Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jaj, :lol: ettől akkor hullik a hajam, amikor egy 2-2 sávos úton, délutáni sűrű forgalomban sikerül kikerülnöm egy biciklist, a következő piros lámpánál elgurul mellettem, a sor elé áll és újra majd újra ki kell kerülnöm. :huh:

A buszosok és a kamionosok meg kísérgetik hosszú-hosszú Km-eken keresztül. Ha innen nézzük, ehhez képest még szerencsés is vagyok. :lol:

Ha előregurulok, nem állok be az autók elé. Az nem lenne korrekt.

Link to comment
Megosztás:

Sejtettem. :lol:

Szerintem aki megteszi az nem szokott autót vezetni.

Egyébként vigyázok rájuk, sőt a motorosokra is, ha kell csinálok nekik helyet egy kis lehúzódással. :huh:

Azért valljuk be az autósok nagy része b@szik a bringásokra, nem adják meg az elsőbbséget, pedig ez is jármű.

Egy időben még próbáltam nevelni az autósokat. Most már csak szimplán bunkó módon tekerek. Múltkor is jön szembe egy Smart...a fele átlóg az én sávomba...szépen behúzódtam a felezővonalhoz...rögtön visszament a helyére. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért valljuk be az autósok nagy része b@szik a bringásokra, nem adják meg az elsőbbséget, pedig ez is jármű.

Egy időben még próbáltam nevelni az autósokat. Most már csak szimplán bunkó módon tekerek. Múltkor is jön szembe egy Smart...a fele átlóg az én sávomba...szépen behúzódtam a felezővonalhoz...rögtön visszament a helyére. :lol:

Én rendszeresen vadászom az alkalmat, hogy a gyalogátjárón üssenek el mert kell a zsé az alufelnire. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azért valljuk be az autósok nagy része b@szik a bringásokra, nem adják meg az elsőbbséget, pedig ez is jármű.

Egy időben még próbáltam nevelni az autósokat. Most már csak szimplán bunkó módon tekerek. Múltkor is jön szembe egy Smart...a fele átlóg az én sávomba...szépen behúzódtam a felezővonalhoz...rögtön visszament a helyére. :lol:

Szerintem ugyezek az emberek bunkók a többi autóssal szemben is. :huh:

A legjobb amikor egymásra találnak, végül nyer a főbunkó. :lol: Mondjuk megérdemlik egymást... :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ugyezek az emberek bunkók a többi autóssal szemben is. :huh:

A legjobb amikor egymásra találnak, végül nyer a főbunkó. :lol: Mondjuk megérdemlik egymást... :lol:

De ha egyszerűen a szabályokat be nem tartva közlekednek és közben mondjuk veszélyes helyzetet teremtenek egy bringás számára....az jó, ugye?

Link to comment
Megosztás:

De ha egyszerűen a szabályokat be nem tartva közlekednek és közben mondjuk veszélyes helyzetet teremtenek egy bringás számára....az jó, ugye?

Nyilván nem. Ugyanígy veszélyesek a közlekedés bármely résztvevőjére.

A legjobbat úgy értettem, hogy remélhetőleg az egyik rájön, hogy ez nem is olyan jó móka.

Légyszives ne köss belém... Abszolút a Te oldaladon állok. :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem értem én ezt. Eddig is össze-vissza mentek, ezután még jobban. Sok vasalás lessz tényleg (vki már írta). Eddig is jöttek szembe forgalomba, eddig is cikáztak a sorok között, eddig is előre mentek a pirosnál, csak most már meg lessz rá a jogalapjuk. Nem törődtek eddig sem a kresz-szel, ezután sem fognak, csak a szájuk lessz nagyobb. Azt a marhát kéne megrugdosni aki ezt beletette. Inkább a szabályok betartatásával kéne javítani a közlekedési morálon, nem hülye szabályok bevezetésével. Addig amíg nem adja meg az elsőbbséget nekem, pedig őt erre tábla szólítja fel, nincs miről beszélni.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem én ezt. Eddig is össze-vissza mentek, ezután még jobban. Sok vasalás lessz tényleg (vki már írta). Eddig is jöttek szembe forgalomba, eddig is cikáztak a sorok között, eddig is előre mentek a pirosnál, csak most már meg lessz rá a jogalapjuk. Nem törődtek eddig sem a kresz-szel, ezután sem fognak, csak a szájuk lessz nagyobb. Azt a marhát kéne megrugdosni aki ezt beletette. Inkább a szabályok betartatásával kéne javítani a közlekedési morálon, nem hülye szabályok bevezetésével. Addig amíg nem adja meg az elsőbbséget nekem, pedig őt erre tábla szólítja fel, nincs miről beszélni.

Az a baj, hogy nem foglalkoznak a betartatással, stb...nézd meg, egyszer átzúztam a piroson, meg kicsit kekeckedtem a rendőrrel, feljelentett. De itt megállt a dolog. Semmi tartalmas. Az okés, hogy aki vezet az tudja a kreszt, de a sok bicós közül kevés az ilyen. Itt Bp-en az összes futár, és wannabe futár átmegy a piroson...mikor a zebrán nekem zöld...tegnap is megyek át a zebrán és 5cm-re mögöttem elhúz. Az ilyet le kellene rúgni a járműről.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem én ezt. Eddig is össze-vissza mentek, ezután még jobban. Sok vasalás lessz tényleg (vki már írta). Eddig is jöttek szembe forgalomba, eddig is cikáztak a sorok között, eddig is előre mentek a pirosnál, csak most már meg lessz rá a jogalapjuk. Nem törődtek eddig sem a kresz-szel, ezután sem fognak, csak a szájuk lessz nagyobb. Azt a marhát kéne megrugdosni aki ezt beletette. Inkább a szabályok betartatásával kéne javítani a közlekedési morálon, nem hülye szabályok bevezetésével. Addig amíg nem adja meg az elsőbbséget nekem, pedig őt erre tábla szólítja fel, nincs miről beszélni.

Ezért gondolom én úgy, hogy bringához is kéne valami jogsiszerűség, akinek nincs pl kismotorra legalább, mert ugye mi jogsisok tudjuk a bringások közlekedési szabályait is, de ők... :huh:

Pl én egy nyári tábor keretével kaptam biciklis jogosítványt, mert levizsgáztunk, satöbbi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy nem foglalkoznak a betartatással, stb...nézd meg, egyszer átzúztam a piroson, meg kicsit kekeckedtem a rendőrrel, feljelentett. De itt megállt a dolog. Semmi tartalmas. Az okés, hogy aki vezet az tudja a kreszt, de a sok bicós közül kevés az ilyen. Itt Bp-en az összes futár, és wannabe futár átmegy a piroson...mikor a zebrán nekem zöld...tegnap is megyek át a zebrán és 5cm-re mögöttem elhúz. Az ilyet le kellene rúgni a járműről.

Ne légy ebben annyira biztos. Az tegnap estét is egy balesettel kezdtük. Na mi volt gáz? Egy aranyos kis középkorú nő elfelejtette, hogy létezik elsőbbség adási lehetőség. Jött a város fele, rász@rt a főúton jövőkre és telibe nyomta a város felől szabályosan közlekedő autót. Könnyebb sérülésekkel megúszták de az anyósűlésen utazó 20 éves leányzónak szépen összefaricskálta az arcát a szélvédő. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy nem foglalkoznak a betartatással, stb...nézd meg, egyszer átzúztam a piroson, meg kicsit kekeckedtem a rendőrrel, feljelentett. De itt megállt a dolog. Semmi tartalmas. Az okés, hogy aki vezet az tudja a kreszt, de a sok bicós közül kevés az ilyen. Itt Bp-en az összes futár, és wannabe futár átmegy a piroson...mikor a zebrán nekem zöld...tegnap is megyek át a zebrán és 5cm-re mögöttem elhúz. Az ilyet le kellene rúgni a járműről.

De le ám. :huh:

A másik, hogy aki vezet az tudja kreszt...láttam a jómultkorjában egy c gyereket A vecivel. Az ismerős mondja, hogy se jogsija, se vezetni nem tud. Ott mutogatta neki, hogy lehet hátramenetet kapcsolni, mert még azt sem tudott. Az semmi, de felkapcsolni sem, végi 1-ben túrta, szétforgatva a motort. Na az ilyeneket is ki kéne szűrni. Ja, az ismerős szintén kissebségi származású volt, de legalább normális.

Ezért gondolom én úgy, hogy bringához is kéne valami jogsiszerűség, akinek nincs pl kismotorra legalább, mert ugye mi jogsisok tudjuk a bringások közlekedési szabályait is, de ők... :lol:

Pl én egy nyári tábor keretével kaptam biciklis jogosítványt, mert levizsgáztunk, satöbbi. :lol:

Az kéne nekik is. Legalább egy 1 hetes tanfolyamszerűség, hogy legalább azt megtanulja ami rá vonatkozik.

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell bicajjal határozottan menni. Én mindig előregurulok a kocsik mellett, ha kanyarodósávban állok akkor középre állok, nehogy kanyarban elb@sszanak..stb.

ez így is van rendjén.

kanyarodósávban be kell húzódni, mert ha a csíkon mész, nem tudják, merre tartasz, azthiszik genyó vagy, és behúzódtál középre, a csíkra, hogy ne tudjanak megelőzni, de ha beállsz akanyarodósávba, akkor fogják tudni, hogy mizu.

előregurulás meg... nem mindegy hol kerülnek ki?

én sose mérgelődtem, mert a bringás előregurult a sor között, nyugodtan elférek tőle, max ha köcsög, és nem úgy megy, hogy könnyen el lehessen haaldni mellőle ledudálom...

az utálom, mikor támaszkodni akar a kocsin... azt nem állom meg szó nélkül.

Valaki reggel bal lábbal kelt fel. :lol:

De ha rosszul értelmezem és nem kötekedni akarsz, legalább egy ilyet ;) rakjál mellé légyszi, mert enélkül eléggé bántó.

neki nem kell :lol: ő ilyen :D

Sejtettem. :angry:

Szerintem aki megteszi az nem szokott autót vezetni.

Egyébként vigyázok rájuk, sőt a motorosokra is, ha kell csinálok nekik helyet egy kis lehúzódással. :huh:

én is, kivéve, ha nem jobbról furakszik.

Link to comment
Megosztás:

előregurulás meg... nem mindegy hol kerülnek ki?

én sose mérgelődtem, mert a bringás előregurult a sor között, nyugodtan elférek tőle, max ha köcsög, és nem úgy megy, hogy könnyen el lehessen haaldni mellőle ledudálom...

Könnyen elférni? Hát Bp-en a körúton ahol az autók is centizik egymást (a hülye villamos megálló szélesítések miatt) hát ott tényleg szívás hogy minden lámpa után előzgetni kell őket. Akkor azt mondom inkább menjenek tényleg a villamos síneken.

Link to comment
Megosztás:

Amugy én is nyáron sokat közlekedem bringával Bp-en. Hát nem egyszerű és kell hozzá némi bátorság, de én soha nem csorgok előre (csak ha dugó van és áll a sor), soha nem megyek át piroson és hiába van elsőbbségem ha nincs meg a szemkontaktus az autóssal nem megyek ki elé mert már ütöttek így el szemem láttára bringást. Ja és ha an használom a bringautat (még ha kicsit szarabb is) mint, hogy az autók közé menjek. Én ezeket várom el egy bringástól ha autóban ülök is.

Ja és a legfontosabb! A világítás! Nagyon sok a kamikaze aki világítás nélkül bringázik sötétben. Nem tudom az ilyenek mit gondolnak, hogy hogyan fogják őket észrevenni az autósok!!! Tiszta őrültek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.