Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A haver hívott, hogy sehogy sem tudja leszedni a kormányt! Ilyenkor mit lehet tenni? Mert addig én sem esek az enyémnek és jólenne műszaki előtt kicserélni, azaz ma. Mert hétfőn nem lesz rá idő! Valakinek van valami ötlete? :huh:

Én is cserelni akartam de nem akart lejonni! Van valami fortélya?

Link to comment
Megosztás:

A haver hívott, hogy sehogy sem tudja leszedni a kormányt! Ilyenkor mit lehet tenni? Mert addig én sem esek az enyémnek és jólenne műszaki előtt kicserélni, azaz ma. Mert hétfőn nem lesz rá idő! Valakinek van valami ötlete? :huh:

A nagykönyv szerint célszerszámmal kell lehúzatni, nem tudom egy sima csapágylehúzó alkalmas-e erre a célre, a kapaszkodókarmoknak kifele kell néznie, és úgy kell beleakasztani a kormányba miután a biztosítóanyát letekerted. Gondolom ott bellül van valami perem.

Link to comment
Megosztás:

A nagykönyv szerint célszerszámmal kell lehúzatni, nem tudom egy sima csapágylehúzó alkalmas-e erre a célre, a kapaszkodókarmoknak kifele kell néznie, és úgy kell beleakasztani a kormányba miután a biztosítóanyát letekerted. Gondolom ott bellül van valami perem.

Most írtam neki, hogy próbálja meg csapágylehúzóval. Remélem van neki... Egyszerre kell mind a két oldalon ütni igaz? és belülről kifelé!?

Még nem írt vissza, szal el tudom képzelni, hogy kint ül a verdában és nem gyengén habzik a szája! :lol: Nekem is kezd habzani, ha nem sikerül leszednie! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Most írtam neki, hogy próbálja meg csapágylehúzóval. Remélem van neki... Egyszerre kell mind a két oldalon ütni igaz? és belülről kifelé!?

Még nem írt vissza, szal el tudom képzelni, hogy kint ül a verdában és nem gyengén habzik a szája! :lol: Nekem is kezd habzani, ha nem sikerül leszednie! :huh:

Hát nem tudom igazából az tűnik logikusnak, hogy felfele kell ütni, ha le akarom venni. Én még nem vettem le, de láttam már kiszerelt kormányom megroggyanva a biztonsági összecsukló részt a sok ütlegeléstől. Vagy venni kell csapágylehuzatót, vagy mókolni kell egyet.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom igazából az tűnik logikusnak, hogy felfele kell ütni, ha le akarom venni. Én még nem vettem le, de láttam már kiszerelt kormányom megroggyanva a biztonsági összecsukló részt a sok ütlegeléstől. Vagy venni kell csapágylehuzatót, vagy mókolni kell egyet.

Dupla tenyereseket kell neki adni izombó' a szélein és lejön. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom igazából az tűnik logikusnak, hogy felfele kell ütni, ha le akarom venni. Én még nem vettem le, de láttam már kiszerelt kormányom megroggyanva a biztonsági összecsukló részt a sok ütlegeléstől. Vagy venni kell csapágylehuzatót, vagy mókolni kell egyet.

Az enyémben is meg van roggyanva ;)

Mikulás napi Hűha!!! :D :lol: :lol:

Holnap lesz... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Más: volt ofőm odaadta a mazda xedos 6-osát, hogy azzal menjek ma át bnőmhöz, és akkor náluk meg lesz csinálva az olajcsere, plusz szelepfedéltömítés cseréje egyebek. Namost ugy ennek az ótónak vetítőlencsés a fényszórója. De még nem xenon hanem sima halogén. Brutál. Durva. Reggeli szürkületben felkapcsolom...semmi. Kiszállok, mondom biztos kiégtek az izzók. Nem. Világít mindkettő. F@sza. Mintha visszakaptam volna 2 napra az angel eyes fényszórókat. De így majd jobban vágyom vissza az Opelembe. :huh:

Nos, megjöttem. Vágyom vissza. Ezek a fényszórók is megalight-tal vannak szerelve de semmit sem ér. Ami durva, hogy óra szerint 105-nél ötödikben 3000-et forog a motor (nálam óra szerint 130 körül forog ugyanennyit). Mondjuk emiatt azért elég pörgős, egészséges ereje van.

De nem kéne. Kényelmes, de a Recaro-kat nem múlja felül, hiányzik a BC, a rendes világítás, zavar a rövid váltó. Ennyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most írtam neki, hogy próbálja meg csapágylehúzóval. Remélem van neki... Egyszerre kell mind a két oldalon ütni igaz? és belülről kifelé!?

Még nem írt vissza, szal el tudom képzelni, hogy kint ül a verdában és nem gyengén habzik a szája! :lol: Nekem is kezd habzani, ha nem sikerül leszednie! :huh:

Nem. Szemből kell egyszerre a két szélét ütni, a műszerfal felé. Azért, mert az csak meg van feszülve, nem rászorulva. A rugó elintézi a többit, az fogja lelökni, ha épp nem feszül. Tehát szemből, tenyérrel, nagyokat. Nem kell félni. Szedtem már le párszor.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Szemből kell egyszerre a két szélét ütni, a műszerfal felé. Azért, mert az csak meg van feszülve, nem rászorulva. A rugó elintézi a többit, az fogja lelökni, ha épp nem feszül. Tehát szemből, tenyérrel, nagyokat. Nem kell félni. Szedtem már le párszor.

Köszi a segítséget :huh: , továbbítom a haver felé! Remélem le tudja szedni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gyári magnó van a kocsiban és ki akarom kódolni, és elvileg tudom is, hogy hogy kell, de nekem nullával kezdődik a kódom és az lenne a kérdésem, hogy a nullát melyik gombbal és hogy tudom beütni, kösz. amúgy a kódolás "as" gomb benyom, magnó bekapcsol, kód beüt: első számjegy 1es gomb annyiszor amennyi a kód első számjegye stb... és a végén megint "as",ha nem jól tudom javítsatok ki. kösz.

Link to comment
Megosztás:

Mikó lesz má délután 3 óra.... :lol: Alig várom h végre hetek után kicsit az autóval legyek és vele törődjek... :lol: ;) Olyan autózós kedvem van ma még egésznap... Este rakok bele kilamítert :D

én meg nem rakok bele másik kormányt! Nem tudja leszedni, mert meg se moccan! Szedett már le párat, de ez feladta neki a leckét. :huh: Már 2 órája üti-vágja, de semmi... Mindegy, kimegyek és lemosom, meg kitakarítom.

Link to comment
Megosztás:

én meg nem rakok bele másik kormányt! Nem tudja leszedni, mert meg se moccan! Szedett már le párat, de ez feladta neki a leckét. :huh: Már 2 órája üti-vágja, de semmi... Mindegy, kimegyek és lemosom, meg kitakarítom.

én napját se tudom mikor mostam... De fater sztem néha megcsinálja :D Tavasszal vagy maximum nyáron de kasztnizni fogjuk. VAnnak csúnya pontok.... Aztán rászánok annyit hogy sehol ne legyen rajta rozsda, és akkor már királyság lesz. Új moci, szép bódé...kell ennél több? Ja igen... Fehér indexbúra ;) :lol:

Ellenőrzöm itt az ügyféladatokat... Nőci beírja: Debrecen, Cicis utca... ( Civis utca helyett ) :lol:

Link to comment
Megosztás:

A haver hívott, hogy sehogy sem tudja leszedni a kormányt! Ilyenkor mit lehet tenni? Mert addig én sem esek az enyémnek és jólenne műszaki előtt kicserélni, azaz ma. Mert hétfőn nem lesz rá idő! Valakinek van valami ötlete? :huh:

Jaaaj! Nem szabad erőltetni :lol: .....kell egy nagyobb kalapács! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.