Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az minek a jele ha ebben a hidegben három hengerrel indul a moci? ;) Aztán, olyan egy percen belül már megy mind a négy, de ez ugyebár akkor sem egészséges igy. Tegyük fel, hogy a gyertyák és kábelei jók...akkor valami a szelepekkel illetve a hidrotőkékkel lehet már? :rolleyes: ..éppenséggel nem tűnt fel, hogy nagyon kelepelne... :lol:

Ja, még annyit hozzáteszek, hogy ez két napi fagyoskodása után történt az első inditásnál....hazafele, pedig akkor is kihűlt a motor teljesen a három óra állásidő alatt, már nem volt ilyen tünet, rendesen indult.

Szerintem vagy gyertyakábel, vagy esetleg páralecspódás az elosztóban. Vagy gyujtásmodul.... :blink:

:D

Amúgy -17 fok volt kint, csak ilyenkor még csal a műszer 3 fokot. :D

Hát ez nagyon gyászos volt. Ennél még az enyém is jobban forgatja. Nem mértél rá?

Link to comment
Megosztás:

bár betudható a hidegnek, hogy a multi ennyit csal

A digit multiméterek (meg mindenféle digit kacat) a saját telepfeszültségük függvényében mérnek, minél gyengébb a telep annál többet mér.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, amiről nem tudsz, az nem fáj. :lol: :D

Max viszket, de arra meg vannak krémek... :D

régebben volt szó a sárga astrákrók, hogy kifakul, fehéres sárga, vagy sárgásfehér... ;)

nah itt egy példa, ez elég szép sárga

persze mint mindennek van ennek is hibája: éppen csak nem indul be :D :rolleyes:

de legalább szép sárga ;)

Novy, nem tetszik? Viszel egy gyújtásmodult, meg egy kölcsön ECU-t és hazahozod :blink:

Link to comment
Megosztás:

bakker elírtam: nem 12,41, hanem 14,41

hiába öregszem :blink: mingyá 26 leszek :rolleyes: :lol:

te is ? ;) kormény megvan még?

;)

Amúgy -17 fok volt kint, csak ilyenkor még csal a műszer 3 fokot. :D

ettől még az enyém jobban indul háálistennek, de ez a kelepelés nekem is megvolt, mikor két nap után indult... pár mpig :D

A digit multiméterek (meg mindenféle digit kacat) a saját telepfeszültségük függvényében mérnek, minél gyengébb a telep annál többet mér.. :D

ahha akkor elképzelhető, hogy a 14,4 csak a megszokott 13,8 , és az aksi feszültsége meg 11,8 körül lehetett...

mindegy, feltettem tölteni, pezsgett elég rendesen, aztán levettem, és kétóra mulva visszatettem, majd nemsokára leveszem

Link to comment
Megosztás:

Max viszket, de arra meg vannak krémek... :blink:

Novy, nem tetszik? Viszel egy gyújtásmodult, meg egy kölcsön ECU-t és hazahozod :rolleyes:

néztem, de sok pénz kellene ehhez, kellene egy festéssel indítani...pl

meg nemtudom mennyi pénzem lesz, minnél fiatalabbat szeretnék venni.

Link to comment
Megosztás:

ettől még az enyém jobban indul háálistennek, de ez a kelepelés nekem is megvolt, mikor két nap után indult... pár mpig :rolleyes:

Nekem tegnap indult nagyon kehesen, először elkapta egyből, aztán tolattam ki szinte alapjáraton, közben fel a tompítottat, leesett 500-ig, mire ráléptem volna le is állt. Aztán csak kerregett, néha elkapta egy pillanatra, de aztán csak forgatta tovább. Nagyon nyögvenyelősen indult. Most már úgy csinálom, hogy elimdítom, aztán megyek becsukni a kiskutyát az előszobába, meg nyitni a kaput. Így megy olyan 1-2 percet amíg elkezdek tolatni, ez elég is neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Szerintetek mitől lehet az, hogy a kocsi melegen gyorsításkor berángat elég rendesen, végig a gázadás alatt és ilyenkor alig gyorsul, meg néha állandó tempónál is. Ha szép lassan adom a gázt úgy gyorsítok akkor nem.Hidegen nem csinálja, csak üzemmeleg állapotban. Agr lezárva, folytószelep, alapjárati kitakarítva,injektortisztító volt beöntve, vákuumcsövek elvileg rendben, gyertyák 2 hónaposak. (X16XEL). Minden tippet várok, mert tanácstalan vagyok. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

néztem, de sok pénz kellene ehhez, kellene egy festéssel indítani...pl

meg nemtudom mennyi pénzem lesz, minnél fiatalabbat szeretnék venni.

Mi bajod a színével? Ezt legalább nem kell keresni a tecsóparkolóban, egyből kiszúrni. :rolleyes:

Sziasztok!Szerintetek mitől lehet az, hogy a kocsi melegen gyorsításkor berángat elég rendesen, végig a gázadás alatt és ilyenkor alig gyorsul, meg néha állandó tempónál is. Ha szép lassan adom a gázt úgy gyorsítok akkor nem.Hidegen nem csinálja, csak üzemmeleg állapotban. Agr lezárva, folytószelep, alapjárati kitakarítva,injektortisztító volt beöntve, vákuumcsövek elvileg rendben, gyertyák 2 hónaposak. (X16XEL). Minden tippet várok, mert tanácstalan vagyok. Előre is köszi.

Benzinszűrő volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Szerintetek mitől lehet az, hogy a kocsi melegen gyorsításkor berángat elég rendesen, végig a gázadás alatt és ilyenkor alig gyorsul, meg néha állandó tempónál is. Ha szép lassan adom a gázt úgy gyorsítok akkor nem.Hidegen nem csinálja, csak üzemmeleg állapotban. Agr lezárva, folytószelep, alapjárati kitakarítva,injektortisztító volt beöntve, vákuumcsövek elvileg rendben, gyertyák 2 hónaposak. (X16XEL). Minden tippet várok, mert tanácstalan vagyok. Előre is köszi.

Gyanús a lambda, vagy légtömegmérő is, lehet Tech műszerrel kéne szervízben ránézni.

Link to comment
Megosztás:

Gyanús a lambda, vagy légtömegmérő is, lehet Tech műszerrel kéne szervízben ránézni.

Köszi, esetleg lehet más még amit kipróbálhatok műszer nélkül mielőtt elvinném? Sokba volt már a kocsi mostanság nekem....vagy hallottam hogy multiméterrel is meg lehet nézni valahigy pl a légtömegmérőt, vagy a lambdát ius?

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy ilyen hidegek vannak, filózok, hogy berakjak egy szobai fűtőventillátort az utastérbe, részben az utasteret fűteni, részben a motor melegedését gyorsítani, mert így azonnal nyomatom a fűtést, a víz is lassabban melegszik. Csak kicsit félek nehogy mire kimenjek a kocsi is égjen. Mondjuk ez a fogysztás szempontjából olyan sokat nem számítana.

Garázsod van, ugye? Akkor tegyeél bele olyan időzítős-kapcsolós konnektorost, azt beállítod indulás előtt 1 órával, és mire indulsz meleg a gép. Vagy felkelsz, első utad a garázs , szobaventi power, és mire indulsz... :blink: Szerintem... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na, rájöttem (na persze kaptam is itt infót :rolleyes: ), mit csinálja, hogy az ajtók ne fagyjanak be: mivel szilikonzsírt nem tudtam szerezni, bevetettem a szilikon-sprayt: először csak a bal oldali ajtókat fújtam körbe szombaton, de mivel mára nem ragadtak be az ajtók így a jobb oldaliak és a hátsó ajtó is kapott belőle. És tényleg a jobb oldaliak kicsit ragadtak, de a balosok nem Átvertem a technikát... :blink:

Link to comment
Megosztás:

úgy úgy, de azé figyeled van védőfelszerelés is :D

Jaj ne is mond tavaly mi is elmentünk a lányokkal, van egy üres telek, még ugrató is van a közepén repülsz vagy 3 métert. Volt egy tök jó csaj síelt lefele, gondoltam megmutatom, hogy öregember mégiscsak gyorsvonat, ráültem a ződ zsákra, aztán gyí utánna. Hát az a hülye picsa, nem leszúrta a botját ahogy leért? Aztán szerinted ki kapta a lába közé? :lol: Aztán, jaj, bocsi fájt? Nem *** meg, én erre gerjedek! :D

Garázsod van, ugye? Akkor tegyeél bele olyan időzítős-kapcsolós konnektorost, azt beállítod indulás előtt 1 órával, és mire indulsz meleg a gép. Vagy felkelsz, első utad a garázs , szobaventi power, és mire indulsz... ;) Szerintem... :rolleyes:

Csak beálló, de először fel kell szerelnem egy lengőaljzatot a kocsi fölé, mert a kiskutya mindent rág, a kültéri világításból, és megevett két izzót foglaltostól. :blink: Azon gondolodtam hogy egyik hátsó ablakot amelyik a fal fele van résnyire nyitvahagyom ott bemegy a kábel, aztán a rolóra teszek valami hőállót, és arra a ventit. Szerintem egy darab sima bútorlap is megteszi, az is bírja a meleget, legalábbis jobban mint a roló. Aztán kipróbálom mennyi idő alatt melegszik be, és lemegyek a pincébe bedugni indulás előtt.

Link to comment
Megosztás:

Na, rájöttem (na persze kaptam is itt infót :D ), mit csinálja, hogy az ajtók ne fagyjanak be: mivel szilikonzsírt nem tudtam szerezni, bevetettem a szilikon-sprayt: először csak a bal oldali ajtókat fújtam körbe szombaton, de mivel mára nem ragadtak be az ajtók így a jobb oldaliak és a hátsó ajtó is kapott belőle. És tényleg a jobb oldaliak kicsit ragadtak, de a balosok nem Átvertem a technikát... :D

én nem vennék zsírt a gumikéderekre, mert sokáig tart azzal átkencézni, és koszolós is

sprayval óvatosba, hogy az üvegekre ne menjen ;)

Jaj ne is mond tavaly mi is elmentünk a lányokkal, van egy üres telek, még ugrató is van a közepén repülsz vagy 3 métert. Volt egy tök jó csaj síelt lefele, gondoltam megmutatom, hogy öregember mégiscsak gyorsvonat, ráültem a ződ zsákra, aztán gyí utánna. Hát az a hülye picsa, nem leszúrta a botját ahogy leért? Aztán szerinted ki kapta a lába közé? :blink: Aztán, jaj, bocsi fájt? Nem *** meg, én erre gerjedek! :lol:

Csak beálló, de először fel kell szerelnem egy lengőaljzatot a kocsi fölé, mert a kiskutya mindent rág, a kültéri világításból, és megevett két izzót foglaltostól. :rolleyes: Azon gondolodtam hogy egyik hátsó ablakot amelyik a fal fele van résnyire nyitvahagyom ott bemegy a kábel, aztán a rolóra teszek valami hőállót, és arra a ventit. Szerintem egy darab sima bútorlap is megteszi, az is bírja a meleget, legalábbis jobban mint a roló. Aztán kipróbálom mennyi idő alatt melegszik be, és lemegyek a pincébe bedugni indulás előtt.

háde gecc, te mentél alá nem?

örülj, hogynem esett el ütötte be a fejét, és perelt be ;)

Link to comment
Megosztás:

Jaj ne is mond tavaly mi is elmentünk a lányokkal, van egy üres telek, még ugrató is van a közepén repülsz vagy 3 métert. Volt egy tök jó csaj síelt lefele, gondoltam megmutatom, hogy öregember mégiscsak gyorsvonat, ráültem a ződ zsákra, aztán gyí utánna. Hát az a hülye picsa, nem leszúrta a botját ahogy leért? Aztán szerinted ki kapta a lába közé? :blink: Aztán, jaj, bocsi fájt? Nem *** meg, én erre gerjedek! :lol:

Csak beálló, de először fel kell szerelnem egy lengőaljzatot a kocsi fölé, mert a kiskutya mindent rág, a kültéri világításból, és megevett két izzót foglaltostól. <_

Király család :D

< Azon gondolodtam hogy egyik hátsó ablakot amelyik a fal fele van résnyire nyitvahagyom ott bemegy a kábel, aztán a rolóra teszek valami hőállót, és arra a ventit. Szerintem egy darab sima bútorlap is megteszi, az is bírja a meleget, legalábbis jobban mint a roló. Aztán kipróbálom mennyi idő alatt melegszik be, és lemegyek a pincébe bedugni indulás előtt.

Ez a beszéd :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jaj ne is mond tavaly mi is elmentünk a lányokkal, van egy üres telek, még ugrató is van a közepén repülsz vagy 3 métert. Volt egy tök jó csaj síelt lefele, gondoltam megmutatom, hogy öregember mégiscsak gyorsvonat, ráültem a ződ zsákra, aztán gyí utánna. Hát az a hülye picsa, nem leszúrta a botját ahogy leért? Aztán szerinted ki kapta a lába közé? :blink: Aztán, jaj, bocsi fájt? Nem *** meg, én erre gerjedek! :lol:

Csak beálló, de először fel kell szerelnem egy lengőaljzatot a kocsi fölé, mert a kiskutya mindent rág, a kültéri világításból, és megevett két izzót foglaltostól. :rolleyes: Azon gondolodtam hogy egyik hátsó ablakot amelyik a fal fele van résnyire nyitvahagyom ott bemegy a kábel, aztán a rolóra teszek valami hőállót, és arra a ventit. Szerintem egy darab sima bútorlap is megteszi, az is bírja a meleget, legalábbis jobban mint a roló. Aztán kipróbálom mennyi idő alatt melegszik be, és lemegyek a pincébe bedugni indulás előtt.

Miért nem fúrod át az taposót a 3 eres MT kábelnek és belül odacsavarozol önmetszővel egy falonkívüli dugaljat? :D ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.