Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezzel lehet nem mondtál hülyeséget egyébként. :lol: Ráncfelvarrhatná a facelift-mentes gépkocsiját. :D

van benne valami. Végülis lámpákat úgyis cserélni kell, maszk valszeg minden patentet a lökösben felejtett... Majd kiderül :rolleyes: még az is lehet hogy megújítom ;) de igazából mindegy milyen frontos lesz, csak minél hamarabb legyen egyben :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ezzel lehet nem mondtál hülyeséget egyébként. :lol: Ráncfelvarrhatná a facelift-mentes gépkocsiját. :D

de akkor az + 1 lámpa... (ahogy nézel a balos ép maradt)

mondjuk, akkor már igazán mehetne ahogy mondod ;)

az enyém is volt koccantva még az előző gazdánál, de csak épphogy szerencsére. (mondjuk a lámpákkal kellett játszani, hogy jó legyen, a jobbos el lett ütve rendesen :blink:és látszik is, ha fel van nyitva a moci-tető, kicsit meghajtogatta a felső lemezt is) követési távolsággggg... de ezt magyarázhatod egy szőke nőnek(bocsi Dita, rem nem vagy szőke, vagy ha igen, akkor természetesen TE vagy a kivétel :rolleyes: :D )

Link to comment
Megosztás:

annak az orrán is voltak jó cumók :lol: csak az fehér... de végsőmegoldásban jó :D

A hűtőmaszk az vacsi új, még le sincs festve! A srác meg meg akar már szabadulni az egésztől!

A lámpa lehet hogy érdekelne, de még megnézem a közelebbi lehetőségeket is. Most amúgy se tudok járni vele igazán, rendőr helyből kiszed... holnap elviszem ismerős lakatoshoz, és megbambuljuk a dolgot. Nála is van egy pár cucc amit párban cserélnek, és az egyik jó még az megmarad nála sokszor (pl lámpa :rolleyes: ) majd holnap látok meg mindent :blink: köcc

Holnap írj pm-et, ha kell a száma.

Link to comment
Megosztás:

Sztem igen de Kínában ugyis sokan vannak....ott ezt hívják H1N1-nek :lol:

elolvastam a rendes leírását :rolleyes: Ez nem az autó töréstesztje volt, hanem a tesztelő padé. Ez egy használt Holden Commodore volt, a hátsó tengely (?) ki lett szedve belőle és 300 kiló homokzsák, meg egy 75 kilós próbababa volt benne. Jah és 100-al küldték a falnak. :blink:

Link to comment
Megosztás:

elolvastam a rendes leírását :rolleyes: Ez nem az autó töréstesztje volt, hanem a tesztelő padé. Ez egy használt Holden Commodore volt, a hátsó tengely (?) ki lett szedve belőle és 300 kiló homokzsák, meg egy 75 kilós próbababa volt benne. Jah és 100-al küldték a falnak. :blink:

nah így azért másabb a dolog :lol:

Link to comment
Megosztás:

elolvastam a rendes leírását :rolleyes: Ez nem az autó töréstesztje volt, hanem a tesztelő padé. Ez egy használt Holden Commodore volt, a hátsó tengely (?) ki lett szedve belőle és 300 kiló homokzsák, meg egy 75 kilós próbababa volt benne. Jah és 100-al küldték a falnak. :blink:

Mi a sz@rt lehet tesztelni egy falon? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi a sz@rt lehet tesztelni egy falon? :D

a "vezető" rész tesztje vót. Azt a falat el is kell találni, nem úgy a magyar törésteszten a pótkocsival ;) :lol:

meg például legközelebb olyan magasságba teszik a felső jelző lemezkét hogy a felpattanó autó ne érjen hozzá :rolleyes:

Hátha érdekel valakit a trabié :D :

vagy a kispolszki :blink:

http://www.youtube.com/watch?v=IcAW0r-puJg&NR=1

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Felhívtam a szokásos bontómat, ott a srác asszondta hogy tető van 15-ért, sárvédője 5-ért, lámpi szintén 5-ért. A cumis része alattuk lesz attól félek ;) récingbazárt még nem néztem de megyek :rolleyes:

az tuti, nekm az őzike után a zárhídam, meg sztem a lámpa aatti rész is kapott, és még most se az igazi ;)

a "vezető" rész tesztje vót. Azt a falat el is kell találni, nem úgy a magyar törésteszten a pótkocsival :D :D

meg például legközelebb olyan magasságba teszik a felső jelző lemezkét hogy a felpattanó autó ne érjen hozzá :blink:

Hátha érdekel valakit a trabié :D :

vagy a kispolszki :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=IcAW0r-puJg&NR=1

a legjobb akkor is a T3 as ahol csak araktér marad épségben

A régi sztem szebb :D

izlések és pofonok :lol:

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: :blink: :lol:

Egy eléggé sokat utazó család vagyunk, ezért relatíve sok autót használunk el.Történt ez kb. egy évvel ezelőtt, hog az édesanyám 270e-t futott 100LE-s kombi Skoda Fabiája is megérett a cserére. Hozzátenném nem cégautórol van szó, ezt az édesanyám többé-kevésbé teljesen egyedül hajtotta belé. Az autó rendszeresen szervizelve volt Skoda márkaszervizben, tehát értelemszerűen vezetett szervizkönnyvel is rendelkezett. A sok futott kiométerrel összhangban itt-ott meg volt ütve az autó, de a csomagtérajtót ill. a jobb oldali küszöböt kivéve minden elem azonnal cserélve lett, es az autó tényleg jó állapotban volt, különösen ha figyelembe vesszük a futásteljesítményt.

Az első megdöbbentő élmény a dunaszerdahelyi Skoda szalonban fogadott, ahol miután elmondtam, hogy fullos automata kombi Fabiát keresek, azonnal a tulajhoz irányítottak azzal, hogy ilyet még senki nem akart venni. A tulajdonos úr is nagyon csodálkozott, azonnal egy klímás 1.2-es kombit akart ajánlani akciós áron, aztán mondta, hogy ezt meg kell rendelni. Részemről nem lett volna gond, mert nem azonnal kelett az autó, a megdöbbenés akkor következett, amikor mondtam neki, hogy volna egy 270e-t futott Fabia, amit becserélnénk. Gondolkodott eléggé hosszan, aztán telefonált is egyet, és utána fülig érő szájjal, diadalittasan kijelentette, hogy semmi gond, az órát vissza tudják tekerni 115e-re, és nem gond a szervizkönyv "legyártása" sem. Megköszöntem a segítőkészségét, és elmentem. Ezek után vegyen az ember márkakereskedőtől garanciális használtautót. No comment...

Hosszabb keresgélés után végül hűtlenek maradtunk a márkához, és megrendeltünk egy fullos 1.2TCe Renault Grand Modust. Erre is várni kellett, mert Dinamique felszereltségű autó egyáltalán nem volt az országban. A Fabiát beszámolták úgy, hogy bár ők közvetlenül nem számítanak be használt autót, de egy nekik dolgozó kereskedés a megállapodott áron átveszi az autót az új megérkezésekor.

Új autó megérkezett, a régit átvették. Kb. két hónappal későb jött egy levél, hogy az autó el lett adva, és át lett írva az új tulaj nevére. Minden szép és jó volt, anyukám megszerette a magas turbós kis Renalt-t, mígnem teljesen kiakadva felhívott, hogy hívta az új tulajdonos, és fenyegetőzött, hogy bíróságra adja édesanyámat, és hogy mit képzelünk magunkról. Hát felhívtam a hirtelenszimpatikus úriembert, és tátva maradt a szám. A 270e-t futott itt-ott karcos, javított szervízkönyves Fabiat 140e km-es törésmentesként adták tovább. Mivel volt egy csomó fotó az autóról, amelyen a kilométeróraállás is látható ill. a szervizkönyvről is volt másolat, elküldtem mindezt az új tulajdonosnak. Azóta nem hívott, csak írt egy sms-t, melyben elnézést kért, hogy melegebb égtájakra küldött minket...

Link to comment
Megosztás:

Pálinkás jóóó reggelt! :rolleyes: :lol:

Milyen szép időnk van, -7 fok. Reggel nem tudtam kinyitni az ajtókat, csak a csomagtartón keresztül bemászva sikerült az első ajtókat kinyitni, mert ugye a hátsókon be van reteszelve a gyerekzár :blink: . Van valami praktikus ötlet, hogy mit lehet tenni az ajtók befagyása ellen? Hallottam már, hogy ha szilikonnal befújjuk a gumikat körbe, nem fagy be, de szerintem ez nem biztos hogy jó, nem?

Link to comment
Megosztás:

Pálinkás jóóó reggelt! :rolleyes: :lol:

Milyen szép időnk van, -7 fok. Reggel nem tudtam kinyitni az ajtókat, csak a csomagtartón keresztül bemászva sikerült az első ajtókat kinyitni, mert ugye a hátsókon be van reteszelve a gyerekzár :blink: . Van valami praktikus ötlet, hogy mit lehet tenni az ajtók befagyása ellen? Hallottam már, hogy ha szilikonnal befújjuk a gumikat körbe, nem fagy be, de szerintem ez nem biztos hogy jó, nem?

Fűtött garázs. Tuti működik :D

Link to comment
Megosztás:

;) :D ;)

...............

Új autó megérkezett, a régit átvették. Kb. két hónappal későb jött egy levél, hogy az autó el lett adva, és át lett írva az új tulaj nevére. Minden szép és jó volt, anyukám megszerette a magas turbós kis Renalt-t, mígnem teljesen kiakadva felhívott, hogy hívta az új tulajdonos, és fenyegetőzött, hogy bíróságra adja édesanyámat, és hogy mit képzelünk magunkról. Hát felhívtam a hirtelenszimpatikus úriembert, és tátva maradt a szám. A 270e-t futott itt-ott karcos, javított szervízkönyves Fabiat 140e km-es törésmentesként adták tovább. Mivel volt egy csomó fotó az autóról, amelyen a kilométeróraállás is látható ill. a szervizkönyvről is volt másolat, elküldtem mindezt az új tulajdonosnak. Azóta nem hívott, csak írt egy sms-t, melyben elnézést kért, hogy melegebb égtájakra küldött minket...

sajnos ez a tapasztalható manapság....

VIGYÁZNI A HASZNÁLTAUTÓKKAL!!!!!!!!!!!!!!!

nem gond ma már a km óra tekergetés :D .... régebben inkább az volt :lol: Csak megkönnyítettél az autó dílerek dolgát: Laptop-kábel-program, oszt adjad neki 500.000ről -> 160.000re az egyik ismerős autókereskedésbe 10.000ért csinálták a srácnak... (cégautóként használta, de amúgy a faterja nevén volt Peugeot -- a faterja 76 éves... :rolleyes: , a srác 30)

szerintetek :blink: ő beadta egy kereskedésbe cserébe, és láttuk kirakva 2 nap múlva 100.000 km-el a 4 éves autót

dúrván 10 nap alatt - 400.000 km :lol: :lol:

(én meg arra se tudok rájönni, hogy a cserélt km órámat hogy tekerjem előre , hogy a valós km állásomat mutassa :D :D )

Link to comment
Megosztás:

Pálinkás jóóó reggelt! :rolleyes: :lol:

Milyen szép időnk van, -7 fok. Reggel nem tudtam kinyitni az ajtókat, csak a csomagtartón keresztül bemászva sikerült az első ajtókat kinyitni, mert ugye a hátsókon be van reteszelve a gyerekzár :blink: . Van valami praktikus ötlet, hogy mit lehet tenni az ajtók befagyása ellen? Hallottam már, hogy ha szilikonnal befújjuk a gumikat körbe, nem fagy be, de szerintem ez nem biztos hogy jó, nem?

a semminél többet ér, és egyébként is használ a guminak a szilikon :D

Link to comment
Megosztás:

sajnos ez a tapasztalható manapság....

VIGYÁZNI A HASZNÁLTAUTÓKKAL!!!!!!!!!!!!!!!

nem gond ma már a km óra tekergetés ;) .... régebben inkább az volt ;) Csak megkönnyítettél az autó dílerek dolgát: Laptop-kábel-program, oszt adjad neki 500.000ről -> 160.000re az egyik ismerős autókereskedésbe 10.000ért csinálták a srácnak... (cégautóként használta, de amúgy a faterja nevén volt Peugeot -- a faterja 76 éves... :rolleyes: , a srác 30)

szerintetek :blink: ő beadta egy kereskedésbe cserébe, és láttuk kirakva 2 nap múlva 100.000 km-el a 4 éves autót

dúrván 10 nap alatt - 400.000 km :D :lol:

(én meg arra se tudok rájönni, hogy a cserélt km órámat hogy tekerjem előre , hogy a valós km állásomat mutassa :D :D )

Leírtam, hogyan kell :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, úgy néz ki hogy sikerült lőnöm mindenből ami kell, és a MHT-n kívül mindenből pirosat, és rá valót. :rolleyes: Marad facelift előtti, hagyom a balos lámpát, csak egy bontott jobbost kap most, majd ha lesz pénzem akkor lesz 2 új. Viszont úgy tűnik hogy hétvégéig pihen a drága mert a lakatos-ismerős ahova el akartam vinni most az első hó adaggal kapott némi munkát, meg jöttek vissza fényezésről is hozzá autók, és tele van a műhely is meg az udvar is :lol: asszondta hogy hétfőn guruljak át hozzá, addig túr egy caravan-nyi helyet a műhelyben :blink: mindenesetre ma viszek haza indexet, meg kalapácsot és megpróbálok legalább kresz-előírásilag megfelelni :D Ha a lámpák, indexek megvannak, és nem a csillagokat vizsgálják, meg nem esnek ki a helyükről akkor elméletileg forgalom-képes vagyok? ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, úgy néz ki hogy sikerült lőnöm mindenből ami kell, és a MHT-n kívül mindenből pirosat, és rá valót. :rolleyes: Marad facelift előtti, hagyom a balos lámpát, csak egy bontott jobbost kap most, majd ha lesz pénzem akkor lesz 2 új. Viszont úgy tűnik hogy hétvégéig pihen a drága mert a lakatos-ismerős ahova el akartam vinni most az első hó adaggal kapott némi munkát, meg jöttek vissza fényezésről is hozzá autók, és tele van a műhely is meg az udvar is :lol: asszondta hogy hétfőn guruljak át hozzá, addig túr egy caravan-nyi helyet a műhelyben :blink: mindenesetre ma viszek haza indexet, meg kalapácsot és megpróbálok legalább kresz-előírásilag megfelelni :D Ha a lámpák, indexek megvannak, és nem a csillagokat vizsgálják, meg nem esnek ki a helyükről akkor elméletileg forgalom-képes vagyok? ;) :D

Az kiderült, hogy kell-e húzni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.