Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Csak maga a hengerfej volt 70ezer... :) :D Nemtudom munkadíjnak mennyit számol fel. Akiknek mondtam ( nem igazán hozzáértő emberek ) mind azt mondták 1ből hogy miért nem vettél 1 újat inkább...Hát mondom mert talán lehet h abba is szar a motor.

Lehet hogy olcsóbban kijöttél volna egy cserével, de ebben már tudod hogy mi van :) Egy másikról semmit nem tudsz csak azt amit mondanak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem! Az egy másik volt! Az felejtős... :D

Tegnap hallottam erről a történetről...éjszaka volt már, de kikerekedtek a szemeim ahogy olvastam.. :)

Lehet hogy olcsóbban kijöttél volna egy cserével, de ebben már tudod hogy mi van :) Egy másikról semmit nem tudsz csak azt amit mondanak :lol:

Hát igen...meg ennek a kasztnijával sincs semmi gáz. Most tavasszal lett ráadásul megcsinálgatva. Belső is szép. Űléshuzat, normálisan ápolt kárpitok, futóművet is nemrég csináltuk. Lengéscsillapítók is megvoltak. Most pedig egy f*sza kis motor lesz benne. Kell ettől több? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak maga a hengerfej volt 70ezer... :) :) Nemtudom munkadíjnak mennyit számol fel. Akiknek mondtam ( nem igazán hozzáértő emberek ) mind azt mondták 1ből hogy miért nem vettél 1 újat inkább...Hát mondom mert talán lehet h abba is szar a motor.

Így legalább tudod, hogy van egy jó motorod. Persze ha a szerelő nem baca el. Mert ha vettél volna egy másik motor, lehet arra is köletni kellett volna. DáwMen jó járt! :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap hallottam erről a történetről...éjszaka volt már, de kikerekedtek a szemeim ahogy olvastam.. :lol:

Az, akiről szó van, az egy bu.i! :) Akihez hordani fogom, ő megbízható és nem messze van tőlünk! Nagy karakter! :lol: Aki szórakozott először Gizin, az akkor dolgozott, mikor nem volt otthon a barátnője! :) Meg is látszott a munkáján! :D Akihez hordani fogom, őt már régóta ismerjük. Szal marad ő.

Link to comment
Megosztás:

Így legalább tudod, hogy van egy jó motorod. Persze ha a szerelő nem baca el. Mert ha vettél volna egy másik motor, lehet arra is köletni kellett volna. DáwMen jó járt! :)

Jájá. :D Imádom. Haver ahányszor beleül, megszólal hogy "bazze mennyivel jobb lett" pedig nem ritkán látja :) Majd vasárnap meglássuk ótópályán mi lett belőle :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon vigyázás van :) Csak sz-pás hogy reggelente egy évnek tűnik mire bemelegszik :) Amíg nem lesz meg a betét, muszáj lesz szabni bele valami takarót...

őőő lehet csak én vagyok ilyen ezermester, de egy darab fekete műanyagot két két füllel, amit be lehet akasztani vhova....

lehet, hogy én is vágok egy darabot, és berakom, mert nekem is kezd nehézkesen melegedni :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyon vigyázás van :) Csak sz-pás hogy reggelente egy évnek tűnik mire bemelegszik :) Amíg nem lesz meg a betét, muszáj lesz szabni bele valami takarót...

Csak azt nem értem, hogy ha jó a termosztát ,akkor rendesen kellene melegedni. Nem? Én soha nem szoktam takargatni a hűtőt, mert felesdlege. Nem melegszik be hamarabb. Úgy is először a motorba melegszik, majd utána megy a hűtőbe.

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem, hogy ha jó a termosztát ,akkor rendesen kellene melegedni. Nem? Én soha nme szoktam takargatni a hűtőt, mert felesdlege. Nem melegszik be hamarabb. Úgy is először a motorba melegszik, majd utána megy a hűtőbe.

Miért? neked nem melegszik szarabbul reggelente? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Az, akiről szó van, az egy bu.i! :) Akihez hordani fogom, ő megbízható és nem messze van tőlünk! Nagy karakter! :lol: Aki szórakozott először Gizin, az akkor dolgozott, mikor nem volt otthon a barátnője! :) Meg is látszott a munkáján! :D Akihez hordani fogom, őt már régóta ismerjük. Szal marad ő.

Amúgy olyan rossz már hogy nehéz kifogni az ilyen jó szerelőket. Akik a munkájukra összpontosítanak, nem húznak le, és amit mond az úgy van. Tehát ha azt mondja h menj érte délután, akkor délután már ott áll készen a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem, hogy ha jó a termosztát ,akkor rendesen kellene melegedni. Nem? Én soha nem szoktam takargatni a hűtőt, mert felesdlege. Nem melegszik be hamarabb. Úgy is először a motorba melegszik, majd utána megy a hűtőbe.

DÍzelnek jó a hatásfoka, lassan melegszik. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem, hogy ha jó a termosztát ,akkor rendesen kellene melegedni. Nem? Én soha nem szoktam takargatni a hűtőt, mert felesdlege. Nem melegszik be hamarabb. Úgy is először a motorba melegszik, majd utána megy a hűtőbe.

nekem is jó a termosztát, de 5 fokba, akkor is nehezebben melegszik fel, mint pl 25 fokban! :)

Főleg menetközbe :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy olyan rossz már hogy nehéz kifogni az ilyen jó szerelőket. Akik a munkájukra összpontosítanak, nem húznak le, és amit mond az úgy van. Tehát ha azt mondja h menj érte délután, akkor délután már ott áll készen a kocsi.

Na ezért viszem ehez a szerelőhöz! Nekünk már csinált autót és frankón ment. Csak jót hallottam róla, meg anyámék is ismerik.

Link to comment
Megosztás:

Na ezért viszem ehez a szerelőhöz! Nekünk már csinált autót és frankón ment. Csak jót hallottam róla, meg anyámék is ismerik.

Nekem eddig nagybátyám csinálta a kocsit....megbízható volt ő is, meg tényleg nagyon odafigyelt a dolgokra. Sőt...tanított is. Legutóbbi lengéscsillapítók cseréjét velem csináltatta és mondta hogy mit hova mit hogyan kell. Csak sajnos ő....mind1 :) :)

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem, hogy ha jó a termosztát ,akkor rendesen kellene melegedni. Nem? Én soha nem szoktam takargatni a hűtőt, mert felesdlege. Nem melegszik be hamarabb. Úgy is először a motorba melegszik, majd utána megy a hűtőbe.

ezt a hülyeséget el kellene felejteni

menetszél ilyesmik?? nem rémlik??

a motortérben a blok is hőleadó, és az orrán bejut a hideglevegő

Amúgy olyan rossz már hogy nehéz kifogni az ilyen jó szerelőket. Akik a munkájukra összpontosítanak, nem húznak le, és amit mond az úgy van. Tehát ha azt mondja h menj érte délután, akkor délután már ott áll készen a kocsi.

há igen

inkább a kókányolósokhoz hordják, mert az régebben foglalkozik vele...

haverom is elvitte fékjavításra, vez cserérea kettes, és fizetett 70et

a fék sohase volt jó...

Link to comment
Megosztás:

ezt a hülyeséget el kellene felejteni

menetszél ilyesmik?? nem rémlik??

a motortérben a blok is hőleadó, és az orrán bejut a hideglevegő

nem is akárhogy süvít befelé 100-as tempónál :)

nem is beszélve arról, hogy amióta nekem a szita van fenn, még lassabban melegedett :) a gyárin azok a kis műanyag rácsok is sokat jelentenek ám :D

Link to comment
Megosztás:

ezt a hülyeséget el kellene felejteni

menetszél ilyesmik?? nem rémlik??

a motortérben a blok is hőleadó, és az orrán bejut a hideglevegő

há igen

inkább a kókányolósokhoz hordják, mert az régebben foglalkozik vele...

haverom is elvitte fékjavításra, vez cserérea kettes, és fizetett 70et

a fék sohase volt jó...

Jaja, de mivel régebben foglalkozik vele jobban megengedi magának azt hogy nemtörődöm legyen a kocsival. 70? :D ráadásul nem is jó...jesszus.. :)

Remélem nekem nem bóvlizzák el. Bár sztem nem meri megtenni.Mindíg csak a késés...ezzel van nála gond :)

Link to comment
Megosztás:

nekem is jó a termosztát, de 5 fokba, akkor is nehezebben melegszik fel, mint pl 25 fokban! :)

Főleg menetközbe :)

Ha visszanézed a saját írásod, akkor rájöhetsz, hogy az előbbi estben eleve 20 C fokkal többet kell a motornak melegíteni ahhoz, hogy az üzemi hőfokot elérje. Az pedig időbe telik.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, de mivel régebben foglalkozik vele jobban megengedi magának azt hogy nemtörődöm legyen a kocsival. 70? :lol: ráadásul nem is jó...jesszus.. :)

Remélem nekem nem bóvlizzák el. Bár sztem nem meri megtenni.Mindíg csak a késés...ezzel van nála gond :)

hát mivel úgyis odaviszik megteheti

mikor meg beül mellém, és esik ki az ülésből, és kérdezi, hogy milyen féked van neked?

mondom gyári, csak lecseréltem, amit le kell, és fog is :D

akkor persze lapul.

Link to comment
Megosztás:

hát mivel úgyis odaviszik megteheti

mikor meg beül mellém, és esik ki az ülésből, és kérdezi, hogy milyen féked van neked?

mondom gyári, csak lecseréltem, amit le kell, és fog is :)

akkor persze lapul.

'Néha' jobb ha magának csinálja az ember..:) Na jolvan srácok eltüntem. Jóéjt mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.