Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

az utóbbi pár év legnagyobb havazása van ma itt

még mindig szkad, és a szél is hordja

kinéztem az udvarra, hát nyoma sincs annak, hogy kétszer már el lett tolva a hó, mert a kupacokat se látom...

no de sebaj, lesz még hétfőn is hó csúszkálni, szánkózni meg még szilveszterre is marad :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

jaja :D elég gáz... hát a héten nekem volt egy enyhe emelkedős út, kirpóbáltam hogy alapjáratra ha ráengedem-e a kuplungot mit csinál... Aszittem beszarok amikor érzem hogy kapar úgyis... nagyon lassan de kapart ;) Hólapát már nekem is be van izzítva, só még a tárolóban van, homok meg a szilvafa alatt 1 kupacban... :D Az udvarban az én garázsom van a legmesszebb a kapubejárótól.... :blink: Szal van hogy máselőtt is kénytelen vagyok elpucolni mert különben elakadok...aztán úgy vannak vele: " ha az a gyökér el akar menni akkor el kell kaprnia a havat előttünk is". (Soxor megvárják míg én megcsinálom...... ) A házban lakunk összesen ( társasház ) 16an ebből én lapátolok, faterom lapátol, meg 1 srác aki szintén ha ki akar állni akkor lapátolnia kell.

Há' ezaz, nekem is megvolt tegnapra a napi jócselekedetem, ráadásul 2x is! ;) Először fater udvarán lapátoltam (kellet a hugomra dobálni pár lapáttal, nehogy má' kimaradjon a jóból :D ), majd itthon a ház előtt, ahol ugye senki nem akarja eltolni a havat, inkább kiszenvedi magát a kocsival- erre én még este körbetisztítottam a vasat, erre a rendes parkingból nem kiállt egy fószer?! :lol: Mondtam a fiamnak: Lóra! Megyünk a parkolóba! :D

A sok hülye meg nem képes rendesen az út szélére állni egyik oldalon sem, aztán meg csodálkoznak, hogy a hókotró nem tudja eltolni a havat, mert nem fér el a kocsik között. De én megoldottam :rolleyes:

Reggel meg a busz az enyhe emelkedőn el tudott szépen indulni, de a köv.megállóban indulás előtt teljesen kitekerte a kormányt, úgyhogy nem is ment tovább, kénytelenek voltunk átszállni a köv.járatra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

az utóbbi pár év legnagyobb havazása van ma itt

még mindig szkad, és a szél is hordja

kinéztem az udvarra, hát nyoma sincs annak, hogy kétszer már el lett tolva a hó, mert a kupacokat se látom...

no de sebaj, lesz még hétfőn is hó csúszkálni, szánkózni meg még szilveszterre is marad :blink:

Abban ne reménykedj, szerdára már nyoma sem marad a hónak- legalábbis ezt jósolgatják, meg a +10 fokot.

(Tudom, bunkó vagyok, hogy a végén miattam nem tudtatok elmenni csúszkálni :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Sztem előnyösebb a sima csapvíz. :blink: ( ha kásás jeges vízről van szó ) Ha meg bele van fagyva az egész... akkor a fene megette, jobb ha megvárja az ember míg kilvad szépen magától. mert akkor a csapvíz nagyon lassan olvasztja, a melegvíztől meg szétreped a tartály.

Szerintem is a hideg víz a jó, nem meleg, de melegebb mint a jég. Én 1x próbáltam csak ki, féltem is hogy megreped a szélvédő, de szerencsére nem tette :lol: Erre szállingózik még. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

fúúú... :D itt úgy csapatják a körforgalomban most... Zsigások kurvajól nyomják. Elnézelődök rajtuk :) Az előbb egy ignis majdnem kiverte az 1ik elsőbbségadás kötelező tálbát :blink: :lol:

Ignis...nyomott egy padlót aztán nem értette, miért nem dobja a farát.. :D

Elsőnap én is megkaptam, de ő ott volt. őőőő... Aszongya 2008 Májusba kaptam meg a jogsit, és 2009 márciusában vihettem elsőnek egyedül az autót. Addig nem akarta adni, max a boltba ide a sarokra 'legyen gyereknap'

Nekem már itt állt az udvarban a kocsi egy hónapja mire meglett a jogsi gondolhatjátok hogy vártam a vizsgát. Már vagy 5X lemostam, kicseréltem az izzókat mindenhol tele volt tankolva, de az udvarban kijárta fele tankot. A végére már olyan ügyes voltam fel tudtam kapcsolni 15 méteren harmadikba. ;)

Azok a "járművek" ebben klipben :D ;) még aztán üzemanyag... :D

Bazz :lol: Azért a nőért a fél herémet odaadnám :lol: Nagyon bejön a csaj ufff

Én meg mind a hármat. ;)

Link to comment
Megosztás:

nah visszataláltam ;) tegnap este elmentünk haverokkal, aztán kicsit túllőttük az alkoholszintet a vérünkben. Vagy inkább alul lőttük a vért az alkoholszintünkben :blink: Nah mindegy, csak amikor asszony meglátott csúnyát mondott, de olyan csúnyát hogy meg se értettem :lol: :D ;) A lényeg: 3 nap állás után, a 2méteres hókupac alól kivakartam a bal első kilincset ami az autómhoz vezetett, beül, izzít, közbe hőmérőcsekk: -11, kulcs elfordít, és első forgatásra pöccent :D olyan jól esett hallani :rolleyes:

Jah tegnap egy 318-as bömbivel indultunk :D jót vigyorogtam amikor a lámpánál kicsi emelkedőn elsőként indultunk a zöldnél, és már piros volt mire átértünk :lol: :D de a kanyarokban legalább jó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért ezekből a videókból s kiderül, hogy a hátsókerék max a nyári gyorsulásra jó, bár mit rakhat abba elektronikát a bajeri cég, az autók télen vagy elsőkerékkel vagy összkerékkel használhatóak csak :rolleyes: Tavaly már engem is megkért hajnalban melóba igyekezve egy új 5-ös bmw-s hogy segítsek neki a dombon felfelé, én csak annyit válaszoltam, hogy a szarod utána meg letaposson ha vissza csuszik? :blink: biztos szemét vagyok

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg úgy a legkönnyebb kimászni abajból, ha bele sem kerülök. Eleve, ha látok bármennyi esélyt arra, hogy elakadjak mert olyanok az utak el sem indulok. A téli gumi, hólánc, lapát, deszka meg alap dolgok nálam. És amig nincs 100-150 ezer forintom egy vezetéstechnikai tréningra addíg marad a kézifékes megcsúsztatás+egyenesbe hozás, az biztos, hogy nem olyan életszerű, de a semminél több. Inkább igyekszem úgy megválasztani a tempót, meg a fék-gáz adagolást, hogy ne csússzak meg. Az a baj, hogy itt a közelben nincs akkora üres parkoló, ahol jelentős sebességgel haladva gyakorolhatnám a manővereket. Meg aztán itt vannak a Need For Speed-es tapasztalataim. :rolleyes: Eddíg egyszer sem törtem benne totálkárosra a kocsikat. :blink:

Link to comment
Megosztás:

itt tegnap este 8tólmegállásnélkül szakad a hó :rolleyes:

eltoltama havat, de egy óra alatt lett rajta ujabb 2 cm :blink:

és a gariban van -4 :lol:

én +10et nem hallottam, és ha azt ishozzáveszem, hogy két napja még hétfőre mondták a nagy irtelen felmelegedést, ami -1 4 fokban ki is merült, akkor lehet nem hiszem el ezt a szerdai + 10e se :D

ás remélem is, hogy legalább megmarad ez a -4, hogy karira is szép fehér legyen minden. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért ezekből a videókból s kiderül, hogy a hátsókerék max a nyári gyorsulásra jó, bár mit rakhat abba elektronikát a bajeri cég, az autók télen vagy elsőkerékkel vagy összkerékkel használhatóak csak :blink: Tavaly már engem is megkért hajnalban melóba igyekezve egy új 5-ös bmw-s hogy segítsek neki a dombon felfelé, én csak annyit válaszoltam, hogy a szarod utána meg letaposson ha vissza csuszik? :lol: biztos szemét vagyok

Szabad vagy egész délután egész holnap....kellene valamit kezdeni ezzel a hóval. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

25 km-t 1,5 óra :lol:

és mindez az "egyetlen" Ártánd-hoz (határátkelőhely románia fele) vezető 42-es főúton.

Mezőpeterd előtt lerobbant egy kamion a határ fele vezető úton, ott voltak már a rendőrök is, de olyan forgalom volt, hogy 25 km-en álltak az autók, váltakozva engedte a forgalmat, de túl sok volt az autó....

képzeljétek azokat, akik a kamion mögött várakoztak... én szerencsére a másik irányba haladtam, de csórók, akik a kamiontól számítva 25 km-re (ahol én lefordultam) még álltak, és még ki tudja milyen hosszan onnan is :blink:

már szabályosan a hóátfúvások miatt az egyik oldaluk be volt havazva az autóknak, és mintha kinthagynánk éjszakára az autókat - alattuk nem volt hó, de körülöttük 2-3 cm hó volt már...

Mindenesetre jól gondolja meg mindenki , hogy merre indul el ilyen időben!! Csak ha nagyon muszáj!!

Mondom ez egy főút volt, képzeljétek akkor a többit :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

25 km-t 1,5 óra :D

és mindez az "egyetlen" Ártánd-hoz (határátkelőhely románia fele) vezető 42-es főúton.

Mezőpeterd előtt lerobbant egy kamion a határ fele vezető úton, ott voltak már a rendőrök is, de olyan forgalom volt, hogy 25 km-en álltak az autók, váltakozva engedte a forgalmat, de túl sok volt az autó....

képzeljétek azokat, akik a kamion mögött várakoztak... én szerencsére a másik irányba haladtam, de csórók, akik a kamiontól számítva 25 km-re (ahol én lefordultam) még álltak, és még ki tudja milyen hosszan onnan is :blink:

már szabályosan a hóátfúvások miatt az egyik oldaluk be volt havazva az autóknak, és mintha kinthagynánk éjszakára az autókat - alattuk nem volt hó, de körülöttük 2-3 cm hó volt már...

Mindenesetre jól gondolja meg mindenki , hogy merre indul el ilyen időben!! Csak ha nagyon muszáj!!

Mondom ez egy főút volt, képzeljétek akkor a többit :rolleyes:

ezzel szerintem senkinek se mondtál ujdonságot :lol:

én

remélhetőlegnemsokára indulok, és csapok párkört a városban, esik a hó, de ahogy elnéztem járkálnak az autók buszok stb, tehát nem lehet vészes, nameg vasárnap lévén enyhe a forgalom alapból is ;)

az ilyen főutakon meg eleve nagyobb az esélye ilyen dugónak, mivel a kamionok mennek állandóan.

Link to comment
Megosztás:

ezzel szerintem senkinek se mondtál ujdonságot :lol:

én

remélhetőlegnemsokára indulok, és csapok párkört a városban, esik a hó, de ahogy elnéztem járkálnak az autók buszok stb, tehát nem lehet vészes, nameg vasárnap lévén enyhe a forgalom alapból is :D

az ilyen főutakon meg eleve nagyobb az esélye ilyen dugónak, mivel a kamionok mennek állandóan.

persze nem is gondoltam, hogy újat mondtam :rolleyes:

itt azért nagy a forgalom, mert jönnek az olasz rendszámú autókkal ( romániai vendégmunkások)...

és a b*rom állatja látja, hogy előtte a kanyaron túl 10 km-en keresztül áll a sor, de azért Ő elkezd előzni, és megy 1 km-t is előre, aztán meg csodálkozik, hogy szidják az anyját, mert megáll a szembe haladókkal, és vészvillogózik, mert nem tud beállni a sorba mert nincs hely..... az ilyentől egyből elvenném a jogsit, nem csak magát, és a vele utazókat veszélyezteti, hanem az összes úton közlekedőt...

úgyhogy mindenki csak ésszel.... mert ha te biztonságosan is vezetsz, akkor is jöhet mindíg szembe egy ilyen Faca gyerek :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szabad vagy egész délután egész holnap....kellene valamit kezdeni ezzel a hóval. :rolleyes:

Szia Ádám!

Én nagyon sajnálom a kocsit erre a célra :blink: Holnap hajnalban ugy is mennem kell vele sajna, sőt lehet egész szegedig megyek holnap szegénnyel, elég megterhelés lesz az számára a török-román kamionos kombo az M0-n :lol: Na meg nekem is

Link to comment
Megosztás:

Szia Ádám!

Én nagyon sajnálom a kocsit erre a célra :rolleyes: Holnap hajnalban ugy is mennem kell vele sajna, sőt lehet egész szegedig megyek holnap szegénnyel, elég megterhelés lesz az számára a török-román kamionos kombo az M0-n :blink: Na meg nekem is

Én szerda óta elő sem vettem, szombaton voltunk vele boltban de végig garázs...én is féltem kivinni. Nem érezted az iróniát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.