Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Király, honnan szereztél ekkora sapit? :huh:

Kösz a bókot, én is szoktam huzatni volt hogy tiltásig is. Szerintem azért találták ki a letiltást, hogy ne károsodjon a motor, ezért melegen egy-két alkalom nem árthat. Igaz sok értelme nincs neki.

akkor jó.. már kicsit úgyéreztem hogy meg kéne pörgetni :D de csak ez volt. máskor vigyázok én rá. De a külsőből be akartam menni a belsőbe :lol:

De haver kisegített... előttem állt a poloval, bement a belsőbe kicsit fogta a forgalmat míg elékerültem és behúztam én is :lol: ( csak nem akartam sokáig tökölni mert akkor meg havert szidják )

Link to comment
Megosztás:

Elvittem a kocsit autómosóba, kész átverés! A hab csak a 20-másodpercben kezd jönni, addíg csak köpköd, ahol kezdtem le se oldotta a koszt. A magasnyomású mosóval két 100-ast elbactam, mert egy közepes méretű kocsit eggyel nem érek körbe. Az öblítésnek a feléíg habos víz jött, a viasznak meg semmi viasztartalma nincs szerintem. Hazafele megpörgettem egy kicsit, itthon meg áttöröltem egy törölközőve nehogy megfázzon. És még én voltam a hibás, hogy tök fekete lett. Hát hol az igazság? Meg felét végigröhögtem, mert eszembe jutott ez a videó.:Klikk ide! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Elvittem a kocsit autómosóba, kész átverés! A hab csak a 20-másodpercben kezd jönni, addíg csak köpköd, ahol kezdtem le se oldotta a koszt. A magasnyomású mosóval két 100-ast elbactam, mert egy közepes méretű kocsit eggyel nem érek körbe. Az öblítésnek a feléíg habos víz jött, a viasznak meg semmi viasztartalma nincs szerintem. Hazafele megpörgettem egy kicsit, itthon meg áttöröltem egy törölközőve nehogy megfázzon. És még én voltam a hibás, hogy tök fekete lett. Hát hol az igazság? Meg felét végigröhögtem, mert eszembe jutott ez a videó.:Klikk ide! :lol:

Itt nálunk a 4es mellett van egy mol benzinkút. Mögötte pedig egy mosó. Ott általában 2 csajszi mossal le a kocsit kézzel rendesen. Szép munkát végeznek....meg aranyosak is...csak drága 1200 Forint egy külső habos mosás. 20ezer Forint pedig: ez a külsőmosás, belső takarítás, motortérmosás, felni/dísztárcsa mosás, polírozás, szélvédőápolás, műanyag lökhárítő vaxolása/ápolása. Ez egy többórás munkafolyamat.... csak ez is veszett drága. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Itt nálunk a 4es mellett van egy mol benzinkút. Mögötte pedig egy mosó. Ott általában 2 csajszi mossal le a kocsit kézzel rendesen. Szép munkát végeznek....meg aranyosak is...csak drága 1200 Forint egy külső habos mosás. 20ezer Forint pedig: ez a külsőmosás, belső takarítás, motortérmosás, felni/dísztárcsa mosás, polírozás, szélvédőápolás, műanyag lökhárítő vaxolása/ápolása. Ez egy többórás munkafolyamat.... csak ez is veszett drága. :lol:

Két csajszi? Hmmm... :huh: Nyáron én mosom itthon, a belső takarítás meg nekem szórakozás, ki nem adnám a kezemből. Csak most 2-3 fok van a vizet is elzártam már a kinti csapban, csak nincs lekövezve az udvar, a kutyák felverik a port a beálló meg ugye nem zárt, és nem tudtam ránézni ilyen koszosan. Valszeg pár nap, és pont ilyen lesz megint. kellene egy teljesen zárt beálló, vagy ezen kéne alakítani.

Link to comment
Megosztás:

Két csajszi? Hmmm... :huh: Nyáron én mosom itthon, a belső takarítás meg nekem szórakozás, ki nem adnám a kezemből. Csak most 2-3 fok van a vizet is elzártam már a kinti csapban, csak nincs lekövezve az udvar, a kutyák felverik a port a beálló meg ugye nem zárt, és nem tudtam ránézni ilyen koszosan. Valszeg pár nap, és pont ilyen lesz megint. kellene egy teljesen zárt beálló, vagy ezen kéne alakítani.

Igen.. Miért szórakozás a belső takarítás? mondjuk...néha én is találok érdekes dolgokat... Multkor elől találtam az anyósülés melletti kárpit zsebébe egy cső kukoricát... Kérdeztem fatert hogy az miért volt ott....? ő nem tette oda...anya sem volt... Tesóm az oda nem nyúlkál..én megint nem. Szóval ez rejtéj maradt. :lol: VAgy például barackmagokat találok ( TÉLEN! )... De az faterom volt :lol: azok az oldalzsebek nekem nagyon titokzatosak tudnak lenni :D

Link to comment
Megosztás:

Elvittem a kocsit autómosóba, kész átverés! A hab csak a 20-másodpercben kezd jönni, addíg csak köpköd, ahol kezdtem le se oldotta a koszt. A magasnyomású mosóval két 100-ast elbactam, mert egy közepes méretű kocsit eggyel nem érek körbe. Az öblítésnek a feléíg habos víz jött, a viasznak meg semmi viasztartalma nincs szerintem. Hazafele megpörgettem egy kicsit, itthon meg áttöröltem egy törölközőve nehogy megfázzon. És még én voltam a hibás, hogy tök fekete lett. Hát hol az igazság? Meg felét végigröhögtem, mert eszembe jutott ez a videó.:Klikk ide! :lol:

Én most végeztem a mosással meg a porszívózással, már csak a törölgetés maradt. Utána meg ha lesz még kedvem, akkor ledezek is egy kicsit. :huh:

Link to comment
Megosztás:

http://index.hu/belfold/2009/12/06/valtozn...tasi_szabalyai/

Hogyne.... kívántam nekik boldog újévet és kevésbé pihent agyat----ÁVH!!!

Biciklire nem kérnek majd súly és környezetvédelmi adót?

Az éves vizsgázásról még semmi nem jött ki?

A zöldkártya is kétévente lesz, a 2 éves műszaki marad. Tehát egybe vonják a kettőt. Csak nálam majd nem tudom mit csinálnak, mert jövőre jár le a zöldkártya.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

A zöldkártya is kétévente lesz, a 2 éves műszaki marad. Tehát egybe vonják a kettőt. Csak nálam majd nem tudom mit csinálnak, mert jövőre jár le a zöldkártya.. :huh:

Nekem is idén volt vizsga, gondolom akkor még jövőre kell zöldkártya, utána a vizsgával együtt lesz.

Link to comment
Megosztás:

...a kormány január 1-től egyablakos ügyintézést vezet be a környezetvédelmi felülvizsgálatnál és az időszakos műszaki vizsgálatnál. Ez azt jelenti, hogy a zöldkártyavizsgálatot a műszaki vizsgával egy időben, ugyanazon a helyen is megcsináltathatják ezentúl a gépkocsi-tulajdonosok. Ez csak egy, az adminisztrációt csökkentő lehetőség, így ha valaki ragaszkodik a bevált szervizéhez, az eddigi rendszer szerint is elvégeztetheti a vizsgálatot.

Változást jelent továbbá, hogy a jövő évtől mindenkinek, akinek most évente kellett környezetvédelmi felülvizsgálatra vinni az autóját, csak a forgalmi engedély érvényességi időpontjában, azaz egységesen kétévente kell a vizsgálatot elvégeztetnie...

Teljes cikk!

Épp a héten linkeltem :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igen.. Miért szórakozás a belső takarítás? mondjuk...néha én is találok érdekes dolgokat... Multkor elől találtam az anyósülés melletti kárpit zsebébe egy cső kukoricát... Kérdeztem fatert hogy az miért volt ott....? ő nem tette oda...anya sem volt... Tesóm az oda nem nyúlkál..én megint nem. Szóval ez rejtéj maradt. :huh: VAgy például barackmagokat találok ( TÉLEN! )... De az faterom volt :lol: azok az oldalzsebek nekem nagyon titokzatosak tudnak lenni :D

Mert én szeretem a kocsit buzerálni, ha mást nem akkor megnézem az olaajt, vizet kiürítem a bödönt, és kitakarítom a belsejét. Én a nyáron beletörtem egy fúróhegyet ami beesett a műszerfalba. Mérgelődtem is, hogy le kell venni, nehogy elkoptason a törött vége valami kábelt. Erre megtaláltam a kardánbox alatt. :lol: ;)

nálam rendesen bejönnek az új avatarok.

Az 1.4-es motoron lévő indítómotor jó a 1.7DR-hez? Mert az enyém még mindig javításra szorul és ha jó lenne, akkor lekapnám a másikról.

Úgy rémlik, hogy nem. Amikor kerestem az enyémhez indítómotort mindenhol úgy írták, hogy dieselhez, nem 1.4-hez, vagy fordítva.

Link to comment
Megosztás:

Mert én szeretem a kocsit buzerálni, ha mást nem akkor megnézem az olaajt, vizet kiürítem a bödönt, és kitakarítom a belsejét. Én a nyáron beletörtem egy fúróhegyet ami beesett a műszerfalba. Mérgelődtem is, hogy le kell venni, nehogy elkoptason a törött vége valami kábelt. Erre megtaláltam a kardánbox alatt. :huh: :lol:

Úgy rémlik, hogy nem. Amikor kerestem az enyémhez indítómotort mindenhol úgy írták, hogy dieselhez, nem 1.4-hez, vagy fordítva.

Köszi! :lol: Mondjuk az szép is lenne, ha jó lett volna, mert akkor csak ki kell cserélni... Most meg vagy csináltatom, vagy lecserélem egy felújítottra. Akkor marad még így egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :huh: Mondjuk az szép is lenne, ha jó lett volna, mert akkor csak ki kell cserélni... Most meg vagy csináltatom, vagy lecserélem egy felújítottra. Akkor marad még így egy darabig.

Nézegettem a vaterán olyan 5-15 ért vesztegetik darabját, persze ez zsákbamacska. Egyszer szétszedtem az enyémet amikor nem akart behúzni, bánom hogy nem cseréltem akkor keféket is.

Link to comment
Megosztás:

Mert én szeretem a kocsit buzerálni, ha mást nem akkor megnézem az olaajt, vizet kiürítem a bödönt, és kitakarítom a belsejét. Én a nyáron beletörtem egy fúróhegyet ami beesett a műszerfalba. Mérgelődtem is, hogy le kell venni, nehogy elkoptason a törött vége valami kábelt. Erre megtaláltam a kardánbox alatt. :huh: :lol:

Úgy rémlik, hogy nem. Amikor kerestem az enyémhez indítómotort mindenhol úgy írták, hogy dieselhez, nem 1.4-hez, vagy fordítva.

aziiigen :lol: Ott is van rejtéj akkor..

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a vaterán olyan 5-15 ért vesztegetik darabját, persze ez zsákbamacska. Egyszer szétszedtem az enyémet amikor nem akart behúzni, bánom hogy nem cseréltem akkor keféket is.

Tudom, de ha cserélném akkor nem a vateráról, meg ilyen helyekről venném. ;) Lehet szétkapom majd és megnézem mi a kínja! :huh:

aziiigen :lol: Ott is van rejtéj akkor..

X akta :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom, de ha cserélném akkor nem a vateráról, meg ilyen helyekről venném. :lol: Lehet szétkapom majd és megnézem mi a kínja! :huh:

Csak óvatosan mert a végében ven egy rugó ami odafog egy bakelitszerűséget, én azt addíg feszegettem amig eltörött. Így is működik de nem kell eltörni ha nem muszáj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.