Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Caravané is jó?

Gratula!

Köszi!

Végeredmény pénzben:

16500Ft a vizsga, 2750Ft az állapotfelmérés, 6290Ft a gumiharang, 2390Ft volt a stabrúd bekötő, valamint 4000Ft-nyi benzin elmenni az ülésért. Ami utólag kiderülvén jó ötlet is volt, mert elfelejtette ráírni a papírra, hogy cserés csak a kis jegyzetfüzetébe írta be, amit hord magával miközben vizsgálódik. :huh: Ja és 15000Ft volt a karosszériamunka. Munkadíj nem volt, mivel mindent magam cseréltem, csak a karosszériázást csináltattam erre szakosodott cégnél, ami autószerelőm szerint nagyon olcsó volt, hogy gyakorlatilag új hátulja lett. :lol:

Összesen 46930Ft. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Végeredmény pénzben:

16500Ft a vizsga, 2750Ft az állapotfelmérés, 6290Ft a gumiharang, 2390Ft volt a stabrúd bekötő, valamint 4000Ft-nyi benzin elmenni az ülésért. Ami utólag kiderülvén jó ötlet is volt, mert elfelejtette ráírni a papírra, hogy cserés csak a kis jegyzetfüzetébe írta be, amit hord magával miközben vizsgálódik. :huh: Ja és 15000Ft volt a karosszériamunka. Munkadíj nem volt, mivel mindent magam cseréltem, csak a karosszériázást csináltattam erre szakosodott cégnél, ami autószerelőm szerint nagyon olcsó volt, hogy gyakorlatilag új hátulja lett. :lol:

Összesen 46930Ft. :lol:

Mit kellett karosszériázni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Végeredmény pénzben:

16500Ft a vizsga, 2750Ft az állapotfelmérés, 6290Ft a gumiharang, 2390Ft volt a stabrúd bekötő, valamint 4000Ft-nyi benzin elmenni az ülésért. Ami utólag kiderülvén jó ötlet is volt, mert elfelejtette ráírni a papírra, hogy cserés csak a kis jegyzetfüzetébe írta be, amit hord magával miközben vizsgálódik. :huh: Ja és 15000Ft volt a karosszériamunka. Munkadíj nem volt, mivel mindent magam cseréltem, csak a karosszériázást csináltattam erre szakosodott cégnél, ami autószerelőm szerint nagyon olcsó volt, hogy gyakorlatilag új hátulja lett. ;)

Összesen 46930Ft. :lol:

eddig nekem ez úgy nézett ki:

16500Ft vizsgadíj, és hoztam is :lol:

hálistennek :D

Link to comment
Megosztás:

de vártam már ezt a faterom autója dumát :huh:

hát 13 éves koráig még nemigen kellesz rákölteni 40ezreket, csak vizsga előtt.. bár a tiédre se kell a követezőre ;)

már 8 éves :D

igaz még 13ig 5 év van.

de a garinak hála, meg a gondos ívmosásnak csak nem...

na meg km se lesz benne sok addigra se :lol:

talán 120ezer.

amik soron vannak: telók, hidrotőke, sztem lassan kuplung, esetleg kézifék kötél, és hátsó fék dob+ pofa.

jaaaaa ennyival azért kiegészíteném, hogy most faterom autója, vagy nem... nem számít bele a műszakiztatásba, mivel fateronak is használódik a kocsi :lol:

szal itt nem volt jogos a faterod autója, főleg, hogy én műszakiztattam le :angry:

Link to comment
Megosztás:

de vártam már ezt a faterom autója dumát :huh:

hát 13 éves koráig még nemigen kellesz rákölteni 40ezreket, csak vizsga előtt.. br a tiédre e kell a követezőre :blink:

már 8 éves :lol:

igaz még 13ig 5 év van.

de a garinak hála, meg a gondos ívmosásnak csak nem...

na meg km se lesz benne sok addigra se :lol:

talán 120ezer.

amik soron vannak: telók, hidrotőke, sztem lassan kuplung, esetleg kézifék kötél, és hátsó dob+ pofa.

Majd kiderül mennyit kell majd arra költeni. :) 5 év sok idő egy autó életében, a másik, hogy nincs mindenkinek garázsa. Harmadik, ezen még minden gyári, kivétel, amit már cseréltem. :D

Hiába mosod, a kopó alkatrészek elkopnak. ;)

Amúgy meg azt sem tudod mennyit kell még ráköltenem az autóra, mert jelen pillanatban semmit, csak a motorra ismét, de azt se én b.sztam el. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Végeredmény pénzben:

16500Ft a vizsga, 2750Ft az állapotfelmérés, 6290Ft a gumiharang, 2390Ft volt a stabrúd bekötő, valamint 4000Ft-nyi benzin elmenni az ülésért. Ami utólag kiderülvén jó ötlet is volt, mert elfelejtette ráírni a papírra, hogy cserés csak a kis jegyzetfüzetébe írta be, amit hord magával miközben vizsgálódik. :huh: Ja és 15000Ft volt a karosszériamunka. Munkadíj nem volt, mivel mindent magam cseréltem, csak a karosszériázást csináltattam erre szakosodott cégnél, ami autószerelőm szerint nagyon olcsó volt, hogy gyakorlatilag új hátulja lett. :lol:

Összesen 46930Ft. :lol:

Mit kellett kasztnizni? Ki csinálta a festést?

Link to comment
Megosztás:

Majd kiderül mennyit kell majd arra költeni. :angry: 5 év sok idő egy autó életében, a másik, hogy nincs mindenkinek garázsa. Harmadik, ezen még minden gyári, kivétel, amit már cseréltem. :lol:

Hiába mosod, a kopó alkatrészek elkopnak. :lol:

Amúgy meg azt sem tudod mennyit kell még ráköltenem az autóra, mert jelen pillanatban semmit, csak a motorra ismét, de azt se én b.sztam el. :D

a sárvédőívek, meg a hátfal nem épp a kopó alkatrészek közzé tartozik ;)

de tény lassan eljön az ideje nagyobb pénzegységek belefektetésének is...

de am agressszí vagy

oda volt írva, hogy nekem eddig... hálistennek, azt egyből lerohansz hogy apuci autója... köccc :huh:

Link to comment
Megosztás:

a sárvédőívek, meg a hátfal nem épp a kopó alkatrészek közzé tartozik :blink:

de tény lassan eljön az ideje nagyobb pénzegységek belefektetésének is...

de am agressszí vagy

oda volt írva, hogy nekem eddig... hálistennek, azt egyből lerohansz hogy apuci autója... köccc :huh:

Csak elvettem a jókedved, hogy nem sokáig lesz így ez, hogy vizsgadíj és kész. ;) Mert bunkó vagyok! :angry: J0hnny a mesterem. :lol:

Amúgy meg arról nem tehetek, hogy az előző tulaj(ok) elhanyagolták az autót és ezt én szívom meg. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak elvettem a jókedved, hogy nem sokáig lesz így ez, hogy vizsgadíj és kész. :angry: Mert bunkó vagyok! :blink: J0hnny a mesterem. :lol:

Amúgy meg arról nem tehetek, hogy az előző tulaj(ok) elhanyagolták az autót és ezt én szívom meg. :D :huh:

nah nah csak ráérzel a lényegre :)

ha karbantartom remélhetőleg nem 13éves korára porlad el a hátulja ;)

14 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát...sajnos 10éves kor felett már előfordulhat nagyobb beruházás. Én tavaly csináltattam meg: termosztát csere, szelepfedéltőmítés csere, vízpumpa csere, vezérműszíly csere, kipufogóleömlőtömítés csere, hengerfelytőmítés, komplett fék csere. Ídén: AGR szelep, alapjáratléptető motor, szilentek, kézifékbóvden, ezt hozta a 2008, és lassan 2009 év. Ja és persze a 2000Km/hó :huh:

Ui: Örök hála opeles barátomnak aki mindezeket gyáriba hozta meg nagyon kedvező áron :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát...sajnos 10éves kor felett már előfordulhat nagyobb beruházás. Én tavaly csináltattam meg: termosztát csere, szelepfedéltőmítés csere, vízpumpa csere, vezérműszíly csere, kipufogóleömlőtömítés csere, hengerfelytőmítés, komplett fék csere. Ídén: AGR szelep, alapjáratléptető motor, szilentek, kézifékbóvden, ezt hozta a 2008, és lassan 2009 év. Ja és persze a 2000Km/hó :huh:

Ui: Örök hála opeles barátomnak aki mindezeket gyáriba hozta meg nagyon kedvező áron :lol:

J

én nem kezdem el mondani mit költöttem a verdára, mert sírva fakadok :lol:

Link to comment
Megosztás:

J

én nem kezdem el mondani mit költöttem a verdára, mert sírva fakadok :lol:

Lehet, hogy érdemesebb lett volna új autót venned. :D ;)

Nekem mindig ezt mondják páran. :huh: Most is, enynit ráköltöttem és aszonták, hogy vettem volna inkább új autót. Hülyék ezek. :lol: Amióta megvan, most lépte át a 150 ezer forintos határt a kiadás összege a kocsira. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.