Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ez ne is haragudj, de béna példa mert egyrészt a kétliteres kólásüvegbe nem lehet 2.4 litert tölteni ahogy írtad, másrészt itt most arról volt szó, hogy ugyanannyi térfogatú benzin-levegőt szív be a moci mindíg, hiszem nincs olyan, hogy egyszer teljesen lemegy a dugattyú, máskor meg félig, csak éppen más a nyomása ha jól értettem.

figyelj csak zolika:

ha egy litert töltesz bele akkor vákum van benne, ahogyan a motorba is vákum miatt kerül kevesebb, és a 2 literesbe meg belemegy 2,6 is némeik üvegben :)

de ha te mindenben csak a kifogást kerese, akkor csináld azt amit Hening írt, mert unalmas neked magyarázni, úgy hogy direkt a hibákat keresed, és semmire se bírsz úgy ránézni, hogy a jót látsd benne.

és a kólásüveg igenis jó, mert abban is lehet vákummal 1 literrel tele, illetve tulnyomással 2,4 liter is :)

ugyan így, ahogy a motorod félliterrel dekompresszióval tele van, a pillangószelep álláa miatt, illetve teljesen nyitott helyzetben is benne lehet 1 liter kb.

valójában persze hogy nem ugyan az a kettő, mivel nem fix térfogatú a műanyag üveg, de azthittem ebből megérted....

Link to comment
Megosztás:

Bocsika, kicsit eltűntem :) Nah szal, az az udvaban megállás tűnt fel nekem :D ha egy rendesen bemelegedett géppel beáll az udvarba, ott simán magára tudja pörkölni az alatta levő fű-gaz-alvókutya szerű dolgokat. Forró kipuffal, forró katalizátorral ugye nem állunk egyből fűre, gazra :)

Amúgy szép jó napokat :lol: tegnap feltettem az új gumikédereket az eső ajtókra, váltókart, az MHT belső kárpitját, a kormányt, meg az indexeket. Ha ma nagyon ráérek akkor megyek a céghez és kiszedem a tetőkárpitot is B)

Párszor már megtettem, de soha nem égett le semmi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát 15-20cmes füvet illene :)

jössz debrecenbe??

Most úgy néz ki hogy igen. Még beszélek majd a bontós sráccal hogy vasárnap ráér -e nekem segíteni kivakarni egy teljes belsőt az egyik caravanból :D De a talira szeretnék mindenképp elmenni :) valaki a környékről? (az én környékemről) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most úgy néz ki hogy igen. Még beszélek majd a bontós sráccal hogy vasárnap ráér -e nekem segíteni kivakarni egy teljes belsőt az egyik caravanból :D De a talira szeretnék mindenképp elmenni :) valaki a környékről? (az én környékemről) :lol:

dita??

ő is szándékozott.

figyelj már

milyen kormányod van neked??

nincs 3 ágú ott???

ha lenne hozzál már :)

bár..

esetleg világítós kapaszkodó??

vmit már mókolnom kell bele, mert már régen nem volt cserélve semmi benne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Párszor már megtettem, de soha nem égett le semmi. :)

A haveromnak van egy nagy bmw-je és látszik a szépen befüvesített bejáróban, hogy hol szokott parkolni. :D Az autó alatt barna a fű! B)

Most úgy néz ki hogy igen. Még beszélek majd a bontós sráccal hogy vasárnap ráér -e nekem segíteni kivakarni egy teljes belsőt az egyik caravanból :lol: De a talira szeretnék mindenképp elmenni :) valaki a környékről? (az én környékemről) :lol:

Mennyiért adja a komplett belsőt?

Link to comment
Megosztás:

Ez olyasmi mint a traffipaxjelző?(antiradar)

Csak szólok, hogy hozzánk az ilyesmi berendezésekkel ne is gyertek át, mert ha észreveszik akkor bünti jár érte(legalábbis hivatalosan, de lehet hogy tudsz egyezkedni) még akkor is ha a kesztyűtartóban vagy a csomitérben van, mert tilos. - legalábbis egyszer egy autósműsorban ezt mondták a zsaruk. :)

Ahogy utánna olvastam két féle ketyere van forgalomban a radarjelző, ami a fixen telepített állandóan mérő eszközöket jelzi időben, meg a lézerblokkoló, ami az ellen véd amikor már a rendőt bácsi rádirányítja a lézersugarat azt szórja szét, és a kijelzőjén 0km/h, vagy --- jelenik meg. A szakirodalom szerint a kettő együtt ad hatásos védelmet. Ezt itt olvastam.:Klikk ide.

figyelj csak zolika:

ha egy litert töltesz bele akkor vákum van benne, ahogyan a motorba is vákum miatt kerül kevesebb, és a 2 literesbe meg belemegy 2,6 is némeik üvegben :D

de ha te mindenben csak a kifogást kerese, akkor csináld azt amit Hening írt, mert unalmas neked magyarázni, úgy hogy direkt a hibákat keresed, és semmire se bírsz úgy ránézni, hogy a jót látsd benne.

és a kólásüveg igenis jó, mert abban is lehet vákummal 1 literrel tele, illetve tulnyomással 2,4 liter is :)

ugyan így, ahogy a motorod félliterrel dekompresszióval tele van, a pillangószelep álláa miatt, illetve teljesen nyitott helyzetben is benne lehet 1 liter kb.

valójában persze hogy nem ugyan az a kettő, mivel nem fix térfogatú a műanyag üveg, de azthittem ebből megérted....

Távol álljon tőlem, hogy kötekedjek, egyszerűen a dolgok mögé szeretek látni, egy olyan magyarázattal, hogy jobban nyomod a pedált nem akartam megelégedni szerettem volna megtudni a valós okot, a működés miértjét. De megpróbálok tartózkodni a jövőben az ilyen kötözködésnek látszó kérdések feltevésétől, és máshol keresem a válaszokat, ahogy a Karcsi is ajánlotta. Köszönöm, részemről ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Most úgy néz ki hogy igen. Még beszélek majd a bontós sráccal hogy vasárnap ráér -e nekem segíteni kivakarni egy teljes belsőt az egyik caravanból ;) De a talira szeretnék mindenképp elmenni :) valaki a környékről? (az én környékemről) :P

Eddig nekem is úgy néz ki hogy megyek. B) De még nem 100%. Ja, és a kocsi most sincs kész..... :) :D :lol: Már tegnap fater ment be segíteni a szerelőnek... :lol:

Link to comment
Megosztás:

dita??

ő is szándékozott.

figyelj már

milyen kormányod van neked??

nincs 3 ágú ott???

ha lenne hozzál már :lol:

bár..

esetleg világítós kapaszkodó??

vmit már mókolnom kell bele, mert már régen nem volt cserélve semmi benne :lol:

Nekem ugyan az a kétágú nekem nemtetsző, de ez volt ami nem volt szétkopva, és nagyon kellett már, mert a másik gyakorlatilag elmállott ;) Dita nemtudom hogy jön -e. Legutóbb amikor beszéltem vele, akkor még nem tudta. (az már jópár napja volt, azóta nem beszéltünk) 1 darab 3ágút láttam a srácnál de azt belecsinálta már egy autóba, amivel driftelni akar. (meg nekem elég kopottnak tűnt, inkább nem kellett :) )

A haveromnak van egy nagy bmw-je és látszik a szépen befüvesített bejáróban, hogy hol szokott parkolni. :D Az autó alatt barna a fű! :D

Mennyiért adja a komplett belsőt?

Még nemtom, ezt is meg kell beszélni vele :P De kiéztem már egy autót amiből kivenném, csak még nem beszéltem vele.

Eddig nekem is úgy néz ki hogy megyek. :P De még nem 100%. Ja, és a kocsi most sincs kész..... :D :lol: :lol: Már tegnap fater ment be segíteni a szerelőnek... B)

Ha gondolod beülhetsz hozzám, ha még nincs összerakva a tied :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan az a kétágú nekem nemtetsző, de ez volt ami nem volt szétkopva, és nagyon kellett már, mert a másik gyakorlatilag elmállott :lol: Dita nemtudom hogy jön -e. Legutóbb amikor beszéltem vele, akkor még nem tudta. (az már jópár napja volt, azóta nem beszéltünk) 1 darab 3ágút láttam a srácnál de azt belecsinálta már egy autóba, amivel driftelni akar. (meg nekem elég kopottnak tűnt, inkább nem kellett :) )

Még nemtom, ezt is meg kell beszélni vele :lol: De kiéztem már egy autót amiből kivenném, csak még nem beszéltem vele.

Ha gondolod beülhetsz hozzám, ha még nincs összerakva a tied :) ;)

:D oké, köszi B) de reméljük addigra kész lesz :P

Link to comment
Megosztás:

dita??

ő is szándékozott.

Úgy tűnik most már csak szándékozott... :)

Rossz napjaim vannak.

Pénteken délután egy laza mozdulattal megváltam 12ezer Forinttól. :)

A történet ott kezdődik, hogy amikor elhoztam az autót, egy azaz 1 kulcsot kaptam csak hozzá. Már akkor tervben volt, a fontosabb dolgok közt, hogy egy pótkulcsra is sort kell keríteni.

Szóval péntek. Délután Édesapámmal terményjáratunk volt. Csomagtartóból téligumi kiszed-2 25 kg zsákos termény berak-téligumi visszarak. Na, hát ez nem ment olyan egyszerűen. Addig mozaikoztam vele, hogy leraktam a csomagtartóban a kulcsot és egy könnyed mozdulattal rácsuktam a csomagtartó ajtaját.

Persze nem találtam a kulcsot sehol. Ajtók bezárva. Körtelefon, hogy lehet-e központizáras ajtót is kinyitni, ablaküveg-gumi közt benyúlva dróttal.

Megjön gyermekem apja, és esőben vagy egy órán keresztül kínlódott az üggyel, dehát Ő se csinált még ilyet, úgyhogy nem jött össze.

Jobb ötletem nem lévén, felhívtam egy zárszervízt, onnan megkaptam valakinek a számát, aki végül 10e-ért kinyitotta a kocsit.

Ennek este 10kor már annyira örültem, hogy megtoldottam neki 2-vel.

Szombat reggel óta beteg vagyok... :D Ilyen az én formám.

Link to comment
Megosztás:

Távol álljon tőlem, hogy kötekedjek, egyszerűen a dolgok mögé szeretek látni, egy olyan magyarázattal, hogy jobban nyomod a pedált nem akartam megelégedni szerettem volna megtudni a valós okot, a működés miértjét. De megpróbálok tartózkodni a jövőben az ilyen kötözködésnek látszó kérdések feltevésétől, és máshol keresem a válaszokat, ahogy a Karcsi is ajánlotta. Köszönöm, részemről ennyi.

Szerintem mindenkinek csak rossz napja van. :) Ne mérgelődj, jó? :)

Link to comment
Megosztás:

Ahogy utánna olvastam két féle ketyere van forgalomban a radarjelző, ami a fixen telepített állandóan mérő eszközöket jelzi időben, meg a lézerblokkoló, ami az ellen véd amikor már a rendőt bácsi rádirányítja a lézersugarat azt szórja szét, és a kijelzőjén 0km/h, vagy --- jelenik meg. A szakirodalom szerint a kettő együtt ad hatásos védelmet. Ezt itt olvastam.:Klikk ide.

Ahogy végigolvastam ezt a szép leírást, az jutott eszembe, hogy jó marketingduma... A haveromnak is van és nem az olcsóbbik fajta és eddig csak annyiban segített neki, hogy jelezze, ha trafiznak. Most is vár csekket... :lol: Ezek sztem nem védenek. Esetleg figyelmeztetnek, hogy mérnek. Régebben az egyik rendőrhaverommal beszélgettünk erről és csak röhögött rajta. Mesélte a haver, hogy egyszer kiszedtek egy srácot, aki sietett valahová és mikor megállították, akkor a srác éppen a trafipaxjelzőblokkoló készülékét törte rommá, erős káromkodás és idegbetegség mellett. :) Kérdezték tőle, hogy mit művel, erre a srác azt mondta, hogy most vette, de egy rakás sz@r... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik most már csak szándékozott... :D

Rossz napjaim vannak.

Pénteken délután egy laza mozdulattal megváltam 12ezer Forinttól. :lol:

A történet ott kezdődik, hogy amikor elhoztam az autót, egy azaz 1 kulcsot kaptam csak hozzá. Már akkor tervben volt, a fontosabb dolgok közt, hogy egy pótkulcsra is sort kell keríteni.

Szóval péntek. Délután Édesapámmal terményjáratunk volt. Csomagtartóból téligumi kiszed-2 25 kg zsákos termény berak-téligumi visszarak. Na, hát ez nem ment olyan egyszerűen. Addig mozaikoztam vele, hogy leraktam a csomagtartóban a kulcsot és egy könnyed mozdulattal rácsuktam a csomagtartó ajtaját.

Persze nem találtam a kulcsot sehol. Ajtók bezárva. Körtelefon, hogy lehet-e központizáras ajtót is kinyitni, ablaküveg-gumi közt benyúlva dróttal.

Megjön gyermekem apja, és esőben vagy egy órán keresztül kínlódott az üggyel, dehát Ő se csinált még ilyet, úgyhogy nem jött össze.

Jobb ötletem nem lévén, felhívtam egy zárszervízt, onnan megkaptam valakinek a számát, aki végül 10e-ért kinyitotta a kocsit.

Ennek este 10kor már annyira örültem, hogy megtoldottam neki 2-vel.

Szombat reggel óta beteg vagyok... :lol: Ilyen az én formám.

ííí... jobbulást. :) Nem jó szokás letenni a kulcsot :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik most már csak szándékozott... :D

Rossz napjaim vannak.

Pénteken délután egy laza mozdulattal megváltam 12ezer Forinttól. :lol:

A történet ott kezdődik, hogy amikor elhoztam az autót, egy azaz 1 kulcsot kaptam csak hozzá. Már akkor tervben volt, a fontosabb dolgok közt, hogy egy pótkulcsra is sort kell keríteni.

Szóval péntek. Délután Édesapámmal terményjáratunk volt. Csomagtartóból téligumi kiszed-2 25 kg zsákos termény berak-téligumi visszarak. Na, hát ez nem ment olyan egyszerűen. Addig mozaikoztam vele, hogy leraktam a csomagtartóban a kulcsot és egy könnyed mozdulattal rácsuktam a csomagtartó ajtaját.

Persze nem találtam a kulcsot sehol. Ajtók bezárva. Körtelefon, hogy lehet-e központizáras ajtót is kinyitni, ablaküveg-gumi közt benyúlva dróttal.

Megjön gyermekem apja, és esőben vagy egy órán keresztül kínlódott az üggyel, dehát Ő se csinált még ilyet, úgyhogy nem jött össze.

Jobb ötletem nem lévén, felhívtam egy zárszervízt, onnan megkaptam valakinek a számát, aki végül 10e-ért kinyitotta a kocsit.

Ennek este 10kor már annyira örültem, hogy megtoldottam neki 2-vel.

Szombat reggel óta beteg vagyok... :lol: Ilyen az én formám.

Szia!

Akkor nem jössz? B) ;) de kár. :P Jobbulást kivánok! a kulcs...hát...előfordul az ilyen :) Én régebben ladába zártam be kulcsot :)

Link to comment
Megosztás:

ííí... jobbulást. :) Nem jó szokás letenni a kulcsot :lol:

Köszönöm! :)

Egyébként én sem szoktam. Nem is emlékszem, mikor hagytam el kulcsot, vagy mikor zártam ki magam valahonnan.

Persze a kulcson nem volt semmi kulcstartó vagy állatka... Most amíg jobb nincs ráraktam egy nyakbaakasztós mobiltartó szalagot.

Téligumit meg azért hurcolászom, mert csütörtökön voltam gumisnál aki keddre adott időpontot. Hihetelen... Na, mindegy. Ez van.

Jut eszembe, sebváltó gomb, miért nem nézel bontóban? Mondjuk ha mész Debrecenbe. :D

Link to comment
Megosztás:

A mai traffipaxok már 1-1,5km távolságból is megbizhatóan képesek mérni...az antiradarok még fel sem fogják hogy mi van és te már be vagy mérve... Másrészt - bár a működésüket nem ismerem - mi van ha hátulról mérnek be? Szerintem felesleges pénzkidobás, flanc egy olyan berendezés. :)

Link to comment
Megosztás:

1et mondok: lézerblokkoló. 2 gyorshajtás és visszahozza az árát! Ja és a legszebb, hogy legális. :lol:

Powered by "tojásgáz" és nem kell kiköltekezni fölöslegesen.. :P ;)

vmit már mókolnom kell bele, mert már régen nem volt cserélve semmi benne B)

Tegyél bele mondjuk egy szervót :lol: mert nem ártana :) majdnem izomlázat kaptam múltkor attól az 1-2 körtől :D

A mai traffipaxok már 1-1,5km távolságból is megbizhatóan képesek mérni

az antiradarok még fel sem fogják hogy mi van és te már be vagy mérve

Jó lesz az 4.8 km-nek is :P már van olyan is magyarban felállítva a bozótlakóknak.. :lol:

Amúgy meg pontosan :lol: mire megpittyenne rég kilőtték a sorból az usert :)

Link to comment
Megosztás:

de a ladának elég volt oldalra megrántani csomitartó ajtaját :D :)

Nem a csomagtartóba zártam be...kicsi voltam és buzgó. Lenyomogattam mind a 4 gombot...arról viszont megfeledkeztem információt kérni hogy "apuu kivetted a kulcsot?" - persze hogy nem vette ki... De aztán dróttal sikerült kinyitni. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! :)

Egyébként én sem szoktam. Nem is emlékszem, mikor hagytam el kulcsot, vagy mikor zártam ki magam valahonnan.

Persze a kulcson nem volt semmi kulcstartó vagy állatka... Most amíg jobb nincs ráraktam egy nyakbaakasztós mobiltartó szalagot.

Téligumit meg azért hurcolászom, mert csütörtökön voltam gumisnál aki keddre adott időpontot. Hihetelen... Na, mindegy. Ez van.

Jut eszembe, sebváltó gomb, miért nem nézel bontóban? Mondjuk ha mész Debrecenbe. :)

Néztem váltógombot ott is, hoztam is egy classic-ból egy golyót, de az előző amiben eltört a plexi jobban tetszett :D

Meg pont elég ritka ahhoz hogy mégjobban tetszen ;) :lol:

A mai traffipaxok már 1-1,5km távolságból is megbizhatóan képesek mérni...az antiradarok még fel sem fogják hogy mi van és te már be vagy mérve... Másrészt - bár a működésüket nem ismerem - mi van ha hátulról mérnek be? Szerintem felesleges pénzkidobás, flanc egy olyan berendezés. B)

Ez tény, de fényképezni csak 50 métertől tudnak :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik most már csak szándékozott... :D

Rossz napjaim vannak.

Pénteken délután egy laza mozdulattal megváltam 12ezer Forinttól. :lol:

A történet ott kezdődik, hogy amikor elhoztam az autót, egy azaz 1 kulcsot kaptam csak hozzá. Már akkor tervben volt, a fontosabb dolgok közt, hogy egy pótkulcsra is sort kell keríteni.

Szóval péntek. Délután Édesapámmal terményjáratunk volt. Csomagtartóból téligumi kiszed-2 25 kg zsákos termény berak-téligumi visszarak. Na, hát ez nem ment olyan egyszerűen. Addig mozaikoztam vele, hogy leraktam a csomagtartóban a kulcsot és egy könnyed mozdulattal rácsuktam a csomagtartó ajtaját.

Persze nem találtam a kulcsot sehol. Ajtók bezárva. Körtelefon, hogy lehet-e központizáras ajtót is kinyitni, ablaküveg-gumi közt benyúlva dróttal.

Megjön gyermekem apja, és esőben vagy egy órán keresztül kínlódott az üggyel, dehát Ő se csinált még ilyet, úgyhogy nem jött össze.

Jobb ötletem nem lévén, felhívtam egy zárszervízt, onnan megkaptam valakinek a számát, aki végül 10e-ért kinyitotta a kocsit.

Ennek este 10kor már annyira örültem, hogy megtoldottam neki 2-vel.

Szombat reggel óta beteg vagyok... :lol: Ilyen az én formám.

Központis és be volt zárva a hátulja? :) Nálam a hátsó csak akkor záródik be ha szándékosan kulccsal, vagy elől a központival... :)

Link to comment
Megosztás:

Ez tény, de fényképezni csak 50 métertől tudnak :D :)

Tévedés :lol: illetve csak részben, az autópályásoknak van olyan ami 2.3-2.6 km-ről már gyönyörű fotót csinál.. :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Központis és be volt zárva a hátulja? :) Nálam a hátsó csak akkor záródik be ha szándékosan kulccsal, vagy elől a központival... :)

de ha be van zárva központival, és kinyitod csak a csomit kulccsal, majd bennhagyod a kulcsot, és becsukod az ajtót, akkor simán beszívod :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.