Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Egy igen komoly kérdés gyerekek, kartársak.

Mint az én autóm, (C14NZ, Caravan, 1994/12, 179 E km, nem tekert órával), olyan állapotban (még nem rohad(csak a hátsó ajtó, pótkeréknél), félig jó aksi, elől egyszer kocc miatt ütve, de csak a lökösön van nyoma, ,motorháztető cserélve... nincs széthajtva, de a hűtő szivárog), közvetlen vezérlés csere előtt mennyit ér, ha kereskedőnél érdeklődnék (esetleg beszámítással) és mennyiért megy el, közvetlenül, ha nincs ez a válság, illetve válság miatti nyomott áron...

Kérlek benneteket, hogy normális árakat adjatok, meg ilyen lesajnálósat is (egy ismerős 4 éves garázsos 1,2 VW Polója 700 E-et érne ha eladná!!! ez 14 éves ) és aki ért hozzá, akár nepper,akár csak nézegeti az autós-oldalakat, az lökjön már egy árat.

Tudjam már, hogy miért megyek majd harcba.....

Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek itt, remélem boldog lesz.

Link to comment
Megosztás:

Egy igen komoly kérdés gyerekek, kartársak.

Mint az én autóm, (C14NZ, Caravan, 1994/12, 179 E km, nem tekert órával), olyan állapotban (még nem rohad(csak a hátsó ajtó, pótkeréknél), félig jó aksi, elől egyszer kocc miatt ütve, de csak a lökösön van nyoma, ,motorháztető cserélve... nincs széthajtva, de a hűtő szivárog), közvetlen vezérlés csere előtt mennyit ér, ha kereskedőnél érdeklődnék (esetleg beszámítással) és mennyiért megy el, közvetlenül, ha nincs ez a válság, illetve válság miatti nyomott áron...

Kérlek benneteket, hogy normális árakat adjatok, meg ilyen lesajnálósat is (egy ismerős 4 éves garázsos 1,2 VW Polója 700 E-et érne ha eladná!!! ez 14 éves ) és aki ért hozzá, akár nepper az lökjön már egy árat.

Tudjam már, hogy miért megyek majd harcba.....

Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek itt, remélem boldog lesz.

kereskedőnél mondani fog vagy 200-250et...kérdezd Dáwidot

egyébként meg 300-400körül mehet el sztem, amiért el is fogják vinni.

a válság miatt nem ment olyan nagyon le az áruk...

egy milliós autó most 900körül megy, legalábbis ahogy én nézegettem őket...

Link to comment
Megosztás:

Egy igen komoly kérdés gyerekek, kartársak.

Mint az én autóm, (C14NZ, Caravan, 1994/12, 179 E km, nem tekert órával), olyan állapotban (még nem rohad(csak a hátsó ajtó, pótkeréknél), félig jó aksi, elől egyszer kocc miatt ütve, de csak a lökösön van nyoma, ,motorháztető cserélve... nincs széthajtva, de a hűtő szivárog), közvetlen vezérlés csere előtt mennyit ér, ha kereskedőnél érdeklődnék (esetleg beszámítással) és mennyiért megy el, közvetlenül, ha nincs ez a válság, illetve válság miatti nyomott áron...

Kérlek benneteket, hogy normális árakat adjatok, meg ilyen lesajnálósat is (egy ismerős 4 éves garázsos 1,2 VW Polója 700 E-et érne ha eladná!!! ez 14 éves ) és aki ért hozzá, akár nepper,akár csak nézegeti az autós-oldalakat, az lökjön már egy árat.

Tudjam már, hogy miért megyek majd harcba.....

Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek itt, remélem boldog lesz.

Itt van egy 285-ért... http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...f_kombi-3489253

Ha a tiedbe kevesebb Km van, akkor megfejelheted még egy 50-sel..de sajnos szerintem többet nem ér :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ne maradjak ki a jóból :blink:

Jaja...nem épp arra a szóra gondoltam, de én is az autóm 'melegje' vagyok :lol:

Hát oszt az enyim mennyit érne...? :rolleyes: Caravan, 93as, óra szerint 380ezer kilóméter.... Motor szerint még max 1000 kilóméter. Még az első olajcsere sem volt meg. Kasztni rohad a sárvédőnél, de nem vészes, illetve az alján foltokban, valamint a jobboldali és baloldalhi hátsóajtókat ha kinyitjuk a sarkánál van 1-1 kis nyom :D ( törve, koccanva, sohasem volt mióta a mi tulajdonunk. Valamint németországból hoztuk még '02-ben ) 200nál többet nem adnának érte, annak ellenére hogy most novemberben lett a motor megcsináltatva 400ért. ;)

Link to comment
Megosztás:

kereskedőnél mondani fog vagy 200-250et...kérdezd Dáwidot

egyébként meg 300-400körül mehet el sztem, amiért el is fogják vinni.

a válság miatt nem ment olyan nagyon le az áruk...

egy milliós autó most 900körül megy, legalábbis ahogy én nézegettem őket...

Dáwid, Zotya(neked van még hasonló koru Caravánod) FPepe etc/stb....ti mit löktök rá.

Ha alacsonyabbat mondtok az nem baj, nepperkedjünk...mivel vernétek le az árát, (van olajfolyásom az elosztónál a szelepfedélnél, megvan a roló hátra de pl azt most nem adnám nekik oda..., a zajos kerékagy, kopogó elsőfutómű/kormány... lötyögő kilincs) most az lesz nekem az érdekes hogy miként lehet bebizonyítani ez nem egy szuper autó, és nem anyagi de használati értéke van.

Szeretném egyszer ellőni, hogy miért van ez a hülye kérdéssor, de amíg nem biztos a dolog, addig nem írnék ide semmit. Nem vicces, de ...nem is szomorú...

Link to comment
Megosztás:

Dáwid, Zotya(neked van még hasonló koru Caravánod) FPepe etc/stb....ti mit löktök rá.

Ha alacsonyabbat mondtok az nem baj, nepperkedjünk...mivel vernétek le az árát, (van olajfolyásom az elosztónál a szelepfedélnél, megvan a roló hátra de pl azt most nem adnám nekik oda..., a zajos kerékagy, kopogó elsőfutómű/kormány... lötyögő kilincs) most az lesz nekem az érdekes hogy miként lehet bebizonyítani ez nem egy szuper autó, és nem anyagi de használati értéke van.

150ért megveszem, ha ennyire le akarod vinni az árát :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

kereskedőnél mondani fog vagy 200-250et...kérdezd Dáwidot

egyébként meg 300-400körül mehet el sztem, amiért el is fogják vinni.

a válság miatt nem ment olyan nagyon le az áruk...

egy milliós autó most 900körül megy, legalábbis ahogy én nézegettem őket...

Ja ekkörül mennek az astrák.

de király utánfutó, meg csúszda :rolleyes: :lol: :blink: ;)

Még ha a szomszédban van is. :D

Mentem a Lidlibe az asszony elé, ment előttem egy Kadet aztán én lementem a kanyarodósávba és mellé mentem félig, mert az a sáv lassult. Erre meggondolta magát, hogy ő is átjön, és rámhúzta a kormányt index nélkül. Satufék+ át a szemközti sávba, csak így tudtam elkerülni aztán rádudáltam. Felmenet a pumpa mert semmi jelét nem adta, hogy észrevette a szitut, mentem be mögé a parkolóba pörgettem mint állat, de mire odaértem lehiggadtam. Beálltam mellé, és már mosolygva szálltam ki, egy 50-körüli nő volt abból a fajtából akin vastagon van a vakolat. Kérdem drága hölgyem szokta a tükröt használni, mert elég rendesen rámhúzta a kormányt?! Ja nem, és nem is értette miért dudálok. Mondom pedig nagyon kell vigyázzni, közbe becsapta a kocsiajtót és felsikítt, jajj! most hogyan nyitom ki? Miért benn a kulcs? Nem csak a kilincs hiányzik. Mondom neki talán a másik oldalról, ja, csak akkor át kell mászni, hát át bizony. Aztán bement a boltba, de elnézést, bocsánatot nem kért. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát oszt az enyim mennyit érne...? :rolleyes: Caravan, 93as, óra szerint 380ezer kilóméter.... Motor szerint még max 1000 kilóméter. Még az első olajcsere sem volt meg. Kasztni rohad a sárvédőnél, de nem vészes, illetve az alján foltokban, valamint a jobboldali és baloldalhi hátsóajtókat ha kinyitjuk a sarkánál van 1-1 kis nyom :blink: ( törve, koccanva, sohasem volt mióta a mi tulajdonunk. Valamint németországból hoztuk még '02-ben ) 200nál többet nem adnának érte, annak ellenére hogy most novemberben lett a motor megcsináltatva 400ért. :lol:

Dáwid, Zotya(neked van még hasonló koru Caravánod) FPepe etc/stb....ti mit löktök rá.

Ha alacsonyabbat mondtok az nem baj, nepperkedjünk...mivel vernétek le az árát, (van olajfolyásom az elosztónál a szelepfedélnél, megvan a roló hátra de pl azt most nem adnám nekik oda..., a zajos kerékagy, kopogó elsőfutómű/kormány... lötyögő kilincs) most az lesz nekem az érdekes hogy miként lehet bebizonyítani ez nem egy szuper autó, és nem anyagi de használati értéke van.

Lehet hogy már ezeket az autókát, nem érdemes eladni....hajtani kell őket(használni) minél kevesebb ráfordítással addig, amég szét nem esik az ember alatt, utána meg beadni a bontóba????

Link to comment
Megosztás:

Dáwid, Zotya(neked van még hasonló koru Caravánod) FPepe etc/stb....ti mit löktök rá.

Ha alacsonyabbat mondtok az nem baj, nepperkedjünk...mivel vernétek le az árát, (van olajfolyásom az elosztónál a szelepfedélnél, megvan a roló hátra de pl azt most nem adnám nekik oda..., a zajos kerékagy, kopogó elsőfutómű/kormány... lötyögő kilincs) most az lesz nekem az érdekes hogy miként lehet bebizonyítani ez nem egy szuper autó, és nem anyagi de használati értéke van.

Szeretném egyszer ellőni, hogy miért van ez a hülye kérdéssor, de amíg nem biztos a dolog, addig nem írnék ide semmit.

én 200-250 közé tippelnék. Az enyémért legalábbis annyit adnának. Amikor a generálozás előtt a motor meg volt purcanva a bontós 5ezerért bevette volna.... Inkább akkor a szeme előtt verem darabokra majd gyújtom fel. Szemberöhögtük :rolleyes:

Nem érdemes eladni. Hajtani amíg szolgál és kész. Nem adják meg az értékét..

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy már ezeket az autókát, nem érdemes eladni....hajtani kell őket(használni) minél kevesebb ráfordítással addig, amég szét nem esik az ember alatt, utána meg beadni a bontóba.

Vagy karbantartani rendesen kilakatolni fiatal motor bele, és jó lesz veteránnak. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vagy karbantartani rendesen kilakatolni fiatal motor bele, és jó lesz veteránnak. :D

úgy ahogy mondod barátom! :rolleyes: Én ezért gyűjtök a lakatolásra. Motorja már kész van...erre már vigyázni fogok, óvni fogom. Nem lesz benne 400 kiló szőlő többet :lol: kasztnit meg tavasszal rendberántjuk. És szép veterán lesz. Ez az astra már nagyon kiszolgált... megérdemli a nyugit

Lassan az F astrák Főleg a facelift előttiek is kiöregednek. Jó...még van belőlük bőven. De 4-5 év múlva feleennyi nem lesz. A modern kor ladái. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Vagy karbantartani rendesen kilakatolni fiatal motor bele, és jó lesz veteránnak. :rolleyes:

én is így gondolom

ezek nem rohadnak ki egy év után, mint a lada...

meg kell csináélni rendesen, dobbeteté bele, és mehet

a motor megintcsak nem egy páréves történet, szóval ha 16-17éves korában fel kell teljesen ujjítani, akkor lehet rá számítani sok éven keresztül még utána

kadettos ismerősömnek 27éves a kadi, igaz másodszor van kikasztnizva, de olyan szép, hogy igencsak megnézheti akárki.

Link to comment
Megosztás:

Nekem fater járt most így.... elment az astrával... hazajött, és mondta hogy megállított a rendőr azzal az indokkal hogy hangosan szólt a zene.... Hát b*sszameg a rendőr a jóédes anyját... Oké hogy mentő meg minden. De.... áááá nem értem én. Már az ember nyugisan, szabadon zenét sem hallgathat.... :blink: :lol: Mocsok vérszívók...hiénák. Ezentúl azértis úgy fogom hogy csutkáig tekerem a hangerőt a fejegységen és az mp3ason is.... :D ( mellesleg ahogy fatert ismerem nem is ment a zene annyira..mert ő nem szokta ordíttatni. Inkább én, ha olyan kedvemben vagyok )

Méghozzá EZT hogy mondani valója is legyen... " No limit"

Csak indok volt, hogy megállítsa ;)

Gondolom a meleg szó helyére mást szántál? ;)

De akkor én is?: :rolleyes: http://pics.coldline.hu/pics/12950-20091223-5aSuID.jpg

Ez egy ízléses kép egy ízléses autóról :D

Dáwid, Zotya(neked van még hasonló koru Caravánod) FPepe etc/stb....ti mit löktök rá.

...

Ahogy előttem is írták, a kereskedő max. 250-et fog mondani rá, ha többet ígérne, azonnal fogadd el :D

Sztem magánemberként 350-et kérhetsz érte, esetleg 400-at, de abból alkudni is hagyhatsz. Mindezt persze úgy, hogy legalább az esztétikai hibákat kijavítod rajta (ajtók alján a rozsdát, az enyémen ezt pl. magam csináltam, a hátsó ajtót nem tudom, milyen állapotban van) és vezérlést, olajat cserélsz, acélfelnik esetén dísztárcsát teszel rá, és funkcionálisan minden műxik rajta.

Ehhez képest én az enyémet 4.5 éve elég drágán vettem (650), de mellette szólt, hogy rozsdamentes volt, a kereskedő embere segített elintézni az átírást (hazafelé menet már az én nevemen volt a kocsi friss műszakival, új forgalmival), és mutatta a papírt, hogy mennyibe volt neki a kocsi (banki visszavett autó volt).

Link to comment
Megosztás:

Csak indok volt, hogy megállítsa ;)

Ez egy ízléses kép egy ízléses autóról :D

Ahogy előttem is írták, a kereskedő max. 250-et fog mondani rá, ha többet ígérne, azonnal fogadd el :lol:

Sztem magánemberként 350-et kérhetsz érte, esetleg 400-at, de abból alkudni is hagyhatsz. Mindezt persze úgy, hogy legalább az esztétikai hibákat kijavítod rajta (ajtók alján a rozsdát, az enyémen ezt pl. magam csináltam, a hátsó ajtót nem tudom, milyen állapotban van) és vezérlést, olajat cserélsz.

hát ha ezt mind megcsinálja, akkor 400at kérhet érte... csak legyen meg a számla a beépített cuccokról :blink:

az én képem meg szar mi? :D

kocsog :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ááá... fáj a fejem egésznap :rolleyes: :blink: Voltam megjavítani 1 gépet, meg birkanyíráson ( rövid a hajam már :D )

Elolvadt majdnem az összes hó... :D Hát...remélem fog még esni és majd még lesz lehetőség a forgatás és driftelés tökéletesítésére ;)

Itt még van bőven hó, de olvad rendesen... ;) + reggeltől esik az eső! Esőbe dolgoztam egész nap, kipróbáltam a postás esőkabátot, de még vizesebb lettem... Az országbe ma valahol megdőlt a melegrekord! 18 fokot mértek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Enyémet se dícséri senki ;) Pedig olyan szép... ;)

Itt még van bőven hó, de olvad rendesen... :D + reggeltől esik az eső! Esőbe dolgoztam egész nap, kipróbáltam a postás esőkabátot, de még vizesebb lettem... Az országbe ma valahol megdőlt a melegrekord! 18 fokot mértek. :lol:

itt már nagyon kevés hó van...épphogy csak nyomokban :D Lali...olyan régen volt hűha :D :blink: Gyönyörű combok ... :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Itt még van bőven hó, de olvad rendesen... :blink: + reggeltől esik az eső! Esőbe dolgoztam egész nap, kipróbáltam a postás esőkabátot, de még vizesebb lettem... Az országbe ma valahol megdőlt a melegrekord! 18 fokot mértek. :rolleyes:

Hát nem itt, az biztos, kimentem a fenyőt belefaragni a talpába, közben rájött az eső, és fújt a szél, eléggé fáztam.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondtam rá semmit :rolleyes:

De majd ha meglesz a Te autód, azt is megdícsérem :D

na kezdődik apuci autója megint :blink: ;)

am dícsérted már ezt is, és az is jólesett köcc :D

Enyémet se dícséri senki :D Pedig olyan szép... :lol:

vegyél már egy fényképezőt, és azzal csinálj képeket, vagy egy olyan telefon mint az enyém is pl, sokszor alig lehet látni mi van a képen ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Itt még van bőven hó, de olvad rendesen... :blink: + reggeltől esik az eső! Esőbe dolgoztam egész nap, kipróbáltam a postás esőkabátot, de még vizesebb lettem... Az országbe ma valahol megdőlt a melegrekord! 18 fokot mértek. :rolleyes:

tegnap még keresztbe mentem be a munkaügyibe, csak úgy górta fel a havat az elsőkerék, ma meg a latyakot vágta kifelé magaalól... már ahol volt még az ius

mi van a műszakival??? már szerda van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.