Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

dehát azá kettő is van rajta, az már csak dob vmit rajta :lol: :lol: :D :huh:

egyébként ha rendesen van olajozva, akkor nemnyel be jelentősen több port ;)

más

hegeszteni kell a kipufogót, de nem tudom leszedni a helyéről.

tuti 100 hogy elég levenni az aksisarukat??

elektromos azaz co hegesztővel lenne hegesztve.

Link to comment
Megosztás:

dehát azá kettő is van rajta, az már csak dob vmit rajta :lol: :lol: :D :huh:

egyébként ha rendesen van olajozva, akkor nemnyel be jelentősen több port ;)

más

hegeszteni kell a kipufogót, de nem tudom leszedni a helyéről.

tuti 100 hogy elég levenni az aksisarukat??

elektromos azaz co hegesztővel lenne hegesztve.

Nem tudom, én trafóval heggesztettem a rugótányért, azt tanácsolták, hogy vegyem le a sarukat meg tegyem minél közelebb a csipeszt a hegesztés helyéhez. Még műkszik minden. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, én trafóval heggesztettem a rugótányért, azt tanácsolták, hogy vegyem le a sarukat meg tegyem minél közelebb a csipeszt a hegesztés helyéhez. Még műkszik minden. :huh:

akkor rendben lesz nekem is minden úgy

a co is ugyanúgy hegeszt, csak gázzal védi az oxidációtól, nem salakkal.

kössz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem a következő. 97' kombi astra csomagtartójába szeretnék hangszórót, jól gondolom, hogy 13cm átmérőjű hangszóró kell bele? A kábelezés hogyan vihető előre? Még nem mertem szétszedni a csomagtérajtó burkolatát, de mivel a fék lámpa kábele is valahogy el van rejtve abban bízok, hogy nem fog lógni semmi féle hangfalkábel, a csomagtartóban.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem bonyolult, csak egyszerre egyik oldalt kell szétszedni, és akkor az alapján mehet vissza a másik, vagy fényképezel. Azt az uccsó rugót kicsit nehéz volt feltenni. A fékcső csavarját kapásból elnyirtam csőfogóval vettem le, unixosat raktam fel 700Ft/db. Megkentem rézpasztával a felfekvő felületeket, meg az utánállítót. A gátlót simán lehet cserélni, lecsavarod a csavarját allul aláfekszel fellül, visszarakásnál vagy felnyomod a hidat emelővel, vagy ráengeded a kocsit a dobokra. Csak akkor megint fel kel emelni a kerék felrakásához. Annak ellenére, hogy a nagy könyv szerint automatikus, de igazából az utánállítóval kell játszani közben felrakni a dobot, két csavarral +alátéttel felfogatni megpörgetni, ha nem jó levenni.... és így tovább. Jó móka.

Kösz az infót neked is, már szóltam a májer haveromnak, majd ő megcsinálja. :lol:

dehát azá kettő is van rajta, az már csak dob vmit rajta :lol: :D ;) :huh:

egyébként ha rendesen van olajozva, akkor nemnyel be jelentősen több port :angry:

más

hegeszteni kell a kipufogót, de nem tudom leszedni a helyéről.

tuti 100 hogy elég levenni az aksisarukat??

elektromos azaz co hegesztővel lenne hegesztve.

Én a múlthéten voltam kipufgósnál, mikor a flexibilis csövet cseréltettem ki és nem szedte le a sarut. CO-val hegesztette.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Kéne egy kis segítség már egyszer kérdeztem de vkinek van az autójába sportszűrő?

Nekem ami van lényegesen nagyobb a csatlakozója mint a motor szívócsonkja ehhez kell vmi toldóidom és így nem tom feltenni vagy csak én vagyok hülye még nem tettem rá soha..;) ????tud vki segíteni???:D

Hálásan Köszönöm!

Sztem hagyd, nem éri meg vele törődni. Ha egy GSi-re szeretnéd tenni akkor oké.. még ott éreznéd is. Milyenre akarod? ( amúgy fingom sincs hogyan kell feltenni... én kormos vagyok, nekem még a legvagányabb legmodernebb legtuningosabb álmaimban sincsen sportszűrőm. :huh: )

Sziasztok!

A kérdésem a következő. 97' kombi astra csomagtartójába szeretnék hangszórót, jól gondolom, hogy 13cm átmérőjű hangszóró kell bele? A kábelezés hogyan vihető előre? Még nem mertem szétszedni a csomagtérajtó burkolatát, de mivel a fék lámpa kábele is valahogy el van rejtve abban bízok, hogy nem fog lógni semmi féle hangfalkábel, a csomagtartóban.

Köszi

Szia! Én most nyáron tettem bele két gyári hangszórót hátra( '93 caravan ) . Az ajtóról azt a kárpitot leszedtük (azt a burkolatot, amit fog 1 rakás csavar ) aztán ott benne van a csatlakozó. Ott megtalálod ha minden igaz. LEgalábbis nekem ott lógott :lol:

Onnan hátulról ha jól emléxek ( caravanosok javítsatok ki ha hülyeséget beszélek ) de azon a kis gumis vackon ami az ajtó tetejénél van ha felnyitod át megy előlre. Bár nem vagyok benne 100%ig biztos hogy ott ment a hangszórókábel is... De az ablakfűtés, meg a spriccelőnek a csöve azon keresztül jött.

255505.jpg

Erre gondoltam... Gumis vacak kifejezés alatt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sztem hagyd, nem éri meg vele törődni. Ha egy GSi-re szeretnéd tenni akkor oké.. még ott éreznéd is. Milyenre akarod? ( amúgy fingom sincs hogyan kell feltenni... én kormos vagyok, nekem még a legvagányabb legmodernebb legtuningosabb álmaimban sincsen sportszűrőm. :huh: )

mit érezne? max hallja a szívóhangot

Link to comment
Megosztás:

Sztem hagyd, nem éri meg vele törődni. Ha egy GSi-re szeretnéd tenni akkor oké.. még ott éreznéd is. Milyenre akarod? ( amúgy fingom sincs hogyan kell feltenni... én kormos vagyok, nekem még a legvagányabb legmodernebb legtuningosabb álmaimban sincsen sportszűrőm. :huh: )

Viszont van pollenszűrőnk! :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

b+! a megy má! :huh: ;)

:lol: :lol:

1ik havert vittem vele multkor zenesuliba.. mind1 lényegtelen. És akkor ott ül ugye mellettem. Aztán állunk a lámpánál elsőként, és mondja a srác hogy hú mekkora BMW áll a belsőben. Nézem.. mondom jaja szép.. és én valamiért kikapcsoltam azt a gombot... előlről meg: " PSSSZTTTTT " Jött az a hang... :D Haver meg: :angry: :blink: :) EZ MI VOLT? ÉS MIRE KÉSZÜLSZ?

Én meg szakadtam a nevetéstől és megnyugtattam hogy semmi csak kikapcsoltam hogy ne keringesse a levegőt.

Link to comment
Megosztás:

1ik havert vittem vele multkor zenesuliba.. mind1 lényegtelen. És akkor ott ül ugye mellettem. Aztán állunk a lámpánál elsőként, és mondja a srác hogy hú mekkora BMW áll a belsőben. Nézem.. mondom jaja szép.. és én valamiért kikapcsoltam azt a gombot... előlről meg: " PSSSZTTTTT " Jött az a hang... :huh: Haver meg: ;) :angry: :blink: EZ MI VOLT? ÉS MIRE KÉSZÜLSZ?

Én meg szakadtam a nevetéstől és megnyugtattam hogy semmi csak kikapcsoltam hogy ne keringesse a levegőt.

nehogy megalázd a bmw-t! :lol: :lol: :D Nekem már azt is hitték rá, hogy a klímának a gombja.

Link to comment
Megosztás:

nehogy megalázd a bmw-t! :lol: :D ;) Nekem már azt is hitték rá, hogy a klímának a gombja.

Amúgy.... az mitől van hogyha jár alapjáraton..és eltekerem a kormányt picit beinog az alapjárat? már régebben is észrevettem... csak akkor azt hittem hogy valami véletlen egybeesés.. De ma megfigyeltem hogy ez mindíg csinálja.. :huh: Mint ha rálőném a refit... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy.... az mitől van hogyha jár alapjáraton..és eltekerem a kormányt picit beinog az alapjárat? már régebben is észrevettem... csak akkor azt hittem hogy valami véletlen egybeesés.. De ma megfigyeltem hogy ez mindíg csinálja.. :lol: Mint ha rálőném a refit... :lol:

a szervós csinálja ezt! :D Újabb rejtély? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nemtok róla... haverom amikor próbálta azt mondta hogy szerinte az, mert kb a szervós autót ilyen könnyű tekerni... de ebbe nincs szervó.. legalábbis én nem láttam még benne sehol. :huh:

az enyémbe is könnyű tekerni a kormányt! :lol: Az akkor érdekes, ha nincs szervód, viszont az alapjáratod ingadozik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.