Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali Mesterek!

Egy gyors kérdésem lenne a 175/65R14-es gumimat melyikre cseréljem 185/65R14, vagy 185/60R14-re, és miért? ( mélykék:nem arra vagyok kiváncsi, hogy azért mert kopott :) )

Ja és a km, órám mennyit fog kb csalni egyik vagy vásik méretnél?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hali Mesterek!

Egy gyors kérdésem lenne a 175/65R14-es gumimat melyikre cseréljem 185/65R14, vagy 185/60R14-re, és miért? ( mélykék:nem arra vagyok kiváncsi, hogy azért mert kopott :) )

Ja és a km, órám mennyit fog kb csalni egyik vagy vásik méretnél?

Előre is köszi.

Nem vagyok mester :oops:

185/60 áll a legközelebb, az 5,5 mm-rel kisebb, a 185/65 13 mm-rel nagyobb. Elvi átmérők sorrendben: 583,1 596,1 577,6 mm. Arányosítsd, a kisebb kerék ugyanolyan sebességnél többet forog, tehát többet mutat az órád.

185/60R14 szvsz, mert:

1. azt hiszed gyorshajtasz, közben meg nem

2. talán a /60 jobban fogja a kanyart, mint a /65

3. icipicit jobban gyorsul az autó a kisebb kerékkel (annyira picit, hogy el is veszted a centivel szélesebb gumi miatt)

Link to comment
Megosztás:

Barkácsol a magyar part II.

Nemrég sírtam, hogy halódik az egyik vízcsövem (kiegyenlítő tartályba megy az SFI doboz alól). Hivatalosan 5000 Ft felett volt. 4000ért valaki (na ki? :) ) meghozta volna.

Kicsit telefonálgattam, miegyéb, végül az egy káefté csepeli telepén találtam mindenfajta méretű gumicsövet, kábé 500 Ft/m áron.

Ma kiderült, hogy passzol :), bekerült a kocsiba.

Kérdés, hogy meddig bírja magát, de ha egy évig, akkor már tök jó :).

Link to comment
Megosztás:

SXP!

Nekem annó Turcsányék azt mondták, hogy a hidrotőkét nem lehet szétszedni... De azóta (2003. XII), nem került le a szelepfedél a kocsiról...

Te hogy szedted szét őket?

nem rég 3-4 napja beszurtam a képeket

de ide felraktam

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/20040621/

mondtam hogy csak oda kell verni az asztalhoz es szetjön

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.