Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem, ami a motor mellett van, a fényszóró mögött.

Úgy értette, hogy az a jeladó, ami a motorvezérlőnek küldi a jelet. Mondjuk a másikra magasról tesz rá a rendszer, csak azt az egyet figyeli az ECU, a másik a műszeré.

Amúgy a fényszóró mögött hőfokjeladó? :huh: Az nem a szívótorok közelében van?

Link to comment
Megosztás:

Ezzel csak az a baj, hogy az előző Lada volt, ha jól emlékszem. Az meg nem egészen uaz. :lol:

Valóban nem lehet egy kalap alá venni egy x16xel-t egy ladával :lol: De ez nagyon mérgesítő tud lenni, mikor egyszer csak meg áll és az ember nem tudja mihez nyúljon....

A teljesen megbízom benne, nyilván nem jelenti azt, hogy tévedhetetlen. Ilyesmi bárkivel előfordul.

Igen, az előző egy samara volt, de Ő Toyotákat, Fordokat és VW-t is javít, és elég sokan vannak a műhelyben, ki ehhez, ki ahhoz ért...

Ebként nem belőlem él, ingyen csinálja, saját elhatározásából. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Úgy értette, hogy az a jeladó, ami a motorvezérlőnek küldi a jelet. Mondjuk a másikra magasról tesz rá a rendszer, csak azt az egyet figyeli az ECU, a másik a műszeré.

Amúgy a fényszóró mögött hőfokjeladó? :huh: Az nem a szívótorok közelében van?

Ne hozz zavarba! ;) Ha a nyitott motortér elött állok, persze szembe vele :angry: akkor a baloldali fényszóró mögött talán kb. 20 centire, egy kék kis jószág, ami csatlakozik némi segítséggel a motorburkoló műa. alatt található csonkhoz.

Na, ezt fejtsétek meg! :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

A teljesen megbízom benne, nyilván nem jelenti azt, hogy tévedhetetlen. Ilyesmi bárkivel előfordul.

Igen, az előző egy samara volt, de Ő Toyotákat, Fordokat és VW-t is javít, és elég sokan vannak a műhelyben, ki ehhez, ki ahhoz ért...

Ebként nem belőlem él, ingyen csinálja, saját elhatározásából. :huh:

No igen.... erről beszéltem amit Drága Dita mond :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne hozz zavarba! ;) Ha a nyitott motortér elött állok, persze szembe vele :angry: akkor a baloldali fényszóró mögött talán kb. 20 centire, egy kék kis jószág, ami csatlakozik némi segítséggel a motorburkoló műa. alatt található csonkhoz.

Na, ezt fejtsétek meg! :lol: :lol: :D

Ennél egyszerűbb a megoldás: ha 1 vezeték megy rá akkor a műszeré, ha 2 akkor az ECU-é :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ne hozz zavarba! :D Ha a nyitott motortér elött állok, persze szembe vele ;) akkor a baloldali fényszóró mögött talán kb. 20 centire, egy kék kis jószág, ami csatlakozik némi segítséggel a motorburkoló műa. alatt található csonkhoz.

Na, ezt fejtsétek meg! :huh: :lol: :lol:

Erre gondolsz?

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=945c2dd09...&aid=167351

Link to comment
Megosztás:

Még nevelni kell téged! Majd mikor papucsban kirohansz éjjel és felnyitod a motorháztetőt, akkor leszel fanatikus Opeles. :D

Amúgy nem. :huh:

az nagyon mániákus dolog hogy én a balatonon kimentem az udvarra, és benne aludtam? úgy hogy nem is emlékeztem rá... ( alvajáró vagyok :lol: ) és reggel a kocsiba ébredtem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még nevelni kell téged! Majd mikor papucsban kirohansz éjjel és felnyitod a motorháztetőt, akkor leszel fanatikus Opeles. :lol:

Amúgy nem. :huh:

Nincs ez messze már... :lol: Mondjuk szerencsés vagyok, nem lakótelepen lakom, így csak páran néznek hülyének, ha éjjel 2-kor kirohanok és bebújok a motorháztető alá. :D

Pedig már olyan rendes voltam hozzá, megrendeltem a karácsonyi ajándékait is. Kézifék és váltószoknyát, üléshuzatot...

Link to comment
Megosztás:

Nincs ez messze már... :lol: Mondjuk szerencsés vagyok, nem lakótelepen lakom, így csak páran néznek hülyének, ha éjjel 2-kor kirohanok és bebújok a motorháztető alá. :lol:

Pedig már olyan rendes voltam hozzá, megrendeltem a karácsonyi ajándékait is. Kézifék és váltószoknyát, üléshuzatot...

Nekem most nincs ötletem mit kapjon az autó karácsonyra. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nincs ez messze már... :lol: Mondjuk szerencsés vagyok, nem lakótelepen lakom, így csak páran néznek hülyének, ha éjjel 2-kor kirohanok és bebújok a motorháztető alá. :D

Pedig már olyan rendes voltam hozzá, megrendeltem a karácsonyi ajándékait is. Kézifék és váltószoknyát, üléshuzatot...

Én is rendes vagyok az enyémhez, karácsonyi ajándékot nem kap, örüljön, hogy közlekedhet a friss műszakijával. ;) De majd kap egy kis fejlesztést, már kiötöltem egy kis extrát. :huh: Nem tudom miért vágta be a durcát az enyém, reggel pöpecül indult, délután is, csak este nemsokkal 5 előtt a postától hazafelemenet nem akarta azt, amit én. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én kuplungot fogok lassacskán cserélni. Meg elgondolkodtam hogy kéne egy rövidebb váltó. De az úgysem lesz. ;)

Nekem a legközelebbi kuplungcserém nem lesz pízben. A régi mocin rajta van még az az alig 1 éves záksz :angry: A mostani mocin volt egy gyári, úgyhogy maradt is rajta, nem volt rossz, de ha elfogy még lesz egy :huh: Utánpótlásnak jó az még, vannak benne jó dolgok :blink: (kár hogy azok egyszer már pénzbe kerültek :lol: :D )

http://gazmegfek.blog.hu/2009/12/07/szinezett_hatso_szelvedo

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Még nevelni kell téged! Majd mikor papucsban kirohansz éjjel és felnyitod a motorháztetőt, akkor leszel fanatikus Opeles. :D

Amúgy nem. :huh:

Ez teljesen normális opeléknál, én is gyakran felugrok a gép elől, és kirohanok a kocsihoz fényképezőgéppel, ha valaki képet kér valamiről, az asszony meg üvölt utánnam :Zoliiiii, legalább gatyát vegyél fel! :lol: Hát nem érti milyen fontos dolgok ezek?! :angry:

Nekem most nincs ötletem mit kapjon az autó karácsonyra. :lol:

Én már kisírtam a tecsóban egy bazi nagy szerszámosládát a csomitartóba a csetreszeknek, de úgy eldugtam, hogy tényleg meglepi lesz ha megtalálom. ;) Na további jó mulatást, péntek este jövök! :blink:

Link to comment
Megosztás:

A teljesen megbízom benne, nyilván nem jelenti azt, hogy tévedhetetlen. Ilyesmi bárkivel előfordul.

Igen, az előző egy samara volt, de Ő Toyotákat, Fordokat és VW-t is javít, és elég sokan vannak a műhelyben, ki ehhez, ki ahhoz ért...

Ebként nem belőlem él, ingyen csinálja, saját elhatározásából. :huh:

Itt van a kutya elásva. Nincs belőle pénze. Miért csinálná meg rendesen? De Te tudod. Ha megbízol benne, vidd hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Itt van a kutya elásva. Nincs belőle pénze. Miért csinálná meg rendesen? De Te tudod. Ha megbízol benne, vidd hozzá.

Nem vagyok egy nagy szerelő, de ha valaki megkér, hogy segítsek neki ebben abban, akkor én is maximálisan elvégzem a kért feladatot ha tudom, ha nem akkor el sem válalom! Ez dióhéj :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok egy nagy szerelő, de ha valaki megkér, hogy segítsek neki ebben abban, akkor én is maximálisan elvégzem a kért feladatot ha tudom, ha nem akkor el sem válalom! Ez dióhéj :huh:

Ezzel így vagyok én is. De azért valljuk be nem ezek vannak többségben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.