Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

a sárvédőívek, meg a hátfal nem épp a kopó alkatrészek közzé tartozik

Főleg ha túl jól fognak a fékek.. :( :P

-----------------------------------------------------------------------------------------

No én a tegnapi disznótornak köszönhetően ma tudtam a kocsinak esni. Szíjak cserélve, gázolajszűrő és légszűrő is, szűrőház meg kimosva mert nemhogy lepke de még egy fél marék szalmatörmelék is volt benne :blink: de hogy honnan került az bele :angry: . Na akkorát szoptam vele, hogy ennél nagyobbat talán nem is lehet. Összerakom, olajszűrő zőccsíglével fullig töltve, pöcc be, kiállok a garázsból erre leáll, na mondom kell egy kis gázfröccs neki :huh: azt a nagy túrót, köszörültetem, hebeg-habog, na mondom ilyen nincs, állandóan szopat ez a kocsi :lol: há mondom mostmár télleg felgyújtom :lol: ;) aztán mondom ez vagy eldugult vagy falsot szív, fincsi a molos gázolaj tehát nem dugulás ;) aztán egyszer csak hoppá, a szűrőfűtő rögzítőgyűrűje valszeg a szűrő lecsavarásakor fellazult ;) na úgy visszatekertem, hogy épp el nem tört az a kis műanyag gyűrű :) szűrő feltölt, repül vissza, bepöcc azt hadd ketyegjen alapjáraton mire megmosom a mancsaimat :P aztán irány a benyakút, a tankot fullra is nyomtam, aztán a gázpedált a körforgóban 2.-ben :D :) és még meglepett ;) kifele 3-ba lepadlóztam és még elforogtak a papucsok meg riszálta az orrát... :P ;) Mikre nem képes ez az autó ha tiszta a tüdeje.. :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Ennek sem volt elporladva, csak kettő öklömnyi lyuk. :lol: :lol:

Egyébként nem értek hozzá, autószerelő sem vagyok. ;) :blink:

attól, hogy vki autószerelő... legálltalánosabb példa, az autószerelőnek van a leg lepukkantabb autója, mert az tudja, hogy "ezzel még elmegy sokáig" :D

Hát...sajnos 10éves kor felett már előfordulhat nagyobb beruházás. Én tavaly csináltattam meg: termosztát csere, szelepfedéltőmítés csere, vízpumpa csere, vezérműszíly csere, kipufogóleömlőtömítés csere, hengerfelytőmítés, komplett fék csere. Ídén: AGR szelep, alapjáratléptető motor, szilentek, kézifékbóvden, ezt hozta a 2008, és lassan 2009 év. Ja és persze a 2000Km/hó :huh:

Ui: Örök hála opeles barátomnak aki mindezeket gyáriba hozta meg nagyon kedvező áron :)

na igen akinek havi szinten 2e km... az ne csodázzon, de nekünk volt olyan év, hogy 6ezer km el zártuk :angry:

ma még be se indítottam, tegnap ment vagy 50kmet... de azelőtt megint be se volt indítva

Link to comment
Megosztás:

attól, hogy vki autószerelő... legálltalánosabb példa, az autószerelőnek van a leg lepukkantabb autója, mert az tudja, hogy "ezzel még elmegy sokáig" :huh:

na igen akinek havi szinten 2e km... az ne csodázzon, de nekünk volt olyan év, hogy 6ezer km el zártuk :lol:

ma még be se indítottam, tegnap ment vagy 50kmet... de azelőtt megint be se volt indítva

akkor nem csak az enyém megkímélt...mármint távolságban :D

az se motorban van 6800km :lol:

Link to comment
Megosztás:

J

én nem kezdem el mondani mit költöttem a verdára, mert sírva fakadok :lol:

Elhiszem!!!

Lehet, hogy érdemesebb lett volna új autót venned. :D ;)

Nekem mindig ezt mondják páran. :huh: Most is, enynit ráköltöttem és aszonták, hogy vettem volna inkább új autót. Hülyék ezek. :lol: Amióta megvan, most lépte át a 150 ezer forintos határt a kiadás összege a kocsira. :angry:

Hiszed vagy sem, én nagyon sokszor gondolok az új autó vételre. Ha összeszámolom hogy eddig mennyibe van az autó(nem fogom ahogy spzoli barátom se) abból simán tudnék törleszteni egy új autót, és aba csak benya kell, meg én :blink:

Link to comment
Megosztás:

Höhö. :lol: Az kevés. :D Buszozol, mi? :lol:

Amióta megvan a kocsim, azóta sz.rtam bele már 30 000km-t. ;) :huh:

persze, ha néha benézek suliba akkor arra bérlet van. nem tudok megállni a sulinál csak pár helyen, odáig dugó van szinte mindig napközben, összebaszcsizzák,fizetős a parkoló...nem kell a fájás.

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem!!!

Hiszed vagy sem, én nagyon sokszor gondolok az új autó vételre. Ha összeszámolom hogy eddig mennyibe van az autó(nem fogom ahogy spzoli barátom se) abból simán tudnék törleszteni egy új autót, és aba csak benya kell, meg én :lol:

nem úgy van az...

uj autó

uj hitel

uj bitosítás, ami egyből magasabb, és az ujautók iselromlank

kötelező szervíz

ha ezt mindet hozzáveszed, rájössz, hogy bizony inkább rendszeres szervizeésre költöd a lét, mint az ujnaka 30ezres olajcseréjére :huh:

Link to comment
Megosztás:

nem úgy van az...

uj autó

uj hitel

uj bitosítás, ami egyből magasabb, és az ujautók iselromlank

kötelező szervíz

ha ezt mindet hozzáveszed, rájössz, hogy bizony inkább rendszeres szervizeésre költöd a lét, mint az ujnaka 30ezres olajcseréjére :lol:

Milyenharminc? :lol:

Volt munkatársamnak a kötelező szervize 30 000km-nél 100 ezer forint volt. :huh: Minden folyékony anyagot kicseréltek benne.

Link to comment
Megosztás:

Milyenharminc? :lol:

Volt munkatársamnak a kötelező szervize 30 000km-nél 100 ezer forint volt. :huh: Minden folyékony anyagot kicseréltek benne.

én csak olajcserét írtam

100ezerben csak folyadékcsere volt??

azt elég soknak tartom, mert a rönőknek a vez cseréje is megvan 60ból...

Link to comment
Megosztás:

nem úgy van az...

ha ezt mindet hozzáveszed, rájössz, hogy bizony inkább rendszeres szervizeésre költöd a lét, mint az ujnaka 30ezres olajcseréjére :D

Jól beszélsz ;) néha én is azon gondolkozok, hogy el kéne felejteni a Pandát szervízre vinni, majdnem 40 ropi 3 liter olaj meg 2 szűrő :huh: kész rablás :lol: de ha belegondolok hogy ha valami baja lesz akkor nagyon a zsebbe kell nyúlni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Majd kiderül mennyit kell majd arra költeni. ;) 5 év sok idő egy autó életében, a másik, hogy nincs mindenkinek garázsa. Harmadik, ezen még minden gyári, kivétel, amit már cseréltem. :)

Hiába mosod, a kopó alkatrészek elkopnak. :)

Amúgy meg azt sem tudod mennyit kell még ráköltenem az autóra, mert jelen pillanatban semmit, csak a motorra ismét, de azt se én b.sztam el. :(

Hát garázsom nincs csak kocsibeállóm, és nincs rajta hitel, meg nem is az apámé. :D

Hát...sajnos 10éves kor felett már előfordulhat nagyobb beruházás. Én tavaly csináltattam meg: termosztát csere, szelepfedéltőmítés csere, vízpumpa csere, vezérműszíly csere, kipufogóleömlőtömítés csere, hengerfelytőmítés, komplett fék csere. Ídén: AGR szelep, alapjáratléptető motor, szilentek, kézifékbóvden, ezt hozta a 2008, és lassan 2009 év. Ja és persze a 2000Km/hó :huh:

Ui: Örök hála opeles barátomnak aki mindezeket gyáriba hozta meg nagyon kedvező áron ;)

Nem is olyan vészes, nekem majdnem ennyi volt egy év alatt. :P

Lehet, hogy érdemesebb lett volna új autót venned. ;) :angry:

Nekem mindig ezt mondják páran. :lol: Most is, enynit ráköltöttem és aszonták, hogy vettem volna inkább új autót. Hülyék ezek. :lol: Amióta megvan, most lépte át a 150 ezer forintos határt a kiadás összege a kocsira. :blink:

Ez az új autó duma nagyon idegesítt, ennél már csak az jobban amikor valaki bacogat hogy jól kifogtad, mert az enyémba csak benzin kell. ;) Ja persze. Ma mentem egy 5 éves Fábiával, kényelmes volt, de a műszerfala nagyon rondára sikeredett, villog a vízszintjelző, pedig tele volt, meg világít a motorvezérlés. Valami ketes számú lambdaszonda hibás 70ropiért cserélik. A multkor szétszakadt neki az ablakemelő. Ja kell az új autó? :P

Link to comment
Megosztás:

én csak olajcserét írtam

100ezerben csak folyadékcsere volt??

azt elég soknak tartom, mert a rönőknek a vez cseréje is megvan 60ból...

Azt kérdeztem, hogy 30 000Ft-os olajcsere vagy 30 000km-s szerviz.

Amúgy ez fosvágen Lyetta volt. :huh: Olajokat cseréltek benne, valamint állapotfelmérés, mivel gyári megadás szerint a vezérlés bírja 120 ezer kmig és az olajat is 15 ezer kilométerenként kell cserélni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

100ezer?????? ;) Jaj a szívem........

ugye ugye, nemhiába uj autó csak a gazdagoknak :D

Jól beszélsz :) néha én is azon gondolkozok, hogy el kéne felejteni a Pandát szervízre vinni, majdnem 40 ropi 3 liter olaj meg 2 szűrő :huh: kész rablás :lol: de ha belegondolok hogy ha valami baja lesz akkor nagyon a zsebbe kell nyúlni... :lol:

az a baj, hogy ha eddig nem jöt elő semmi,akkor már később se fog... 10évesen meg gondolom nem fogjátok szervizeltni vagy igen??? sok sok píz

Profizmus :angry:

nekem jelzi, hogy belépkedsz úgy félóránként :blink:

Link to comment
Megosztás:

Azt kérdeztem, hogy 30 000Ft-os olajcsere vagy 30 000km-s szerviz.

Amúgy ez fosvágen Lyetta volt. :huh: Olajokat cseréltek benne, valamint állapotfelmérés, mivel gyári megadás szerint a vezérlés bírja 120 ezer kmig és az olajat is 15 ezer kilométerenként kell cserélni. :lol:

Egy volt munkatársam hordta szervízbe a classikját szervízkönyvel, két órát röhögtem a 650forintos ablakomosó folyadék pótláson. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát garázsom nincs csak kocsibeállóm, és nincs rajta hitel, meg nem is az apámé. :lol:

Nem is olyan vészes, nekem majdnem ennyi volt egy év alatt. :D

Ez az új autó duma nagyon idegesítt, ennél már csak az jobban amikor valaki bacogat hogy jól kifogtad, mert az enyémba csak benzin kell. ;) Ja persze. Ma mentem egy 5 éves Fábiával, kényelmes volt, de a műszerfala nagyon rondára sikeredett, villog a vízszintjelző, pedig tele volt, meg világít a motorvezérlés. Valami ketes számú lambdaszonda hibás 70ropiért cserélik. A multkor szétszakadt neki az ablakemelő. Ja kell az új autó? :angry:

Nekem sincs garázsom, se hitel nem volt rajta és az enyém. :lol:

Ez meg a másik. Az ember elvárja egy új autótól, hogy 5 évig semmi baja ne legyen, csak kötelezőkre kelljen vinni. Erremeg. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egy volt munkatársam hordta szervízbe a classikját szervízkönyvel, két órát röhögtem a 650forintos ablakomosó folyadék pótláson. :D

:huh: :lol: :lol:

Nekem röhöghetnél egy új SZR hengerfejet és egy klímakompresszort. Köszi! Kell a francnak az óra van így is egy már a karomon. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez az új autó duma nagyon idegesítt, ennél már csak az jobban amikor valaki bacogat hogy jól kifogtad, mert az enyémba csak benzin kell. :lol: Ja persze. Ma mentem egy 5 éves Fábiával, kényelmes volt, de a műszerfala nagyon rondára sikeredett, villog a vízszintjelző, pedig tele volt, meg világít a motorvezérlés. Valami ketes számú lambdaszonda hibás 70ropiért cserélik. A multkor szétszakadt neki az ablakemelő. Ja kell az új autó? :lol:

Nem! Nem kell :huh:

Link to comment
Megosztás:

100ezer?????? :huh: Jaj a szívem........

A céges 206-os 60000-es szervizére a főnök a szemem láttára köhögött ki 120000-et. Még csak új gyertyákat sem kapott, olaj + szűrők, féktisztítás meg ilyen baromságok. Ellenőrizték a folyadékszinteket!!! Ilyen duma volt a papíron.

Ja meg kicserélték a rendszám világításban az izzót, és lemosták :lol: Szabadrablás!

Bele sem mertünk gondolni mennyibe került volna a komplett kipuff cseréje náluk, amit okosba megoldottunk 40000-ből :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt kérdeztem, hogy 30 000Ft-os olajcsere vagy 30 000km-s szerviz.

Amúgy ez fosvágen Lyetta volt. :lol: Olajokat cseréltek benne, valamint állapotfelmérés, mivel gyári megadás szerint a vezérlés bírja 120 ezer kmig és az olajat is 15 ezer kilométerenként kell cserélni. :lol:

érdekesen kérdezted :D

"milyenharminc"

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha most rámszakadna a Nemzeti bank vennék egy 2 literes Astra caravant családi autónak , vagy egy V6-os Omcsit, meg egy A corsát játszós autónak. Hogy nem vennék Audit, meg Bömöst az fix. :lol: Vagy megvenném ezt. :lol:

hát én meg vennékgyet jáccósnak, és lenne eg EPK féle családinak :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.