Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

esetleg ha mégeccer találkozok vele, és akkor is megy a ködlámpája, akkor már csak azért is megállok, és szólok neki...

lehet nem is tud róla szegény kalaposja

Olyat hallottam már hogy "szegény hülyéje, a marhája, Istenbarma,stb..." de hogy szegény kalaposja... :) megint jót nevettem..ma este már másodjára. :)

Elsőnek akkor amikor haver beszól: " Éhes disznónak álmodik a makkja " vagy valami ilyesmi :D

Link to comment
Megosztás:

Olyat hallottam már hogy "szegény hülyéje, a marhája, Istenbarma,stb..." de hogy szegény kalaposja... :) megint jót nevettem..ma este már másodjára. :)

Elsőnek akkor amikor haver beszól: " Éhes disznónak álmodik a makkja " vagy valami ilyesmi :D

Éhes disznó makkal álmodik. Vagy, éhes makk disznókat álmodik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

azaz :) :) :D :lol: :lol: Jaj megint kékhalál a fejemben...B)

"nem a győzelem,nem a részvét, hanem a fontos "

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ;)

Link to comment
Megosztás:

De hidegen alapjáraton akkor sincs olyan kenés mint kellene, ezért kell melegíteni mihamarabb.

Alapjáraton olyan kenés van amilyen kenésre alapjáraton van szüksége a motornak. A probléma az az, hogy ha megszakad az olajfilm a felületen akkor kopik nagyon a motor. Ezért van nagy jelentősége a megfelelő minőségű motorolajnak.

Mikor szakad meg? Pl: ha az olaj még nagyon viszkózus (hideg) és a súrlódó felületek egymás közti sebessége nagy.

Hol a legnagyobb a dugattyú sebessége? A dugattyú lökethosszának a közepén. Ezért kopik hordósra a henger.

Hogyan lehet ezt csökkenteni? Mihamarabb fel kell melegíteni a motort.

Hogyan? Kis terheléssel, kis fordulaton, de terheléssel, és nem alapjáraton.

Magyarra fordítva: Motorindítás után annyit illendő várni, hogy az olaj minden kenendő helyre eljusson, max. 1/2 perc, és utána szinte alapjáratot alig meghaladó fordulattal elindulni. Azután kíméletes gyorsítással és alacsony fordulaton haladni a bemelegítés alatt.

Azt hiszem nem mondtam ezzel újat itt a többségnek.

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton olyan kenés van amilyen kenésre alapjáraton van szüksége a motornak. A probléma az az, hogy ha megszakad az olajfilm a felületen akkor kopik nagyon a motor. Ezért van nagy jelentősége a megfelelő minőségű motorolajnak.

Mikor szakad meg? Pl: ha az olaj még nagyon viszkózus (hideg) és a súrlódó felületek egymás közti sebessége nagy.

Hol a legnagyobb a dugattyú sebessége? A dugattyú lökethosszának a közepén. Ezért kopik hordósra a henger.

Hogyan lehet ezt csökkenteni? Mihamarabb fel kell melegíteni a motort.

Hogyan? Kis terheléssel, kis fordulaton, de terheléssel, és nem alapjáraton.

Magyarra fordítva: Motorindítás után annyit illendő várni, hogy az olaj minden kenendő helyre eljusson, max. 1/2 perc, és utána szinte alapjáratot alig meghaladó fordulattal elindulni. Azután kíméletes gyorsítással és alacsony fordulaton haladni a bemelegítés alatt.

Azt hiszem nem mondtam ezzel újat itt a többségnek.

Pont a kiemelt részt igazoltad. Hidegen alapjáraton nincs rendes kenés mert az olaj még dermedtebb mint kellene.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer már meséltem, hoyg egyik munkatársam vett egy Corsát, elvite egy ismerős szerelőhöz, aki cserélt rajta szíjjakat, vízpumpát, feszítőt, szűrőket, olajat, hátsó dobot. És mindez 17ropi volt munkadíjjal. :D Tegnap amíg vártunk rá, a ház előtt aláhasaltam egy régi benzinszűrő volt alatta vakrozsdás bilincsekkel. Mondom ez volt cserélve a mult hónapban? Nem, nem az hanem a másik a motornál. :) Szerintem max. vezszíjat, meg dobot cserélt neki. De amúgy tök rendes szerelő, nekem is ajánlotta. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.