja majdnem elfelejtettem két fontos kérdést: megbízhatóság + alkatrész

Alkatrész.... Van bőven. Bontóban is, meg utángyári is, és nem drágák. Megbízhatóság... Előző mocim 377ezer kilómétert ment le úgy hogy alig kellett rákölteni valamit. :D max a kopó alkatrészeket mint pl ékszíj, generátorban szénkefe, szűrők, stb...ilyenek.

Aztán hengerfejes lett.. Na akkor döntöttünk úgy hogy motorgenerál. Akkor rá lett költve bőven. De azóta minuszban is úgy indul hogy irigylésre méltó. Bár bele is vernék a szerelőbe ha nem úgy indulna ennyi pénz és állás után... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát igen... egy darabig ;)

de már jó, és ez a lényeg vagy nemjó?

Passz :lol: mondom, lassan 1 hónapja be sem indítottam :D

Ja majdnem elfelejtettem két fontos kérdést: megbízhatóság + alkatrész

Háááát :rolleyes: megbízhatóság: nekem spec 11 éves koráig csak olaj + -szűrő csere meg az ilyen "apróságok" :D aztán elkövetkezett az ami majdnem az agyvérzést hozta rám ;) szerintem itt páran beszélgethetünk több százezres tételekről.. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ja majdnem elfelejtettem két fontos kérdést: megbízhatóság + alkatrész

Alkatrész van új, is bontott is, a megbízhatóság meg hááát...használ autó, ki kell fogni. Ha szerencséd van, akkor szinte "csak tankolsz" bele, ha nincs akkor pont akkor adják el amikor költeni kéne rá, és majd te fogsz rá költeni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat :rolleyes: . Most van egy astra eladná haverom nagyon kell neki a lóvé mondtam neki hogy engem érdekel.

De kéne neki egy másik autó én felajánlotam neki az az enyémet Maruti :blink: +150000 ezer

Ez egy 1996-os 1.6 sötétkék járgány

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat :rolleyes: . Most van egy astra eladná haverom nagyon kell neki a lóvé mondtam neki hogy engem érdekel.

De kéne neki egy másik autó én felajánlotam neki az az enyémet Maruti :blink: +150000 ezer

Ez egy 1996-os 1.6 sötétkék járgány

Szerintetek?

Több infót... ? Mennyit futott? Haverod mennyit mond mennyit fogyaszt 100on? Volt törve? Eddig miket cserélt benne? Műszaki mikor fog lejárni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat :rolleyes: . Most van egy astra eladná haverom nagyon kell neki a lóvé mondtam neki hogy engem érdekel.

De kéne neki egy másik autó én felajánlotam neki az az enyémet Maruti :lol: +150000 ezer

Ez egy 1996-os 1.6 sötétkék járgány

Szerintetek?

szerintemmegéri

egy maruti mennyit ér?

70ezrt??

és akkor 220ból van egy astrád...

még ha nem is topp állpot akkor is olcsón hozzájutottál :blink:

Link to comment
Megosztás:

Több infót... ? Mennyit futott? Haverod mennyit mond mennyit fogyaszt 100on? Volt törve? Eddig miket cserélt benne? Műszaki mikor fog lejárni?

Én a számláló szerint 170000 ezer kilométert láttam a müszaki meg már csak egy év

Azt tudom hogy új hűtő van benne meg a fékeket is most csinálták mentünk már vele 160km/h is a fogyasztást meg nem tom

Link to comment
Megosztás:

Ez az a Maruti? - mert én nem igazán ismerem...ez a példány jó drága :rolleyes:

EZ a magyarországon futó megszokott maruti. Amit mutattál az ritka errefele. Inkább japánban van. vagy kínába vagy hol... Mind1 a ferdeszeműeknél.

Nagymamámnak volt nagyon régen... tipikusan az az autó hogy mama ráhajol a kormányra és nyomja neki 120al orszégúton :blink: a kocsi meg pattog az úton :lol: :D És egyedül úgy hogy nem valaki ölébe marutit vezettem életembe elsőnek. Utánna meg Kadett :D Kadett másvilág volt.... Mennyország ;)

Link to comment
Megosztás:

EZ a magyarországon futó megszokott maruti. Amit mutattál az ritka errefele. Inkább japánban van. vagy kínába vagy hol... Mind1 a ferdeszeműeknél.

Nagymamámnak volt nagyon régen... tipikusan az az autó hogy mama ráhajol a kormányra és nyomja neki 120al orszégúton :rolleyes: a kocsi meg pattog az úton :blink: :lol: És egyedül úgy hogy nem valaki ölébe marutit vezettem életembe elsőnek. Utánna meg Kadett :D Kadett másvilág volt.... Mennyország ;)

Így van: tök mindegy :D

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, bocsi az offért, de most, hogy a keresőm ezt kidobta a "suzuki marutira", nem tudom megállni, hogy meg ne osszam veletek ezt a hányingeres érzeteket keltő képet a Swift-sedanról :lol: :rolleyes: ;) :blink: Pedig egyébként nekem tetszik ez a "Mini" stilusú új Swift...na, de eeeez!? brrrr....szörnyű..

.........még egyszer, bocsi! :D

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, bocsi az offért, de most, hogy a keresőm ezt kidobta a "suzuki marutira", nem tudom megállni, hogy meg ne osszam veletek ezt a hányingeres érzeteket keltő képet a Swift-sedanról :D :rolleyes: :D :blink: Pedig egyébként nekem tetszik ez a "Mini" stilusú új Swift...na, de eeeez!? brrrr....szörnyű..

.........még egyszer, bocsi! ;)

Húúúú!!!! Ez nagyon durva :lol: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, bocsi az offért, de most, hogy a keresőm ezt kidobta a "suzuki marutira", nem tudom megállni, hogy meg ne osszam veletek ezt a hányingeres érzeteket keltő képet a Swift-sedanról :D :rolleyes: :D :blink: Pedig egyébként nekem tetszik ez a "Mini" stilusú új Swift...na, de eeeez!? brrrr....szörnyű..

.........még egyszer, bocsi! ;)

Ne tőlünk kérj elnézést, hanem az OFFérzékenyektől! ;)

Ez eléggé durva látvány!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.