Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Skacok...

A féknyergek mennyire melegszenek? Eddig nem jutott eszembe olyan elvetemült 5let, hogy megtapogassam egy egy racsing után :twisted: :twisted:

Csak azért, mert mint már emlitettem gondoltam bepirositom öket(lefestem) és azon filozok,hogy jo-e rá egy akármilyen festék. Vmi trinát zománcfesték pl. vagy vmi spéci féknyereg-dob festék kellene rá? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Ha alaposan átfested őket, a festékréteg visszatartja a hőt, és jobban melegszik. Persze ez csak akkor számít, ha nagyon megdolgoztatod. Nekem főállóval (700 C-ig) van 2 rétegben átfújva. Alaposan csináltuk, szétszedtük, lemostuk Brigivel (Brigeciol :wink: ) meg minden, de egy év után átüt rajta a rozsda, és csinálhatod megint. :?

Link to comment
Megosztás:

Ha alaposan átfested őket, a festékréteg visszatartja a hőt, és jobban melegszik. Persze ez csak akkor számít, ha nagyon megdolgoztatod. Nekem főállóval (700 C-ig) van 2 rétegben átfújva. Alaposan csináltuk, szétszedtük, lemostuk Brigivel (Brigeciol :wink: ) meg minden, de egy év után átüt rajta a rozsda, és csinálhatod megint. :?

hmmm... nem túl biztató... lehet hagyom a fenébe.. báár mondjuk 1év,nem kis idö...

Jah..és emlékszel még mi volt az a höálló festék?

Link to comment
Megosztás:

Féknyergeken lehetne húst sütni egyperces szlalompálya után, az bizti! :)

Jó megoldás a szinterezés, az tartósabb a festésnél. :D

:shock: szinterkupplung-szinterfékbetét-szinterféktárcsa :D

Mi anno moci-vázakat homokfújattunk/szintereztettünk, tartós dolog 8)

Azért kíváncsi lennék, hány fokig hőálló a műanyagszórt felület :?:

Link to comment
Megosztás:

Nem is meséltem még....!

Mulhéten pénteken egy lámpánál pont egymás mellé sikerült állnom (elől)egy valami nagyvérü kawa-szakival!

A mocin ketten ültek , hátul gondolom a csaja.

Méregettük egymást -mármint egymás gépét.

amikor a jobbról jövő autók már lassítottak(mi jövünk) gázfröcsökkel buzdított .Én is mutattam neki (hátul dormogott elöl a directszürő szuszugott)Kikapcsoltam az ETC!

Rajt(zöld) elindultunk és mindketten füstölve araszoltunk pár métert (kb.5-8m)alig mikor felraktam 2-be még együtt voltunk éreztem, hogy nem lesz meg mert jött egy útszükület (2-sávból egy sáv)

de azért még próbálkoztam az agreszív kettővel ,de--

Előttünk kb 50-70 méterre állt a YARD!

Gondolom az indulástól látta na meg hallotta a müveletett.

Bekapcsolta a jelzőfényt én egy agressiv fékezéssel jobbra vettem az irányt ami után (ismerve a környéket jól) kisutcákon elviharoztam a hugomékhoz, ami nem messze volt.

A motoros fékezés helyett tovább húzta a gázt és amig a rendőr szrintem gondolkozott , hogy ki után menjen (én lettem volna az egyszerübb , a motoros után meg kellett volna fordulni a kis sávban)addigra szerintem a motoros is árkon-bokron is túl volt.

Bocccs egy kicsit hosszura sikerült.

A tanulság az , hogy meg tanulni jól startolni!!!!!(nekem)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.