Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Aztán meg ne bándd! Nekem 1 hónapig főtt a fejem a kocsiban (nyáron) mert fennragadt.... :D

remélem nem fogom, de nagyon elegem van az anyósülésen fekvős ablaktekergetésből :lol: nyáron meg állandóan kiugrok-beugrok minden címnél, van hogy 10 percen belül 3szor tekerem föl-le mind a kettőt. :huh: Remélem jó lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Dita!

Ugye mondtad a szerelődnek a nemindulás mellett a visszahűlés dolgot is. Ha már ott az autó kicserélhetné a termosztátot is mert egyértelműen ez lehet a visszahűlés okozója. Arrol nem is beszélve ha így hagyja (rossz termosztátal) akkor sokat fog enni meg nem lesz meleg és a motor is kormolódik.

Szerencsére ennél a motornál pofon egyszerű a termosztát csere.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét! :huh:

Legalábbis remélem a Tiétek az.

Ma délután végre elhozhattam az autót a szerelőtöl, nagyjából egy óráig tartott mire elértünk a gödöllői hyper-supermarkethez. Ott leállítottam és azóta nem indul. ;)

Az önindító dolgozik, néha beindul egy pillanatra utána szinte azonnal le is áll. Egyszer kb. 1o mp.-ig járt is, de nagyon kínlódott szegény.

...és igen, benzin van benne! :lol:

Azt hittem agyvérzést kapok. Még attól se "égett az arca", hogy egy kis Fiestának kellett hazahúznia. :lol:

Szia..Nekem is ilyen gondom volt...hogy egyszer csak nem indult...Ez lehet gyujtás modul...esetleg Hall jelado...főtengely jelado...de ami nekem volt az pl a Motorvezérlő egység...nem ártana rátenni egy műszerre...nekem pl mikor rádugták a műszert akkor egyeltalán nem komunikált a motorvezérlőmmel..na akkor gyanus volt már hogy vagy nemkap áramot..vagy kuka :D de rátettünk egy másik motorvezérlőt és láss csodát pöccre indult.. azota is megy...nekem is összevissza járt a motor...

Link to comment
Megosztás:

Dita!

Ugye mondtad a szerelődnek a nemindulás mellett a visszahűlés dolgot is. Ha már ott az autó kicserélhetné a termosztátot is mert egyértelműen ez lehet a visszahűlés okozója. Arrol nem is beszélve ha így hagyja (rossz termosztátal) akkor sokat fog enni meg nem lesz meleg és a motor is kormolódik.

Szerencsére ennél a motornál pofon egyszerű a termosztát csere.

Igen, mondtam. :huh: Megbeszéltük, hogy kicseréli a termosztátot, majd a vezérműszíj cseréjekor, kb. másfél hét múlva. Az alkatrészeket én viszem Neki és volt, hogy ki kellett cserélni, hiába kérte el a motor- és alvázszámot a boltos. :lol: Akkor már szabin leszek és nincs szükségem annyira autóra, ráérek cserélgetni is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia..Nekem is ilyen gondom volt...hogy egyszer csak nem indult...Ez lehet gyujtás modul...esetleg Hall jelado...főtengely jelado...de ami nekem volt az pl a Motorvezérlő egység...nem ártana rátenni egy műszerre...nekem pl mikor rádugták a műszert akkor egyeltalán nem komunikált a motorvezérlőmmel..na akkor gyanus volt már hogy vagy nemkap áramot..vagy kuka :D de rátettünk egy másik motorvezérlőt és láss csodát pöccre indult.. azota is megy...nekem is összevissza járt a motor...

A szerelőmnél hidegen és melegen is indul. :lol: Ma megnézik maradt-e benne hibakód, bár nekem nem égett semmilyen hibajelző lámpa.

Utálom ezt. Rossz, de mégsem mindig rossz. Ha elviszem a szerelőhöz még véletlenül sem produkál semmit.

Így nehéz megtalálni a hibát és tartok tőle, hogy megint otthagy valahol. ;)

Neked is és a többieknek is köszönöm az ötleteket! :huh:

Nagy macera lecserélni a kézifék és váltókar szoknyáját? Kinézitek belőlem, hogy megtudom csinálni? Azt látom, hogy a műa. burkolatot le kell szednem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagy macera lecserélni a kézifék és váltókar szoknyáját? Kinézitek belőlem, hogy megtudom csinálni? Azt látom, hogy a műa. burkolatot le kell szednem... :huh:

Pofon egyszerű a csere. Alul egy műanyag kretre van rávarrva azt kell kipattintani majd a száron pedig egyszerű gyorskötöző fogja.

Váltónál a váltószoknya hátuljánál kell kicsit előrefelé nyomni és akkor kiugrik a műanyag keret. Ezután felemeled a szuknyát és alulról már láthatod is a gyorskötözőt. Ha addig más nem teszi meg akkor én holnap reggel tudik képekkel is szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

Pofon egyszerű a csere. Alul egy műanyag kretre van rávarrva azt kell kipattintani majd a száron pedig egyszerű gyorskötöző fogja.

Váltónál a váltószoknya hátuljánál kell kicsit előrefelé nyomni és akkor kiugrik a műanyag keret. Ezután felemeled a szuknyát és alulról már láthatod is a gyorskötözőt. Ha addig más nem teszi meg akkor én holnap reggel tudik képekkel is szolgálni.

Köszönöm! :huh: Valamelyik nap fog megérkezni és legkorábban a hétvégén tudom felrakni. Örülnék a képeknek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyértelműen a lehúzásról szól az egész csak hát birka a magyar és hiába viszik a dögbe akkor is kussol.. :lol: :huh:

Én benne vagyok... :lol:

Birka-nép.

A c--***okat (bocs) kéne ráuszítani a kpm-re, hátha azokat nem tüntetőkként kezelik a sisakos rendőrök, egyébként még véletlenül feketeruhásoknak néznek minket.

Na én is óbégatok, meg sokan mások.

Ma van a nagy nap a vontatómnak. ..A hátsóablak- mosó az nagyon gáz ha nem megy? (2 éve ígérte valaki, hogy a csövet ami bepottyant az alvázba kihalássza- de másnak sem sikerült.) Az ablaktörlő az bezony jól megy, pedig villamosságis ..."hát a motorja nagyon meghót"...de ezt már írtam hogy a csavar néha kilazul.

Ott a gyanú és az alapja:

http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok...gy-bukas-274640

http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/vizsg...szerelok-274395

nyugat-európai roncsautó program elindulása óta több száz idősebb autót hozhattak be a magyarok. A bontókból importált, külföldi hatósági jelzésű járművek valószínűleg nem épp a legkiválóbb műszaki állapotban vannak. ? Ilyen gépkocsival véletlenül se grasszáljon senki az autópályán ? hangsúlyozta a szakember, aki osztja a hatóság törekvését, vagyis az emberek biztonsága mindennél többet ér.

khhmm..és aki költ rá és a fontosabb cuccok (fék, kormány, futómű ) jók nála..aztán egy 20 Ftos szofita miatt bukik majd el!!

Link to comment
Megosztás:

Birka-nép.

A c--***okat (bocs) kéne ráuszítani a kpm-re, hátha azokat nem tüntetőkként kezelik a sisakos rendőrök.

Na én is óbégatok, meg sokan mások.

Ma van a nagy nap a vontatómnak. ..A hátsóablak- mosó az nagyon gáz ha nem megy? (2 éve ígérte valaki, hogy a csövet ami bepottyant az alvázba kihalássza- de másnak sem sikerült.) Az ablaktörlő az bezony jól megy, pedig villamosságis ..."hát a motorja nagyon meghót"...de ezt már írtam hogy a csavar néha kilazul.

Ott a gyanú és az alapja:

http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok...gy-bukas-274640

Ahhoz hogy a hátsó szélvédő mosója jó -e nem sok közük van. Ha van mindkét oldalt külső tükröd akkor gyakorlatilag be is deszkázhatnád a hátsó ablakot, ezért lehet a hátul levő fólia is műbizonylatlan. Ha nem lenne jobbos tükröd akkor beleköthetnének, de így nem igazán. Ha nagyon zavarja őket akkor mondd meg nekik hogy megcsinálhatják :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz hogy a hátsó szélvédő mosója jó -e nem sok közük van. Ha van mindkét oldalt külső tükröd akkor gyakorlatilag be is deszkázhatnád a hátsó ablakot, ezért lehet a hátul levő fólia is műbizonylatlan. Ha nem lenne jobbos tükröd akkor beleköthetnének, de így nem igazán. Ha nagyon zavarja őket akkor mondd meg nekik hogy megcsinálhatják :huh:

Szerintem,mivel van felszerelve a mosó,működnie kell.Valamint minden fóliázott ablakhoz kell műbizonylat és H betűs matrica is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem,mivel van felszerelve a mosó,működnie kell.Valamint minden fóliázott ablakhoz kell műbizonylat és H betűs matrica is. :D

Igaz, 2005-től újítás van :lol: Csak a fényáteresztése nincs megszabva "b" oszloptól hátrafelé. De olyat se láttam még hogy a hátsó spriccnit kipróbálta volna bárki is (a drága szákműhelyeket kivéve ahol először szárazon belekarcolja a homokos retket az ablakba aztán letrutymákolja és várja hogy megdicsérjem amiért leellenőrizte) Nekem sem működik és nem is fog. Nem használom a hátsó ablaktörlőt sem, akkor meg ne kelljen már azt várni hogy egyszer majd eltörik az ajtó átvezetőnél a cső és kereshetek megint tetőkárpitot. Aki ilyenre bekötözködik műszakin az elmehetne inkább kamikazee-nak több esélye lenne a túlélésre :lol:

De igazad van a fólián eltévedtem. (de azért tessékmondani ha nekem 2002-ben lett feltéve a bizinélkülifólia akkor most le kéne vakarnom?) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igaz, 2005-től újítás van :lol: Csak a fényáteresztése nincs megszabva "b" oszloptól hátrafelé. De olyat se láttam még hogy a hátsó spriccnit kipróbálta volna bárki is (a drága szákműhelyeket kivéve ahol először szárazon belekarcolja a homokos retket az ablakba aztán letrutymákolja és várja hogy megdicsérjem amiért leellenőrizte) Nekem sem működik és nem is fog. Nem használom a hátsó ablaktörlőt sem, akkor meg ne kelljen már azt várni hogy egyszer majd eltörik az ajtó átvezetőnél a cső és kereshetek megint tetőkárpitot. Aki ilyenre bekötözködik műszakin az elmehetne inkább kamikazee-nak több esélye lenne a túlélésre :lol:

De igazad van a fólián eltévedtem. (de azért tessékmondani ha nekem 2002-ben lett feltéve a bizinélkülifólia akkor most le kéne vakarnom?) :huh:

Hát őő,szerintem 2002-ben sem tehetted volna fel papir nélkül.Matrica van rajta egyébként?

2 éve műszakin én ültem az autóban,világítást kapcsolgatni meg ilyenek és akkor kellett spriccelni,törölni hátul is. :D

Idén nem voltam ott,úgyhogy passz.

Link to comment
Megosztás:

Hát őő,szerintem 2002-ben sem tehetted volna fel papir nélkül.Matrica van rajta egyébként?

2 éve műszakin én ültem az autóban,világítást kapcsolgatni meg ilyenek és akkor kellett spriccelni,törölni hátul is. :D

Idén nem voltam ott,úgyhogy passz.

Én vizsgára lemosva, kitakarítva csillogva vittem a kocsit. Ha spriccelt volna, megfojtom. :huh: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát őő,szerintem 2002-ben sem tehetted volna fel papir nélkül.Matrica van rajta egyébként?

2 éve műszakin én ültem az autóban,világítást kapcsolgatni meg ilyenek és akkor kellett spriccelni,törölni hátul is. :)

Idén nem voltam ott,úgyhogy passz.

Én ottvoltam de se a fóliába (se matrica se semmi nincs hozzá és rajta, egyedül az alászorult buborékok jelentenek némi extrát :D ) sem pedig a spriccnibe nem kötöttek bele. Meg se nézték :lol: És nem okosba ment a műszaki Lehet hogy csak lusták voltak? ;) Fólia se zavart még senkit rajtam kívül, engem is csak azért mert felháborítóan csúnya. Jah és nem én raktam rá, így vettük. A jogszabál ami előírja a H-s matricás, engedélyes fóliát az 2005-ös, az előttről nem rémlik semmi

Szerk.:

utána néztem már '90 óta kell róla "H" matrica. :lol: :huh:

9423-20091209-bCYKGq.jpg

Akkor ez se szabályos? :angry: :) :blink:

Link to comment
Megosztás:

Én ottvoltam de se a fóliába (se matrica se semmi nincs hozzá és rajta, egyedül az alászorult buborékok jelentenek némi extrát ;) ) sem pedig a spriccnibe nem kötöttek bele. Meg se nézték :lol: És nem okosba ment a műszaki Lehet hogy csak lusták voltak? :angry: Fólia se zavart még senkit rajtam kívül, engem is csak azért mert felháborítóan csúnya. Jah és nem én raktam rá, így vettük. A jogszabál ami előírja a H-s matricás, engedélyes fóliát az 2005-ös, az előttről nem rémlik semmi

Szerk.:

utána néztem már '90 óta kell róla "H" matrica. :lol: :huh:

http://pics.coldline.hu/pics/9423-20091209-bCYKGq.jpg

Akkor ez se szabályos? :blink: :P :)

Jeee.. :) de durva Mondjuk én a belső visszapillantó tükröt csak arra használom hogy megnézzem milyen gyártmányú autó jön mögöttem, vagy esetleg nincs-e ott rendőr... :( ;)

Srácok.... 1 vagy 2 évig nem szabad a jogsi letétele után utánfutót húzni? :D

Link to comment
Megosztás:

...

Ma van a nagy nap a vontatómnak. ..A hátsóablak- mosó az nagyon gáz ha nem megy? (2 éve ígérte valaki, hogy a csövet ami bepottyant az alvázba kihalássza- de másnak sem sikerült.) Az ablaktörlő az bezony jól megy, pedig villamosságis ..."hát a motorja nagyon meghót"...de ezt már írtam hogy a csavar néha kilazul.

...

Ha sikerül kihalászni, megköszönném, ha le tudnád fényképezni, hol is kell mennie annak a csőnek. Addig tiszta, hogy a tartály mögött be, fel az A-oszlopban, végig az ajtók felett abban a csatornában, de utána? Az az ajtók feletti csatorna nekem a hátsó ajtónál elkanyarodik lefelé, és nem tudom, hol kellene kijönnie belőle a csőnek. Nekem nem volt benne a hátsó cső már akkor sem, mikor megvettem a kocsit. Azóta vettem hozzá csövet, csak ezt nem tudom, hogy hátul merre-meddig.

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb amit Pepe elmondott. óra kipattint, óráscsavarhúzó, és számtárcsa helyreteker :huh:

már mitől lenne ez az egyszerűbb?Nem értem,h mire gondoltok. Arra,h csavarhuzóval elkezdem erőltetni a számlálót? Sztem az biztos nem vezet jóra! Az az egyszerűbb,ha fogom a régi műszeregységemet és kiszedem belöle a km órát ( 4 db torx csavar fogja ), aztán ezt beleteszem a ford.számmérős műszeregységbe és kész! Ezt fogom tenni már eldöntöttem!!! A kérdés még mindig ugyanaz,h ez akkor minden gond nélkül megtehető, ugye?

Link to comment
Megosztás:

már mitől lenne ez az egyszerűbb?Nem értem,h mire gondoltok. Arra,h csavarhuzóval elkezdem erőltetni a számlálót? Sztem az biztos nem vezet jóra! Az az egyszerűbb,ha fogom a régi műszeregységemet és kiszedem belöle a km órát ( 4 db torx csavar fogja ), aztán ezt beleteszem a ford.számmérős műszeregységbe és kész! Ezt fogom tenni már eldöntöttem!!! A kérdés még mindig ugyanaz,h ez akkor minden gond nélkül megtehető, ugye?

A fordszámmérős műszeregység VDO gyártmányú, a régi pedig lehet VDO vagy DELCO is. Ha a régi műszeregységed DELCO gyártmányú, akkor kell egy kis faragás hozzá, hogy az óra bepasszoljon a VDO helyére.

Link to comment
Megosztás:

A fordszámmérős műszeregység VDO gyártmányú, a régi pedig lehet VDO vagy DELCO is. Ha a régi műszeregységed DELCO gyártmányú, akkor kell egy kis faragás hozzá, hogy az óra bepasszoljon a VDO helyére.

mindkettő VDO, ahogy nézem, akkor ezekszerint müködni fog a dolog, köszi a segítséget. Egyébként mindkettőn rajta van,h GM vagy az nem jelent semmit!? Az a delcon is rajta lenne?

Link to comment
Megosztás:

mindkettő VDO, ahogy nézem, akkor ezekszerint müködni fog a dolog, köszi a segítséget. Egyébként mindkettőn rajta van,h GM vagy az nem jelent semmit!? Az a delcon is rajta lenne?

A GM azért van rajta,mert mindkettő gyári.Ettől még lehet delco és vdo is. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.