Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

dejóóó, egyél b+, igyál b+, ne igyál annyit b+, debilfilmek rulz, összezárni embereket rulz...legalább aludni hagytak :rolleyes:

Igen ezek a karácsonyi erőltetett filmek és műsorok nekem sem tetszenek.

na ja a filmek

oviba jártam, akkor is ezek mentek, pedig az már több mint 20 éve volt :blink:

meg ez az egyél igyál ...

Link to comment
Megosztás:

na ja a filmek

Na ja, megnéztem az Avatart -na ez még jó is, érdekes témát dolgoz fel. Nekem az jött le belőle, hogy "mi lenne ha...".. :lol: mindegy, tetszett :D

No meg a 2012 -hát ez egy nagy :blink: . Tipikus amcsi katasztrófa-film, mi vagyunk a fa##a gyerekek, minden problémát megoldunk, mi mindent tudunk, nem vitt el minket a világvége subidubidúú, ésatöbbi. A csapból is ez folyik már, ha ezt tudom meg se nézem... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy ha nincs az autóban fordulatszám mérő akkor azt kilehet cserélni fordulatszám mérős műszerfalra. Csak azért kérdem mert most szeretnénk astrát venni. Ja és ha még segíte valaki ebben hogy 1.4 si motor mivel jobb mint a sima 1.4 8v vagy inkább vegyek dizelt.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy ha nincs az autóban fordulatszám mérő akkor azt kilehet cserélni fordulatszám mérős műszerfalra. Csak azért kérdem mert most szeretnénk astrát venni. Ja és ha még segíte valaki ebben hogy 1.4 si motor mivel jobb mint a sima 1.4 8v vagy inkább vegyek dizelt.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ki lehet persze. Találsz itt millióegy leírást róla, a W szám kell találjon.

Más: Akkkkkoráááááááát havazoooootttt bazzzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! :rolleyes: :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy ha nincs az autóban fordulatszám mérő akkor azt kilehet cserélni fordulatszám mérős műszerfalra. Csak azért kérdem mert most szeretnénk astrát venni. Ja és ha még segíte valaki ebben hogy 1.4 si motor mivel jobb mint a sima 1.4 8v vagy inkább vegyek dizelt.

Előre is köszönöm a válaszokat!

1,4si hengerenkénti befecskendezős, a sima 1,4i központi. A központis gyengébb, kisebb a hatásfoka...Érdemes az Si-t. Öreg dízelt venni nem mernék.

Link to comment
Megosztás:

Más: Akkkkkoráááááááát havazoooootttt bazzzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! :rolleyes: :blink: :lol:

De persze karácsony után...

1,4si hengerenkénti befecskendezős, a sima 1,4i központi. A központis gyengébb, kisebb a hatásfoka...Érdemes az Si-t. Öreg dízelt venni nem mernék.

Mert miért? Mivel rosszabb, mint bármelyik benzines? Mert nem 100LE? Akkor te még nemigen láttál jó állapotú dízel motort... :D

Link to comment
Megosztás:

De persze karácsony után...

Mert miért? Mivel rosszabb, mint bármelyik benzines? Mert nem 100LE? Akkor te még nemigen láttál jó állapotú dízel motort... :rolleyes:

Nekem is tanácsolták, ha dízelt akarok, akkor nagyon figyeljek oda, mert rejtettebb hibái lehetnek, mint egy benyásnak, valamint könnyebb szétpörgetni egy dízelt.

Link to comment
Megosztás:

De persze karácsony után...

Mert miért? Mivel rosszabb, mint bármelyik benzines? Mert nem 100LE? Akkor te még nemigen láttál jó állapotú dízel motort... :rolleyes:

Most ez honnan jön? Nem teljesítményt mondtam. Egyszerűen jó állapotú dízelt nem könnyű találni, és több benne a hibalehetőség.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanúgy a benzinesbe is! Ha valaki dízel vesz, az azért veszi, hogy versenyezzen vele.

Nem akarok bele szólni, mert nem ismerem a dízeleket annyira, de egy dízel vételekor az órákat sokszor felezik állásilag sajnos, + nyáron nem vennék dízelt, sőt meleg motorral meg sem nézném a vasat télen. A régi dízelek jó masinák, de a magyar ember is leleményes tud lenni 50-100e forint + haszonért sajnos és nagyon sokat azért adnak el, mert kezdi szegény kilehelni a lelkét és költeni kéne rá.

De nem értek hozzájuk, ez csak hallomás

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor benyásat vegyek kb 4-5 százezrem van milyen évjáratút vegyek mert azt sem tudom. Meg honnan tudom hogy van-e fordulat szám mérő ha nincs kép róla.

A biztos az ha egy opel fannal mész el autót venni, aki ismeri a típushibákat és látott már ilyen autót betegen és egészségesen is :rolleyes: Képek sokszor nagyon becsapósak, tapasztalat :blink:

Más: a T-home 15M kapcsolatot korlátoztak már le valakinek? Ha igen mennyi letöltés után teszik meg?

Link to comment
Megosztás:

A biztos az ha egy opel fannal mész el autót venni, aki ismeri a típushibákat és látott már ilyen autót betegen és egészségesen is :rolleyes: Képek sokszor nagyon becsapósak, tapasztalat :blink:

Más: a T-home 15M kapcsolatot korlátoztak már le valakinek? Ha igen mennyi letöltés után teszik meg?

Na akkor te eljöhetnél velem kocsit venni csak a baj hogy tulmessze lakunk egymástól :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor benyásat vegyek kb 4-5 százezrem van milyen évjáratút vegyek mert azt sem tudom. Meg honnan tudom hogy van-e fordulat szám mérő ha nincs kép róla.

A biztos az ha egy opel fannal mész el autót venni, aki ismeri a típushibákat és látott már ilyen autót betegen és egészségesen is :blink: Képek sokszor nagyon becsapósak, tapasztalat :lol:

:D Ja, ott van pl. Novy a közelben(Bekecs), majd ő elviszi egy tesztútra és megmondja, hogy jó-e. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok bele szólni, mert nem ismerem a dízeleket annyira, de egy dízel vételekor az órákat sokszor felezik állásilag sajnos, + nyáron nem vennék dízelt, sőt meleg motorral meg sem nézném a vasat télen. A régi dízelek jó masinák, de a magyar ember is leleményes tud lenni 50-100e forint + haszonért sajnos és nagyon sokat azért adnak el, mert kezdi szegény kilehelni a lelkét és költeni kéne rá.

De nem értek hozzájuk, ez csak hallomás

benzinest se néznék meg melegen :lol:

:blink: Ja, ott van pl. Novy a közelben(Bekecs), majd ő elviszi egy tesztútra és megmondja, hogy jó-e. :rolleyes:

1.4 benyást, illetve 1.7 td-t tudok tapasztalat alpján minősíteni menetteljesítményre.

1.4esen műszakilag is megtudok nézni pár dolgot.

Link to comment
Megosztás:

benzinest se néznék meg melegen :blink:

1.4 benyást, illetve 1.7 td-t tudok tapasztalat alpján minősíteni menetteljesítményre.

1.4esen műszakilag is megtudok nézni pár dolgot.

Hátha kinéztem áldozatomat akkor felkereslek. OK :rolleyes: Majd együtt eldöntjuk hogy kell-e nekem vagy nem. Amugy nem rég jártam Bekecsen.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a benzinesben is van ugyanannyi rossz állapotú elhanyagolt, mint a dizelbe. Sőt még a benzinesbe az is ott van hogy agyon van pörgetve. ( persze dízelnél is de köztudott hogy a dizelt annyira nem pörgetik, inkább nagyon sok kilóméter van bennük. Lásd az enyémet. ) Ha venni akarsz kocsit laczy86 nem azt helyezd előtérbe hogy van-e benne fordulatsdzámmérő avagy nincs, hanem azt hogy milyen benne a kompresszió, mennyire van alapjárat, mennyire rángat, mennyire kopog a futómű, és hogy mennyire rohad a kasztni. Ja és azért azt se árt figyelembe venni hogy a műszakiig ne 1-2 hónap legyen hátra. ;) fordulatszámmérős órát meg majd teszel bele. én is évek óta tervezem, de valahhogy sose jutok el odáig. Pl most... Kilóméteróra spirál,tolatógomba a váltóhoz, fékbetét, (motorgenerál..mondjuk ez nem apróság :blink: ) , tavasszal kasztnizás, most venni akarok bele új izzókat mert a régi eléggé halvány, aztán a csomagtartóajtóhoz teleszkóp, tavaly tavasszal stabilizátor, új rugó, új csomagtartóajtó mert rohadt az előző, teleszkópok hátra mert már nagyon hajózott. Számtalan sokkal fontosabb dolog van a fordulatszámmérőtől. :lol: az már csak hab legyen a tortán.

Ott pihen a garázsban.. :D :D ;)

Dettó. De még milyen jó :D

Sanci! Ha lesz februárban megint itt debrecenben opeltalálkozó jössz? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.